ZAGROŻENIA ZE STRONY INTERNETU

W dniu 25 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie na temat zagrożeń w internecie oraz cyberprzemocy.
Spotkanie prowadził psychoterapeuta Dariusz Pietrek ze Śląskiego Centyrum Profilaktyki. Materiały dotyczące w.w. tematu dostępne są w zakładce cyberprzemoc.

 

EGZAMINY GIMNAZJALNE

Uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do egzaminów:
19 kwietnia z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego,
20 kwietnia z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki,
21 kwietnia z języków obcych - języka niemieckiego i angielskiego.
Wyniki poznamy już w czerwcu. Trzymamy kciuki!

zdjzdjzdjzdjzdj

 

KLASA O PROFILU SPORTOWYM

Szkoła Podstawowa nr 13 w Będzinie we współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Będzinie ogłasza nabór uczniów z rocznika 2004 do klasy VII szkoły podstawowej o profilu – piłka nożna chłopców.

Więcej…

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

zdj

 

JUBILEUSZOWE KONKURSY PLASTYCZNE

Z okazji obchodów 30 – lecia naszej szkoły zorganizowano 2 konkursy: „ Exlibris szkolnej biblioteki” oraz „Logo szkoły”. Zadaniem uczniów było stworzenie oryginalnych znaków graficznych przy użyciu minimalnych środków wyrazu plastycznego (maksymalnie dwóch kolorów, konturu, prostych elementów graficznych). Powstały bardzo interesujące prace, które można było podziwiać na wystawie w czasie Dnia Patrona.

Więcej…

 

INAUGURACJA BĘDZIŃSKICH SPACERÓW

Klasa II c gimnazjum postanowiła przypomnieć, ile wspaniałych miejsc jest w naszym mieście. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej…

 

80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA NA SCENIE

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach przygotował dla widzów od 7 do 107 lat spektakl muzyczny oparty na motywach powieści J. Verna „80 dni dookoła świata”. Wspaniała scenografia i kostiumy. Świetna gra aktorów oraz dużo muzyki. Lektura, której nie trzeba czytać. To pełne humoru przedstawienie obejrzała klasa VI a w ramach realizacji projektu „Nie tylko teatr”.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

ROZTAŃCZONY DZIEŃ PATRONA

Tegoroczny Dzień Patrona już za nami.
Podziwialiśmy pokazy trzech par tanecznych, które ujęły nas swoimi umiejętnościami artystycznymi. Rozdano dyplomy uczniom, którzy okazali się najlepsi w rywalizacji w konkursach matematycznych z okazji Święta Liczby Pi. Nagrodzono autorów najlepszych prac plastycznych wyłonionych w konkursach na: logo szkoły, exlibris, jubileuszową zakładkę do książki oraz plakat o tematyce sportowej. Gościliśmy siatkarzy z MKS Będzin, którzy zaprosili nas do wspólnego treningu. Uczniowie wzięli udział w turniejach sportowych, a także rozegrali mecz siatkówki.
Prawdziwym hitem były warsztaty taneczne, które zorganizowali Zuzia i Jacek z klasy IIIc. Zachęcili do zabawy wielu uczniów, nawet tych najbardziej opornych. Każdy w przyjaznej atmosferze, z uśmiechem, chciał spróbować swoich umiejętności tanecznych.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

DZIEWCZYNY Z KOŁA LITERACKIEGO WYRÓŻNIONE

zdjNasz zespół bierze udział w programie realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych w całej Polsce. Stanowi uzupełnienie programu nauczania w szkole i jest propozycją na twórcze spędzenie czasu wolnego. Do rywalizacji w akcji medialnej „Zmiany mediów, zmiany świata” przystąpiło wiele szkół z całej Polski. Dziewczyny z Koła Literackiego – Basia Kurcz (autorka słów) i Maja Tokarska (wykonanie) – swoją piosenką zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy

 

ŚWIĘTO MATEMATYKI

Od 13 do 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Matematyki. Organizatorki tej wyjątkowej imprezy – M. Gajdka i M. Leks nauczycielki matematyki, przekonały młodzież, że matematyka to nie tylko trudne zadania na sprawdzianach, ale także pasja, zabawa i przygoda.

Więcej…

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Harmonogram tegorocznych rekolekcji wielkopostnych w naszej szkole dostępny tutaj

 

LAUREAT KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO

Artur Bandura – gimnazjalista z klasy III c – zdobył tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego. Serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w nauce.

 

POGADAĆ Z HISTORIĄ

W piątkowe popołudnie uczniowie naszej szkoły spotkali się po raz trzeci z ks. dr. Zbigniewem Jacuńskim. Tym razem kameralnie, w izbie regionalnej. Uczniowie czytali wiersze ilustrujące przeżycia deportowanych na Sybir i do Kazachstanu, a ks. Z. Jacuński opowiadał, by ocalić od zapomnienia tragiczne dzieje naszej ojczyzny. To historyczno - literackie spotkanie na pewno długo zostanie w pamięci nie tylko uczniów

zdj zdj zdj zdj

 

HARCERSKA WIECZORNICA POKOLEŃ

zdj

Harcerze nie pierwszy raz reprezentowali naszą szkołę poza jej murami. Tym razem byli współorganizatorami spotkania z okazji Dnia Myśli Braterskiej, które odbyło się w Kościele św. Trójcy oraz Urzędzie Miejskim w Będzinie. W wypełnionej po brzegi sali sesyjnej recytowali wiersze o przyjaźni, śpiewali i grali na gitarach.

 

 

NAGRODZONA FOTOGRAFIA

zdj Zdjęcie Igora Skury z redakcji WagnerPress II zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie Junior Media #Zima 2017 w Obiektywie w kategorii Podróże. Przewodnicząca Jury a zarazem szefowa działu FOTO Sylwia Dąbrowska tak skomentowała pracę Igora: Ciekawy pomysł! Dobra jakość i wykonanie zdjęcia. Gratulujemy!

 

 

KONSULTACJE

Dnia 6 marca (poniedziałek) w godzinach od 17.00 do 18.00 odbędą się konsultacje dla rodziców i opiekunów naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy.

