WYBORY NA VI KADENCJĘ MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA BĘDZINA

Gimnazjalisto, jeżeli masz ciekawe pomysły, którymi chciałbyś się podzielić z innymi, mieć wpływ na lokalną politykę na rzecz młodzieży, zdobyć użyteczną wiedzę i poznać nowych ludzi to zgłoś swoją kandydaturę na radnego Młodzieżowej Rady Miasta. Kampania wyborcza na terenie szkoły, będzie trwała od 24 listopada do 4 grudnia 2015 roku. Swoją kandydaturę zgłoś do opiekuna Samorządu Szkolnego. (statut do MRM dostępny tutaj)
Wewnątrzszkolne wybory dwóch radnych do Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się przez tajne głosowanie 7 grudnia.

 

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ – DOPALACZE

9 listopada w ramach Programu Profilaktyki Uniwersalnej przygotowanego z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii dla nauczycieli naszej szkoły zostało przeprowadzone szkolenie na temat: „Młodzież, zdrowie a środki psychoaktywne”. Nauczyciele poszerzyli wiedzę o dopalaczach oraz skutkach ich zażywania, a także o szkodliwości pozamedycznego stosowania leków bez recepty.

 

KONSULTACJE

Dnia 9 listopada (poniedziałek) w godzinach 1700 do 1800 odbędą się comiesięczne konsultacje dla rodziców i opiekunów naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy.

 

LISTY PO ANGIELSKU

Penpals po angielsku oznacza przyjaciół do których piszemy listy (przyjaciół korespondencyjnych). Nasi uczniowie klas czwartych i piątych zyskali ‘penpals’ we Francji i w Wielkiej Brytanii. Dwudziestu uczniów klas 5b i 5c napisało w języku angielskim listy do rówieśników we Francji z miasta Carentec. Natomiast dziesięcioro uczniów z klasy 4c odpowiedziało na listy otrzymane od uczniów z miasta Staffordshire w Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieje na owocną współpracę.

 

HALLOWEEN

W naszej szkole 30 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzono Halloween.

 

KONKURS LITERACKI „SPORTOWE INSPIRACJE”

Z przyjemnością informujemy, że na konkurs ogłoszony przez Koło Literackie wpłynęło wiele Waszych prac. Przyznaliśmy miejsca w dwóch kategoriach – wiersz i proza.

 

WF Z SIATKARZAMI MKS BĘDZIN

W piątek, 23 października, siatkarze MKS Będzin poprowadzili zajęcia wychowania fizycznego z uczniami naszej szkoły. WF rozpoczął się od rozgrzewki, którą prowadzili zawodnicy (Mariusz Gaca, Mariusz Schamlewski i Jakub Peszko) w asyście trenera Tomasza Wasilkowskiego i statystyka Rafała Murczkiewicza. Następnie przyszła kolej na ćwiczenia z piłkami. Uczniowie uczyli się m.in. poprawnie odbijać piłkę sposobem dolnym i górnym. Nie brakowało dobrej zabawy, dzięki czemu obie strony połączyły przyjemne z pożytecznym. Trener Wasilkowski przekazał nauczycielom dwie koszulki z podpisami całego zespołu.

zdjzdj zdj zdj

 

GALA - KATOWICE

W piątek 16 października na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się gala kończąca projekt Kid Speak- GLOBAL VILLAGE. Nie mogło zabraknąć również i nas. Jak wiecie, we wrześniu w naszej szkole odbywały się zajęcia prowadzone przez wolantariuszki z Equadoru i Egiptu. Cykl poprowadzonych warsztatów wpłynął na podniesienie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Zajęcia były dla nas niezwykle atrakcyjne, toteż z żalem pożegnaliśmy prowadzących. Z niecierpliwością czekamy na następną edycję KID SPEAK.

zdjzdj zdjzdjzdjzdj

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Uczniowie zapomnieli o Dniu Nauczyciela, ale żacy z czasów Komisji Edukacji Narodowej przybyli z pomocą, przynosząc w wielkiej księdze życzenia. To oczywiście żart, którym rozpoczęła się akademia z okazji DEN. Były piosenki o nauczycielach w wykonaniu chóru i solistów, wesołe scenki oraz długie, jak uczniowskie ściągi, podziękowania, które wykonały wszystkie klasy. Chwilę refleksji wprowadziła Marysia Kubicka, prezentując swój wokal w sentymentalnej piosence. Akademię w rytmach latynoamerykańskich zakończył duet: Zuzia Wolska i Jacek Wojtasiewicz.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

KOŁO LITERACKIE PREZENTUJE

Dziękujemy za Wasze teksty, które przygotowaliście, odpowiadając na nasze zaproszenie. Niebawem wyłonimy autorów najlepszych prac w konkursie „Sportowe lato”. Ogłosimy zwycięzców w tym miejscu – na stronie internetowej MZS2. Dodatkowo chcemy się pochwalić współpracą z redakcją naszej gazetki szkolnej. Na początek wybraliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Napisaliśmy artykuliki o naszych ukochanych czworonogach, wzbogacając je o przepiękne zdjęcia. Jesteśmy dumni z naszej pierwszej dziennikarskiej próby. Pozdrawiamy i zapraszamy do współpracy.

zdj zdj zdj

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

zdj

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

2 października był dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności. Świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Ciekawość, zniecierpliwienie, długie oczekiwanie- takie przeżycia towarzyszyły chłopcom w ten szczególny dla nich dzień. Samorząd Uczniowski zorganizował dla nich wiele atrakcji. Na przerwach chłopcy brali udział w zabawach, a ci którzy mieli na sobie w ten dzień krawat byli zwolnieni z odpytywania przez cały dzień. Przygotowane dla nich również zostały tzw. „zadaniowe stanowiska”.

