ZUZIA I JACEK NA PODIUM

smallDSC06991smallzozol_2Zuzia Wolska i Jacek WojtasiewiczsmallDSC07137 tancerze szkoły tańca Akcent zajęli 2 miejsce w Pucharze Okręgu Śląskiego w Redzinach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI NASZEGO GIMNAZJUM

18 grudnia bieżącego roku odwiedzili naszą szkołę ubiegłoroczni  absolwenci. Cieszymy się, że frekwencja dopisała. Nasi starsi koledzy mogli spędzić czas wspólnie z koleżankami i kolegami oraz z nauczycielami, wspominając kilka lat spędzonych w murach naszej szkoły.


Więcej…

 

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM

Dnia 13 grudnia odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum. Organizację imprezy przygotował samorząd szkolny. Każda klasa występująca w określonych kolorach brała udział w różnych konkurencjach. Uczniowie musieli wykazać się w: sporcie, wiedzy o szkole, nauczycielach, wychowawcach i w umiejętnościach plastycznych. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1d, drugie 1a trzecie 1b, a czwarte 1c. Po dwugodzinnej rywalizacji gimnazjaliści złożyli uroczyste ślubowanie.

 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW

absolwenciW dniu 18 grudnia (środa) o godz.1700 odbędzie się spotkanie absolwentów Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 z roku szkolnego 2012/2013. Spotkanie odbedzie sie w stołówce szkolnej. Serdecznie zapraszamy.
 

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

Próbny egzamin gimnazjalny odbędzie się 10, 11, 12 grudnia (wtorek, środa, czwartek). Początek o godz. 900. Życzymy powodzenia.
 

SZKOLNE MIKOŁAJKI

smallSAM_02886 grudnia w naszej szkole za sprawą samorządu uczniowskiego zawitał święty Mikołaj z brygadą pomocników. Wizyta gości przyniosła ze sobą świetny humor i świąteczny nastrój. Na twarzach uczniów jak i nauczycieli widniał uśmiech i radość. Każdy uczeń, który miał w tym dniu czapkę Mikołaja był zwolniony z pytania.
 

MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA

28 listopada odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowa Rada Miasta Będzina V kadencji, w trakcie której wręczono zaświadczenia potwierdzające wybór radnego oraz wręczono legitymacje. Młodzi radni złożyli przyrzeczenia. Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Lech i Martyna Tokarska.
 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko, które przyniosło pluszową zabawkę, było objęte „ochroną”. Oznacza to, że w danym dniu osoba ta była zwolniona z odpowiedzi oraz niezapowiedzianych kartkówek. Komisja wybrała najpiękniejsze pluszowe zabawki. Należały one do Julii Zatorskiej z klasy IV c oraz Michaliny Dębskiej z klasy III a gimnazjum. Gratulujemy i zazdrościmy najpiękniejszych misiów!

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

smallSAM_0286W dniu 21 listopada nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji szkołę przyozdobiły plakaty, na których uczniowie wypisali swoje pozdrowienia dla innych. Dodatkowo każda klasa miała obowiązek udekorować swoje drzwi do klasy. Efekty oceniała specjalna komisja złożona z przedstawicielek i opiekunek Samorządu Uczniowskiego. Wspólnie zadecydowały, iż najładniejsze drzwi zaprezentowały klasy II B gimnazjum i Vc szkoły podstawowej. Gratulujemy!

 

TEATR KURTYNA

Niedawno odwiedził nas „Teatr Kurtyna” z Krakowa ze spektaklem profilaktycznym pt. „Światełko w tunelu” przeznaczonym dla klas 1-4 szkoły podstawowej i „Życie nie po to jest by…” – dla klas gimnazjalnych. W przedstawieniu wzięło udział dwóch aktorów, którzy poprzez swoją grę wzmacniali elementy dydaktyki i profilaktyki: mechanizm budowania wartości w oparciu o poczucie dobra i zła, umiejętność dokonywania wyborów, poszanowanie i tolerancja dla odmienności, profilaktyka uzależnień od narkomanii.

 

SPOTKANIA GIMNAZJALISTÓW

W listopadzie w ramach realizacji zadań programu wychowawczego oraz programu profilaktycznego młodzież gimnazjalna uczestniczyła w prelekcjach prowadzonych przez przedstawicieli policji - referatu d/s Przestępczości Nieletnich, straży miejskiej oraz służby więziennej. Tematem spotkań była: "Odpowiedzialność karna nieletnich" oraz "Profilaktyka uzależnień". Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali poszczególnych wystąpień.
 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Dnia 18 listopada (poniedziałek) o godz. 1700 odbędą się zebrania z rodzicami. Tematem spotkania będzie podsumowanie dotychczasowych wyników nauczania i zachowania. Zapraszamy.

 

VIWAT POLSKA

15 listopada uczniowie klasy II b gimnazjum wzięli udział w pikniku historycznym pt.”Viwat Polska” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. W czasie pikniku odbywały się quizy, konkursy oraz gra terenowa osadzona w realiach 1918 roku w Polsce i Będzinie. Uczniowie odpowiadali na pytania historyczne, układali puzzle. Jedną z konkurencji było napisanie opowiadania na temat: „Jak będzie wyglądał Dzień Niepodległości za 50 lat” oraz budowa dawnego pomnika będzińskiego – NIKE. Konkurs zakończył się wręczeniem nagród, w którym uczniowie: Wiktoria Grzelak, Paulina Sowa, Konrad Chodur, Rafał Iwański, Aaron Sibielak oraz Kamil Szatniewski zdobyli I miejsce. Gratulujemy!