 

SUKCES MAI

Miło nam poinformować, że Maja Tokarska z kl. VIc została laureatką II miejsca w VI Zagłębiowskim Konkursie na regionalną ozdobę świąteczną. Organizatorem imprezy było II Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej we współpracy Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 

JUBILEUSZOWA ZAKŁADKA – KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Z okazji obchodów 30 - lecia naszej szkoły uczniowie przygotowali zakładki do książek o tematyce sportowej. Wpłynęło 34 prac, przez co wybór najbardziej oryginalnej był niezwykle trudny. Oto laureaci:

zdj zdj zdj

Więcej…

 

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZEJ SZKOLE

Hasło tegorocznej edycji DBI „Razem zmieniamy internet na lepsze” miało podkreślić rolę każdego użytkownika globalnej sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Jak co roku nasza szkoła włączyła się w celebrację tego święta, przygotowując tygodniowy program pełen ciekawych zajęć, interesujących pogadanek i konkursów związanych z Bezpiecznym Internetem.

Więcej…

 

INTERAKTYWNE ZDJĘCIE

Redakcja WagnerPressII w czasie ferii spacerowała po Będzinie, by zebrać materiały i przybliżyć czytelnikom szkolnej gazetki dzieje 659 miasta. Było miło, wesoło i choć zimno i biało, ciepło i kolorowo. Efektem spotkań jest zdjęcie interaktywne

zdjzdjzdjzdjzdj

 

MITOLOGICZNY SUKCES

zdj

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej Olimpus wzięło udział siedmioro uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Zakres tematyczny obejmował wiedzę ze starożytnej Grecji i Rzymu. Najlepszą znajomością mitów, bogów, ich domen i związanymi z nimi wydarzeniami wykazała się Matylda Maciejewska z kl. VIa, która otrzymała dyplom laureata. Gratulujemy.

 

GŁOSUJMY NA NASZĄ STOŁÓWKĘ

zdj

Nasza szkolna stołówka bierze udział w konkursie „Extra szkolna stołówka” organizowanym przez firmę Unilever, celem konkursu jest polepszenie warunków, w jakich dzieci w szkołach spożywają posiłki, oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego gospodarowania żywnością.
Mamy szansę otrzymać wsparcie finansowe na remont naszej szkolnej stołówki.
Aby zdobyć nagrodę od 1 lutego 2017 r. do 31 maja 2017 r. każdy z nas może oddawać głosy na dodane zdjęcia – 1 głos każdego dnia ma wartość 1 punktu.
Prosimy wszystkich sympatyków szkoły o głosy wsparcia!
http://www.extrastolowki.pl/#glosuj

Więcej…

 

CZEŚNIK Z… SERIALU „NA WSPÓLNEJ”

W ramach realizacji projektu „Nie tylko teatr” 16 lutego gimnazjaliści obejrzeli w Teatrze Nowym w Zabrzu „Zemstę” A. Fredry, która jest obowiązkową lekturą.
Komedia w reżyserii Zbigniewa Stryja doskonale oddaje sty fredrowski. Rozwiązanie scenograficzne miło zaskoczyło uczniów . Ruchoma ściana, która dzieli części zamku skłóconych bohaterów, w scenie końcowej wszystkich łączy. Gra aktorów również podobała się widzom. Najbardziej Cześnik, w którego wcielił się reżyser. Powód – uczniowie znają Z. Stryja z serialu „Na Wspólnej”, gdzie gra rolę mecenasa. Zdjęcie z aktorem znanym z telewizji było największą atrakcją.

 

WALENTYNKI W PAŁACU MIEROSZEWSKICH

Redaktorzy z WagnerPress II odpowiedzieli na zaproszenie Prezydenta Miasta Będzina i wzięli udział w akcji „Zakochaj się w Będzinie”.

Więcej…

 

WALENTYNKI 2017

Samorząd Uczniowski zorganizował pełen pakiet konkursów i zabaw walentynkowych dla uczniów klas IV-VI SP i I-III gimnazjum. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Więcej…

 

WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW!

zdj Na stronie szkoły w informacjach dla rodziców – zakładka - Profilaktyka chorób środowiskowych został umieszczony list Głównego Inspektora Sanitarnego zawierający zalecenia dotyczące właściwego wyboru tornistra/plecaka szkolnego, a także wskazujący jak prawidłowo zapakować i kontrolować jego właściwe użytkowanie.
Zachęcamy do lektury.

 

POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM

8 lutego 2017 roku uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili schronisko i przekazali zebrane produkty wspomagając tym samym porzucone, potrzebujące zwierzęta. Przebywające tam psy i koty są z pewnością wdzięczne za okazane serce i pomoc.

zdj zdj zdj

Więcej…

 

“ŻÓŁTY TALERZ”

zdj

Miejski Zespół Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera przystąpił do ogólnopolskiego programu pod nazwą “Żółty Talerz”.
To program wsparcia systemu żywienia dzieci poprzez działanie tam, gdzie konkretne dziecko siada do posiłku: w stołówce, w świetlicy, ale również w domu rodzinnym. Szczegółowe informacje na temat programu oraz relacje z realizowanych w ramach programu działaniach można znaleźć na stronie szkoły w zakładce “Żółty Talerz”.

 

30 LAT MINĘŁO

Ten rok szkolny jest dla całej społeczności szkolnej szczególny. Obchodzimy bowiem jubileusz – 30-lecie powstania. Tej wyjątkowej okazji towarzyszy wiele przedsięwzięć. Warto zerknąć do szkolnej gazetki oraz do bloga W@gnerMedia.
Ostatnie zebrania z rodzicami były okazją nie tylko do zapoznania się z osiągnięciami semestralnymi swoich pociech, ale również krótką podróżą w przeszłość. Wielu bowiem rodziców to absolwenci naszej szkoły (a precyzyjnie rzecz ujmując Szkoły Podstawowej nr 17). Krótki czas spędzony przy kronikach szkolnych przywołał miłe chwile i wspomnienia. Archiwalne zdjęcia oraz wpisy w kronikach wywoływały szczery uśmiech, czasem niedowierzanie (to naprawdę ja?), a chwilami wzruszenie.

zdj zdj zdj zdj

 

FERIE ZIMOWE

zdj Za tydzień rozpoczynają się ferie zimowe.
Niech ten czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.
Wszystkim życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku.
Dla uczniów, którzy nie mają możliwości wyjazdu na wypoczynek zimowy, w szkole organizujemy zajęcia sportowo – rekreacyjne.
Harmonogram zajęć znajdziecie tutaj