 

Więcej…

 

ZMIANY W REDAKCJI SZKOLNEJ GAZETKI

W tym roku szkolnym zespół postanowił zmienić nazwę wydawanego czasopisma. Jest ona bardziej związana z naszym patronem – Hubertem Wagnerem. Od teraz możecie czytać WagnerPress. Pierwsze w tym roku szkolnym wydanie już dostępne w zakładce „gazetka internetowa”

 

AIESEC po raz drugi

Poprzednia edycja programu AIESEC została przyjęta z tak wielkim entuzjazmem, że nie zastanawialiśmy się ani chwili nad przyjęciem kolejnych gości. Zgodnie z obietnicą MZS nr 2 im. Huberta Wagnera po raz kolejny przyjął wolontariuszy. Tym razem nasi uczniowie mieli okazję poznawać kulturę i zwyczaje Ekwadoru i Egiptu.

Więcej…

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych pod hasłem Europejski TYDZIEŃ Języków Obcych. Klasy wykonały plakaty związane z danym językiem, które umieścili na drzwiach swoich sal. Natomiast na przewiązce zostały rozwieszone plakaty promujące naukę języków.

zdj zdj zdj zdjzdj

Więcej…

 

MŁODZI GŁOSUJĄ

W dniu 15 września został wybrany Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej i gimnazjum. W głosowaniu wzięło udział 210 uczniów z sp i 215 z gimnazjum. W wyniku przeprowadzonych wyborów wyłoniono:
W GIMNAZJUM:
przewodniczący–Paweł Małecki, z-ca-Oliwia Oberman, sekretarz–Karolina Piłat.
W SZKOLE PODSTAWOWEJ:
przewodniczący–Piotr Kubicki, z-ca–Tchórzewska Julia, sekretarz–Emilia Andres.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej, pełnej sukcesów pracy.

 

 

KOŁO LITERACKIE ZAPRASZA

Zapraszamy miłośników literatury, którzy chcą się z nami spotkać, by dyskutować, poszukiwać, organizować, współpracować, prezentować... Mamy nadzieję, że będziemy wspólnie rozwijać swoje zainteresowania, pobudzać twórcze myślenie. Ubiegły rok szkolny zakończyliśmy wydaniem zbioru naszych najlepszych utworów („Inspiracje - cztery pory roku”) – wielu uczniów wspaniale opisywało swe przygody, przeżycia, marzenia... W bieżącym roku szkolnym proponujemy „Inspiracje sportowe” i temat pierwszego zadania literackiego dla chętnych - „Sportowe lato”. Czekamy na Was i Wasze prace.

zdj zdj zdj zdj

 

MIEJSKA INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016


1 września miała miejsce, w naszej szkole, miejska inauguracja roku szkolnego. Uroczystość, z pewnością, zapadła w pamięci wszystkim jej uczestnikom, a w szczególności pierwszakom, których serdecznie powitaliśmy w progach naszej szkoły. Dyrektor szkoły Dorota Wojnowska serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli i życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Wśród zaproszonych gości obecny był m.in. Pełnomocnik Prezydenta Miasta Sebastian Szaleniec oraz dyrektorzy będzińskich szkół i przedszkoli. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas III przygotowani przez p. B. Ziętek, p. M. Góralską i p. S. Kowal. Nad muzyczną oprawą przedstawienia czuwała p. E. Sowa. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy samych piątek i szóstek w nowym roku szkolnym.

 

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się:
dla klas I – IV o godz. 11.00
Zbiórka uczniów klas I o godz. 10.45 na boisku szkolnym.
Zbiórka uczniów klas II, III i IV o godz. 10.45 w salach lekcyjnych.
Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I – III gimnazjum oraz klasy V i VI szkoły podstawowej odbędzie się o godz. 9.00

 

WAKACJE

rys2

Odwiedzającym naszą stronę życzymy radości  oraz błogiego lenistwa podczas wakacji.
Korzystajcie ze słońca i czasu wolnego!
Do zobaczenia we wrześniu!
 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

NAGRODY PREZYDENTA

22 czerwca w Teatrze Dzieci Zagłębia w obecności przedstawicieli władz samorządowych, radnych, dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców wyróżnionych uczniów, podsumowano rok szkolny 2014/2015 i wręczono nagrody Prezydenta Będzina wyróżniającym się uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych za osiągnięcia w nauce, sporcie oraz dokonania artystyczne, za wysokie średnie ocen, tytuły laureatów i finalistów konkursów.
Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi koledzy i koleżanki: Mateusz Będkowski, Bartek Będkowski, Anna Gołąb, Tomasz Stefański, Jakub Kosiorowski, Piotr Kubicki, Wiktoria Piesik oraz Maria Kubicka.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

INFORMACJE - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w gimnazjum odbędzie się o godz. 830 a w szkole podstawowej o godz. 1030.

 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

23 czerwca (wtorek) w godz. 17.00 – 18.00 odbędzie się kiermasz podręczników. Kiermasz odbywa się w segmencie C na parterze, dla SP w sali 103, dla gimnazjum w sali 102. Wszelkich informacji udzielają: szkoła podstawowa - pani Zakrzewska, a gimnazjum - pani Gromada

 

TRZY KORONY I BRUNHILDA

Trzydniowa wycieczka w Pieniny klas 6b i 5b była pełna atrakcji i niezapomnianych przeżyć. Spacer po „Skansenie taboru kolejowego” w Chabówce przeniósł uczniów do minionej epoki. Zabawy teambuildingowe dostarczyły nie tylko radości, ale zintegrowały grupę, która w pensjonacie sprawdzała wytrzymałość opiekunów do późnych godzin wieczornych. W Parku Zdrojowym w Szczawnicy największą atrakcją okazała się fontanna, chłodząc i bawiąc. Odważni spróbowali wód leczniczych. Bezproblemowo przeszli więc Wąwóz Homole, którego urokliwe miejsca mogli podziwiać dłużej, stojąc w „korku” wśród innych grup. Chwile dla ducha dostarczyła też wizyta w cerkwi w Jaworkach. Rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim cieszył oczy przepięknymi widokami zamków i gór. W zamku w Niedzicy uczniowie chcieli zostać do godziny 21, by zobaczyć ducha Brunhildy. Zobaczyli natomiast panoramę Pienin ze szczytu Trzech Koron, na który w pocie czoła, z wielkim trudem weszli z Krościenka. Wycieczkę z uśmiechem na twarzach w blasku słońca zakończył spacer po Sromowcach.

