SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

1 kwietnia uczniowie klas szóstych przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu. W tym roku test miał nową formułę. Składał się z dwóch części. Pierwsza trwała 80 minut i obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki. Druga część trwała 45 minut i sprawdzała znajomość języka angielskiego. Wyniki sprawdzianu uczniowie poznają 29 maja.


 

JARMARK WIELKANOCNY

29 marca na scenie przy będzińskich podziemiach mieli okazję się zaprezentować uczniowie naszej szkoły - z okazji Będzińskiego Jarmarku Wielkanocnego. Dla mieszkańców naszego miasta, w tym rodziców i dziadków, zaśpiewali: zespół wokalny oraz solistki - Malwina Orządała, Martyna Musiał i Zuzanna Kędzierska, a instrumentalnie wystąpił duet fletowy w składzie Paulina Wierzchowska i Paulina Prochacka. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczyciela muzyki p.Ewę Sowę.

zdj zdj zdj zdj

 

21 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Uczniowie klas drugich gimnazjum prezentowali projekty edukacyjne, a słuchaczami i widzami byli koledzy z klas pierwszych gimnazjum. Wykorzystując tablice multimedialne oraz swoje oryginalne pomysły, podzielili się ponadprogramową wiedzą w zakresie rożnych przedmiotów, m. in. "Co w trawie piszczy" wyjaśniła Karolina Dej, "Być jak Sherlok Holmes - Tajemnica kodowania i szyfrowania informacji" rąbka tajemnicy uchylił Paweł Gmerek, "Prawo do edukacji w krajach globalnego Południa" omówiła Natalia Jastrzębska. W imieniu swoich grup reprezentanci przedstawili opracowany materiał w bardzo interesującej formie.
Tego dnia obchodziliśmy również dzień wiosny. Samorząd szkoły zorganizował na sali gimnastycznej wiosenną rywalizację między nauczycielami i uczniami.
Bawiliśmy się wyśmienicie.

 

PODRÓŻE DO ŚWIATA MUZYKI POWAŻNEJ

Uczniowie klas gimnazjalnych już czwarty raz odwiedzili Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Wysłuchali koncertów symfonicznych w wykonaniu NOSPR dla młodzieży szkół gimnazjalnych i licealnych Katowic oraz okolicznych miast, które w sezonie 2014/2015 tworzą tzw. Poranek edukacyjny z cyklu "Ludowe inspiracje w muzyce symfonicznej".

Więcej…

 

KANGUR MATEMATYCZNY 2015

19 marca 38 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Przez 75 minut uczniowie zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Dopiero w maju dowiemy się jakie będą wyniki tych zmagań. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki.

zdj zdj zdj zdj

 

BĘDZIŃSCY MISTRZOWIE POLSKI W TAEKWONDO!

W ubiegły weekend 14-15.03.2015 kilkunastoosobowa reprezentacja będzińskiej sekcji Klubu Sportowego ORIENT wystartowała w XXII MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI TAEKWONDO ZS PUT. W turnieju udział wzięło prawie 600 zawodników z Polski i 3 ekip zagranicznych. Start w zawodach okazał się wielkim sukcesem dla naszych zawodników! Wróciliśmy z wieloma medalami.

zdj zdj zdj zdj

Więcej…

 

KONSULTACJE

Dnia 16 marca (poniedziałek) w godzinach 17.00 do 18.00 odbędą się comiesięczne konsultacje dla rodziców i opiekunów naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy.

 

LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

Uczennica klasy II a Wiktoria Piesik została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015. Uczennica otrzymała 56 punktów na 60 możliwych. Niesamowity wynik! Jesteśmy dumni z Wiktorii i jej osiągnięć. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - już za rok!

 

ŚWIĘTO MATEMATYKI

W dniu 12 marca 2015 r. obchodziliśmy w szkole święto matematyki. Obchody miały charakter konkursu między klasami. Czas między konkurencjami umililiśmy wierszami, piosenkami dotyczącymi matematyki. W rywalizacji wzięły udział klasy 4, 5 i 6 szkoły podstawowej oraz klasy 1, 2 i 3 gimnazjum. Wyniki są następujące: SP 1 miejsce klasa 4a GIMN. 1 miejsce klasa 3b. W potyczkach matematycznych w szkole podstawowej zwycięzcą został Oskar Semeniuk z klasy 4c, a w gimnazjum Klaudia Surma z klasy 2a. Najciekawszy plakat "matematyka wokół nas" wykonał Oskar Semeniuk (kl.4c) oraz Dominika Zięba i Aleksandra Gajos (kl.1c)
W dniu 13 marca w ramach obchodów święta liczby Pi byliśmy z uczniami na wydziale matematyki, fizyki i chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

INFORMACJA

Dyrektor szkoły informuje uczniów i rodziców, że od dnia 16 marca 2015r. w zakładce stołówka będą zamieszczane tygodniowe jadłospisy.

