SPOTKANIE Z ŁOKEREM UCZESTNIKIEM RAJDU DAKAR

small1Pomysł zorganizowania spotkania był strzałem w dziesiątkę. Młodzież z klas 6-tych i gimnazjalnych z dużym zainteresowaniem słuchała relacji 23-letniego Łukasza Łaskawca o tym, w jaki sposób został mistrzem jazdy na quadach i po raz trzeci uczestniczył w Rajdzie Dakar (przez Peru - Argentynę - Chile).

Więcej…

 

OBCHODY ŚWIĘTA LICZBY PI NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

small_100_842915 marca 2013r uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w obchodach Święta Liczby ∏ (Pi) organizowanym przez Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Więcej…

 

MISTRZ ORTOGRAFII

1 marca w Szkole Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza w Gliwicach X edycja Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz Ortografii Województwa Śląskiego" im. K. Bochenek. W konkursie uczestniczyło 74 uczniów z 37 szkół podstawowych województwa. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Aleksandra Przybyłek/opiekun Renata Tabiś/ oraz Julia Czyż /opiekun Iwona Skubis/. Dziewczęta zdobyły odpowiednio: Ola- 6 miejsce, a Julia – 15 miejsce. Gratulujemy!

 

ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI

14 marca uczniowie naszej szkoły obchodzili Święto Liczby Pi. Na akademii przygotowanej przez uczniów klasy IIId została zaprezentowana historia liczby Pi. Przedstawiono, jak na przestrzeni czasów, odkrywano kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Jak fascynowali się nią matematycy żyjący przed wiekami oraz jak robią to uczeni i zwyczajni ludzie w dzisiejszych czasach. Wszyscy uczniowie gimnazjum utworzyli “żywą” wizualizację liczby p (Pi) z kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.

Więcej…

 

MATEMATYCZNE POTYCZKI

W dniu 11 marca osiemnastu uczniów gimnazjum wzięło udział w szkolnym konkursie „Potyczki Matematyczne”. Wszyscy uczestnicy wykazali się nie tylko wiedzą matematyczną ale również  umiejętnością logicznego myślenia i  kojarzenia. Laureatami zostali: Kamil Bańbuła, Mateusz Marchelak, Dawid Rewers . Ostateczne podsumowanie i rozdanie nagród nastąpi 14 marca w czasie akademii z okazji Święta Liczby Pi. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie gratulujmy osiągniętych wyników.

       small1   small2   small3

 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

small18 i 9 marca szkolny Klub Wolontariatu pod patronatem "Caritas" zorganizował  w "Biedronce" zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin z osiedla Syberka. Dziękujemy  zaangażowanym uczniom i opiekunkom klubu.

 

ZIMOWE ZAWODY SPORTOWE

6 marca w Istebnej odbyły się zawody o puchar Starosty Będzińskiego w narciarstwie w konkurencji slalom gigant. Zwycięzcami zostali w snowboardzie Jaźwińska Magda i Jerzowski Krzysztof, w nartach Zuzanna i Julia Cieślar.

small2  small3  small5

 

UWAGA

14 marca po raz pierwszy w naszym gimnazjum będziemy obchodzić Światowy Dzień Liczby Π (Pi).  Relacje z obchodów już wkrótce.

 

ZASADY REKRUTACJI 2013/2014

Zasady rekrutacji uczniów do klas pierwszych gimnazjum
 

ZWIASTUN

small1Z pewnością niezapomnianych wrażeń z rajdu Dakar dostarczy nam quadowiec Łukasz Łaskawiec „Łoker”,  który zawita w nasze progi już 13 marca o godz. 1130.  Opowie nam o ciekawostkach z Dakaru, o cenie sławy oraz o tym jak wiele znaczy znajomość języka obcego. Czekamy z niecierpliwością!!!

 

III ETAP PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

27 lutego - finaliści szkół podstawowych (Wiktoria Piesik kl. 6a) – Katowice;     1 marca – finaliści gimnazjów (Paulina Musiałek kl. 3b i Magdalena Darul kl. 3a) – Katowice. Życzymy powodzenia i tytułu laureata!

 

I JUŻ PO FOX-IE

small1Dnia 26 lutego 11 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. Testy wymagały znajomości gramatyki i lektury. Uczestnicy przez 75 minut sprawdzali swoja wiedzę, a teraz pozostaje tylko czekanie na wyniki. Trzymamy kciuki i czekamy na laureatów.

 

AALEN

small_Projekt_Aalen_180W pierwszym tygodniu ferii, w dniach 10-17 lutego, w Aalen niedaleko Stuttgartu,  miała miejsce pierwsza część szkolenia dotyczącego nabywania, rozwoju i nauczania kompetencji międzykulturowych. Przedstawicielem naszej szkoły w tym cyklu konferencji została pani Joanna Fliska, ucząca języka angielskiego w gimnazjum. W szkoleniu wzięli udział m.in. nauczyciele z Będzina, nauczyciele i pracownicy socjalni z Aalen oraz włoskiej Cervii, a także przedstawiciele z Belgii.

Więcej…

 

FERIE ZIMOWE

Od 11 lutego do 24 lutego trwają ferie zimowe. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku.

Dla tych, którzy chcą przyjść do szkoły, prezentujemy harmonogram zajęć sportowych w naszej szkole podczas ferii.

 

GRYPA

W związku z panującą grypą przedstawiamy dzieciom, młodzieży i ich opiekunom kilka podstawowych zaleceń profilaktycznych.
 

FOX

26 lutego w naszej szkole przeprowadzony zostanie Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs ten odbędzie sie w 3 kategoriach wiekowych:

Kittens (kl. III-IV SP),

Bunnies (kl. V-VI SP),

Ducks (kl. I-II gimnazjum).

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i połamania długopisów! GOOD LUCK.