 


 

 

UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY LAUREATAMI XI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ”PEJZAŻE OSOBLIWE”

Konkurs kierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do osób dorosłych wszystkich środowisk twórczych. W tym roku nadesłano 111 prac z Rosji, Węgier i Polski. Głównym celem konkursu było ukazanie niezwykłości krajobrazu i jego piękna. Obrazy oceniano w trzech kategoriach: dzieci 7 – 12 lat, młodzież 13 – 18 lat oraz dorośli. Wśród osób nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły. II miejsce zdobyła Wiktoria Balińska z kl. V B, III miejsce – Anna Gołąb z kl. VI C, a wyróżnienia otrzymały: Kaja Lekston z kl. VI B i Marta Klekotka z kl. II B gimnazjum. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

INFORMACJA

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera w Będzinie informuje, że zebranie dla rodziców dzieci przyjętych do pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2015/2016, odbędzie się 23 czerwca 2015 r. o godz. 1700. W tym dniu zostaną wywieszone listy dzieci z podziałem na klasy.

 

INFORMACJA

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera w Będzinie informuje, że zebranie dla rodziców dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016, odbędzie się 22 czerwca 2015 r. o godz. 1700.

 

DZIEŃ DZIECKA

Pierwszego czerwca w naszej szkole nie było lekcji! Stało się tak, ponieważ odbył się Dzień Dziecka! Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę „MISSION IMPOSIBLE”. Był to wyścig z czasem. Klasy musiały wykonać różne „hard” zadania typu: wykonać zdjęcie z pracownikami szkoły, napisać opowiadanie, przebrać się, narysować portret wychowawcy i wiele wiele innych.

zdjzdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

KAPSUŁA CZASU

Odpowiadając na zaproszenie II LO im. Wyspiańskiego w Będzinie przygotowaliśmy osiągnięcia naszych uczniów, zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Zebrane informacje zostały zakopane w kapsule na terenie liceum. Za trzy lata, być może już absolwenci naszego gimnazjum odkryją "skarby" i podzielą się z innymi. Przeszłość i przyszłość należą do nas!

zdjzdjzdjzdjzdj

 

MAGICZNY KRAKÓW

Celem wyjazdu do Krakowa było obejrzenie spektaklu w Teatrze Bagatela – „Boeing, boeing – Odlotowe narzeczone”. Najpierw jednak uczniowie długo spacerowali po magicznym mieście. Opowiadając o zwiedzanych miejscach, okazali się doskonałymi przewodnikami. Zobaczyli Wawel i Katedrę, w której uczestniczyli w lekcji historii, oglądając groby królów i wielkich Polaków. Na Wieży Zygmuntowskiej dotknęli serca dzwonu, wypowiadając oczywiście marzenie. Potem były Planty, Collegium Maius ze słynnym zegarem, Rynek z Sukiennicami, Kościół Mariacki i pomnik Mickiewicza.

zdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

SPORTOWE INSPIRACJE

Międzyszkolny konkurs „Sportowe inspiracje” odbył się w naszej szkole 25 maja. Współorganizatorem literacko – plastycznych zmagań uczniów klas IV – VI będzińskich szkół był MOS, którego dyrektor Jacek Sitarek ufundował nagrody dla najlepszych recytatorów. Uczestników powitała pani Dyrektor, życząc wszystkim laurów. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. Opiekunowie bardzo dobrze przygotowali młodych artystów. Komisja twórczo pracowała nad wyłonieniem laureatów, którymi zostali:

zdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

AIESEC – NIE BRZMI JUŻ DLA NAS TAJEMNICZO!

Ostatni tydzień był wyjątkowy w naszej szkole. Dzięki obecności Sybil (studentki Politechniki z Hong Kongu) oraz Adiego (studenta zarządzania z Indii) mieliśmy szansę na kontakt z egzotycznymi dla nas krajami. Sybil i Adi prowadzili dla nas zajęcia (oczywiście w języku angielskim), na których mogliśmy bliżej poznać ich kraje, kulturę i zwyczaje. Była to dla nas szansa na kontakt z różnorodnością kultur, a przede wszystkim na „szlifowanie” języka. Wolontariusze oprócz tego, że organizowali nam zajęcia, poznawali również naszą kulturę, kuchnię i zwyczaje. Bardzo podobał im się nasz będziński zamek. Natomiast wycieczki do Częstochowy, Krakowa i Oświęcimia wywarły na nich niezapomniane wrażenia. W przyszłym roku szkolnym (we wrześniu) przystępujemy do kolejnej edycji tego programu. Już z niecierpliwością czekamy na kolejnych gości.