 

„CICHO” W TEATRZE DORMANA

Uczniowie klasy IVa zakończyli I semestr oglądając spektakl „Cicho” na deskach Teatru Dzieci Zagłębia. Wesoły las. W nim słowiańskie duchy, strzygi, chochliki, wiedźmy i cicha, smutna dziewczynka, przez którą legendarny świat może przestać istnieć. Mieszkańcy lasu próbują pomóc dziecku i choć wśród nich są straszni, budzą ciekawość dzięki niesamowitym kostiumom i doskonałej grze aktorów.
Świetna muzyka, piosenki, taniec oraz zaskakujące zakończenie dostarczyły dodatkowych przeżyć. Widownia wypełniona, ale tylko my mogliśmy dotknąć scenografię – rewelacyjne ruchome drzewo i kostiumy. Zwiedziliśmy też pracownię plastyczną i salę, w której są wszystkie kukiełki, nawet te z czasów J. Dormana.

 

KRAKÓW TEATRALNIE I NIE TYLKO

Gimnazjaliści znów zawitali w Krakowie. Tym razem obejrzeli w Teatrze Bagatela spektakl „Pomoc domowa”. Przez półtorej godziny komedia M. Camolettiego ćwiczy mięśnie brzucha i twarzy widzów. Znakomitej adaptacji dokonał B. Wierzbięta, autor dialogów do „Shreka” i „Madagaskaru”.

zdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Uczniowie klas VI odwiedzili Miejskie Przedszkole nr 4 im. Jana Brzechwy, by poczytać trzylatkom utwory ich patrona. Na spotkanie zostaliśmy zaproszeni z okazji ogólnopolskiej akcji Cała Polska czyta dzieciom.

 

Więcej…

 

SUKCES JULKI

zdj zdj

W grudniu 2017 roku uczniowie z klasy III b Szkoły Podstawowej- Nikola Kut, Jakub Morański i Julia Ramus wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ozdoba bożonarodzeniowa – choinka” przygotowując świąteczne drzewko w formie przestrzennej. Spośród bardzo dużej ilości przepięknych prac, nasza uczennica JULIA RAMUS zdobywa III miejsce w Polsce – w swojej kategorii wiekowej.Organizator konkursu - Zespół Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej zorganizował aukcję, na której zastały wystawione prace konkursowe, w tym wspaniała praca Julii. Dochód z aukcji został przeznaczony na cele charytatywne.

 

PROFILAKTYKA W NASZEJ SZKOLE – UZALEŻNIENIA, AGRESJA

W ramach realizacji założeń Programu Profilaktycznego w październiku cała młodzież gimnazjalna naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych pt: „Uzależnienie? Przecież nie Ja!”. Zajęcia obejmowały tematykę profilaktyki uzależnień od narkotyków i dopalaczy. Przekazywane w trakcie spotkania treści ściśle korespondowały z aktualnymi potrzebami uczniów. Zajęcia prowadzone były przez psychoterapeutę Dariusz Pietrka, który na co dzień pracuje w Śląskim Centrum Profilaktyki w Chorzowie.

Więcej…

 

STYPENDIUM MIASTA BĘDZINA

Od kilkunastu lat miasto Będzin szczególnie wyróżniających się uczniów i studentów nagradza stypendiami. W tym roku to zaszczytne wyróżnienie otrzymało 43 młodych mieszkańców Będzina. W tej grupie znalazło się 8 uczniów z naszej szkoły.

Więcej…

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

zdj

 

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

„Świąteczne życzenia" są w naszej szkole tradycją. W tym roku 21 grudnia obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez klasy IIIc i IIIe szkoły podstawowej. Całość programu dopełniły taneczne występy koła tanecznego i piękne kolędy śpiewane przez chór szkolny. Nad całością czuwali wychowawcy i nauczyciele prowadzący. Na zakończenie uczniowie złożyli Dyrekcji i wszystkim pracownikom szkoły życzenia świąteczne w formie ozdobnych kart przygotowanych przez samorząd szkolny.

 

PROJEKT ZIELONA PRACOWNIA NAGRODZONY

zdj W drugiej edycji konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach projekt naszej szkoły pt. “Laboratorium młodego ekologa” znalazł się w gronie laureatów. W sumie do Biura Funduszu wpłynęły 164 wnioski na utworzenie i zagospodarowanie pracowni przeznaczonej na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych. Konkurs Zielone Pracownie skierowany był do szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego. 33 projekty wyróżniające się innowacyjnością rozwiązań, kreatywnością oraz funkcjonalnością i estetyką przestrzeni otrzymały nagrodę finansową w formie dotacji na realizację zaprojektowanej pracowni. Już niebawem ruszą prace remontowe. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z ekopracowni na miarę XXI wieku.

 

WYMIANA PRZEPISÓW I KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

zdjzdj W ramach projektu eTwinnig wymieniamy się mailami z naszymi rówieśnikami ze szkoły we Włoszech. Piszemy do siebie w języku niemieckim – co wcale nie jest takie proste, jak nam się na początku wydawało. Poznajemy się wzajemnie. A jest naprawdę ciekawie, gdyż nasi partnerzy to nie rodowici Włosi, ale dzieci z różnych krajów. Wymieniliśmy się przepisami. Oto potrawy, którymi pochwalili się nasi partnerzy – to potrawy charakterystyczne dla ich krajów oraz przysmaki świąteczne. My również przesłaliśmy przepisy na nasze narodowe dania – w tym obowiązkowo bigos.

 

ZOSTAŃ ŚWIĘTY MIKOŁAJEM

„Zostań św. Mikołajem” to akcja ogłoszona przez Samorząd Uczniowski polegająca na zbiórce książek, artykułów szkolnych, zabawek, ubrań i słodyczy dla Domu Dziecka w Sarnowie. Pomysł odniósł ogromny sukces. Wielu uczniów naszej szkoły zostało św. Mikołajami.
Dziękujemy za życzliwość, zaangażowanie i uśmiech tych, którym rodzice nie włożyli pod poduszkę 6 grudnia zabawki.