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Słowa polskiego hymnu zawsze towarzyszą nam podczas szkolnej akademii z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Nie inaczej było i w tym roku. 8 listopada na sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły zebrali się, aby upamiętnić to wydarzenie.

Więcej…

 

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

 auschwitzTradycją naszej szkoły jest wizyta klas trzecich gimnazjum w Muzeum Zagłady w Oświęcimiu. W tym roku pojechaliśmy tam 6 listopada. Najpierw obejrzeliśmy film nakręcony przez żołnierzy Armii Czerwonej zaraz po wyzwoleniu obozu.

Więcej…

 

PROFILAKTYKA

Dnia 4 listopada 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Centrum Szkoleniowo- Profilaktycznego z Krakowa. Klasy IV - VI szkoły podstawowej wysłuchały prelekcji na temat "Przemoc- NIEmoc", natomiast uczniowie klas I - III gimnazjum  prelekcji  " Przemoc wobec ciała zabija także duszę".
 

HALLOWEENOWA ZABAWA

Z okazji Halloween  Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. Były konkursy, wystawy, parada i dyskoteka straszydeł. Korytarz szkolny przybrał odświętny wystrój. Wszystkich bardzo pochłonęła rywalizacja konkursowa. Uczniowie wykazali się niesamowitymi pomysłami i olbrzymim poczuciem humoru. Samorząd uczniowski dla zwycięzców przygotował pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę. Już niebawem następne konkursy oraz niespodzianki.

 

REGIONALNY TURNIEJ SCRABBLE

small21xDnia 21 października 2013 roku reprezentacja scrabblistów SP nr 13 brała udział w XII Regionalnym Turnieju Scrabble w Szkole Podstawowej nr 23 w Sosnowcu. W szranki stanęły drużyny ze szkół w  Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej oraz Będzina.  Po kilku partiach ogłoszono wyniki. Uczniowie naszej szkoły: Ola Celuch, Jakub Piotrowicz, Jacek Wojtasiewicz oraz Miłosz Lewandowski zwyciężyli. Okazali się najlepsi w regionie. Gratulujemy!!!
 

ŚWIĘTO EDUKACJI

W dniu 11 października odbyła sie akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas apelu uczniowie zaprezentowali przygotowane skecze, którym asystowały piosenki wykonywane przez chórek szkolny. Wspaniałym pomysłem było przyznanie zabawnych tytułów nauczycielom m.in.Mistrza Humoru, Mistrza Edukacji, Nauczyciela na Szóstkę.Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli Dnia Nauczyciela życzymy wszystkim Nauczycielom nieustannej satysfakcji z rozwijania uczniowskich pasji i talentów.
 

RAJD NA WZGÓRZE ŚW. DOROTY

smallskanuj0006W piątek 4 października już po raz szósty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pieszym Rajdzie na Wgórze Świętej Doroty. Wytyczony szlak był pełen zadań nie tylko sprawnościowych, ale i z historii. Wyczerpujący marsz okazał się dla nas zwycięskim. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami i w nagrodę otrzymali dyplom i książkę. Z niecierpliwością czekamy na 7 edycję rajdu.

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Święto języków organizowane jest 26 września w 45 krajach.  Podjęta w 2001roku inicjatywa służy promowaniu bogactwa językowego Europy i jest okazją do przypomnienia o konieczności wspierania nauki języków obcych. O tym jak ważna jest znajomość języków obcych wiedzą także uczniowie naszej szkoły, którzy z okazji święta przygotowali akademie i wzięli udział w konkursach językowych. Zwycięzcom gratulujemy!

 

KARTA ROWEROWA

24 wrzesień uczniowie naszej szkoły zdawali w Szkole Podstawowej nr 10 egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch etapów: etap pierwszy polegał na  sprawdzeniu wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, etap drugi polegał na sprawdzeniu umiejętności jazdy rowerem. Uczniowie, którzy zdali egzamin otrzymali certyfikat podpisany przez Prezydenta Będzina pana Łukasza Komoniewskiego.
 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z rodzicami odbędą się 16 września (w poniedziałek) o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy.
 

WITAJ SZKOŁO

2 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2013/2014. W części oficjalnej akademii Pani Dyrektor szkoły powitała przybyłych gości z Urzędu Miejskiego w Będzinie, uczniów, nauczycieli i uśmiechem obejrzeliśmy występ artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Życzymy wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.
 

ROK SZKOLNY 2013/2014

imagesRozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września w następujących godzinach:

gimnazjum o godz. 800
szkoła podstawowa o godz. 900
 

OGŁOSZENIE

Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 im. H.Wagnera informuje, że oddział zerowy 2 września 2013 r. będzie czynny od godz. 600 do godz. 1600. Rodzice mogą przyprowadzać dzieci w godzinach od 600 do 830.

 

OFERTY PRZETARGU

small1Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty.
 

NARESZCIE WAKACJE

wakacje 
Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy słońca, radości  oraz błogiego lenistwa podczas wakacji.
 

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 ogłasza przetarg na wykonanie robót budowlanych w ramach Rządowego programu Radosna Szkoła. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie placu zabaw przy Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Będzinie przy ul. Rewolucjonistów 18.  Numer ogłoszenia: 257602-2013.