 

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy host families za przyjęcie wolontariuszy.

zdj zdj

 

NARESZCIE EUROWEEK

Po kilkutygodniowym oczekiwaniu i językowych przygotowaniach grupa uczniów z naszego gimnazjum uczestniczy w Europejskim Forum Młodzieży. Pobyt w miejscowości Długopole Dolne to międzynarodowe warsztaty językowe. Okazja do wymiany doświadczeń, poznania kultury i obyczajów innych państw, a przede wszystkim rozwijania umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Przebieg warsztatów można na bieżąco śledzić na projektowym blogu:
www.erasmus-mzs2bedzin.blogspot.com

 

WIKTORIA PIESIK ZOSTAŁA MISTRZEM ORTOGRAFII

Najpierw powitanie, potem podziękowanie, następnie wyróżnienia, i… wreszcie tytuł MISTRZA ORTOGRAFII 2015 dla Joanny Piesik oraz II miejsce dla Aleksandry Przybyłek z Gimnazjum nr2 w Będzinie. Tak 21 maja 2015 roku przebiegało podsumowanie MIEJSKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły – Jakub Kosiorowski, Liwia Trzcionka, Maria Kubicka, Julia Halaba i Aleksander Kaleta.

zdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW

Serdecznie zapraszamy w środę 27 maja o godzinie 1700

 

WARSZTATY EDUKACYJNE

W czwartek, 7 maja 2015 roku, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w Parku Śląskim w Chorzowie. Poprzez spotkanie z przyrodą, warsztaty ornitologiczne oraz pracę z mikroskopem, zdobywały wiedzę przyrodniczą w zakresie rozumienia i poszanowania świata roślin i zwierząt.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

MALI I ZDOLNI

2 maja "śpiewające solistki" naszej szkoły wzięły udział w castingu "Mali i Zdolni". Impreza ta odbyła się na Wzgórzu Zamkowym, a towarzyszyła jej piękna, słoneczna pogoda i dobra zabawa. Dla mieszkańców naszego miasta pięknie zaśpiewały: Zuzia Kędzierska (I kl.Gim.), Basia Szwajca (IV kl. SP) i Malwinka Orządała. (II kl. SP)

zdj zdj zdj

 

NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW

zdj

28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w regionalnym konkursie informatycznym. Najwyższe laury i tytuł Komputerowego Guru otrzymał uczeń klasy 6b Paweł Małecki. Serdecznie gratulujemy!

 

DNI ZIEMI

24 kwietnia w naszej szkole obchodzony był Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali plakaty, oraz przedmioty codziennego użytku wykonane z plastiku, papieru, puszek itp.,które przez kilka dni można było oglądać na korytarzu szkolnym.

Więcej…

 

EGZAMINY GIMNAZJALNE

W dniach 21-23 kwietnia uczniowie klas trzecich przystąpią do egzaminów na zakończenie szkoły. Egzamin składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego. Każda część składa się z dwóch testów. Trzymamy za wszystkich kciuki życząc jak najwyższych wyników.

 

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE SZKOŁY

 

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali SP: Emilka Andres, Julia Orda, Łukasz Jaroń i Kuba Klimczyk. Gimnazjum startowało w składzie: Mateusz Zamorski, Igor Skura, i Jacek Wojtasiewicz. Nasi młodsi koledzy i koleżanki kolejny raz potwierdzili swoje niesamowite umiejętności zdobywając 1 miejsce wśród szkół podstawowych. Łukasz Jaroń został najlepszym zawodnikiem turnieju. Nie gorzej poszło kolegom z gimnazjum. 2 miejsce zapewniło im rywalizację na dalszym etapie. Obu drużynom MZS 2 serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym okręgowym etapie.

Więcej…

 

SUKCESY SZKOLNEGO TEATRZYKU „BAJKA”

W dniu 13 kwietnia 2015r. młodzi aktorzy ze szkolnego teatrzyku „Bajka” uczestniczyli w finale IV Festiwalu Małych Form Teatralnych w Chorzowie. W przeglądzie brało udział 46 zespołów teatralnych z całego województwa.


Więcej…

 

DZIEŃ ZDROWIA

10 kwietnia w naszej szkole obchodzony był Dzień Zdrowia. Z tej okazji uczniowie klas 4 – a,b oraz c Szkoły Podstawowej w ramach zajęć z przyrody przygotowali plakaty o różnych chorobach, które przez kilka dni uczniowie mogli oglądać na korytarzu szkolnym .

Więcej…

 

SUKCES PAWŁA W REGIONALNYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM

Nasz kolega Paweł Małecki został zwycięzcą X Regionalnego Konkursu Informatycznego i otrzymał tytuł "Komputerowy Guru 2015". Zmagania konkursowe polegały na wykonaniu praktycznych zadań w środowisku Windows i programach pakietu MS Office. Przez 45 minut zawodnicy z kilku miast regionu (Sosnowiec, Mysłowice, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Chorzów) wykorzystując swoją biegłą znajomość obsługi Worda, Power Pointa i Excela mozolnie zdobywali punkty rozwiązując zadania. Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

WIELKANOC

zdj

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

1 kwietnia uczniowie klas szóstych przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu. W tym roku test miał nową formułę. Składał się z dwóch części. Pierwsza trwała 80 minut i obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki. Druga część trwała 45 minut i sprawdzała znajomość języka angielskiego. Wyniki sprawdzianu uczniowie poznają 29 maja.


 

JARMARK WIELKANOCNY

29 marca na scenie przy będzińskich podziemiach mieli okazję się zaprezentować uczniowie naszej szkoły - z okazji Będzińskiego Jarmarku Wielkanocnego. Dla mieszkańców naszego miasta, w tym rodziców i dziadków, zaśpiewali: zespół wokalny oraz solistki - Malwina Orządała, Martyna Musiał i Zuzanna Kędzierska, a instrumentalnie wystąpił duet fletowy w składzie Paulina Wierzchowska i Paulina Prochacka. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczyciela muzyki p.Ewę Sowę.

zdj zdj zdj zdj

 

21 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Uczniowie klas drugich gimnazjum prezentowali projekty edukacyjne, a słuchaczami i widzami byli koledzy z klas pierwszych gimnazjum. Wykorzystując tablice multimedialne oraz swoje oryginalne pomysły, podzielili się ponadprogramową wiedzą w zakresie rożnych przedmiotów, m. in. "Co w trawie piszczy" wyjaśniła Karolina Dej, "Być jak Sherlok Holmes - Tajemnica kodowania i szyfrowania informacji" rąbka tajemnicy uchylił Paweł Gmerek, "Prawo do edukacji w krajach globalnego Południa" omówiła Natalia Jastrzębska. W imieniu swoich grup reprezentanci przedstawili opracowany materiał w bardzo interesującej formie.
Tego dnia obchodziliśmy również dzień wiosny. Samorząd szkoły zorganizował na sali gimnastycznej wiosenną rywalizację między nauczycielami i uczniami.
Bawiliśmy się wyśmienicie.