 

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

W ramach obchodów DBI 2013 w naszej szkole przeprowadzono zajęcia edukacyjne na lekcjach informatyki dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z wykorzystaniem filmów edukacyjnych z portalu www.dzieckowsieci.pl. Wykonano plakaty o bezpieczeństwie w Internecie, które rozwieszono na korytarzu szkolnym. Temat bezpiecznego Internetu poruszono również na lekcjach wychowawczych zgodnie z przygotowanymi wcześniej scenariuszami lekcji. Podsumowaniem DBI był konkurs informatyczny  z wiedzy o Internecie. Wszystkim klasom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Oto wyniki konkursu.

 

WYKŁAD

1 lutego gościliśmy w naszej szkole dr Joannę Przyklenk z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która poprowadziła wykład dla klas trzecich gimnazjalnych na temat użycia i funkcjonowania związków frazeologicznych w literaturze i życiu codziennym „Przeszłość zaklęta w słowach czyli o dawnej kulturze rycerskiej i nie tylko – z historii polskiego słownictwa”. Prezentacja okazała się niezwykle ciekawa, a wykład z pewnością przydatny w pracach pisemnych z języka polskiego.

 

WYNIKI II ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z J. POLSKIEGO

Znamy już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów. Z naszej szkoły finalistkami zostały: Szkoła Podstawowa – Wiktoria Piesik kl. VI a, Gimnazjum – Magdalena Darul kl. III a, Paulina Musiałek kl. III b Trzeci etap konkursu odbędzie się w Katowicach w dniach 27 lutego SP i 1 marca G. Życzymy powodzenia i tytułu laureata!!!

 

BAL PRZEBIERAŃCÓW

24 stycznia br. świetlica szkolna zmieniła się w salę balową. Zabawa udała się wspaniale, dzieci bawiły się w rytmie najnowszych przebojów. Wszyscy chętnie brali udział w tanecznych konkursach. Wybraliśmy również królową i króla balu. Gorące emocje zabawy przerywały zimne napoje i słodkości.

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

Dnia 23 stycznia uczennica klasy II d Maja Nyk wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno - Techniczno - Muzycznym "Takie bale tylko w karnawale" zorganizowanym na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Będzinie. Maja w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Gratulujemy!

2013-01-23_09.41.18  2013-01-23_11.02.47  2013-01-23_12.06.05  2013-01-23_10.58.55

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „SKRZATY”

22 stycznia dzieci z grupy "Skrzaty" uczciły Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowały występ artystyczny połączony z poczęstunkiem. Dzieci wręczyli swoim babciom i dziadkom własnoręcznie zrobione drobne upominki.

 

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

23 stycznia w naszej szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców, którego uczestnikami byli uczniowie klas I - III. Pod przewodnictwem wodzireja i przy akompaniamentach przebojów uczniowie bawili się doskonale.

 

ZAJĘCIA SPORTOWE DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

Od dnia 14.01.2013 r. ruszają zajęcia sportowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z nauczycielami wychowania fizycznego.

 

POGADANKA

W dniu 15 stycznia policjanci z Komendy Powiatowej w Będzinie przeprowadzili we wszystkich klasach gimnazjalnych pogadanki na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Poruszane były następujące zagadnienia: cyberprzemoc, zachowania agresywne wobec rówieśników oraz konsekwencje naruszenia nietykalności osobistej,  niszczenie mienia, używanie wulgaryzmów, uzależnieia i używanie substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania uczniowie zadawali pytania na interesujące ich tematy.

 

OLIMPUS - SESJA JESIENNA ROZTRZYGNIĘTA

W olimpiadzie uczestniczyli uczniowie klas IVc i VIa  Szkoły Podstawowej oraz klas IIb, IIIb, i IIIc gimnazjum. Oto wyniki:

   small_100_8357 small_100_8359 small_100_8360

Więcej…

 

SPOTKANIE W III LO

W dniu 10 stycznia 2013 r uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez  III LO im. K.C Norwida na temat wolontariatu. Wykłady prowadzone były przez obcokrajowców z Francji i Niemiec. Spotkanie odbywało się w języku angielskim. Część wykładowa była poświęcona ideom i zasadom działania wolontariatu. Część warsztatowa zawierała prezentację multimedialną , opisującą Niemcy i Francję jako państwa, w których dobrze rozwija się wolontariat. Dodatkowo odbywały się konkursy dla uczniów, którzy mogli wygrać atrakcyjne nagrody.

 

SPOTKANIE Z UCZNIAMI II LO

9 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie miało na celu promowanie szkoły średniej oraz zachęcenie do wyboru tegoż liceum. Prezentacja zawierała ogólne informacje o szkole, gronie pedagogicznym, pokazywała panującą tam przyjazną atmosferę, różne atrakcje, imprezy, konkursy, koła zainteresowań oraz liczne sukcesy szkoły. Było to niezwykła doświadczenie i z pewnością umożliwi nam łatwiejsze podjęcie decyzji o wyborze szkoły.

 

JASEŁKA W PARAFII NMP W BĘDZINIE

Grupa dzieci oddziału zerowego "Smerfy" pod opieką p. S. Kowal i p. A. Woźniak - Piłat zaprezentowała w Kościele Nawiedzenia NMP w Będzinie jasełka. Przedstawienie odbyło się 6 stycznia w Święto Trzech Króli o godz. 10.30. Scenariusz opierał się na współczesnej wersji obchodzenia tradycyjnego wydarzenia - narodzin Jezusa. Magiczny klimat świąt dopełniały piękne stroje dzieci, ciekawa scenografia i tradycyjne śpiewanie kolęd. Parafianom bardzo spodobały się jasełka, a dzieci nagrodzono gromkimi brawami.
 