Druki do pobrania:
               ogłoszenie o zamówieniu
zał. nr 1 specyfikacja zamówienia
zał. nr 2 wymagania ogólne projektu RADOSNA SZKOŁA
zał. nr 3 rysunek nr 1
zał. nr 4 opis techniczny
zał. nr 5 projekt placu zabaw
zał. nr 6 przedmiar robót
zał. nr 7 koncepcja
zał. nr 8 rysunek nr 2
zał. nr 9 montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
zał. nr 10 roboty w zakresie różnych nawierzchni
zał. nr 11 roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
zał. nr 12 roboty towarzyszące
zał. nr 13 spis SST
inwentaryzacja zdjęciowa: zdjecie1, zdjecie2, zdjecie3, zdjecie4, zdjecie5, zdjecie6, zdjecie7, zdjecie8, zdjecie9, zdjecie10, zdjecie11, zdjecie12, zdjecie13, zdjecie14, zdjecie15, zdjecie16, zdjecie17, zdjecie18, zdjecie19, zdjecie20, zdjecie21, zdjecie22, zdjecie23, zdjecie24, zdjecie25, zdjecie26, zdjecie27, zdjecie28, zdjecie29, zdjecie30, zdjecie31, zdjecie32, zdjecie33, zdjecie34, zdjecie35, zdjecie36, zdjecie37,

 

ZAKOŃCZENIE ROKU

big1Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się dla gimnazjum o godzinie 830, a dla szkoły podstawowej o godzinie 1030
 

KLASA SPORTOWA

Wyniki testów sprawnościowych  kandydatów do klasy sportowej o profilu piłka nożna.

 

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO KLASY SPORTOWEJ GIMNAZJUM

Test sprawnościowy odbędzie się w dniu 25 czerwca  (wtorek) o godz.1530 na stadionie OSiR-u.
 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

kiermasz_2Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na kiermasz podręczników - 24 czerwca (poniedziałek) w godz. 14.00 – 16.00;          - 25 czerwca (wtorek) w godz. 15.00 – 17.00. Zainteresowani sprzedażą podręczników uczniowie powinni je odpowiednio przygotować (skleić, wygumować itp) Kiermasz odbędzie się w seg. C na parterze. Lista podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2013/14  dostępna jest na stronie szkoły w zakładce Podręczniki. Wszelkich informacji udzielają opiekunowie kiermaszu panie B. Gromada i  A. Zakrzewska

 

ŻEGNAMY ROK SZKOLNY 2012/2013

Samorząd klasy 4b zaproponował zorganizowanie imprezy z okazji zakończenia roku szkolnego. Uzgodniliśmy, że odbędzie się ona 19 czerwca 2013 r. W czasie godziny wychowawczej nasi chłopcy wynieśli ławki, byśmy mieli miejsce na zabawę, a dziewczyny przygotowały dekorację, konkursy oraz przekąski. Impreza zaczęła się o godzinie 16:00. Rozpoczęliśmy ją tańcem. W czasie przerwy delektowaliśmy się  ciastem i innymi słodkościami.

Więcej…

 

ZAKOPANE-KOŚCIELISKO

Jak co roku, miesiąc czerwiec to okres wycieczek szkolnych. Na dwudniową wycieczkę w Tatry wyjechały również klasy Vb, Vc i IVb. Choć pogoda nie zapowiadała się obiecująco, wyjazd okazał się bardzo udany. Wędrówka malowniczą Doliną Kościeliską wśród przepięknej tatrzańskiej przyrody uzmysłowiła nam piękno i potęgę gór. Wielką atrakcją wycieczki była Jaskinia Mroźna. Wejście na wysokość 1100m po stromym zboczu, przejście 560m w temperaturze 60C i kończące tę wyprawę zejście po niezliczonej ilości schodach w promieniach słonecznych i pięknej panoramie roztaczającej się na Tatry pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Więcej…

 

TEGOROCZNE WYNIKI KANGURA!!!

W tym roku 55 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie Kangur Matematyczny. 10 z nich uzyskało wysokie wyniki. Najlepszy, bo wynik bardzo dobry i I miejsce w powiecie uzyskała Weronika Sochocka- uczennica klasy 6b. Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Więcej…

 

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

Choć Dzień Dziecka świętowali uczniowie naszej szkoły zapewne w gronie rodzinnym w sobotę, to w poniedziałek szkoła zamieniła się w plac zabaw. Dziewczyny z Samorządu Szkolnego zadbały o to, żeby każdy mógł wrócić do najwspanialszych chwil z dzieciństwa. Obchody tego nadzwyczajnego dnia rozpoczęły się od wykonania pracy plastycznej. Tym razem, wyjątkowo nie był to konkurs tylko wspólna praca.

Więcej…

 

POTYCZKI Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

27 maja odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas piątych szkoły podstawowej pod tytułem „Potyczki z językiem angielskim”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas: 5a, 5b i 5c. Celem konkursu było wyłonienie uczniów znających  angielskie słówka oraz podstawowe zagadnienia gramatyczne wynikające z podstawy programowej klasy czwartej i piątej. Pierwsze miejsce zajął Maciej Bliźniuk z klasy 5a, drugie miejsce – Aleksandra Celuch z 5c, trzecie – Sandra Wójcik z klasy 5a. Gratulujemy!

 

BYLIŚMY NA DZIATWIE

W dniach 23 – 25 maja br. mali aktorzy ze Szkolnego Teatrzyku „Bajka” wzięli udział w 34 Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Dziatwa" w Łodzi. Uczniowie klas I-_III przebywali w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi, w którym zaprezentowali nagrodzone przedstawienie pt. „Calineczka” oraz obejrzeli inne wyróżnione spektakle.