 

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Rekolekcje wielkopostne będą organizowane przez Parafię pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie - Syberce w dniach od 9 do 11 marca 2015r. Spotkania odbywać będą się w kościele parafialnym.
W dniach rekolekcji w szkole funkcjonuje świetlica szkolna w stałych godzinach tj. od 700 do 1600.
Rodzice dzieci, którzy są zainteresowani udziałem dziecka w czasie rekolekcji w zajęciach świetlicowych proszeni są o zgłoszenie tego faktu wychowawcy klasy.
W dniach rekolekcji dla zgłoszonych uczniów będą przygotowane obiady.
Szczegółowy program przedstawia się następująco:

Więcej…

 

REKRUTACJA 2015/2016

Informacje dotyczące zasad rekrutacji i wzory dokumentów rekrutacyjnych do oddziałów przedszkolnych, I klasy szkoły podstawowej  oraz I klasy gimnazjum znajduje się w zakładce: REKRUTACJA 2015/2016 .

 

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

W lutym po raz kolejny obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne obchody DBI przebiegały pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet”. W ramach obchodów DBI młodzież naszej szkoły podjęła następujące inicjatywy:

Więcej…

 

WALENTYNKI

16 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki pod hasłem „ Walentynki – Dzień zakochanych i przyjaciół. W pierwszy dzień po feriach na uczniów czekało kilka niespodzianek. Po wejściu do szkoły powitała ich płynąca z głośników muzyka oraz walentynkowa dekoracja tworząca miłą atmosferę. Członkowie samorządu rozdawali naklejki w kształcie serduszek, które należało przypiąć najbardziej lubianej przez siebie osobie. Na korytarzu zorganizowano walentynkowy kiermasz. Podczas przerw zainteresowane osoby mogły kupić coś dla siebie lub dla przyjaciela. Do wyboru były m. in. „bransoletki przyjaźni” albo „eliksir miłości”.

Więcej…

 

KONKURS PRZEDMIOTOWY

Uczennica Wiktoria Piesik z kl. II a gimnazjum zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów. 2 marca Wiktoria weźmie udział w III etapie tegoż konkursu i będzie walczyć o tytuł laureata. Życzymy jej powodzenia i trzymamy kciuki.

 

ZWYCIĘSTWO SZKOLNYCH DZIENNIKARZY!

Szkolna redakcja „Byle do dzwonka II” szlifuje swoje umiejętności i jest coraz lepsza. Ten fakt potwierdza wygrana w ogólnopolskim konkursie JuniorMedia. Nagrodzony numer można przeczytać pod linkiem

http://www.juniormedia.pl/junior-gazety/byle-do-dzwonka-ii-27

 

FERIE ZIMOWE W BĘDZINIE

Niezwykła przygoda, doskonała zabawa, liczne propozycje kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne oraz sportowe to gwarancja udanych ferii spędzonych w Będzinie. Wśród propozycji zajęć dla najmłodszych mieszkańców z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Warsztaty teatralne, plastyczne (m.in. scrapbooking, decoupage) oraz szkółka narciarska to tylko niektóre z propozycji przygotowanych dla najmłodszych na czas ferii zimowych.

Szczegółowy plan ferii

Harmonogram zajęć organizowanych w szkołach

 

TEGOROCZNA EDYCJA KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W tym roku szkolnym mamy naszych reprezentantów w II etapie konkursów przedmiotowych. Szkołę Podstawową nr 13 reprezentuje Tomasz Stefański, który uczestniczy w Konkursie Przedmiotowym z Matematyki.
Gimnazjum nr 2 reprezentują dziewczęta:
Karolina Dej, Patrycja Kowalska i Wiktoria Piesik w Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego,
Aleksandra Przybyłek i Wiktoria Piesik w Konkursie Przedmiotowym z Historii,
Wiktoria Piesik w Konkursie Przedmiotowym z Geografii.
Gratulujemy i życzymy sukcesów

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

W czwartek 8 stycznia uczniowie klas VI zmierzą się z próbnymi arkuszami sprawdzianu szóstoklasisty przygotowanymi przez wydawnictwo OPERON. Za wszystkich zdających trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

 

SZKOLNY WOLONTARIAT NA ŚWIĘTA

Grudzień 2014 tradycyjnie był bardzo pracowity dla wolontariuszy z naszej szkoły. Robiliśmy losy, zbieraliśmy żywność w osiedlowym sklepie, segregowaliśmy. Między pakowaniem i roznoszeniem paczek zdążyliśmy jeszcze pokolędować Seniorom i przedszkolakom. Szkolny Klub Wolontariatu Caritas Syberka wraz z opiekunami łącznie wykonał 140 paczek świątecznych. Dziękujemy Wszystkim Mieszkańcom osiedla, którzy wspierali nasze działania. Życzymy Szczęśliwego Nowego Roku!
Galeria

 

ŚWIĄTECZNY KLIMAT BOŻONARODZENIOWY

19 grudnia 2014 r. w naszej szkole odczuliśmy wyraźnie atmosferę zbliżających się świąt za sprawą uroczystej akademii i dekoracji naszej szkoły, o którą, jak co roku, zadbał Samorząd Uczniowski oraz uczestnicy koła plastycznego.

Więcej…

 

SZKOLNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY

W tym roku konkurs nosił tytuł: „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA” i był przeznaczony dla uczniów kl. IV – VI oraz kl. II gimnazjum. Zadaniem uczestników konkursu było zrobienie oryginalnej, dekoracyjnej i estetycznej kartki świątecznej w czasie jednej godziny lekcyjnej. Dobór materiałów oraz sposób realizacji pomysłu należał do konkursowiczów.