 

PODRÓŻE DO ŚWIATA MUZYKI POWAŻNEJ

Uczniowie klas gimnazjalnych już czwarty raz odwiedzili Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Wysłuchali koncertów symfonicznych w wykonaniu NOSPR dla młodzieży szkół gimnazjalnych i licealnych Katowic oraz okolicznych miast, które w sezonie 2014/2015 tworzą tzw. Poranek edukacyjny z cyklu "Ludowe inspiracje w muzyce symfonicznej".

Więcej…

 

KANGUR MATEMATYCZNY 2015

19 marca 38 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Przez 75 minut uczniowie zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Dopiero w maju dowiemy się jakie będą wyniki tych zmagań. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki.

zdj zdj zdj zdj

 

BĘDZIŃSCY MISTRZOWIE POLSKI W TAEKWONDO!

W ubiegły weekend 14-15.03.2015 kilkunastoosobowa reprezentacja będzińskiej sekcji Klubu Sportowego ORIENT wystartowała w XXII MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI TAEKWONDO ZS PUT. W turnieju udział wzięło prawie 600 zawodników z Polski i 3 ekip zagranicznych. Start w zawodach okazał się wielkim sukcesem dla naszych zawodników! Wróciliśmy z wieloma medalami.

zdj zdj zdj zdj

Więcej…

 

KONSULTACJE

Dnia 16 marca (poniedziałek) w godzinach 17.00 do 18.00 odbędą się comiesięczne konsultacje dla rodziców i opiekunów naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy.

 

LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

Uczennica klasy II a Wiktoria Piesik została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015. Uczennica otrzymała 56 punktów na 60 możliwych. Niesamowity wynik! Jesteśmy dumni z Wiktorii i jej osiągnięć. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - już za rok!

 

ŚWIĘTO MATEMATYKI

W dniu 12 marca 2015 r. obchodziliśmy w szkole święto matematyki. Obchody miały charakter konkursu między klasami. Czas między konkurencjami umililiśmy wierszami, piosenkami dotyczącymi matematyki. W rywalizacji wzięły udział klasy 4, 5 i 6 szkoły podstawowej oraz klasy 1, 2 i 3 gimnazjum. Wyniki są następujące: SP 1 miejsce klasa 4a GIMN. 1 miejsce klasa 3b. W potyczkach matematycznych w szkole podstawowej zwycięzcą został Oskar Semeniuk z klasy 4c, a w gimnazjum Klaudia Surma z klasy 2a. Najciekawszy plakat "matematyka wokół nas" wykonał Oskar Semeniuk (kl.4c) oraz Dominika Zięba i Aleksandra Gajos (kl.1c)
W dniu 13 marca w ramach obchodów święta liczby Pi byliśmy z uczniami na wydziale matematyki, fizyki i chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

INFORMACJA

Dyrektor szkoły informuje uczniów i rodziców, że od dnia 16 marca 2015r. w zakładce stołówka będą zamieszczane tygodniowe jadłospisy.

 

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Rekolekcje wielkopostne będą organizowane przez Parafię pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie - Syberce w dniach od 9 do 11 marca 2015r. Spotkania odbywać będą się w kościele parafialnym.
W dniach rekolekcji w szkole funkcjonuje świetlica szkolna w stałych godzinach tj. od 700 do 1600.
Rodzice dzieci, którzy są zainteresowani udziałem dziecka w czasie rekolekcji w zajęciach świetlicowych proszeni są o zgłoszenie tego faktu wychowawcy klasy.
W dniach rekolekcji dla zgłoszonych uczniów będą przygotowane obiady.
Szczegółowy program przedstawia się następująco:

Więcej…

 

REKRUTACJA 2015/2016

Informacje dotyczące zasad rekrutacji i wzory dokumentów rekrutacyjnych do oddziałów przedszkolnych, I klasy szkoły podstawowej  oraz I klasy gimnazjum znajduje się w zakładce: REKRUTACJA 2015/2016 .

 

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

W lutym po raz kolejny obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne obchody DBI przebiegały pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet”. W ramach obchodów DBI młodzież naszej szkoły podjęła następujące inicjatywy:

Więcej…

 

WALENTYNKI

16 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki pod hasłem „ Walentynki – Dzień zakochanych i przyjaciół. W pierwszy dzień po feriach na uczniów czekało kilka niespodzianek. Po wejściu do szkoły powitała ich płynąca z głośników muzyka oraz walentynkowa dekoracja tworząca miłą atmosferę. Członkowie samorządu rozdawali naklejki w kształcie serduszek, które należało przypiąć najbardziej lubianej przez siebie osobie. Na korytarzu zorganizowano walentynkowy kiermasz. Podczas przerw zainteresowane osoby mogły kupić coś dla siebie lub dla przyjaciela. Do wyboru były m. in. „bransoletki przyjaźni” albo „eliksir miłości”.

Więcej…

 

KONKURS PRZEDMIOTOWY

Uczennica Wiktoria Piesik z kl. II a gimnazjum zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów. 2 marca Wiktoria weźmie udział w III etapie tegoż konkursu i będzie walczyć o tytuł laureata. Życzymy jej powodzenia i trzymamy kciuki.

 

ZWYCIĘSTWO SZKOLNYCH DZIENNIKARZY!