Więcej…

 

MIKOŁAJKI

 

ANDRZEJKI W KLASIE 5A

 

GŁOSUJCIE NA NASZĄ CHOINKĘ

zdjKoleżanki i koledzy, informujemy, że razem z dziesięcioma innymi szkołami bierzemy udział w świątecznym konkursie na najładniej udekorowaną choinkę – udekorowane przez nas drzewko będzie stało w pasażu Centrum Handlowego M1, w terminie od 2 do 19 grudnia.

Więcej…

 

REFORMA OŚWIATY

W związku z licznymi zapytaniami ze strony rodziców i nauczycieli dotyczącymi reformy oświaty zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.reformaedukacji.men.gov.pl oraz strony www.kuratorium.katowice.pl
Można na nich znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, harmonogram prac nad wdrażaniem reformy oraz akty prawne.
Broszura ( plik.pdf )
Reforma - pytania nauczycieli, dyrektorów ( plik.pdf )
Reforma - pytania uczniów, rodziców ( plik.pdf )
Reforma - pytania nowy ustrój szkolny ( plik.ppt )

 

NIETYPOWA LEKCJA PRZYRODY

23 listopada klasa 5a i 6c uczestniczyły w interesującej lekcji przyrody w Planetarium Śląskim. Zaraz po przyjeździe uczniowie odbyli krótki spacer po parku podczas, którego uczestniczyli w zabawie "Czy znasz to drzewo". W dalszej części zaplanowane było spotkanie w stacji klimatologicznej, podczas którego poznawali urządzenia do pomiaru i prognozowania pogody, zapoznali się także z codzienną praca meteorologa. Bardzo ciekawy wykład i pokaz nagrodzili gromkimi brawami. Ostatnia część tej nietypowej lekcji odbyła się w sali projektowej planetarium gdzie wszyscy zapoznali się z ruchem obrotowym i obiegowym Ziemi. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem pokazu, w trakcie którego mogli poznać m.in. liczne gwiazdozbiory, wędrówkę i położenie Słońca w różnych porach roku.
Na pewno tak zdobyta wiedza utkwi każdemu w pamięci i zachęci do zgłębiania tajemnic przyrody.

 

SZTANDAR I KLUB ARMII KRAJOWEJ W NASZEJ SZKOLE

W kaplicy Polskiego Sanktuarium Golgoty Wschodu przy parafii Nawiedzenia NMP odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Pogadać z historią. Tym razem bohaterami byli weterani Armii Krajowej: major Henryk Czerwiński ps. Czart i kapitan Mieczysław Piszczek ps. Oset.

Więcej…

 

BIEG NA ORIENTACJĘ

W dniu 18 listopada w sobotę, uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Tokarskiej i p. Soboty brali udział w zawodach „Marsz na Orientację- Pierwszy Śnieg” w Katowicach –Kostuchnie. Organizatorem po raz XXXVII był oddział PTTK „Czartak” z Katowic. Śniegu niestety nie było za to padał deszcz i to duży. Uczestnikom dopisywały jednak humory , chociaż były trudne chwile gdy mapy przemakały, parowały kompasy, myliły się ścieżki w lesie i punkty kontrolne. Dwie uczestniczki to nawet trochę pogubiły się w lesie, i na metę wróciły dłuższą trasą. Wszystko dobrze się skończyło, teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki. W zawodach wzięli udział uczniowie klasy 6b i 6c.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Prawie 100 lat temu, 11 listopada nasz kraj po 123 latach niewoli wrócił na mapę Europy. Włączając się w obchody Święta Niepodległości gimnazjaliści, chór szkolny oraz uczniowie kl. IV a przygotowali akademię przybliżającą dzieje naszej ojczyzny w czasach zaborów. Dla czwartoklasistów była to żywa lekcja historii. W czasie akademii sami robili gazetkę z okazji tak ważnego święta. Pomagały im patriotyczne pieśni, wiersze i opowiadania starszych kolegów. Uroczystość zakończyło wspólne zaśpiewanie znanej piosenki Kocham Cię Polsko.

zdj zdj zdj zdj

 

PROJEKT CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ W NASZEJ SZKOLE

zdj W programie „Włącz się. Młodzi i media”, prowadzonym przez CEO wraz z Fundacją Evens uczniowie poznają i uczą się języka mediów. Wyszukują i analizują informacje w prasie, radiu, telewizji i internecie. Kształcą postawę krytycznego i świadomego odbioru treści przekazywanych przez media. W piątej edycji całorocznego projektu biorą udział uczniowie działający w kołach: literackim i redakcyjnym.

 

KOLEDZY I KOLEŻANKI!

Głosujcie na teledysk II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie. Do WYGRANIA KONCERT Dawida KWIATKOWSKIEGO w Będzinie!
Codziennie należy oddać głos z telefonu lub komputera na Wyspiana na tej stronie.

 

SZKOLNY WIECZÓR FILMOWY

zdj W piątkowy wieczór, 28 października, odbył się specjalny pokaz filmów przygotowany przez Samorząd Uczniowski dla uczniów z podstawówki i gimnazjum. Przed i w trakcie pokazów na uczestników czekały przepyszne degustacje. W holu przed wejściem na salę były przygotowane stoiska ze słodyczami, popcornem, tostami i orzeźwiającymi napojami. Przy wejściu uczniowie otrzymywali bilety, które przy okazaniu na wybranej lekcji zwalniały z pytania. Tym razem uczniowie obejrzeli na ekranie dwa filmy: horror i przygodowy. Ekranizacje wywołały cały wachlarz emocji od śmiechu, zaskoczenia, po krzyk. Interesująca tematyka sprowadziła na wieczorek aż 127 uczniów.
Mamy nadzieję, że wszyscy wyszli z mini kina usatysfakcjonowani i w dobrych nastrojach. Opiekę nad młodzieżą roztaczały B. Krawczyk i K. Sobota oraz zacna część naszego grona pedagogicznego. Za udział w wieczorku serdecznie dziękujemy!!!

 

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

W piątek 28 października samorząd uczniowski pomógł "pierwszakom" wstąpić do szkolnej "braci uczniowskiej".