Więcej…

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

TWÓRCZOŚĆ ZE SZKOLNEJ ŁAWY

12 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Twórczość ze szkolnej ławy" w Klubie Rytm, w Będzinie. Prace literackie naszych uczennic także zostały docenione.
I miejsce w kategorii poezja zajęła Julia Halaba z kl. II A gimnazjum
Wyróżnienie w kategorii proza - Aleksandra Przybyłek z kl. II A gimnazjum
Wyróżnienie w kategorii poezja - Zuzanna Krząpa z kl. VI C szkoła podstawowa
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

SONDA ULICZNA

Pewnego grudniowego ranka samorząd uczniowski szkoły podstawowej i gimnazjum wyruszył poza mury szkoły. Celem tej wyprawy było zdobycie informacji na temat tradycji świątecznych kultywowanych wśród lokalnej społeczności. Efekt końcowy- czterominutowe nagranie możemy obejrzeć tutaj.

 

LAUREACI ŚWIĄTECZNYCH KONKURSÓW

6 XII 2014r. w parku na Dolnej Syberce odbyły się IV Będzińskie Mikołajki. W trakcie ich obchodów nastąpiło rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego pt. „Moja wymarzona choinka”, który ogłosił Prezydent Miasta Będzina dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Więcej…

 

PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE

Uczniowie klas trzecich gimnazjum pisali próbne egzaminy w dniach:

  • 9 grudnia - część humanistyczna
  • 10 grudnia  - część przyrodniczo-matematyczne
  • 11 grudnia - języki obce

Testy próbnych egzaminów gimnazjalnych przygotowało wydawnictwo Operon.

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

Dyrektor szkoły zwraca się z prośbą do rodziców, którzy deklarują przyjście dziecka do szkoły w czasie przerwy świątecznej (22 – 31 grudnia oraz w dniach 2 stycznia i 5 stycznia) o zgłoszenie tego faktu wychowawcy klasy. Informacje uzyskane od rodziców pozwolą na zaplanowanie zajęć w wyżej wymienionych dniach. Proszę także o deklaracje, które z dzieci będą w tych dniach korzystały z obiadów.

 

DZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA

5 grudnia do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Przybył do nas z Laponii wraz z grupą elfów, w saniach ciągniętych przez zaprzęg reniferów. Mikołaj po długiej podróży odwiedził wszystkie klasy w naszej szkole, a grzecznym dzieciom rozdał cukierki. Przedszkole radośnie przywitało Mikołaja i jego drużynę piosenką. Święty z zadowoleniem wypełnił swoją misję, a po krótkim odpoczynku z miłymi wspomnieniami wrócił do domu. Do zobaczenia św. Mikołaju za rok!

 

BARBÓRKA

W dniu 04 grudnia br. uczniowie klas pierwszych spotkali się  z górnikiem, w związku z "Barbórką"

 

ANDRZEJKI W PAŁACU MIEROSZEWSKICH

28 listopada Muzeum Zagłębia organizowało w Pałacu Mieroszewskich „Spotkania andrzejkowe”, w których uczestniczyli uczniowie kl. Vb. W trakcie tych zajęć poznali tradycje wróżb andrzejkowych i katarzynkowych.

Więcej…

 

SZKOLNE ANDRZEJKI 2014

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I MISIA

25 listopada obchodziliśmy Dzień Misia i Dzień Życzliwości. Niezapomnianą atrakcją okazała się zabawa „iskierka” – wszyscy uczniowie wyszli przed pracownie, chwycili się za ręce i na znak życzliwości przekazywali sobie „iskierkę ”. Pani Dyrektor nie tylko rozpoczęła, ale i zakończyła zabawę w aplauzie gromkich oklasków.

Więcej…

 

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLAST. – LITER.

27 listopada w Energetycznym Centrum Kultury im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VI edycji ogólnopolskiego konkursu plastyczno – literackiego „Znaszli ten kraj”. W tym roku nadesłano prace z Krakowa, Będzina, Sosnowca oraz z innych miejscowości naszego regionu. Jury oceniało prace plastyczne w dwóch kategoriach : „do lat 18” oraz „dorośli”. Nagrody wręczyła laureatom V-ce Prezydent Sosnowca Agnieszka Czechowska – Kopeć. Ania Gołąb z klasy VI c zajęła zaszczytne III miejsce i otrzymała pamiątkową statuetkę. Do konkursu przygotowała uczennicę p. Dorota Korus. Wystawę nagrodzonych prac można oglądać do 6 grudnia 2014 r. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!
zdjzdj

 

WYŚPIEWAŁA III MIEJSCE

26 listopada w PMDK-u w Będzinie odbyła się kolejna już edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Polskiej. Naszą szkołę reprezentowała w kategorii gimnazjum Maria Kubicka z kl. II b. Z własnym akompaniamentem na fortepianie pięknie zaśpiewała 2 piosenki - z rep. Andrzeja Zauchy i M. Grechuty. Jury przyznało Marysi III nagrodę. Gratulujemy!
zdjzdj

 

TENIS STOŁOWY

27 i 28 listopada nasi uczniowie, uczestniczyli w zawodach szkół podstawowych i gimnazjalnych w tenisie stołowym o mistrzostwo Będzina. Drużyna chłopców w składzie: Mateusz Będkowski, Bartłomiej Będkowski oraz Jakub Medaj zajęła II miejsce i awansowała do zawodów powiatowych. W klasyfikacji indywidualnej bracia Będkowscy mistrzem i vice mistrzem Będzina.

Drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Nowak, Karolina Piłat oraz Ines Petrosyan zajęła III miejsce.

Drużyna chłopców w składzie: Patryk Wnuk, Igor Skura oraz Mateusz Zamorski zajęła II miejsce i awansowała do zawodów powiatowych. W klasyfikacji Indywidualnej Patryk Wnuk zajął III miejsce.

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

To już 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczcili to historyczne wydarzenie programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. A. Samsonowicz, p. E. Sowy oraz p. B. Wójtowicz-Stach. Przypomnieli, że po utracie niepodległości w 1895 r. Polacy walczyli o wolność narodu i państwa, biorąc udział w powstaniach oraz I wojnie światowej. Koledzy z klasy III – Patryk Cabaj i Miłosz Kraiński zadbali o wizualną i dźwiękową część akademii. Prezentowany przez nich materiał stanowił ilustrację do utworów literackich i muzycznych wykonanych przez młodych recytatorów oraz chóru szkolnego, a także grupy harcerzy prowadzonej przez Dawida Zajkowskiego.

 

OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ

Piątek 7 listopada zapisał się w kronice historii szkoły dwoma wydarzeniami. W nowootwartej, pięknie wyremontowanej sali gimnastycznej odbyło się pasowanie na ucznia dzieci klas pierwszych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Prezydent naszego miasta Łukasz Komoniewski. Następnie setka „pierwszaków” złożyła uroczyste ślubowanie przyrzekając pilnie się uczyć, a swym zachowaniem dbać o dobre imię szkoły.Po części oficjalnej pasowania najmłodsi zostali obdarowani tradycyjnymi rogami obfitości. Po emocjach związanych z przyjęciem pierwszaków w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 nadszedł czas na wyjątkowy trening, który przeprowadzili zawodnicy MKS Banimex. Na zakończenie uroczystości rozegrano mecze towarzyskie koszykówki i siatkówki, w których wzięła udział młodzież gimnazjów nr 1,2 i 6  oraz drużyna MKS Winner z Czechowic-Dziedzic.

 

ZAPROSZENIE

na uroczystość pasowania na ucznia oraz otwarcia sali gimnastycznej, które odbędą się 7 listopada 2014 roku.

 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU CARITAS

Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu Caritas Syberka zainicjowali w październiku akcję „Paczka dla Ukrainy”. Dzięki hojności darczyńców udało nam się przygotować 18 paczek, które 31 października przekazaliśmy Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji!

Dnia 2 listopada 2014 r. szkolny Klub Wolontariatu Caritas Syberka uczestniczył w 11 będzińskiej kweście organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Będzina na terenie Cmentarza Komunalngo. Wolontariusze zachęcali Mieszkańców Będzina do wspierania renowacji zabytkowych grobowców. Uczniowie pamiętali też o zapaleniu zniczy pod Krzyżem Katyńskim.

 

PIĄTEK – DNIEM HALLOWEEN

Samorząd uczniowski ogłosił konkurs na najciekawsze przebranie dla klas I-III szkoły podstawowej. Stroje były oceniane przez jury, a zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Starsi uczniowie również brali udział w konkursach – dekoracji wnętrza klasy i drzwi pracowni. Dodatkową atrakcją były kalambury, jedna z osób w klasie losowała hasło, zadaniem pozostałych było rozwiązanie upiornej zagadki. W nagrodę każdy uczestnik zabawy otrzymał słodką niespodziankę. Podczas przerw działał kiermasz halloweenowy, na którym uczniowie mogli zakupić „potworne” babeczki lub żelki.

Więcej…

 

REMONT SALI GIMNASTYCZNEJ NA FINISZU!

Na początku września ruszył remont sali gimnastycznej. Środki na ten cel zostały pozyskane w ramach „Programu rozwoju inwestycji sportowych”.

Więcej…

 

STUDIO FILMÓW RYSUNKOWYCH

24 października wybraliśmy się (klasa 4b i 5b) wraz z opiekunami na wycieczkę do Bielska - Białej. Zwiedziliśmy Studio Filmów Rysunkowych, w którym powstawały m.in." Porwanie Prof. Baltazara Gąbki", "Reksio", "Bolek i Lolek". Trzy krótkometrażowe filmy obejrzeliśmy w sali kinowej. Pan przewodnik interesująco opowiedział o etapach powstawania filmu rysunkowego, przygotowaniach animacji, dźwięku. Trudno uwierzyć, że 50 lat temu 10 minutowy odcinek filmu powstawał przez rok, przy udziale kilkudziesięciu osób.Obecnie prawie całą pracę wykonuje komputer. Warto było zobaczyć coś, co już odchodzi do lamusa.

 

SZKOLNY KONKURS LITERACKI

W zorganizowanym przez koło literackie szkolnym konkursie „Inspiracje…” udział wzięło 48 uczniów klas IV – VI. Temat pierwszej edycji czteroetapowego konkursu brzmiał: „Letnie inspiracje”.
zdj

Więcej…

 

KONKURS

Konkurs fotograficzny "Najlepsze selfie w szkole". Regulamin dostępny w załączniku.  W przypadku pytań można zgłaszać się do p. S. Klaty.