Więcej…

 

SZÓSTOKLASIŚCI NA TEŚCIE KOMPETENCJI Z J.ANGIELSKIEGO

W dniach 16, 17 i 20 maja uczniowie szóstych klas szkoły podstawowej mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego zdobywaną podczas sześciu lat nauki. Uczniowie wykonywali ćwiczenia zakresu podstawy programowej obejmujące słownictwo i gramatykę. Uczniom z największą liczbą punktów serdecznie gratulujemy.

small2  small3 small4small1

 

WYCIECZKA NA JASNĄ GÓRĘ

W sobotę 11 maja dziewięcioro uczniów z kółka liturgicznego szkoły podstawowej wybrało się pociągiem na wycieczkę na Jasną Górę pod opieką pani Joanny Fliskiej i katechety, pana Sebastiana Zalewskiego

Więcej…

 

DYSKOTEKA

To była ostatnia dyskoteka w tym roku szkolnym. Piękna pogoda sprawiła, że część osób zrezygnowała z zabawy i postanowiła to popołudnie spędzić na świeżym powietrzu. Ci, którzy zdecydowali się na wspólną zabawę, z uśmiechem na twarzy tańczyli w rytm najlepszych przebojów. Zabawa była wyśmienita. Pragnienie można było ugasić kupując w sklepiku samorządu wodę z sokiem. Tym, którzy zgłodnieli serwowano tosty i słodkie przekąski. Do zobaczenia na kolejnych dyskotekach, ale już w nowym roku szkolnym.

 

ZATOR – ZAKOPANE – PORONIN

Chyba każdy z nas zachwyca się Tatrami. Wycieczki w polskie góry bywają inspiracją na przyszłość. Harmonogram wyjazdu klas szóstych do Zakopanego był tak opracowany, aby każdy znalazł coś dla siebie. Zwiedziliśmy Park Dinozaurów oraz Muzeum Szkieletów i Skamieniałości w Zatorze. Urzekł nas malowniczy krajobraz Poronina, po którym spacerowaliśmy popołudniami. Najbardziej interesującym punktem programu była całodniowa wyprawa nad Morskie Oko

.small1 small2 small3 small4

Więcej…

 

PRAWDZIWY LUZ NA PRZERWACH!

Wiosna zawitała na dobre, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że mamy prawie lato. Przygnębiająco działa na człowieka fakt, że musi cały dzień spędzić w murach szkoły, kiedy za oknem piękna pogoda. Uczniowie naszej szkoły korzystają z tych promyków słońca oraz świeżego powietrza i spędzają długie przerwy na boisku szkolnym. To naprawdę super pomysł !!!

Więcej…

 

EUROPEJSKIE POTYCZKI

small1Dwuosobowe zespoły ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum zmierzyły się 9 maja w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Europejskie potyczki”. Konkurs zorganizowali uczniowie Koła Europejskiego wraz z opiekunem p. A. Zakrzewską. Dzień był szczególny – bowiem na 9 maja przypada Dzień Europy, o czym przypomina tablica informacyjna umieszczona na szkolnym korytarzu.

Więcej…

 

FESTIWAL W JĘZYKU ANGIELSKIM

30 kwietnia odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej „Around the music 2013”. W festiwalu wzięło udział 16 uczestników z ośmiu szkół podstawowych z Będzina i okolic. Każdy występował solo śpiewając piosenkę w języku angielskim.  Rywalizacja była zacięta i jury miało trudny wybór. Przedstawicielka naszej szkoły Maria Kubicka, która śpiewając grała na organach, zajęła trzecie miejsce.

Więcej…

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013

tablica81 uczniów klas III gimnazjum przystąpiło dziś do egzaminu gimnazjalnego. Przed nimi trzy dni testów, które sprawdzą ich wiedzę i umiejętności.  23 kwietnia, sprawdzana będzie wiedza z języka polskiego oraz historii i WOS-u. 24 kwietnia gimnazjaliści będą pisać testy z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Ostatni dzień przeznaczony jest na egzaminy z języka obcego, który uczniowie mogą zdawać na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Wyniki uzyskane na egzaminie będą wykorzystane przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
 

KOLEJNY SUKCES SZKOLNEGO TEATRZYKU „BAJKA”

small_2013_432Młodzi aktorzy ze szkolnego teatrzyku „Bajka” uczestniczyli w Przeglądzie Form Teatralnych  XIII Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Jawor 2013" w Jaworznie. Uczniowie zdobyli drugie miejsce w kategorii teatru lalek. Dzieci z klasy IIa i IIIc zaprezentowały przedstawienie „Calineczka”. Do Przeglądu Teatralnego XIII Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Jawor 2013" w Jaworznie przystąpiło 30 zespołów z 21 placówek kulturalnych i oświatowych z całego województwa. Gratulujemy !!!

 

DNI ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

small1W ramach obchodów „Dni Ziemi” w naszej szkole odbyło się mnóstwo imprez. Do najważniejszych należą: gazetki ekologiczne, akademia pt. „Rzecz o recycklingu” oraz konkursy wiedzy ekologicznej dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej.