Więcej…

 

KOLEJNY PROJEKT

zdj Dzięki platformie eTwinnig (platformie współpracy szkół z Europy) nawiązaliśmy kontakt ze szkołą z Włoch. W projekcie językowym biorą udział uczniowie klasy IIa i IIb gimnazjum. Opiekunem grupy uczniów, którzy uczestniczą w tym projekcie jest p. A. Zakrzewska. Głównym założeniem projektu jest wymiana maili w języku niemieckim. Maile dotyczą tematyki bliskiej uczniom – poznawanie się, hobby, czas wolny, szkoła. Będziemy też wymieniać się informacjami na temat miast, w których mieszkamy, no i oczywiście przepisami tradycyjnej kuchni polskiej i włoskiej. Nasi partnerzy to rówieśnicy ze szkoły w Modenie. Podobnie jak my uczą się języka niemieckiego jako drugiego języka obcego. Korespondowanie w języku niemieckim, to nie lada wyzwanie. Traktujemy to jako świetną zabawę, okazję do “szlifowania” języka oraz poznawania nowych ludzi.

 

eTWINNING W NASZEJ SZKOLE

zdj Przez cały rok szkolny 2016/17 uczniowie gimnazjum realizują projekt eTwinning „Our Euromagazine”. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie międzynarodowej przyjaźni, motywowanie do nauki języka angielskiego oraz wymiana doświadczeń z uczniami i nauczycielami ze szkół biorących udział w projekcie. Jesteśmy jedyną szkołą z Polski, która realizuje to działanie. Współpracujemy ze szkołami z: Francji, Włoch, Turcji, Ukrainy, Hiszpanii, Rumunii, Gruzji i Grecji. Liczymy na owocną współpracę.

 

KONKURS

Z okazji Dnia Patrona, w ramach całorocznych obchodów 30 - lecia naszej szkoły ogłaszamy szkolny konkurs na oryginalną zakładkę do książki. Regulamin konkursu dostępny tutaj

 

DUCHY NA SCENIE

zdjSpektakle wrocławskiego Narodowego Teatru Edukacji nie są obce gimnazjalistom. Tym razem uczniowie klas II przenieśli się w świat duchów i magii, oglądając adaptację II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Spektakl przybliżył młodym widzom lekturę dzięki wykorzystaniu audiowizualizacji.

Więcej…

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

zdj

 

JESIEŃ Z KOMPASEM - marsze na orientację

W sobotę 8 października uczniowie klasy 6c i 5a pod opieką p. Tokarskiej i p. Szulczyk uczestniczyli w biegu na orientację organizowanym przez PTTK w malowniczym lesie murckowskim w Katowicach. Organizatorzy podzielili nas na drużyny, startujące w równych odstępach czasowych. Naszym zadaniem było odpowiednio zorientować mapę, określić swoją pozycję w terenie, a następnie odnaleźć w lesie punkty zaznaczone na mapie. Wszystkie te czynności należało wykonać w określonym , najlepiej jak najkrótszym czasie.

Więcej…

 

ŚWIĘTO CHŁOPCÓW

W związku z „Dniem chłopaka” w piątek w naszej szkole Samorząd Uczniowski zaproponował, aby wszyscy chłopcy w ramach niepytania na głowę włożyli opaski. Dodatkową atrakcją były konkurencje odbywające się w czasie przerw. Sprawdzały wiedzę, umiejętności manualne i sportowe chłopców. Wszyscy chętni dostali karteczki z konkurencjami, które po ich właściwym wykonaniu komisja podbijała pieczątkami. Za prawidłowo wykonane zadania uczniowie zyskiwali jedno dodatkowe nieprzygotowanie z wybranego przez siebie przedmiotu w nadchodzącym tygodniu.

Więcej…

 

PIERWSZA WYCIECZKA ZA NAMI

27 września uczniowie klasy 6b i 6d wybrali się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Zwiedzanie rozpoczęło się w blasku jesiennego słońca na najpiękniejszym rynku Górnego Śląska. Zejście krętymi schodami do podziemnej przystani znajdującej się w szybie „Ewa” budziło ciekawość, zapowiadało wielką przygodę.

Więcej…

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Klasy 1-3 szkoły podstawowej przygotowały plakaty na temat "Barwy Krajów Europejskich". Najlepsze prace zaprezentowały klasy: 2b, 3e, 3c, i 3d.
Klasy 4-6 szkoły podstawowej przygotowały plakaty- "Czy wiesz, że...?" z ciekawostkami o wybranych krajach europejskich. Najciekawsze prace zaprezentowały klasy: 4d, 5a, 4b.
Natomiast klasy gimnazjalne przygotowały prezentacje multimedialne o wybranych państwach europejskich. Najbardziej interesujące okazały się prace klas: III b, II a, III c, II b, I a.
Uczniowie z okazji Dnia Języków Obcych mogli wykazać się nie tylko umiejętnościami plastycznymi ale również wiedzą o Wielkiej Brytanii, krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Dziękujemy za liczny udział i gratulujemy wyników!!!

zdj zdj zdj zdj zdj

 

MAGICZNA NOC W TEATRZE

Nie każdy ma okazję spędzić całą noc w teatrze i nie zasnąć. Chyba że w czasie Metropolitalnej Nocy Teatrów, w której wzięli udział uczniowie kl. VI a. Zaczęło się od premiery spektaklu „Miłek – Opiłek”, opowiadającego o uzależnieniach. Potem był tort, zastrzyk energii do niezapomnianej, całonocnej zabawy. Warsztaty aktorskie inspirowane przedstawieniem, tworzenie własnych kostiumów i charakteryzacji, animacje, zwiedzanie teatru od kulis, poznanie pracy akustyka, odszyfrowywanie listu od Dormana, założyciela teatru i dyskoteka o godzinie 5 rano, w śpiworach i na gazetach to tylko część atrakcji, którą przygotował uczniom Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie. A wszystko dzięki zakręconym pozytywnie kobietom, dziedziczkom Melpomeny i Talii: Annie Nowak, Katarzynie Bała, Patrycji Kundro.

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH NA ŚWIETLICY

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych w dwudziestu czterech krajach. W związku z tym na świetlicy odbył się konkurs „Co wiesz o krajach anglojęzycznych?” Pierwsze miejsce zajął Natan Kruczyński, drugie Błażej Więczkowski, trzecie Iza Bilnik. Ponadto wychowankowie odgadywali z jakiego języka pochodzą dane słowa i wykonywali plakaty, które zostały umieszczone na gazetce.

zdj zdj zdj zdj

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 23 września przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy w postaci plakatów na przewiązce.