 

JAK W SZKOLE OBCHODZONO DZIEŃ EDUKACJI

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował wiele atrakcji z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na szkolnym korytarzu wystawiono karykatury nauczycieli i pracowników administracji pt. "Nasza szkoła na wesoło". Grono pedagogiczne otrzymało kartki z pięknymi życzeniami, ręcznie zdobione. Odbył się również konkurs pt. "Nauczyciel Smerf". Uczniowie głosowali na nauczycieli w poszczególnych kategoriach np. Poeta, Pracuś, Wesołek, Osiłek. Wiele przy tym było żartów i ogólnej radości. Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie całej szkoły wysłuchali przez radiowęzeł audycji przygotowanej przez samorząd pt. "Szkolny Koncert Życzeń". Życzenia dla dyrekcji, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły pisane były indywidualnie przez uczniów poszczególnych klas. Słuchowisko zakończyło się piosenką w wykonaniu uczennic klasy Vb pt. "My uczniowie". Życzymy wszystkim radosnego Dnia Edukacji Narodowej.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

KOMUNIKAT RADY RODZICÓW

Rada Rodziców informuje, iż składka na komitet rodzicielski w roku szkolnym 2014/2015 wynosi 30,00 zł (od rodziny).

 

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

8 października zapamiętamy jako jeden z ważniejszych dla nas dni. Zwiedziliśmy Muzeum Auschwitz - Birkenau i obóz koncentracyjny w Brzezince - Miejscu Pamięci pomordowanych Żydów, Polaków i innych mniejszości narodowych. W skupieniu i ciszy wysłuchaliśmy tragicznych historii życia obozowego opowiedzianych przez przewodnika. Zastanawialiśmy się nad ogromem okrutnych zbrodni, ludzkiego cierpienia i sile przetrwania. To, co zobaczyliśmy nie oddadzą żadne słowa. Chwilą ciszy i zapaleniem znicza pod Ścianą Śmierci, uczciliśmy pamięć pomordowanych.

 

EDUKACJA EKOLOGICZNA

1 października na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 10 w Będzinie Fundacja Ekologiczna "Arka" w zaaranżowanym miasteczku ekologicznym przedstawiła dzieciom zagadnienia z ekologii i  gospodarki odpadami. Wszystkie zajęcia w tym niecodziennym Mobilnym Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizowane były tak, aby poprzez zabawę uczestnicy mogli uczyć się prawidłowych zasad gospodarki odpadami.

sDSCN0004 sDSCN0008 sDSCN0015 sDSCN0020

Więcej…

 

DZIEŃ CHŁOPAKA I JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

pobrane
Oj działo się działo, wśród szkolnej braci. Korytarze zapełnione uczniami, wszędzie gwar, śmiech, czasem skupienie i ogromne emocje. Bo też dzień nietypowy. Obchodziliśmy Dzień Chłopaka i Języków Europejskich. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże.
Do gimnazjalistów skierowany był konkurs "ABC Wiedzy o Unii Europejskiej". Dwóch przedstawicieli z każdej klasy zmagało się z 35 pytaniami. Wszyscy bardzo się starali, gdyż było o co walczyć. Nagroda za I i II miejsce - zwolnienie z odpytywania dla całej klasy w ciągu jednego dnia.
 
 

Więcej…

 

WYBORY DO SAMORZĄDU

W dniu 18 września został wybrany Samorząd Uczniowski 2014/2015 szkoły podstawowej i gimnazjum. Jak co roku towarzyszyły temu wydarzeniu wielkie emocje. W wyborach wzięło udział 210 uczniów z SP i 207 z gimnazjum. W wyniku przeprowadzonych wyborów wyłoniono:

Gimnazjum:
Przewodnicząca - Maria Kubicka
Z-ca - Oliwia Oberman
Sekretarz - Jakub Dworczyk

Szkoła podstawowa:
Przewodniczący – Piotr Flak
Z-ca - Judyta Sibielak
Sekretarz - Julia Tchórzewska

Gratulujemy zwycięzcą i życzymy owocnej, pełnej sukcesów pracy.

 

ERASMUS+

flagaW roku szkolnym 2014/2015 rozpoczęliśmy realizację projektu w ramach programu Erasmus+. Tytuł projektu „Kompetencje kluczowe drogą do sukcesu uczniów i nauczycieli”. W poszczególnych zakładkach można zapoznać się z założeniami programu Erasmus+ oraz tematyką i głównymi celami realizowanego w naszej szkole  projektu. Informacje o podejmowanych w ramach projektu działaniach można śledzić na stronie http://erasmus-mzs2bedzin.blogspot.com/

 

ZASADY ORGANIZOWANIA NAUKI RELIGII I ETYKI

25 marca br. zostało podpisane rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach.

Oświadczenie rodziców w sprawie uczęszczania ich dziecka na religię/etykę.