Szkolna redakcja „Byle do dzwonka II” szlifuje swoje umiejętności i jest coraz lepsza. Ten fakt potwierdza wygrana w ogólnopolskim konkursie JuniorMedia. Nagrodzony numer można przeczytać pod linkiem

http://www.juniormedia.pl/junior-gazety/byle-do-dzwonka-ii-27

 

FERIE ZIMOWE W BĘDZINIE

Niezwykła przygoda, doskonała zabawa, liczne propozycje kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne oraz sportowe to gwarancja udanych ferii spędzonych w Będzinie. Wśród propozycji zajęć dla najmłodszych mieszkańców z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Warsztaty teatralne, plastyczne (m.in. scrapbooking, decoupage) oraz szkółka narciarska to tylko niektóre z propozycji przygotowanych dla najmłodszych na czas ferii zimowych.

Szczegółowy plan ferii

Harmonogram zajęć organizowanych w szkołach

 

TEGOROCZNA EDYCJA KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W tym roku szkolnym mamy naszych reprezentantów w II etapie konkursów przedmiotowych. Szkołę Podstawową nr 13 reprezentuje Tomasz Stefański, który uczestniczy w Konkursie Przedmiotowym z Matematyki.
Gimnazjum nr 2 reprezentują dziewczęta:
Karolina Dej, Patrycja Kowalska i Wiktoria Piesik w Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego,
Aleksandra Przybyłek i Wiktoria Piesik w Konkursie Przedmiotowym z Historii,
Wiktoria Piesik w Konkursie Przedmiotowym z Geografii.
Gratulujemy i życzymy sukcesów

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

W czwartek 8 stycznia uczniowie klas VI zmierzą się z próbnymi arkuszami sprawdzianu szóstoklasisty przygotowanymi przez wydawnictwo OPERON. Za wszystkich zdających trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

 

SZKOLNY WOLONTARIAT NA ŚWIĘTA

Grudzień 2014 tradycyjnie był bardzo pracowity dla wolontariuszy z naszej szkoły. Robiliśmy losy, zbieraliśmy żywność w osiedlowym sklepie, segregowaliśmy. Między pakowaniem i roznoszeniem paczek zdążyliśmy jeszcze pokolędować Seniorom i przedszkolakom. Szkolny Klub Wolontariatu Caritas Syberka wraz z opiekunami łącznie wykonał 140 paczek świątecznych. Dziękujemy Wszystkim Mieszkańcom osiedla, którzy wspierali nasze działania. Życzymy Szczęśliwego Nowego Roku!
Galeria

 

ŚWIĄTECZNY KLIMAT BOŻONARODZENIOWY

19 grudnia 2014 r. w naszej szkole odczuliśmy wyraźnie atmosferę zbliżających się świąt za sprawą uroczystej akademii i dekoracji naszej szkoły, o którą, jak co roku, zadbał Samorząd Uczniowski oraz uczestnicy koła plastycznego.

Więcej…

 

SZKOLNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY

W tym roku konkurs nosił tytuł: „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA” i był przeznaczony dla uczniów kl. IV – VI oraz kl. II gimnazjum. Zadaniem uczestników konkursu było zrobienie oryginalnej, dekoracyjnej i estetycznej kartki świątecznej w czasie jednej godziny lekcyjnej. Dobór materiałów oraz sposób realizacji pomysłu należał do konkursowiczów.

Więcej…

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

TWÓRCZOŚĆ ZE SZKOLNEJ ŁAWY

12 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Twórczość ze szkolnej ławy" w Klubie Rytm, w Będzinie. Prace literackie naszych uczennic także zostały docenione.
I miejsce w kategorii poezja zajęła Julia Halaba z kl. II A gimnazjum
Wyróżnienie w kategorii proza - Aleksandra Przybyłek z kl. II A gimnazjum
Wyróżnienie w kategorii poezja - Zuzanna Krząpa z kl. VI C szkoła podstawowa
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

SONDA ULICZNA

Pewnego grudniowego ranka samorząd uczniowski szkoły podstawowej i gimnazjum wyruszył poza mury szkoły. Celem tej wyprawy było zdobycie informacji na temat tradycji świątecznych kultywowanych wśród lokalnej społeczności. Efekt końcowy- czterominutowe nagranie możemy obejrzeć tutaj.

 

LAUREACI ŚWIĄTECZNYCH KONKURSÓW

6 XII 2014r. w parku na Dolnej Syberce odbyły się IV Będzińskie Mikołajki. W trakcie ich obchodów nastąpiło rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego pt. „Moja wymarzona choinka”, który ogłosił Prezydent Miasta Będzina dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Więcej…

 

PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE

Uczniowie klas trzecich gimnazjum pisali próbne egzaminy w dniach:

  • 9 grudnia - część humanistyczna
  • 10 grudnia  - część przyrodniczo-matematyczne
  • 11 grudnia - języki obce

Testy próbnych egzaminów gimnazjalnych przygotowało wydawnictwo Operon.

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

Dyrektor szkoły zwraca się z prośbą do rodziców, którzy deklarują przyjście dziecka do szkoły w czasie przerwy świątecznej (22 – 31 grudnia oraz w dniach 2 stycznia i 5 stycznia) o zgłoszenie tego faktu wychowawcy klasy. Informacje uzyskane od rodziców pozwolą na zaplanowanie zajęć w wyżej wymienionych dniach. Proszę także o deklaracje, które z dzieci będą w tych dniach korzystały z obiadów.

 

DZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA

5 grudnia do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Przybył do nas z Laponii wraz z grupą elfów, w saniach ciągniętych przez zaprzęg reniferów. Mikołaj po długiej podróży odwiedził wszystkie klasy w naszej szkole, a grzecznym dzieciom rozdał cukierki. Przedszkole radośnie przywitało Mikołaja i jego drużynę piosenką. Święty z zadowoleniem wypełnił swoją misję, a po krótkim odpoczynku z miłymi wspomnieniami wrócił do domu. Do zobaczenia św. Mikołaju za rok!