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

Zbliża się niezwykły, pełen radości i magii czas. Święta Bożego Narodzenia to okazja do rodzinnych spotkań  przy wigilijnym stole. Podzielenia się opłatkiem i złożenia bliskim życzeń. Również w naszej szkole uczniowie przygotowali jasełka, które wprowadziły  wszystkich w świąteczny nastrój, a występujący w przedstawieniu  podbili serca publiczności. Nie zabrakło pięknych, polskich kolęd, wspaniałej oprawy muzycznej i świątecznych dekoracji.

Więcej…

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

swiateczne_zyczenia
 

WILIJOK

Wigilia i Boże Narodzenie to najbardziej magiczne dni w roku. Zachowały się dotąd obyczaje i obrzędy wigilijne. 21 grudnia 2012 r. mieliśmy okazję poznać WILIJOKA. Obyczaj polega na tym, że w Wigilię od rana z wilijokiem- warkoczem uplecionym ze słomy, chodzi się po domach i obija wszystko co rodzi na płodność, na urodzaj, na zdrowie i pomyślność. Po świętach słomę rozrzuca się po polach. W naszej szkole Wilijok poobijał panią Dyrektor, obie wicedyrekcje, nauczycieli i pracownice obsługi, życząc im zdrowia, wszelkiego dobra i dużo radości w Boże Narodzenie i Nowym Roku 2013. I w taki oto sposób, tradycji stało się zadość.

Niech te życzenia spełnią się każdemu. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2013

 

STYPENDIA MIASTA BĘDZINA

small_stypendia

19 grudnia w Urzędzie Miasta zostały przyznane Stypendia Miasta Będzina za osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012. Nagrody wręczał osobiście Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski. Również z naszej szkoły mamy wyróżnionych uczniów, których sukcesy zostały docenione. Utalentowani Stypendyści Miasta Będzina to uczniowie z wysokimi średnimi ocen, mający liczne sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe, a także laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych. Jesteśmy z Was niezwykle dumni i gratulujemy osiągnięć! Życzymy dalszych sukcesów

Więcej…

 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU CARITAS SYBERKA

small3Już po raz dziewiąty odbyła się akcja zbierania produktów żywnościowych, środków czystości i innych niezbędnych dla domu rzeczy – do paczek świątecznych. Parafianie chętnie dzielili się swoimi zakupami, przynosząc wiele produktów do Kościoła. Równolegle odbywały się zbiórki żywności w sklepach. Łącznie udało nam się skompletować 117 paczek świątecznych.Nasi wolontariusze wraz z opiekunami dostarczą paczki osobom starszym, chorym, potrzebującym – z życzeniami świątecznymi i uśmiechem.

Więcej…

 

LAUREACI KONKURSU MUZYCZNO-PLASTYCZNEGO

18 XII  br. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste podsumowanie XI Konkursu Twórczości Muzyczno – Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa”. W tej edycji uczestniczyli uczniowie ze szkół Będzina, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.  Patronat nad konkursem objął  Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski  oraz  biskup Diecezji Sosnowieckiej  Grzegorz Kaszak. 
Konkurs ten okazał się dla naszych uczniów wyjątkowym, gdyż aż trójka z nich zdobyła zaszczytne I miejsca!

Więcej…

 

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Wszystkim zakwalifikowanym gratulujemy.
 

NAJPIĘKNIEJSZY ANIOŁ

Rozstrzygnięto Szkolny Konkurs na Najpiękniejszego Anioła. Prace były wykonywane różnymi technikami. Powstały piękne, niezwykle oryginalne anioły. Dziękujemy wszystkim za wkład pracy. Gratulujemy zwycięzcom.

     small_SAM_2201 small_SAM_2202 small_SAM_2203 small_SAM_2207 small_SAM_2206 small_SAM_2205

Więcej…

 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW

Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Uczniowski zapraszają Absolwentów szkoły z rocznika 2011/2012 na spotkanie, które odbędzie się 14 grudnia 2012 o godz.1700 w siedzibie szkoły.
 

MIKOŁAJKI

6.12.2012r do naszej szkoły na specjalne zaproszenie samorządu szkolnego przybył Mikołaj wraz ze swą świtą. Święty, jego żona, renifer, elf i aniołek odwiedzali wszystkie klasy. Podczas przerw uczniowie mogli posiedzieć w saniach z Mikołajem, zrobić pamiątkowe zdjęcie. Miły, starszy Pan także pomyślał o prezentach – wszyscy otrzymali cukierki, a dodatkowo spośród wszystkich uczniów szkoły Mikołaj wylosował dodatkowe prezenty.

 

SZKOLNA GAZETKA

Redakcja "Byle do dzwonka II" odniosła kolejny sukces. Nasza ostatnia gazetka została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Juniormedia. Dziennikarze "Dziennika Zachodniego" wybierali spośród gazetek z całego kraju 45 najlepszych. Internauci typują 5. Konkurencja jest naprawdę duża. Szlifowanie warsztatu daje jednak efekty. Bardzo się cieszymy, tym bardziej, że nie po raz pierwszy zostaliśmy docenieni za naszą pracę. Nagrodzone wydanie oraz poprzednie można przeczytać na stronie naszej szkoły pod linkiem "gazetka internetowa". Zapraszamy do lektury!
 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W tym dniu przez samorząd szkolny zorganizowane były różne atrakcje. Na sam początek pojawił się misiowy sklepik szkolny, w którym zakup słodkości dawał szansę na udział w loterii. Nagrodami w loterii były oczywiście misie. Główną nagrodę, czyli największego misia otrzymał Bartek Surowiec z IIIa (gim).