 

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 1 września w następujących godzinach:
klasy 1-3 gimnazjum o godz. 830
klasy 4-6 szkoły podstawowej o godz. 930
klasy 1-3 szkoły podstawowej o godz. 1000
oddziały przedszkolne czynne od godziny 600
 

NOWY ROK SZKOLNY 2014/2015

witaj_szkoloJuż wkrótce rozlegnie się pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek. Wszystkim Uczniom życzymy, by w nowy rok szkolny 2014/15 wkroczyli z energią i entuzjazmem, a zdobywanie wiedzy nie było męczące i nudne. Niech szkoła pomoże Wam w rozwoju własnych uzdolnień i zainteresowań, niech stanie się miejscem radości i wielu przyjaźni.
 

WAKACJE

rys2
Odwiedzającym naszą stronę życzymy radości  oraz błogiego lenistwa podczas wakacji.
Korzystajcie ze słońca i czasu wolnego!
Do zobaczenia we wrześniu!
 

UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Z wielka radością uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum powiedzieli dzisiaj „do widzenia szkoło”, by po wakacjach znów się spotkać. Po 10 miesiącach wytężonej pracy zarówno uczniowie, jak i nauczyciele udają się na zasłużony odpoczynek. Uczniowie klas szóstych spotkają się we wrześniu ze swoimi kolegami i koleżankami, ale już jako gimnazjaliści. Szczególnie uroczyście przebiegało zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w gimnazjum. Absolwenci klas trzecich ze łzami w oczach, żegnali się ze szkołą, w której spędzili 9 lat. Nauczycielom dziękowali słowami:  „Jesteśmy wdzięczni tym, którzy wymagając, umieli zastosować taryfę ulgową. Rozumieli, że uczeń, tak samo jak dorosły, ma dobre i złe dni. Za ten wspólny marsz, trud wychowania, kształcenia i nauczania, za świętą cierpliwość, dobroć i wyrozumiałość, za matczyne i ojcowskie serce gorąco dziękujemy”.

Wszystkim życzymy spokojnego i bezpiecznego odpoczynku.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/14


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się:
- dla gimnazjum o godzinie 830
- dla szkoły podstawowej o godzinie 1000
Serdecznie zapraszamy.
 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

23 czerwca, godz. 1330 – 1500 i 24 czerwca, godz. 1430 – 1600 na korytarzu w segmencie C (parter) odbędzie się kiermasz żywanych podręczników. Każdy uczeń przygotowuje podręczniki do sprzedaży (wszelkie wpisy należy usunąć gumką lub zmazikiem). Sprzedawać można tylko podręczniki umieszczone na liście podręczników obowiązujących na rok szkolny 2014/2015.

 

WODNE KONKURSY ZAKOŃCZONE

Dobiegły końca konkursy ogłoszone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Będzinie z okazji 85-lecia istnienia firmy. Do konkursu plastycznego zostało zgłoszonych 108 prac. Przy wyborze brano pod uwagę umiejętności plastyczne, estetykę, oryginalność, umiejętność przedstawienia tematu oraz samodzielność wykonania pracy W wyniku obrad jury, któremu przewodniczył prezes będzińskich wodociągów Rafał Pietrzyk, wyłoniono zwycięzców. W kategorii uczniów klas IV do VI drugie miejsce zajął Piotr Kubicki ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie.

Więcej…

 

2 MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

Uczennica kl. 3b Wiktoria Wójcik w dniu 10 czerwca zdobyła II miejsce w XIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii pod patronatem Starosty Będzińskiego Krzysztofa Malczewskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

2 CZERWCA 2014, CZYLI DZIEŃ DZIECKA W MZS2

Pierwszy poniedziałek czerwca 2014 r. był niezwykłym dniem w naszej szkole. Samorząd Uczniowski zaplanował dla całej społeczności szkolnej wiele atrakcji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Ogromną popularnością cieszyła się wesoła wersja "Mam Talent” – zabawy w wykonaniu naszych uzdolnionych uczniów. Reprezentanci klas IV – VI oraz klasy gimnazjalnej prezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuki. Były popisy: aktorskie, wokalne, taneczne, gry na instrumentach (na flecie oraz skrzypcach), sztuki magicznej oraz żonglerki piłką nożną w wykonaniu niestety jedynych przedstawicieli gimnazjalistów, czyli chłopców z klasy sportowej.

Więcej…

 

PASJONATY 2014

31 maja i 1 czerwca 2014 r. w katowickim Spodku odbywała się impreza PASJONATY.PL, na której swoją pasję prezentowali między innymi scrabbliści z kółka scrabble „Rekiny plansz” z MZS nr 2 w Będzinie wraz z przedstawicielką Fundacji „Umysł” im. A. Buttsa.

smallpasjonaty_31bsmallpasjonaty_31csmallpasjonaty_31dsmallpasjonaty_31e

Więcej…

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY GIMNAZJUM

Pod koniec maja uczniowie naszego gimnazjum wybrali się na integracyjno/ edukacyjną wycieczkę do Warszawy. W dwudniowym programie przewidziano wiele atrakcji m.in. Łazienki, Stare Miasto, Stadion Narodowy. O wrażeniach z wyjazdu opowiedział jeden z uczniów.  Przeczytajcie sami!