 

KONKURS BIG BEN

16 kwietnia 2013r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie „Big Ben” dla szóstoklasistów organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Będzinie. Dziewczęta miału możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z języka angielskiego w 60 minutowym teście. Możemy być z nich dumni. Miejsce na podium – drugie zajęła Marysia Kubicka z 6b, miejsce trzecie – Julia Czyż z klasy 6c. W ścisłej czołówce znalazły się też: Wiktoria Piesik z 6a, Natalia Płaczek z 6c oraz Julia Halaba z 6a. Gratulujemy!!!

 

AROUND THE MUSIC 2013

konkurs_angielski30 kwietnia br. nasza szkoła po raz pierwszy zorganizuje festiwal piosenki angielskiej. Będziemy mieli zaszczyt gościć młodych wykonawców szkół podstawowych z Będzina i okolic. Sam język angielski nie jest trudny, aczkolwiek zaśpiewanie tekstu w obcym języku wymaga pewnych umiejętności. Z niecierpliwością czekamy co zaprezentują nam odważni uczestnicy. Czekamy na oryginalne interpretacje muzyczne. Życzymy powodzenia.

 

AKTORZY Z NASZEJ SZKOŁY JADĄ NA DZIATWĘ 2013

Młodzi aktorzy ze Szkolnego Teatrzyku „Bajka” odnieśli wielki sukces. Będą reprezentować nasze miasto na odbywającym się w dniach 22 – 25 maja br. 34 Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Dziatwa" w Łodzi. Do udziału w przeglądzie zakwalifikowanych zostało piętnaście grup teatralnych z całej Polski.

Więcej…

 

ZAMIŁOWANIE DO JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZOSTAŁO DOCENIONE

small1Kamil Bańbuła zdobył nagrodę w prestiżowym „XII Powiatowym Konkursie Języków Obcych” zorganizowanym przez III LO im. CK Norwida w Będzinie. Jury miało trudne zadanie gdyż w konkursie brało udział wielu kandydatów, którzy musieli się wykazać ogromną wiedzą gramatyczną i zdolnościami komunikowania się w obcym języku. Jego umiejętności zostały również docenione w IX edycji „Rejonowego Konkursu Języków Obcych dla Gimnazjalistów”. Jesteśmy pełni uznania dla Kamila. Zdobywa wiedzę, która w życiu przyniesie mu wymierne korzyści. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 to już historia. 4 kwietnia do pierwszego poważnego egzaminu w życiu zasiedli uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej. Z pewnością większość z nich wróciła do domu i nerwowo szukała w internecie odpowiedzi na pytania, które ocenią sześć lat ich ciężkiej pracy.
 

WIELKANOC

życzenia wielkanocne
 

POTYCZKI JĘZYKOWE

small122 marca odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Potyczki językowe. Zabawy ze słownikiem". W emocjonujących rozgrywkach siedmiu szkół byliśmy najlepsi. Szkołę reprezentowały uczennice: z  klasy VI a Aleksandra Przybyłek i kl. VI b Maria Kubicka. Dziewczyny wykazały się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych, interpunkcyjnych, językowych i umiejętnością korzystania z różnych słowników. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

KANGUR 2013

W tym roku aż 55 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Uczniowie 75 minut zmagali się z zadaniami, które miały charakter zamknięty. Na wyniki musimy poczekać do maja trzymając kciuki za wszystkich uczestników.

small1 small2 small3 small4

 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

small_IMG_6721W sobotę 23 marca uczniowie naszej szkoły w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w zbiórce pieniędzy w Centrum Handlowym „Auchan” w Sosnowcu. Zebrane pieniądze zostały przekazane na budowę Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Zaangażowanym uczniom dziękujemy!!!

 

TURNIEJ BRD

small_big_SAM_253822 marca odbył się w naszej szkole etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Składał się on z trzech części. W pierwszej teoretycznej zawodnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Drugi etap to jazda zręcznościowa po torze przeszkód. Część trzecia dotyczyła pierwszej pomocy przedmedycznej.

Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Nyk, Marcin Dobrzyński i Marcin Płaczek (gimnazjum) oraz Jacek Wojtasiewicz, Kamil Bałdys i Jakub Jakubski (szkoła podstawowa). Obie drużyny zajęły pierwsze miejsca, a tym samem zakwalifikowały się do etapu powiatowego w Mierzęcicach. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym etapie.

 

PROJEKTY EDUKACYJNE

small_big_SAM_2396Pierwszego dnia wiosny, czyli w tradycyjny Dzień Wagarowicza, w naszej szkole zostały zaprezentowane  projekty drugoklasistów gimnazjum. W czterech pracowniach uczniowie przedstawili  efekty swojej kilkutygodniowej, a nawet kilkumiesięcznej pracy. Różnoraka tematyka obejmowała zarówno ciekawe ćwiczenia z matematyczną wstęgą Mobiusa, wykonanie makiet m.in. niektórych bajkowych zamków  Ludwika Bawarskiego, jak i prezentacje multimedialne dotyczące symboli narodowych Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Uczniowie wykonywali także doświadczenia chemiczne i wgłębiali się w zasady zdrowego żywienia w oparciu o wiedzę chemiczną.

 

KANGUR 2013

21 marca (czwartek) odbędzie się w naszej szkole konkurs "Kangur Matematyczny".
START: godzina 900
MIEJSCE: Żaczek- sala 47 seg. B parter. Pozostałe kategorie- sale 104 i 102 seg. C parter
CZAS TRWANIA KONKURSU: 75 minut
UWAGA!
1. Uczniowie przynoszą ze sobą miękki  ołówek (B2) lub czarny długopis, którymi będą wypełniać karty odpowiedzi.
2. Podczas konkursu zabrania się korzystania z kalkulatorów i technicznych środków łączności.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia!
 