Więcej…

 

DZWONEK! ROK SZKOLNY SIĘ ZACZYNA...

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. W uroczystej inauguracji wzięli udział: uczniowie, ich rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele i zaproszeni goście. Wszyscy mieli okazję już 1 września obejrzeć oryginalną lekcję przygotowaną przez członków grupy teatralnej „Hubertusy”.
Życzymy całej społeczności naszej placówki sukcesów, wielkiej satysfakcji z pracy
i osiąganych celów. Ze szczególnymi życzeniami zwracamy się do „pierwszaków” - Pamiętajcie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i że każdy z nas był kiedyś w pierwszej klasie. Początki pewnie nie będą łatwe, ale wierzymy, że nasza szkoła stanie się Waszym ulubionym miejscem, w którym znajdziecie nowych przyjaciół i serdecznych nauczycieli, a nauka będzie przyjemnością.
Powodzenia:)

fragment filmu z rozpoczęcia roku szkolnego

 

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017
odbędzie się 1 września w następującym porządku:

klasy 1 - 3 gimnazjum godz. 830
klasy 4 - 6 szkoły podstawowej godz. 930
klasy 1 - 3 szkoły podstawowej o godz. 1100
 

NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017

witaj_szkoloJuż wkrótce rozlegnie się pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek. Wszystkim Uczniom życzymy, by w nowy rok szkolny 2016/17 wkroczyli z energią i entuzjazmem, a zdobywanie wiedzy nie było męczące i nudne.
Niech szkoła pomoże Wam w rozwoju własnych uzdolnień i zainteresowań, niech stanie się miejscem radości i wielu przyjaźni.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016


 

ZAKOŃCZENIE ROKU - INFORMACJE

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w naszej szkole odbędzie się:
dla uczniów gimnazjum o godz. 830
dla uczniów klas 4-6 o godz. 1000
dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej o godz. 1130.

 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

W dniu 20 czerwca 2016 r. w godzinach od 15.00 do 16.00 odbędzie się w szkole kiermasz używanych podręczników.Na kiermaszu będzie można kupić podręczniki do klasy VI szkoły podstawowej i III gimnazjum.
Szczegółowych informacji udzielają: p.Ewa Łazarz (SP) i p.Aneta Zakrzewska (GIM)

 

TRZY DNI W WARSZAWIE

Sala obrad Sejmu RP, Muzeum Powstania Warszawskiego, wnętrza Zamku Królewskiego, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Starówka, Powązki, Łazienki Królewskie, Centrum Kopernika, taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki - to miejsca, które odwiedziliśmy w trakcie wycieczki uczniów klas IIIa i IIIb do naszej stolicy. Towarzyszyła nam wspaniała pogoda, a miasto ujęło nas swym urokiem.

 

KARTA ROWEROWA

14 czerwca odbył się w Miasteczku Ruchu Drogowego, egzamin na kartę rowerową.
W egzaminie uczestniczyło 9 szkół podstawowych z Będzina. Naszą szkołę reprezentowało 20 uczniów klas czwartych i piątych. Po zdaniu testu teoretycznego, uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego, który wszyscy zdali z wynikiem pozytywnym. Organizatorem egzaminu była SP nr 10 i policja. Patronat nad egzaminem sprawował Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, który wszystkim uczestnikom wręczył certyfikaty.
Serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

 

PODRĘCZNIKI DLA KLAS I-V SP I-II GIM

Dyrektor szkoły informuje, że podręczniki dla klas I-V SP I-II GIM w roku szkolnym 2016/2017 zostaną zapewnione przez szkołę.
Uczniowie otrzymają je na początku września.

 

EDUKACYJNA WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Wszystkie klasy VI oraz V a uczestniczyły w lekcjach historii, plastyki, przyrody, polskiego, religii i wychowania fizycznego 217 kilometrów od Będzina. Drugie po Krakowie magiczne miasto – Wrocław pokazał uczniom swoje najpiękniejsze i jakże historyczne oblicze.

Więcej…

 

WARSZTATY LITERACKO-DETEKTYWISTYCZNE

Dnia 10 czerwca br. uczniowie świetlicy szkolnej i klas drugich naszej szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach literacko-detektywistycznych rozwijających wyobraźnię i zainteresowania dzieci. Podstawą warsztatów była książka opowiadająca o przygodach młodych detektywów Lassego i Mai.
Dzieciom zaprezentowano pokaz multimedialny połączony z interaktywnym czytaniem fragmentów książki oraz wspólnym rozwiązywaniem zagadek detektywistycznych. Bardzo ciekawe zajęcia przeprowadzone były przez przedstawicielkę wydawnictwa. Zajęcia te z pewnością zachęciły naszych uczniów do samodzielnej lektury książek.

zdj zdj zdj

 

Uk is OK

10 czerwca trzy nasze uczennice z klasy 5a : Basia Szwajca, Maja Biskupska i Matylda Maciejewska odebrały w Katowicach nagrody zdobyte w Internetowym konkursie „Uk is OK” wiedzy o Wielkiej Brytanii i pozostałych krajach angielskiego obszaru językowego. Przez 13 tygodni, począwszy od 29 lutego dziewczyny musiały codziennie, nawet w weekendy i święta odpowiedzieć na dwa pytania, które znacznie wykraczały poza podstawę programową. Odpowiedzi szukały w Internecie, często też na stronach anglojęzycznych.

zdj zdj zdj zdj

 

Więcej…

 

KOŁO LITERACKIE PREZENTUJE

Niedługo wakacje:) Rezultatem całorocznej pracy członków naszego koła są artykuliki w kolejnych numerach szkolnej e – gazetki WAGNERPRESS. Polecamy! Przygotowaliśmy także - we współpracy z koleżankami i kolegami z klasy Va - przedstawienie, z którym wzięliśmy udział w IX Szkolnych Spotkaniach z Melpomeną. Na ostatnie spotkanie naszego koła zapraszamy laureatów tegorocznego cyklu „SPORTOWYCH INSPIRACJI”. Życzymy wspaniałych wakacji:)

 

OSIĄGNIĘCIA PLASTYCZNE

Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezdroża Fantazji” trzy uczennice naszej szkoły: Maja Tokarska z kl. V c, Julia Rudnik z kl. VI b oraz Paulina Bylica z kl. II a gimnazjum zdobyły wyróżnienie.