Więcej…

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 znaleźli się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego.  28 maja 2014 r. w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego dla dzieci i młodzieży pt. „Zagłębie – kraina bajek, podań i legend”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji wybranej bajki, podania bądź legendy naszego regionu.

 smallDSCF3078 smallDSCF3105 smallDSCF3109smallDSCF3117

Więcej…

 

SPACER PO KRAKOWIE

30 maja wybraliśmy się na szkolną wycieczkę do Krakowa. W wycieczce uczestniczyła nasza klasa czyli Ib oraz kilku kolegów z innych klas gimnazjalnych.   Jechaliśmy autokarem półtorej godziny. Na miejscu przywitała nas pani przewodnik. W Krakowie zwiedzaliśmy między innymi Kościół Mariacki, Rynek oraz Wawel z ważącym prawie 12 ton Dzwonem Zygmunta. Był on zawieszony na wielkiej wysokości, na którą musieliśmy się dostać drewnianymi schodami, przeciskając się przez liczne szczeliny i chroniąc głowy. Widok ze szczytu wieży był piękny. Obejrzeliśmy także groby dawnych władców Polski.  Później odwiedziliśmy słynne Sukiennice, gdzie kupiliśmy pamiątki. W trakcie wyprawy towarzyszyła nam wspaniała atmosfera.

 

SUKCESY TEARTALNE UCZNIÓW

W dniu 28 maja w Domu Kultury "Szczakowa" w Jaworznie odbyła się gala wręczenia nagród  w Przeglądzie Form Teatralnych XIV Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży "Jawor 2014". Do przeglądu przystąpiło 30 zespołów teatralnych z 27 placówek kulturalnych i oświatowych z liczbą 389 uczestników. Szkolny teatrzyk „Bajka” z naszej szkoły zdobył I miejsce w kategorii "teatr żywego planu". Uczniowie klas I-III ze szkolnego teatrzyku „Bajka” zaprezentowali przedstawienie pt. „Słowik”. Gra aktorska, muzyka i przepiękna scenografia zachwyciła jury.

Kolejnym sukcesem teatralnym uczniów MZS nr 2 jest uzyskanie po raz drugi tytułu finalisty 35. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa 2014” w Łodzi. Gratulujemy sukcesu!

 

KOŁO HISTORYCZNE

Spotkanie szkolnego koła historycznego tym razem odbyło się w pracowni regionalnej. Lekcja historii poświęcona była poznaniem chaty zagłębiowskiej, jej wystrojem i obrzędami, które odbywały się dawno temu w Zagłębiu Dąbrowski. Uczestnicy lekcji mieli także okazję aby zapoznać się z tradycyjnym strojem ludowym z Zagłębia. Całe spotkanie zakończyło się wyrabianiem tradycyjna metodą masła i oczywiście jego konsumpcją z pysznym chrupiącym chlebem. Gościom czyli uczniom klas IV naszej szkoły bardzo się podobało w pracowni i smakowało masło. Zapraszamy wszystkich chętnych na lekcje regionalne oraz do zwiedzania naszej pracowni!

 

NABÓR DO KLASY SPORTOWEJ W GIMNAZJUM NR 2

Od 1 września 2014r. utworzona zostanie klasa sportowa o  profilu  - piłka nożna chłopców. W dniu 29 maja i 5 czerwca 2014r. o godz. 1530 na stadionie OSiR – u w Będzinie przy ul. Sportowej 4 odbędzie się test sprawnościowy dla chłopców zainteresowanych ubieganiem się o przyjęcie do klasy sportowej.

ZABIERZ STRÓJ SPORTOWY I ZGŁOŚ SIĘ DO TRENERA

 

SALA GIMNASTYCZNA BĘDZIE WYREMONTOWANA

turniej_ruch_drogowy_10

Nasza szkoła będzie wkrótce mogła pochwalić się nowoczesną infrastrukturą sportową. Udało się wreszcie pozyskać środki na remont sali gimnastycznej. W lutym miasto Będzin złożyło wniosek o dofinansowanie remontu sali w ramach „Programu rozwoju inwestycji sportowych”, tzw. programu remontowego. Wniosek ten został zaopiniowany pozytywnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i zyskał dofinansowanie w wysokości 50% kosztów. Za tę kwotę będzie można m.in. wymienić nawierzchnię sali gimnastycznej, wymienić instalację elektryczną, zakupić i zamontować osprzęt sportowy. Zwiększy to bezpieczeństwo użytkowania sali gimnastycznej, komfort przeprowadzanych treningów oraz rozszerzy zakres prowadzonych tu zajęć. Cieszymy się bardzo.

 

KARTA ROWEROWA

 W najbliższym czasie uczniowie będą mieli możliwość zdobycia karty rowerowej.  Wszystkich chętnych, którzy do tej pory nie posiadają takich uprawnień, prosimy o zgłoszenie się do p. Szulczyk (sala 125) lub p. Nowak (sala 164)   

 

KARTA ROWEROWA

 

SUKCES W KONKURSIE INFORMATYCZNYM

imagesPaweł Małecki z klasy 5b i Julia Rzeplińska z klasy 6c zajęli ex æquo 2 miejsce w międzyszkolnym konkursie informatycznym "Będzin - moje miasto rodzinne". Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie prezentacji multimedialnej zachęcającej do odwiedzenia różnych miejsc lub obiektów na terenia naszego miasta wykorzystując ciekawe techniki komputerowe i fotografie. Wyróżnienie w tym samym konkursie zdobyła również Paulina Prochacka z klasy 5b. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

WARSZAWĘ DA SIĘ LUBIĆ

smallSAM_1176W dniach 19 i 20 maja uczniowie klas IVb, Vb i części VIc wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Celem wycieczki było zwiedzanie interaktywnej wystawy w Centrum Nauki Kopernik, obejrzenie zabytków stolicy i Łazienek oraz wizyta na Stadionie Narodowym. Pomimo wielkiego zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem miejsc i wrażeń jesteśmy bardzo zadowoleni, a jednocześnie smutni, że 2 dni w Warszawie tak szybko minęły. Mamy nadzieję że te przeżycia będą dla nas bodźcem do rozwijania naszych zainteresowań.  Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd. 