SPOTKANIE Z ŁOKEREM UCZESTNIKIEM RAJDU DAKAR

small1Pomysł zorganizowania spotkania był strzałem w dziesiątkę. Młodzież z klas 6-tych i gimnazjalnych z dużym zainteresowaniem słuchała relacji 23-letniego Łukasza Łaskawca o tym, w jaki sposób został mistrzem jazdy na quadach i po raz trzeci uczestniczył w Rajdzie Dakar (przez Peru - Argentynę - Chile).

Więcej…

 

OBCHODY ŚWIĘTA LICZBY PI NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

small_100_842915 marca 2013r uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w obchodach Święta Liczby ∏ (Pi) organizowanym przez Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Więcej…

 

MISTRZ ORTOGRAFII

1 marca w Szkole Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza w Gliwicach X edycja Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz Ortografii Województwa Śląskiego" im. K. Bochenek. W konkursie uczestniczyło 74 uczniów z 37 szkół podstawowych województwa. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Aleksandra Przybyłek/opiekun Renata Tabiś/ oraz Julia Czyż /opiekun Iwona Skubis/. Dziewczęta zdobyły odpowiednio: Ola- 6 miejsce, a Julia – 15 miejsce. Gratulujemy!

 

ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI

14 marca uczniowie naszej szkoły obchodzili Święto Liczby Pi. Na akademii przygotowanej przez uczniów klasy IIId została zaprezentowana historia liczby Pi. Przedstawiono, jak na przestrzeni czasów, odkrywano kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Jak fascynowali się nią matematycy żyjący przed wiekami oraz jak robią to uczeni i zwyczajni ludzie w dzisiejszych czasach. Wszyscy uczniowie gimnazjum utworzyli “żywą” wizualizację liczby p (Pi) z kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.

Więcej…

 

MATEMATYCZNE POTYCZKI

W dniu 11 marca osiemnastu uczniów gimnazjum wzięło udział w szkolnym konkursie „Potyczki Matematyczne”. Wszyscy uczestnicy wykazali się nie tylko wiedzą matematyczną ale również  umiejętnością logicznego myślenia i  kojarzenia. Laureatami zostali: Kamil Bańbuła, Mateusz Marchelak, Dawid Rewers . Ostateczne podsumowanie i rozdanie nagród nastąpi 14 marca w czasie akademii z okazji Święta Liczby Pi. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie gratulujmy osiągniętych wyników.

       small1   small2   small3

 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

small18 i 9 marca szkolny Klub Wolontariatu pod patronatem "Caritas" zorganizował  w "Biedronce" zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin z osiedla Syberka. Dziękujemy  zaangażowanym uczniom i opiekunkom klubu.

 

ZIMOWE ZAWODY SPORTOWE

6 marca w Istebnej odbyły się zawody o puchar Starosty Będzińskiego w narciarstwie w konkurencji slalom gigant. Zwycięzcami zostali w snowboardzie Jaźwińska Magda i Jerzowski Krzysztof, w nartach Zuzanna i Julia Cieślar.

small2  small3  small5

 

UWAGA

14 marca po raz pierwszy w naszym gimnazjum będziemy obchodzić Światowy Dzień Liczby Π (Pi).  Relacje z obchodów już wkrótce.

 

ZASADY REKRUTACJI 2013/2014

Zasady rekrutacji uczniów do klas pierwszych gimnazjum
 

ZWIASTUN

small1Z pewnością niezapomnianych wrażeń z rajdu Dakar dostarczy nam quadowiec Łukasz Łaskawiec „Łoker”,  który zawita w nasze progi już 13 marca o godz. 1130.  Opowie nam o ciekawostkach z Dakaru, o cenie sławy oraz o tym jak wiele znaczy znajomość języka obcego. Czekamy z niecierpliwością!!!

 

III ETAP PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

27 lutego - finaliści szkół podstawowych (Wiktoria Piesik kl. 6a) – Katowice;     1 marca – finaliści gimnazjów (Paulina Musiałek kl. 3b i Magdalena Darul kl. 3a) – Katowice. Życzymy powodzenia i tytułu laureata!

 

I JUŻ PO FOX-IE

small1Dnia 26 lutego 11 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. Testy wymagały znajomości gramatyki i lektury. Uczestnicy przez 75 minut sprawdzali swoja wiedzę, a teraz pozostaje tylko czekanie na wyniki. Trzymamy kciuki i czekamy na laureatów.

 

AALEN

small_Projekt_Aalen_180W pierwszym tygodniu ferii, w dniach 10-17 lutego, w Aalen niedaleko Stuttgartu,  miała miejsce pierwsza część szkolenia dotyczącego nabywania, rozwoju i nauczania kompetencji międzykulturowych. Przedstawicielem naszej szkoły w tym cyklu konferencji została pani Joanna Fliska, ucząca języka angielskiego w gimnazjum. W szkoleniu wzięli udział m.in. nauczyciele z Będzina, nauczyciele i pracownicy socjalni z Aalen oraz włoskiej Cervii, a także przedstawiciele z Belgii.

Więcej…

 

FERIE ZIMOWE

Od 11 lutego do 24 lutego trwają ferie zimowe. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku.