Więcej…

 

DZIECI DZIECIOM

...był nieostrożny Czerwony Kapturek, pięknie śpiewający Kopciuszek, zła Czarownica oraz wiele innych postaci z bajek, które dzieci z klas 0 - II mogły zobaczyć w bajce muzycznej pt. „Nie słuchaj Wilka Czerwony Kapturku". Wszyscy się świetnie bawili w „Czarnym Kocie" na przedstawieniu, które z okazji „Dnia Dziecka" przygotowało koło muzyczne SP.

 

WYCIECZKA KLASY 4a i 5c NA JURĘ

opis wrażeń z wycieczki autorstwa Norberta z klasy 4a znajdziesz tutaj

 

JAK W MZS NR 2 ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ DZIECKA?

1 czerwca dzieci na całym świecie świętują Międzynarodowy Dzień Dziecka. Celem Dnia Dziecka jest upowszechnienie ideałów oraz założeń zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych, które dotyczą praw dziecka. Z tej okazji w naszej szkole nauczyciele przygotowali swoje lekcje w innej formie niż na co dzień. Były piosenki, quizy, filmiki, kalambury, fora, krzyżówki matematyczne, rebusy itp.
Życzymy wszystkim dzieciom kolorowego Dnia Dziecka, samych beztroskich chwil i mnóstwa prezentów.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

SUKCES KINGI, PIOTRKA I MAXA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

29 maja Piotr Kubicki (6b), Kinga Kalinowska (4b), i Maksymilian Sojda (6c) zajęli odpowiednio drugie, trzecie miejsce oraz zdobyli wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej „Malowanie na Ekranie”. Przedstawione przez nich wizje Świata za 1000 lat okazały się nietuzinkowe i przyniosły im sukces.
Na miejskich obchodach Dnia Dziecka odebrali nagrody rzeczowe i dyplomy.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

ANTYSTRESOWE ZEBRANIE

Uczniowie klasy V a wymyślili sposób na obniżenie poziomu stresu swoich rodziców na zebraniach. Prezentując lektury w krótkich, wesołych przedstawieniach, nie wysłuchują w domach długich monologów na temat ocen i zachowania. Gdy występ całej klasy w spektaklu „Chaos w V a”, opartym na mitologii greckiej, odniósł oczekiwany efekt, na zebraniu majowym zapoznali rodziców z bajkami I. Krasickiego. Wykonali sceny, kukiełki i przed rozdaniem kartek z proponowanymi ocenami na świadectwach przedstawili omawiane na lekcjach języka polskiego bajki księcia poetów, które bawią, uczą i wychowują.

zdj zdj zdj

 

GDZIE JESTEŚ, PERSEFONO?

Już po raz dziewiąty w będzińskim Ośrodku Kultury odbyły się przesłuchania zespołów teatralnych w ramach Szkolnych Spotkań z Melpomeną. To muza tragedii przedstawiana z maską, uznana za patronkę sztuki teatralnej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas Va i Vc, którzy tworzą grupę teatralną „Hubertusy”. Zaprezentowali własną adaptację greckiego mitu „Demeter i Kora”.

 

NIE TYLKO TEATR

Gimnazjaliści znów poczuli magię Krakowa. Tym razem, 25 maja, obejrzeli w Teatrze
im. J. Słowackiego trzygodzinny spektakl muzyczny - „Ziemia obiecana”. Adaptacja powieści polskiego literackiego noblisty, jedynego nieomawianego w gimnazjum, dostarczyła niesamowitych wrażeń. Reżyser spektaklu – W. Kościelniak, uznany został przez krytykę za arcymistrza muzycznych adaptacji klasyki polskiej i obcej. Nic więc dziwnego, że sceniczna wersja dzieła Reymonta wzbogacona o świetną, energetyczną muzykę, znakomite piosenki i taniec od kilku lat nie schodzi z afisza.
Spacerując po Krakowie uczniowie zobaczyli Bramę Floriańską, Barbakan, galerię na murach oraz oczywiście Rynek Główny z Sukiennicami, pomnik A. Mickiewicza i kościół Mariacki, przed którym wysłuchali fragmentu koncertu z okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Plantami przeszli na Wawel i odpoczęli nad Wisłą. Wycieczkę zakończyli zwiedzaniem opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

 

PODSUMOWANIE KONKURSÓW

W roku szkolnym 2015/16 odbyły się konkursy z języka angielskiego o randze ogólnopolskiej: Olimpus oraz Fox.

Więcej…

 

KOLEJNA TRZYDNIOWA WYCIECZKA NASZYCH KOLEGÓW I KOLEŻANEK

 

WYCIECZKA DO KOTLINY KŁODZKIEJ

Po miesiącach oczekiwań spora grupa uczniów klasy 1b i 2c wraz z opiekunkami wybrała się na trzy dniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.

 

UWAGA UCZNIOWIE KLAS TRZECICH GIMNAZJUM!

Od 6 maja rozpoczął się elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie klas trzecich samodzielnie zgłaszają swoją kandydaturę do wybranej szkoły. Poniżej link do strony, na której należy założyć konto.
https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/apply/index.html
Proces rejestracji i wypełniania wniosku nie jest skomplikowany – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. W załączniku pdf “Podręcznik dla kandydata” można znaleźć szczegółowe informacje. W przypadku problemów prosimy zgłosić się do doradcy zawodowego, wychowawcy lub sekretariatu.
Życzymy powodzenia w wyborze wymarzonej szkoły!

 

EUROWEEK!

Po raz drugi nasi uczniowie mieli szansę uczestniczyć w językowym obozie „Euroweek - Szkoła Liderów”. Przez pięć dni byliśmy w Długopolu Zdrój. Po przybyciu nasza grupa została mile powitana przez wolontariuszy z innych krajów. Każdego dnia uczestniczyliśmy w różnorodnych i interesujących zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z Wietnamu, Kenii, Polinezji i Włoch.

Więcej…

 

UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI!