Więcej…

 

SZKOLNY KONKURS NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI – ROZSTRZYGNIĘTY

Znamy już wyniki Szkolnego Konkursu na Oryginalną Zakładkę do Książki. Prace można było składać do 10 listopada. Wybór okazał się bardzo trudny, gdyż zakładki były ciekawie zdobione, kolorowe, z wykorzystaniem własnych pomysłów i inspiracji.

       maly_rozmiar  maly_rozmiar2  maly_rozmiar3

Więcej…

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada 2012 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu upamiętnienie ludzi, którzy polegli, aby uczynić Polskę wolną. Uświadomiła nam, że dzięki wytrwałości, wierze i determinacji uwolnili oni nasz kraj od zaborców.

small_SAM_2132 small_SAM_2155 small_SAM_2156 small_SAM_2157

 

HALLOWEEN

Z okazji święta Halloween samorząd szkolny zorganizował nam dyskotekę. Nad muzykę czuwał DJ Bambus. Były serwowane tosty i różne słodkości. Impreza na pewno należała do udanych.

small3 small5 small9 small10

 

MUZEUM MARTYROLOGII W OŚWIĘCIMIU

Dnia 30 października 2012 roku odbyła się wycieczka wszystkich klas trzecich gimnazjum do Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili dawny obóz hitlerowski. Przez kilka godzin zwiedzali wystawy poświęcone masowej zagładzie.

Więcej…

 

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

24 października 2012r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej, podczas której najmłodsi uczniowie zostali pasowani i oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

ŚWIĘTO EDUKACJI

14 października to Dziń Nauczyciela. W tym roku szkolnym to święto obchodziliśmy 15 października. W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia na cześć naszych nauczycieli. Akademię  przygotowali uczniowie klasy 4b i 5c wraz z wychowawcami.

Więcej…

 

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO ZAKOŃCZONE!

28.09.2012 w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Pierwszy raz w historii szkoły uczniowie głosowali w specjalnie przygotowanym lokalu wyborczym na zasadach prawdziwych wyborów! Każdy uczeń podpisywał listę, dostawał specjalną kartę do głosowania, mógł w spokoju i odosobnieniu wybrać kandydata i wrzucić swoją kartę do urny wyborczej.

Komisja przez cały czas bardzo sumiennie pracowała, liczyła głosy i sporządziła protokół. W wyniku przeliczenia głosów przez komisję, przewodniczącą szkoły została Martyna Tokarska, a rolę jej zastępcy pełnić będzie Klaudia Piłat. Funkcja skarbnika i sekretarza spoczywać będzie na Dominice Nicie i Ewelinie Sowie.

small_wybory1small_wybory2small_wybory3small_wybory4

 

DEBATA

W dniu 25.09.2012 odbyła się w naszej szkole debata przedwyborcza na temat: „Co chciałabym zmienić w naszej szkole?”. W debacie wzięły udział  wszystkie kandydatki do Samorządu Uczniowskiego oraz trójki klasowe z gimnazjum. Debata przebiegała bardzo ciekawie, kandydatki prezentowały swój program, a zaproszeni uczniowie zadawali różne nietypowe pytania.

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji została przygotowana akademia z udziałem uczniów klas czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej oraz uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum.

Więcej…

 

WITAMY PO WAKACJACH

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 3 września w godzinach: Szkoła Podstawowa  900, Gimazjum  1000.  Życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

WAKACJE

Życzymy słońca, radości  i wypoczynku podczas wakacji wszystkim odwiedzającym naszą stronę
 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Serdecznie zapraszamy na akademię z okazji zakończenia roku szkolnego 2011/2012:
klasy 1 - 3 oraz 4 - 6 szkoły podstawowej - godz. 10.30
klasy 1 -3 gimnazjum - godz. 9.00
 

FESTIWAL NAUKI PODSUMOWANIE

14 czerwca odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki podsumowujący działania uczniów w projekcie „Aktywny w szkole aktywny w życiu”. Festiwal odbył się w Będzińskiej Strefie Kibica. Uczniowie w formie zabawy przedstawiali swoje osiągnięcia kolejnego projektu „Odnawialne źródła energii”. W ramach festiwalu zostały zorganizowane także warsztaty dla uczniów naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 4. Podsumowaniem warsztatów była prezentacja multimedialna przedstawiająca trzyletnią pracę uczniów podczas projektu.

prezentacja multimedialna

 

W POGONI ZA FLAGĄ

Dnia 4 czerwca całą klasą wybraliśmy się na Paintball’a. Naszymi opiekunami byli: pani M. Gajdka i pan  P. Tchórzewski.  Cały wypad zaczął się wyjściem o godz. 9.00 na przystanek autobusowy, lecz nie był to początek dnia, ponieważ p. Gajdka uczy matematyki, a w planie na pierwszej lekcji w poniedziałki mamy właśnie matematykę.

Więcej…

 

MAMY MISTRZA ORIGAMI

Michał Stasikowski z klasy Va zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Orgiami "Magia zamknięta w papierze". Tematem pierwszej edycji konkursu były kwiaty. Na konkurs wpłynęło 370 prac z całej Polski, a wyróżnioną kompozycję zgłosiła Pani Dorota Korus. Organizatorami tej ciekawej imprezy kulturalnej byli: Polskie Towarzystwo Origami i Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 

Z KRONIKI „ZIELONEJ SZKOŁY”

Na „Zielonej Szkole” nie ma czasu na nudę. Każdy dzień dostarcza nowych atrakcji i wrażeń.

3 czerwca 2012 r. (niedziela)

Wiedzieliśmy, że pies jest przyjacielem człowieka, ale spotkanie z Largo – psem ratownikiem i jego opiekunem, uświadomiło nam jak bardzo pies może być pomocny, ale również niebezpieczny.