Dla tych, którzy chcą przyjść do szkoły, prezentujemy harmonogram zajęć sportowych w naszej szkole podczas ferii.

 

GRYPA

W związku z panującą grypą przedstawiamy dzieciom, młodzieży i ich opiekunom kilka podstawowych zaleceń profilaktycznych.
 

FOX

26 lutego w naszej szkole przeprowadzony zostanie Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs ten odbędzie sie w 3 kategoriach wiekowych:

Kittens (kl. III-IV SP),

Bunnies (kl. V-VI SP),

Ducks (kl. I-II gimnazjum).

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i połamania długopisów! GOOD LUCK.

 

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

W ramach obchodów DBI 2013 w naszej szkole przeprowadzono zajęcia edukacyjne na lekcjach informatyki dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z wykorzystaniem filmów edukacyjnych z portalu www.dzieckowsieci.pl. Wykonano plakaty o bezpieczeństwie w Internecie, które rozwieszono na korytarzu szkolnym. Temat bezpiecznego Internetu poruszono również na lekcjach wychowawczych zgodnie z przygotowanymi wcześniej scenariuszami lekcji. Podsumowaniem DBI był konkurs informatyczny  z wiedzy o Internecie. Wszystkim klasom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Oto wyniki konkursu.

 

WYKŁAD

1 lutego gościliśmy w naszej szkole dr Joannę Przyklenk z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która poprowadziła wykład dla klas trzecich gimnazjalnych na temat użycia i funkcjonowania związków frazeologicznych w literaturze i życiu codziennym „Przeszłość zaklęta w słowach czyli o dawnej kulturze rycerskiej i nie tylko – z historii polskiego słownictwa”. Prezentacja okazała się niezwykle ciekawa, a wykład z pewnością przydatny w pracach pisemnych z języka polskiego.

 

WYNIKI II ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z J. POLSKIEGO

Znamy już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów. Z naszej szkoły finalistkami zostały: Szkoła Podstawowa – Wiktoria Piesik kl. VI a, Gimnazjum – Magdalena Darul kl. III a, Paulina Musiałek kl. III b Trzeci etap konkursu odbędzie się w Katowicach w dniach 27 lutego SP i 1 marca G. Życzymy powodzenia i tytułu laureata!!!

 

BAL PRZEBIERAŃCÓW

24 stycznia br. świetlica szkolna zmieniła się w salę balową. Zabawa udała się wspaniale, dzieci bawiły się w rytmie najnowszych przebojów. Wszyscy chętnie brali udział w tanecznych konkursach. Wybraliśmy również królową i króla balu. Gorące emocje zabawy przerywały zimne napoje i słodkości.

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

Dnia 23 stycznia uczennica klasy II d Maja Nyk wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno - Techniczno - Muzycznym "Takie bale tylko w karnawale" zorganizowanym na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Będzinie. Maja w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Gratulujemy!

2013-01-23_09.41.18  2013-01-23_11.02.47  2013-01-23_12.06.05  2013-01-23_10.58.55

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „SKRZATY”

22 stycznia dzieci z grupy "Skrzaty" uczciły Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowały występ artystyczny połączony z poczęstunkiem. Dzieci wręczyli swoim babciom i dziadkom własnoręcznie zrobione drobne upominki.

 

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

23 stycznia w naszej szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców, którego uczestnikami byli uczniowie klas I - III. Pod przewodnictwem wodzireja i przy akompaniamentach przebojów uczniowie bawili się doskonale.

 

ZAJĘCIA SPORTOWE DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

Od dnia 14.01.2013 r. ruszają zajęcia sportowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z nauczycielami wychowania fizycznego.

 

POGADANKA

W dniu 15 stycznia policjanci z Komendy Powiatowej w Będzinie przeprowadzili we wszystkich klasach gimnazjalnych pogadanki na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Poruszane były następujące zagadnienia: cyberprzemoc, zachowania agresywne wobec rówieśników oraz konsekwencje naruszenia nietykalności osobistej,  niszczenie mienia, używanie wulgaryzmów, uzależnieia i używanie substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania uczniowie zadawali pytania na interesujące ich tematy.

 

OLIMPUS - SESJA JESIENNA ROZTRZYGNIĘTA

W olimpiadzie uczestniczyli uczniowie klas IVc i VIa  Szkoły Podstawowej oraz klas IIb, IIIb, i IIIc gimnazjum. Oto wyniki:

   small_100_8357 small_100_8359 small_100_8360

Więcej…

 

SPOTKANIE W III LO

W dniu 10 stycznia 2013 r uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez  III LO im. K.C Norwida na temat wolontariatu. Wykłady prowadzone były przez obcokrajowców z Francji i Niemiec. Spotkanie odbywało się w języku angielskim. Część wykładowa była poświęcona ideom i zasadom działania wolontariatu. Część warsztatowa zawierała prezentację multimedialną , opisującą Niemcy i Francję jako państwa, w których dobrze rozwija się wolontariat. Dodatkowo odbywały się konkursy dla uczniów, którzy mogli wygrać atrakcyjne nagrody.

 

SPOTKANIE Z UCZNIAMI II LO

9 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie miało na celu promowanie szkoły średniej oraz zachęcenie do wyboru tegoż liceum. Prezentacja zawierała ogólne informacje o szkole, gronie pedagogicznym, pokazywała panującą tam przyjazną atmosferę, różne atrakcje, imprezy, konkursy, koła zainteresowań oraz liczne sukcesy szkoły. Było to niezwykła doświadczenie i z pewnością umożliwi nam łatwiejsze podjęcie decyzji o wyborze szkoły.