6 maja ruszyło postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych gimnazjum. Wszystkie dokumenty wymagane do rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce “Rekrutacja 2016/2017”. Wnioski można rownież pobrać w sekretariacie szkoły.
Oprócz klas ogólnych w roku szkolnym 2016/2017 powstanie również klasa o profilu – piłka nożna chłopców. Szczegółowych informacji nt. klasy sportowej udziela p. Sebastian Klata

 

OBCHODY KONSTYTUCJI 3 MAJA

Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum reprezentowali szkołę w obchodach Święta Konstytucji 3 maja. O godz.9 odbyła się uroczysta msza święta w Kościele pw. Świętej Trójcy, następnie poczty sztandarowe i uczestnicy przeszli na Plac 3 maja. Przy pomniku "Poległym za Polskę" złożono kwiaty. Młodzież godnie reprezentowała społeczność uczniowską w tym ważnym dla nas dniu.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

MAJOWE ŚWIĘTA

Święto Pracy, wstąpienie Polski do UE, Dzień Flagi i Konstytucja 3 Maja były tematem akademii „Majowe święta”, w której wystąpili gimnazjaliści z klas I a, II b oraz uczniowie klasy I e szkoły podstawowej. Gimnazjaliści z klas I a, II b przypomnieli, z jakimi ważnymi wydarzeniami dla naszego kraju wiążą się te dni. Dopełnieniem tej lekcji historii i patriotyzmu były wiersze, piosenki i prezentacja multimedialna.
W stworzeniu niesamowitego klimatu udział mieli także najmłodsi – uczniowie kl. I e, którzy w biało – czerwonych strojach zatańczyli poloneza.

 

PODWÓJNY SUKCES TEATRZYKU „ BAJKA”

Uczniowie ze Szkolnego Teatrzyku „Bajka” w XIX PRZEGLĄDZIE MAŁYCH FORM TEATRALNYCH w Będzinie zdobyli I miejsce.
12 kwietnia 2016 roku, podczas finału w obecności rodziców oraz władz miasta, mali aktorzy zaprezentowali na deskach Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie nagrodzone przedstawienie pt. „Czarno na białym”.

zdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Niezwykła lekcja historii ilustrowana prezentacją multimedialną, dostojni goście, prelegent – erudyta, poezja inspirowana muzyką i chwila zadumy nad tragiczną przeszłością Polski – deportacjami do Kazachstanu i na Sybir.
Głównym bohaterem spotkania gimnazjalistów w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu przy Parafii Nawiedzenia NMP był ks. dr Zbigniew Jacuński, który w latach 50. XX wieku wraz z rodziną został zesłany do Kazachstanu.
Wzruszającą opowieść dopełnili żołnierze AK: mjr H. Czerwiński, kpt M. Piszczek, kpt M. Gronek, ks. proboszcz Z. Skipirzepa, oraz M. Wilczyński, których słowa zainspirowały uczniów do organizowania następnych spotkań z historią Polski, by „ocalić od zapomnienia to, co przemija”.
Uroczystość zaszczycili również: Naczelnik Wydziału Oświaty R. Goczoł i przedstawiciel IPN T. Gonet. Po spotkaniu uczniowie i goście złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Krzyżem Katyńskim.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

ZUZIA PIESIK WYŚPIEWAŁA DWIE NAGRODY

zdjZuzia, to początkująca wokalistka z kl. IIIa , która ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. 31 marca br. wzięła udział w XX Zagłębiowskim Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki (kat. I-III), śpiewając piosenkę "Pracować będzie lżej", a 29 kwietnia, na uroczystej gali IV edycji Ponadregionalnego Festiwalu Piosenki "Szanujmy wspomnienia" w Bobrownikach okazało się,że Zuzia wywalczyła w swojej "najmłodszej" kategorii II miejsce (najwyższe, bo pierwszego nie przyznano) piosenką z rep. Marka Grechuty - "Śpij, bajki śnij". W tej grupie wiekowej zostało przesłuchanych ponad 30 dzieci, pod "czujnym,uchem" przewodniczącego jury, którym był Dariusz Litwińczuk - wokalista i gitarzysta znanego zespołu Chłopcy z Placu Broni.
Gratulujemy Zuzi i życzymy dalszych sukcesów!

 

DNI PAMIĘCI I POKOJU

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły 27 kwietnia reprezentowali Będzin podczas XXXI Nauczycielskich Dni Pamięci i Pokoju w Oświęcimiu. Przeszli w Marszu Milczenia od Bramy Głównej pod Ścianę Śmierci. Chwilą ciszy uczcili pamięć Maksymiliana Kolbego i Mariana Batki, pedagoga, który oddał życie za młodego współwięźnia. Skazany na śmierć głodową, zmarł 27 kwietnia w podziemiach bloku nr 11. Tu też znajduje się tablica ZNP, upamiętniająca pomordowanych w obozach koncentracyjnych nauczycieli.
W Brzezince, w Muzeum Auschwitz II – Birkenau wzięli udział w apelu poległych.
W miejscach pamięci złożyli kwiaty, zapalili znicze. Na zakończenie uroczystości reprezentacja naszej szkoły otrzymała od prezesa Okręgu Śląskiego ZNP dyplom z podziękowaniami za udział w XXXI Nauczycielskich Dniach Pamięci i Pokoju.

zdj zdj zdj zdj

 

III FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ ‘AROUND THE MUSIC’

26 kwietnia odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej „Around the music 2016”. W festiwalu wzięli udział uczestnicy klas 4 - 6 ze szkół podstawowych z Będzina i okolic. Każdy uczestnik występował solo śpiewając piosenkę w języku angielskim. Zwyciężczynią została Zuzanna Markiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie. Drugie miejsce przypadło Julii Biłek ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi a trzecie Nikoli Szałaj ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie. Wyróżnienie otrzymała Amelia Bochenek z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za przybycie.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

PIERWSZY MAIL

zdj Uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Pierwszy mail. Bezpieczeństwo w internecie” organizowanym przez portal Wirtualnej Polski. Celem akcji była edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z poczty e-mail, wzmacniania bezpieczeństwa dzieci w internecie, ochrony danych osobowych. Patronat nad zmaganiami objął Minister Edukacji Narodowej. Podejmując współzawodnictwo liczyliśmy na zdobycie nagród, którymi były tablety. Skończyło się na certyfikacie potwierdzającym zdobycie przydatnych umiejętności. No i pozostała nam wiedza zdobyta podczas konkursowych potyczek. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji dopisze nam więcej szczęścia...

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6