Więcej…

 

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „MŁODZIEŻ KIBICUJE BEZPIECZNIE”

1 czerwca w Hali Sportowej w Chorzowie odbyło się podsumowanie konkursu „Kibicuję z piosenką”, w którym wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły. Wspólnie z nauczycielem muzyki powstała autorska piosenka pt. „Cały stadion kołysze się”. W etapie rejonowym zespół „Przygoda”  (Maria Kubicka, Natalia Dęga, Karolina Dej, Marta Klekotka, Paulina Duczmal, Wiktoria Grzelak, Sandra Pawlusińska, Iwona Papis, Daria Karolewska, Karolina Lisowska )zajął II miejsce.


 

STRATEGIA ROZWOJU MIASTA BĘDZINA NA LATA 2012-2020

Nasza szkoła wzięła  udział w projekcie "Strategia rozwoju miasta Będzina na lata 2012 -2020". Projekt obejmował nasz  udział   w warsztatach, w których uczyliśmy się w jaki sposób zostać badaczem społecznym. Warsztaty, na których przedstawialiśmy mocne i słabe strony Będzina, zostały wykorzystane do budowy kwestionariusza ankiety.

small_ferie_196small_ferie_203small_ferie_212

Więcej…

 

WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA

27 maja dzieci z grupy „Jesteśmy razem” uczestniczyły w wycieczce integracyjno – turystycznej do Ogrodzieńca, Birowa i Centurii. Dzieci miały okazję wspólnie bawić się, zdobywać nagrody konkursie sprawnościowym i konkursie wiedzy o Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, doświadczać wzajemnej pomocy i radości z bycia razem. Wyjazd był możliwy dzięki dotacji Urzędu Miejskiego w Będzinie.

 

ŚWIĘTO JĘZYKÓW OBCYCH

Od 25 maja do 3 czerwca obchodzony jest w Polsce Tydzień Języków. Jest to wydarzenie organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Język to podstawa. Ucz się języków".

Więcej…

 

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA TRZECIOKLASISTÓW

24 maja odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego dla uczniów trzecich klas szkoły podstawowej pt ”Angielskie słówka w klasie trzeciej”. W konkursie udział wzięli  uczniowie klas: 3a, 3b i 3c. Celem konkursu było wyłonienie uczniów znających największą liczbę angielskich słówek. Pierwsze miejsce zajął Patryk Piwowar z 3c, drugie miejsce – Oliwier Sojda z 3c, trzecie miejsce – Jakub Medaj z 3c i Tomasz Stefański z 3b. Wyróżnienie otrzymuje Martyna Musiał z 3a. Gratulujemy!

 

WYCIECZKA SZLAKIEM ORLICH GNIAZD

W dniach 17 – 18 maja klasy 4b i 4c oraz mała grupa uczniów klasy 6b uczestniczyli w wycieczce „Szlakiem Orlich Gniazd” po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Swoją wyprawę uczestnicy wycieczki rozpoczęli od zamku w Ogrodzieńcu, gdzie odwiedzili nie tylko słynne ruiny, ale także warownię Birów oraz kaplicę w skale. Dalsza droga wiodła przez Kroczyce na Górę Zborów. Piesza wspinaczka przysporzyła wiele atrakcji.

Więcej…

 

PRZECIWDZIAŁANIE NARKOMANII

14 maja odbyły się dwa spotkania przedstawiciela Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Katowicach z rodzicami uczniów kl. IV- VI  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Prelekcje dotyczyły profilaktyki narkomanii. Prowadząca pomagała rodzicom zrozumieć:

  • na czym polega uzależnienie?
  • jak działają narkotyki?
  • jakie są sygnały ostrzegawcze?
  • jak zachowują się osoby pod wpływem narkotyków?
  • jak radzić sobie z problemem presji rówieśników dziecka?
  • co jest najskuteczniejszą profilaktyką, czyli jak być dobrym rodzicem?

Spotkanie było efektem realizacji Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień Urzędu Miejskiego w Będzinie. Wszystkich zainteresowanych wyżej wymienioną problematyką zapraszamy na stronę www.ptzn.katowice.pl , tel. 32 206 82 17 lub osobiście Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii, Katowice ul. Warszawska 19.

 

WYCIECZKA DO RYCERKI

W dniach 9 – 11 maja odbyła się wycieczka uczniów klas 2d i 3a do Rycerki Kolonii. Na miejsce dojechaliśmy pociągiem. Co dzień czekało na nas mnóstwo przygód w lesie, trudnych szlaków górskich i bardzo duża dawka zmęczenia. Oprócz wędrówek z przewodnikiem, miło spędzaliśmy wolny czas w gronie znajomych grając w siatkówkę czy głuchy telefon. Te trzy bardzo fajne dni w sposób przyjemny wypełniły nam czas. Czekamy z utęsknieniem na następne tak udane wycieczki.

 

KLASA Z KLIMATEM

Polskie Biuro Regionalnego Centrum Środowiskowego na Europę Środkową i Wschodnią utworzyło ciekawy projekt o tematyce ekologicznej „Klasa z klimatem”. Projekt ten obejmuje zagadnienia związane ze zmianami klimatu w kontekście wykorzystania energii. Prezentuje nie tylko najnowsze badania dotyczące problemu zmian klimatycznych, ale i omawia możliwości rozwiązań technologicznych, ekonomicznych i systemowych.

Więcej…

 

3 MAJA

Delegacja uczniów reprezentowała naszą szkołę na uroczystościach poświęconych rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas Ib oraz II d pod opieką pani Anny Woźniak-Piłat brali udział we mszy świętej w kościele św. Trójcy oraz składali kwiaty pod pomnikiem.
 

SUKCES NAJMŁODSZYCH

Aleksandra Szwed z grupy „Smerfy” zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bohaterowie utworów Jana Brzechwy w oczach dziecka”. Dla 6-latki to bardzo duże wyróżnienie. Opiekunem młodej artystki jest pani Anna Woźniak-Piłat. Gratulujemy sukcesu!