 

JASEŁKA W PARAFII NMP W BĘDZINIE

Grupa dzieci oddziału zerowego "Smerfy" pod opieką p. S. Kowal i p. A. Woźniak - Piłat zaprezentowała w Kościele Nawiedzenia NMP w Będzinie jasełka. Przedstawienie odbyło się 6 stycznia w Święto Trzech Króli o godz. 10.30. Scenariusz opierał się na współczesnej wersji obchodzenia tradycyjnego wydarzenia - narodzin Jezusa. Magiczny klimat świąt dopełniały piękne stroje dzieci, ciekawa scenografia i tradycyjne śpiewanie kolęd. Parafianom bardzo spodobały się jasełka, a dzieci nagrodzono gromkimi brawami.
 

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

Zbliża się niezwykły, pełen radości i magii czas. Święta Bożego Narodzenia to okazja do rodzinnych spotkań  przy wigilijnym stole. Podzielenia się opłatkiem i złożenia bliskim życzeń. Również w naszej szkole uczniowie przygotowali jasełka, które wprowadziły  wszystkich w świąteczny nastrój, a występujący w przedstawieniu  podbili serca publiczności. Nie zabrakło pięknych, polskich kolęd, wspaniałej oprawy muzycznej i świątecznych dekoracji.

Więcej…

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

swiateczne_zyczenia
 

WILIJOK

Wigilia i Boże Narodzenie to najbardziej magiczne dni w roku. Zachowały się dotąd obyczaje i obrzędy wigilijne. 21 grudnia 2012 r. mieliśmy okazję poznać WILIJOKA. Obyczaj polega na tym, że w Wigilię od rana z wilijokiem- warkoczem uplecionym ze słomy, chodzi się po domach i obija wszystko co rodzi na płodność, na urodzaj, na zdrowie i pomyślność. Po świętach słomę rozrzuca się po polach. W naszej szkole Wilijok poobijał panią Dyrektor, obie wicedyrekcje, nauczycieli i pracownice obsługi, życząc im zdrowia, wszelkiego dobra i dużo radości w Boże Narodzenie i Nowym Roku 2013. I w taki oto sposób, tradycji stało się zadość.

Niech te życzenia spełnią się każdemu. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2013

 

STYPENDIA MIASTA BĘDZINA

small_stypendia

19 grudnia w Urzędzie Miasta zostały przyznane Stypendia Miasta Będzina za osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012. Nagrody wręczał osobiście Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski. Również z naszej szkoły mamy wyróżnionych uczniów, których sukcesy zostały docenione. Utalentowani Stypendyści Miasta Będzina to uczniowie z wysokimi średnimi ocen, mający liczne sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe, a także laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych. Jesteśmy z Was niezwykle dumni i gratulujemy osiągnięć! Życzymy dalszych sukcesów

Więcej…

 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU CARITAS SYBERKA

small3Już po raz dziewiąty odbyła się akcja zbierania produktów żywnościowych, środków czystości i innych niezbędnych dla domu rzeczy – do paczek świątecznych. Parafianie chętnie dzielili się swoimi zakupami, przynosząc wiele produktów do Kościoła. Równolegle odbywały się zbiórki żywności w sklepach. Łącznie udało nam się skompletować 117 paczek świątecznych.Nasi wolontariusze wraz z opiekunami dostarczą paczki osobom starszym, chorym, potrzebującym – z życzeniami świątecznymi i uśmiechem.

Więcej…

 

LAUREACI KONKURSU MUZYCZNO-PLASTYCZNEGO

18 XII  br. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste podsumowanie XI Konkursu Twórczości Muzyczno – Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa”. W tej edycji uczestniczyli uczniowie ze szkół Będzina, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.  Patronat nad konkursem objął  Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski  oraz  biskup Diecezji Sosnowieckiej  Grzegorz Kaszak. 
Konkurs ten okazał się dla naszych uczniów wyjątkowym, gdyż aż trójka z nich zdobyła zaszczytne I miejsca!

Więcej…

 

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Wszystkim zakwalifikowanym gratulujemy.
 

NAJPIĘKNIEJSZY ANIOŁ

Rozstrzygnięto Szkolny Konkurs na Najpiękniejszego Anioła. Prace były wykonywane różnymi technikami. Powstały piękne, niezwykle oryginalne anioły. Dziękujemy wszystkim za wkład pracy. Gratulujemy zwycięzcom.

     small_SAM_2201 small_SAM_2202 small_SAM_2203 small_SAM_2207 small_SAM_2206 small_SAM_2205

Więcej…

 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW

Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Uczniowski zapraszają Absolwentów szkoły z rocznika 2011/2012 na spotkanie, które odbędzie się 14 grudnia 2012 o godz.1700 w siedzibie szkoły.
 

MIKOŁAJKI

6.12.2012r do naszej szkoły na specjalne zaproszenie samorządu szkolnego przybył Mikołaj wraz ze swą świtą. Święty, jego żona, renifer, elf i aniołek odwiedzali wszystkie klasy. Podczas przerw uczniowie mogli posiedzieć w saniach z Mikołajem, zrobić pamiątkowe zdjęcie. Miły, starszy Pan także pomyślał o prezentach – wszyscy otrzymali cukierki, a dodatkowo spośród wszystkich uczniów szkoły Mikołaj wylosował dodatkowe prezenty.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5