 

BARBÓRKA

W dniu 04 grudnia br. uczniowie klas pierwszych spotkali się  z górnikiem, w związku z "Barbórką"

 

ANDRZEJKI W PAŁACU MIEROSZEWSKICH

28 listopada Muzeum Zagłębia organizowało w Pałacu Mieroszewskich „Spotkania andrzejkowe”, w których uczestniczyli uczniowie kl. Vb. W trakcie tych zajęć poznali tradycje wróżb andrzejkowych i katarzynkowych.

Więcej…

 

SZKOLNE ANDRZEJKI 2014

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I MISIA

25 listopada obchodziliśmy Dzień Misia i Dzień Życzliwości. Niezapomnianą atrakcją okazała się zabawa „iskierka” – wszyscy uczniowie wyszli przed pracownie, chwycili się za ręce i na znak życzliwości przekazywali sobie „iskierkę ”. Pani Dyrektor nie tylko rozpoczęła, ale i zakończyła zabawę w aplauzie gromkich oklasków.

Więcej…

 

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLAST. – LITER.

27 listopada w Energetycznym Centrum Kultury im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VI edycji ogólnopolskiego konkursu plastyczno – literackiego „Znaszli ten kraj”. W tym roku nadesłano prace z Krakowa, Będzina, Sosnowca oraz z innych miejscowości naszego regionu. Jury oceniało prace plastyczne w dwóch kategoriach : „do lat 18” oraz „dorośli”. Nagrody wręczyła laureatom V-ce Prezydent Sosnowca Agnieszka Czechowska – Kopeć. Ania Gołąb z klasy VI c zajęła zaszczytne III miejsce i otrzymała pamiątkową statuetkę. Do konkursu przygotowała uczennicę p. Dorota Korus. Wystawę nagrodzonych prac można oglądać do 6 grudnia 2014 r. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!
zdjzdj

 

WYŚPIEWAŁA III MIEJSCE

26 listopada w PMDK-u w Będzinie odbyła się kolejna już edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Polskiej. Naszą szkołę reprezentowała w kategorii gimnazjum Maria Kubicka z kl. II b. Z własnym akompaniamentem na fortepianie pięknie zaśpiewała 2 piosenki - z rep. Andrzeja Zauchy i M. Grechuty. Jury przyznało Marysi III nagrodę. Gratulujemy!
zdjzdj

 

TENIS STOŁOWY

27 i 28 listopada nasi uczniowie, uczestniczyli w zawodach szkół podstawowych i gimnazjalnych w tenisie stołowym o mistrzostwo Będzina. Drużyna chłopców w składzie: Mateusz Będkowski, Bartłomiej Będkowski oraz Jakub Medaj zajęła II miejsce i awansowała do zawodów powiatowych. W klasyfikacji indywidualnej bracia Będkowscy mistrzem i vice mistrzem Będzina.

Drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Nowak, Karolina Piłat oraz Ines Petrosyan zajęła III miejsce.

Drużyna chłopców w składzie: Patryk Wnuk, Igor Skura oraz Mateusz Zamorski zajęła II miejsce i awansowała do zawodów powiatowych. W klasyfikacji Indywidualnej Patryk Wnuk zajął III miejsce.

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

To już 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczcili to historyczne wydarzenie programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. A. Samsonowicz, p. E. Sowy oraz p. B. Wójtowicz-Stach. Przypomnieli, że po utracie niepodległości w 1895 r. Polacy walczyli o wolność narodu i państwa, biorąc udział w powstaniach oraz I wojnie światowej. Koledzy z klasy III – Patryk Cabaj i Miłosz Kraiński zadbali o wizualną i dźwiękową część akademii. Prezentowany przez nich materiał stanowił ilustrację do utworów literackich i muzycznych wykonanych przez młodych recytatorów oraz chóru szkolnego, a także grupy harcerzy prowadzonej przez Dawida Zajkowskiego.

 

OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ

Piątek 7 listopada zapisał się w kronice historii szkoły dwoma wydarzeniami. W nowootwartej, pięknie wyremontowanej sali gimnastycznej odbyło się pasowanie na ucznia dzieci klas pierwszych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Prezydent naszego miasta Łukasz Komoniewski. Następnie setka „pierwszaków” złożyła uroczyste ślubowanie przyrzekając pilnie się uczyć, a swym zachowaniem dbać o dobre imię szkoły.Po części oficjalnej pasowania najmłodsi zostali obdarowani tradycyjnymi rogami obfitości. Po emocjach związanych z przyjęciem pierwszaków w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 nadszedł czas na wyjątkowy trening, który przeprowadzili zawodnicy MKS Banimex. Na zakończenie uroczystości rozegrano mecze towarzyskie koszykówki i siatkówki, w których wzięła udział młodzież gimnazjów nr 1,2 i 6  oraz drużyna MKS Winner z Czechowic-Dziedzic.

 

ZAPROSZENIE

na uroczystość pasowania na ucznia oraz otwarcia sali gimnastycznej, które odbędą się 7 listopada 2014 roku.

 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU CARITAS

Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu Caritas Syberka zainicjowali w październiku akcję „Paczka dla Ukrainy”. Dzięki hojności darczyńców udało nam się przygotować 18 paczek, które 31 października przekazaliśmy Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji!

Dnia 2 listopada 2014 r. szkolny Klub Wolontariatu Caritas Syberka uczestniczył w 11 będzińskiej kweście organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Będzina na terenie Cmentarza Komunalngo. Wolontariusze zachęcali Mieszkańców Będzina do wspierania renowacji zabytkowych grobowców. Uczniowie pamiętali też o zapaleniu zniczy pod Krzyżem Katyńskim.

 

PIĄTEK – DNIEM HALLOWEEN

Samorząd uczniowski ogłosił konkurs na najciekawsze przebranie dla klas I-III szkoły podstawowej. Stroje były oceniane przez jury, a zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Starsi uczniowie również brali udział w konkursach – dekoracji wnętrza klasy i drzwi pracowni. Dodatkową atrakcją były kalambury, jedna z osób w klasie losowała hasło, zadaniem pozostałych było rozwiązanie upiornej zagadki. W nagrodę każdy uczestnik zabawy otrzymał słodką niespodziankę. Podczas przerw działał kiermasz halloweenowy, na którym uczniowie mogli zakupić „potworne” babeczki lub żelki.