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Od 24 do 26 kwietnia trwa egzamin gimnazjalny. Przez trzy dni uczniowie klas III będą walczyli o jak największą liczbę punktów na testach, aby dostać się do dobrego liceum czy technikum. Zmieniono formę egzaminu i nasi uczniowie będą pisali każdą z trzech części egzaminu jako odrębne dwa testy. We wtorek piszą część humanistyczną (test z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie a po przerwie egzamin z języka polskiego). W środę gimnazjaliści piszą część matematyczno-przyrodniczą (test z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii, a po przerwie test z matematyki).
W czwartek odbędzie się egzamin z języka obcego nowożytnego. Uczniowie napiszą test, który składa się z dwóch części: podstawowej i rozszerzonej.
Wszystkim życzymy powodzenia.

 

DNI ZIEMI

Dnia 23 kwietnia 2012 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi pod obowiązującym w tym roku hasłem „Dobra energia dla wszystkich”. Zwraca ono uwagę na konieczność ograniczania efektu cieplarnianego na naszej planecie oraz większego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. O ekologii nigdy za dużo, więc także klasa Ic pod kierunkiem wychowawczyni p. Doroty Sioły i klasy gimnazjalne pod kierunkiem p. Renaty Tabiś i p. Ewy Sowy przygotowały apel z okazji Dnia Ziemi. Poprzez słowo i piosenkę młodzi aktorzy starali się przekazać swoim kolegom wiedzę na temat oszczędzania wody, utylizacji odpadków, zbierania makulatury oraz segregacji śmieci.
small_eko0small_eko1small_eko3small_eko6
 

SUKCES SZKOLNEGO TEATRZYKU „BAJKA”

Uczniowie klas I-II szkoły podstawowej uczestniczący w zajęciach Szkolnego Teatrzyku „Bajka” w ramach unijnego programu „Będzińska szkoła równych szans”, wzięła udział w Miejskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych.

Więcej…

 

PROFILAKTYKA

W dniu 23 kwietnia odbyły się spotkania uczniów klas czwartych z pracownikiem będzińskiej  Straży Miejskiej dotyczące bezpieczeństwa dzieci – umiejętności unikania niebezpiecznych sytuacji oraz radzenia sobie z zagrożeniami. Prowadząca spotkanie uwrażliwiła dzieci na zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z obcymi osobami dorosłymi oraz na zagrożenia pojawiające się w trakcie korzystania z Internetu i nawiązywania kontaktów z innymi użytkownikami sieci.

 

MODA NA EKOLOGIĘ

13 kwietnia 2012r. uczniowie klas I i II gimnazjum wzięli udział w pierwszym etapie konkursu „Czysta Energia”. Celem  konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej i promowanie odnawialnych źródeł  energii. W drugim etapie, przedstawiciele wszystkich klas rozwiązywali bardzo trudną krzyżówkę, dużo łatwiejsze rebusy ekologiczne i odpowiadali na pytania związane z energią wiatru, słońca, wody, biomasy i energią geotermalną. Dużą wiedzą ekologiczną wykazały się uczennice klasy 2c: Magda Gawron i Magda Olszyczka. Dziewczyny były najlepsze, zarówno w pierwszym jak i drugim etapie. Drugie miejsce zajęła drużyna klasy 1c: Zuzia Marchelak i Michał Michoń, a trzecie, drużyna klasy 1a: Mateusz Banasik i Marcin Dobrzyński.

 

ZAŚWIADCZENIA ŚLĄSKIEGO KURATORA

19 kwietnia w Gimnazjum nr 3 w Zawierciu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń Śląskiego Kuratora Oświaty.  Wśród laureatów tegorocznych konkursów przedmiotowych znalazła się Oliwia Masian - (fizyka, matematyka, j.polski), Katarzyna Gruszka - (geografia, biologia), Kamil Bańbuła - (geografia), Marianna Gajda - (biologia). Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy.
 

POWIATOWY TURNIEJ BRD

12 kwietnia odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w Mierzęcicach. W turnieju uczestniczyło 6 szkół podstawowych i 5 gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. szkoła podstawowa w składzie: Oliwia Oberman, Sandra Polewska i Jacek Wojtasiewicz oraz drużyna gimnazjum w składzie: Paweł Masłoń, Dominik Sadowski i Jakub Wojtasiewicz. Szkoła podstawowa zajęła 4 miejsce, natomiast gimnazjum uplasowało się na 3 miejscu. Serdecznie gratulujemy.

 

ZAGŁĘBIOWSKIE PALMY WIELKANOCNE

W XII edycji Regionalnego Konkursu "Zagłębiowskie palmy wielkanocne" III miejsce zajęły uczennice klasy V b: Karolina Dudek i Weronika Sochocka. Dziewczynki wspólnie wykonały nagrodzoną palmę. W tym roku na konkurs zgłoszono 142 prace z 35 placówek kulturalno-oświatowych z terenu Zagłębia, a w kategorii do lat 12 – aż 113 prac. Konkurencja zatem była ogromna. Do udziału w tych wielkanocnych zmaganiach zachęciła Karolinę oraz Weronikę Pani Dorota Korus – nauczyciel plastyki i techniki.
 

ANIOŁ XXI WIEKU

W IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Anioł XXI wieku" Katarzyna Gruszka z kl. III c gimnazjum zdobyła wyróżnienie.

Więcej…

 

WIELKANOC

Życzenia zdrowych, spokojnych, pełnych miłości Świąt Wielkanocych spędzonych w gronie najbliższych.
 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

3 kwietnia odbył się sprawdzian wiedzy dla uczniów klas szóstych. W ciagu 60 minut nasi koledzy i koleżanki zmagali się z pytaniami z języka polskiego, matematyki, historii i przyrody. Wszystkim naszym szóstoklasistom życzyliśmy oczywiście "połamania piór".
 

NOC ANDERSENA

W nocy z 30 na 31 marca 2012 roku uczniowie klasy 1a i 2c uczestniczyli w X Będzińskiej Nocy Andersena, zorganizowanej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Dzieci z wypiekami na policzkach brały udział w różnych atrakcjach przygotowanych przez bibliotekarzy, między innymi odgadywały tytuły baśni czytanych przez zaproszonych gości: Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, v-ce Prezydenta Darię Peterek, dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia Dariusza Wiktorowicza oraz przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Będzinie, Ośrodka Kultury w Będzinie i Hufca Ziemi Będzińskiej.

small_P1010189small_P1010194small_P1010195small_P1010248

Więcej…

 

TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

22 marca odbył się w naszej szkole międzyszkolny turniej BRD. Składał się on z trzech części. W pierwszej teoretycznej zawodnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Drugi etap to jazda zręcznościowa po torze przeszkód. Część trzecia dotyczyła pierwszej pomocy przedmedycznej.

Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Masłoń, Dominik Sadowski, Jakub Wojtasiewicz, Oliwia Oberman, Sandra Polewska i Jacek Wojtasiewicz. Obie drużyny zarówno gimnazjum jak i szkoła podstawowa zajęły pierwsze miejsca, a tym samym zakwalifikowały się do etapu powiatowego w Mierzęcicach. Zwycięzcom gratulujemy.

small1small2small5small6

 

ŚWIĘTO WIOSNY I DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Tego dnia warto było przyjść do szkoły. Kolorowe Marzanny, zespoły prezentujące projekty edukacyjne z makietami, planszami, laptopami, drużyny sportowców biorących udział w turnieju piłki siatkowej, uczniowie w biało-czerwonych strojach kibiców zapełnili pracownie i salę gimnastyczną, na której panowało wielkie ożywienie.

Więcej…

 

MOGĘ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE

16 marca uczniowie klas 3 gimnazjum uczestniczyli w pokazie i ćwiczeniach przeprowadzonych przez kolegów z Zespołu Szkół w Wojkowicach. Podzieleni na cztery grupy mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania się w sytuacjach, w których zagrożone jest ludzkie życie. Gimnazjaliści opuścili salę w przekonaniu, że ich postawa w ciągu pierwszych 5 minut może zdecydować o życiu lub śmierci drugiej osoby.

small1small2small4small5

 

KANGUR MATEMATYCZNY

15 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Mateamtyczny "Kangur 2012". Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy jak najwyższych lokat i ciekawych nagród.

small1small2small3small4

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

W poniedziałek 19 marca  o godzinie 1700 odbędą się zebrania z rodzicami. Wychowawcy poszczególnych klas przekażą  informacje o postępach w nauce i zachowaniu swoich podopiecznych. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów.
 

SUKCESY NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

Zakończyła się rywalizacja uczniów szkół gimnazjalnych w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.

Wśród reprezentantów naszego gimnazjum znaleźli się finaliści i laureaci: Marianna Gajda i Katarzyna Gruszka zostały laureatkami konkursu z biologii; Oliwia Masian jest laureatką konkursów z języka polskiego, fizyki i matematyki; Katarzyna Gruszka i Kamil Bańbuła zostali laureatami konkursu z geografii.

Do finału weszli Piotr Walas z geografii i Daniel Skotnicki z historii.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY.

 

REKOLEKCJE

W dniach 12 - 14 marca w naszej szkole odbędą się rekolekcje wielkopostne. Harmonogram spotkań dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum poniżej.
 

PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

Zima to bardzo ciężki okres dla wszystkich zwierząt, zwłaszcza tych bezdomnych i mieszkających w schronisku. Co roku, od kilku lat koło ekologiczne klas I-III pod kierunkiem Doroty Sioły, organizuje akcję „Pełna miska dla schroniska”. W tym roku akcja trwała od 15 listopada 2011 r. do 13 stycznia 2012 r.

small_schron1small_schron2small_schron3small_schron4

Więcej…

 

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Niebawem klasy trzecie gimnazjum staną przed trudnym wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Nowe zasady rekrutacji dostępne są na stronie
Kuratorium Oświaty w Katowicach..
 

FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach zakwalifikowali się następujący uczniowie: Oliwia Masian (j. polski), Daniel Skotnicki (historia), Oliwia Masian (matematyka), Oliwia Masian (fizyka), Kamil Bańbuła, Katarzyna Gruszka, Piotr Walas (geografia) GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w finale.
 

FERIE ZIMOWE

Od 28 stycznia do 12 lutego trwają FERIE ZIMOWE.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy miłego wypoczynku po całym semestrze wytężonej pracy.
 

DZIEŃ SŁODKOŚCI

W dniu 25 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Słodkości. Został on zorganizowany przez Samorząd Szkolny na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każda klasa przygotowała słodką niespodziankę dla społeczności uczniowskiej, które jako cegiełki były rozprowadzane na terenie naszej szkoły. Dodatkowo po południu odbyła się dyskoteka, z której dochód również został przeznaczony na WOŚP.
 