Więcej…

 

REMONT SALI GIMNASTYCZNEJ NA FINISZU!

Na początku września ruszył remont sali gimnastycznej. Środki na ten cel zostały pozyskane w ramach „Programu rozwoju inwestycji sportowych”.

Więcej…

 

STUDIO FILMÓW RYSUNKOWYCH

24 października wybraliśmy się (klasa 4b i 5b) wraz z opiekunami na wycieczkę do Bielska - Białej. Zwiedziliśmy Studio Filmów Rysunkowych, w którym powstawały m.in." Porwanie Prof. Baltazara Gąbki", "Reksio", "Bolek i Lolek". Trzy krótkometrażowe filmy obejrzeliśmy w sali kinowej. Pan przewodnik interesująco opowiedział o etapach powstawania filmu rysunkowego, przygotowaniach animacji, dźwięku. Trudno uwierzyć, że 50 lat temu 10 minutowy odcinek filmu powstawał przez rok, przy udziale kilkudziesięciu osób.Obecnie prawie całą pracę wykonuje komputer. Warto było zobaczyć coś, co już odchodzi do lamusa.

 

SZKOLNY KONKURS LITERACKI

W zorganizowanym przez koło literackie szkolnym konkursie „Inspiracje…” udział wzięło 48 uczniów klas IV – VI. Temat pierwszej edycji czteroetapowego konkursu brzmiał: „Letnie inspiracje”.
zdj

Więcej…

 

KONKURS

Konkurs fotograficzny "Najlepsze selfie w szkole". Regulamin dostępny w załączniku.  W przypadku pytań można zgłaszać się do p. S. Klaty.

 

JAK W SZKOLE OBCHODZONO DZIEŃ EDUKACJI

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował wiele atrakcji z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na szkolnym korytarzu wystawiono karykatury nauczycieli i pracowników administracji pt. "Nasza szkoła na wesoło". Grono pedagogiczne otrzymało kartki z pięknymi życzeniami, ręcznie zdobione. Odbył się również konkurs pt. "Nauczyciel Smerf". Uczniowie głosowali na nauczycieli w poszczególnych kategoriach np. Poeta, Pracuś, Wesołek, Osiłek. Wiele przy tym było żartów i ogólnej radości. Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie całej szkoły wysłuchali przez radiowęzeł audycji przygotowanej przez samorząd pt. "Szkolny Koncert Życzeń". Życzenia dla dyrekcji, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły pisane były indywidualnie przez uczniów poszczególnych klas. Słuchowisko zakończyło się piosenką w wykonaniu uczennic klasy Vb pt. "My uczniowie". Życzymy wszystkim radosnego Dnia Edukacji Narodowej.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

KOMUNIKAT RADY RODZICÓW

Rada Rodziców informuje, iż składka na komitet rodzicielski w roku szkolnym 2014/2015 wynosi 30,00 zł (od rodziny).

 

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

8 października zapamiętamy jako jeden z ważniejszych dla nas dni. Zwiedziliśmy Muzeum Auschwitz - Birkenau i obóz koncentracyjny w Brzezince - Miejscu Pamięci pomordowanych Żydów, Polaków i innych mniejszości narodowych. W skupieniu i ciszy wysłuchaliśmy tragicznych historii życia obozowego opowiedzianych przez przewodnika. Zastanawialiśmy się nad ogromem okrutnych zbrodni, ludzkiego cierpienia i sile przetrwania. To, co zobaczyliśmy nie oddadzą żadne słowa. Chwilą ciszy i zapaleniem znicza pod Ścianą Śmierci, uczciliśmy pamięć pomordowanych.

 

EDUKACJA EKOLOGICZNA

1 października na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 10 w Będzinie Fundacja Ekologiczna "Arka" w zaaranżowanym miasteczku ekologicznym przedstawiła dzieciom zagadnienia z ekologii i  gospodarki odpadami. Wszystkie zajęcia w tym niecodziennym Mobilnym Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizowane były tak, aby poprzez zabawę uczestnicy mogli uczyć się prawidłowych zasad gospodarki odpadami.

sDSCN0004 sDSCN0008 sDSCN0015 sDSCN0020

Więcej…

 

DZIEŃ CHŁOPAKA I JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

pobrane
Oj działo się działo, wśród szkolnej braci. Korytarze zapełnione uczniami, wszędzie gwar, śmiech, czasem skupienie i ogromne emocje. Bo też dzień nietypowy. Obchodziliśmy Dzień Chłopaka i Języków Europejskich. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże.
Do gimnazjalistów skierowany był konkurs "ABC Wiedzy o Unii Europejskiej". Dwóch przedstawicieli z każdej klasy zmagało się z 35 pytaniami. Wszyscy bardzo się starali, gdyż było o co walczyć. Nagroda za I i II miejsce - zwolnienie z odpytywania dla całej klasy w ciągu jednego dnia.
 
 

Więcej…

 

WYBORY DO SAMORZĄDU

W dniu 18 września został wybrany Samorząd Uczniowski 2014/2015 szkoły podstawowej i gimnazjum. Jak co roku towarzyszyły temu wydarzeniu wielkie emocje. W wyborach wzięło udział 210 uczniów z SP i 207 z gimnazjum. W wyniku przeprowadzonych wyborów wyłoniono:

Gimnazjum:
Przewodnicząca - Maria Kubicka
Z-ca - Oliwia Oberman
Sekretarz - Jakub Dworczyk

Szkoła podstawowa:
Przewodniczący – Piotr Flak
Z-ca - Judyta Sibielak
Sekretarz - Julia Tchórzewska

Gratulujemy zwycięzcą i życzymy owocnej, pełnej sukcesów pracy.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5