FESTIWAL NAUKI

12 stycznia w ramach projektu "Aktywny w szkole aktywny w życiu" odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki. W tym roku zespoły projektowe zajmowały się tematem "Zdrowy styl życia". Festiwal rozpoczął się prezentacją multimadialną dotyczącą zdrowego odżywiania i składników pokarmowych.

small_aktyw_1 small_aktyw_2 small_aktyw_3 small_aktyw_4 small_aktyw_5

Więcej…

 

PANEWNICKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

10 stycznia odbyła się wycieczka klas czwartych do Bazyliki Ojców Franciszkanów w Katowicach - Panewnikach. Uczniowie wraz z opiekunami mogli obejrzeć jedną z największych w Europie szopek budowanych wewnątrz świątyni. Żłóbek słynie z urody, a zarazem wierności Ewangelii. Szopka zajmuje całe prezbiterium - aż po sklepienie - a także obie nawy boczne, tworząc tryptyk. Ma 18 m wysokości i 32 m szerokości. Do przedstawienia sceny Narodzenia Pańskiego wykorzystano 120 figur drewnianych, gipsowych i z masy żywicznej.

small_szopka_1 small_szopka_2 small_szopka_3 small_szopka_4 small_szopka_5

Więcej…

 

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

22 grudnia 2011 r. w naszej szkole odczuliśmy wyraźnie atmosferę zbliżających się świąt za sprawą uroczystej świątecznej akademii.  Pani dyrektor Dorota Wojnowska rozpoczęła uroczystość od złożenia życzeń całej społeczności szkolnej. Następnie młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum, śpiewająca w szkolnym chórze, zaprezentowała piękne kolędy i pastorałki. Były one przeplatane wzruszającymi wierszami o Bożym Narodzeniu. Ten piękny scenariusz i całą realizację programu artystycznego przygotowała Pani Ewa Sowa. Tłem dla występów była dekoracja, malowana przez Panią Dorotę Korus, przedstawiająca krajobraz Betlejem. Na zakończenie życzenia złożył Samorząd Uczniowski i rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny o tematyce bożonarodzeniowej, zorganizowany przez Panią Korus.

Więcej…

 

NAGRODY W KONKURSACH BOŻONARODZENIOWYCH

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli z powodzeniem w konkursach o tematyce bożonarodzeniowej. 11.12.2011 r. rozstrzygnięto diecezjalny konkurs "Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej", na który nadesłano ok. 200 szopek.
I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła Weronika Sochocka z klasy V B, opiekun p. Dorota Korus. III miejsce w kategorii klas O-I przyznano Dianie Lipce i Natalii Sarnat z klasy I D, opiekun p. Barbara Marchelak.
16.12.2011 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Będzinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu o zasięgu rejonowym pt. "Kolęda i kartka bożonarodzeniowa". W kategorii plastycznej III miejsce zajęła Kamila Nowak z klasy II C gimnazjum, a wyróżnienie zdobyła Maria Kubicka z klasy V B. Do konkursu przygotowała uczennice p. Dorota Korus.
W kategorii muzycznej wyróżnienie zdobył chór szkolny pod opieką p. Ewy Sowy.
Serdecznie gratulujemy laureatom tych konkursów.

small_szopka_Ismall_Szopka_III

 

SPOTKANIE Z SĘDZIĄ ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ

14 grudnia grupa uczniów z klasy 1a uczestniczyła w spotkaniu z Panią sedzią A. M. Wesołowską, ktore odbyło się w auli III LO w Będzinie. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu na temat: "Świadomie wybieram, świadomie żyję".

Prelegentka w przystępny sposób przybliżyła słuchaczom skomplikowane przepisy prawne, przywołując przykłady sytacji z własnego doświadczenia zawodowego. Szczególną uwagę zwróciła na problemy młodzieży dotyczące molestowania, przemocy wśród nieletnich oraz zachowań pod wpływem alkoholu i narkotyków. Pani sędzia chętnie odpowiadała na pytania dotyczące wyboru drogi życiowej i trudności związanych z wykonywanym zawodem.

 

LAUREACI II ETAPU WOJ. KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W listopadzie rozpoczęły się eliminacje szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa śląskiego. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie naszego gimnazjum:

JĘZYK POLSKI

Oliwia Masian 3c

Paulina Musiałek 2b

Kamil Bańbuła 2d

BIOLOGIA

Oliwia Masian 3c

Katarzyna Gruszka 3c

Marianna Gajda 3c

GEOGRAFIA

Piotr Walas 3a

Oliwia Masian 3c

Katarzyna Gruszka 3c

Kamil Bańbuła 2d

MATEMATYKA

Oliwia Masian 3c

FIZYKA

Oliwia Masian 3c

HISTORIA

Daniel Skotnicki 3c

JĘZYK ANGIELSKI

Magdalena Darul 2a

CHEMIA

Oliwia Masian 3c


 

SUKCES NASZYCH DZIENNIKARZY

Zespół redakcyjny szkolnej gazetki „Byle do dzwonka II” odniósł wielki sukces. Listopadowy numer naszego czasopisma został nagrodzony w konkursie „Junior Media”. W czwartek gościliśmy w naszej szkolnej redakcji panią Monikę Krężel – dziennikarkę „Dziennika Zachodniego”, która przeprowadzała z członkami Koła Redakcyjnego wywiad. Ten materiał można będzie przeczytać we wtorkowym dodatku „Dziennika Zachodniego” – Junior Media.

Tymczasem zachęcamy do lektury wydanych już numerów „Byle do dzwonka II”, które można znaleźć na stronie naszej szkoły pod linkiem Gazetka internetowa. Już wkrótce specjalne wydanie świąteczne.

 

WYCIECZKA

W dniach 16-18 października uczestnicy projektu „Aktywny w szkole aktywny w życiu” przebywali na trzydniowym wyjeździe w Muszynie. Wraz z kolegami z Olesna zwiedzili wiele ciekawych miejsc m.in. cerkwie, kościoły i ruiny zamku. Zwiedzali Nowy Sącz, pijalnię wód w Krynicy, miejscową pasiekę, uczyli się jak powstaje miód i kosztowali jego słodki smak. Oglądając prace Nikifora Krynickiego, byli pełni podziwu jego plastycznego talentu. Mimo niskiej temperatury wycieczkę uważają za udaną, a wrażenia z niej niezapomniane.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4