 

ZIELONA SZKOŁA 2014

W dniach od 6 – 20 maja 2014r. 86 uczniów klas trzecich, pod opieką 9 wychowawców, uczestniczyło w zielonej szkole w Darłówku. Uczniowie zostali zakwaterowani w Ośrodku „Diuna 2”, w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami. Celem wyjazdu było wykorzystanie właściwości leczniczych środowiska naturalnego na poprawę stanu zdrowia dzieci oraz stworzenie optymalnych warunków do czynnego wypoczynku i kształtowanie postaw proekologicznych. Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w dwóch wycieczkach autokarowych.

Więcej…

 

NIEZWYKŁA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

smallzd1smallzd28 maja 2014 r. klasa VIa wraz z wychowawcą i nauczycielem języka polskiego udali się na Cmentarz Żydowski w Czeladzi. Uczniowie dowiedzieli się o historycznym i kulturowym znaczeniu cmentarzy żydowskich Zagłębia. Poznali wiele nowych pojęć takich, jak: antysemityzm, holokaust, hitleryzm. Przewodnik i opiekun cmentarza, pan Ariel, przygotował dla naszej młodzieży zadania i karty pracy. Podczas pracy w grupie poznali symbole umieszczane na macewach, zaznajomili się z ciekawostkami praktyk religijnych Żydów. Na koniec tej niezwykłej lekcji uczciliśmy minutą ciszy pamięć ofiar holokaustu pod obeliskiem w centralnym miejscu cmentarza.

 

XII REGIONALNY TURNIEJ SCRABBLE

smallscrable8 maja 2014r. w bibliotece szkolnej ZSO 11 odbył się XII Regionalny Turniej Scrabble Systemem Belgijskim dla szkół podstawowych.  Po pełnej emocji rywalizacji drużyn z Dąbrowy Górniczej, Będzina, Jaworzna i Sosnowca , wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 z Dąbrowy Górniczej. Członkowie Koła Scrabblowego "Rekiny plansz": Ola Celuch, Jacek Wojtasiewicz, Dominik Ulejczyk wywalczyli   trzecie miejsce. Gratulujemy!

 

MISTRZ ORTOGRAFII

smallCAM00275smallCAM002666 maja w Bibliotece Publicznej w Będzinie ogłoszono wyniki Konkursu Ortograficznego o tytuł "Mistrza Ortografii" - etap miejski. Laureatką etapu dla gimnazjum została Wiktoria Wójcik, drugie miejsce zajęła Julia Czyż. W kategorii klas I - III szkół podstawowych trzecie miejsce zajął Karol Grys. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Dnia 19 maja (poniedziałek) o godzinie 1700 odbędą się zebrania z rodzicami (informacja o proponowanych ocenach na koniec roku oraz zagrożeniach oceną niedostateczną). Serdecznie zapraszamy.
 

NIECH SIĘ ŚWIĘCI 3 MAJA!

3 maja obchodziliśmy 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.
Z tej okazji uczniowie klas IVa, Va, VIa wraz z p. Elżbietą Bugajską i Iwoną Skubis-Galus przygotowali uroczystą akademię, na którą składał się montaż słowno-muzyczny oraz prezentacja multimedialna. Prezentację przygoował uczeń klasy II b - Patryk Cabaj, który wraz z Miłoszem Kraińskim z IIa zadbał o obsługę techniczną przedsięwzięcia. Wystąpił także chór szkolny pod kierunkiem pani pani Ewy Krukowskiej, który wspomagał solistkę, Martynkę Musiał podczas wykonywania przez nią hymnu i okolicznościowych pieśni.

 

WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszym mieście odbyły się przy pomniku „Poległym za wolną Polskę”. Uroczystość otworzył Prezydent Miasta Będzina – Łukasz Komoniewski. Kwiaty pod pomnikiem złożyły delegacje władz miasta, przedstawiciele organizacji społecznych, kombatanci, harcerze oraz reprezentanci uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

DNI ZIEMI

22 kwietnia odbył się Dzień Ziemi. Z tej okazji 30 kwietnia uczniowie klas: 4A, 1B  , 1A , 2A  , 2B , 3A, 3B – razem z panią Barbarą Stach i panią  Barbarą Gromadą zorganizowali akademię. Miała ona na celu przypomnienie tego, jak ważne jest dla nas środowisko, jak należy o nie dbać i tego ile rocznie mieszkańcy Polski wytwarzają odpadów, które w większości trafiają na wysypiska śmieci. Podczas tej uroczystości ogłoszono także  wyniki  i nagrodzono laureatów konkursów ekologicznych, które odbyły się w trakcie obchodów Dnia Ziemi.
 

POWIATOWY TURNIEJ BRD

smallSAM_103628 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach  odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W zawodach uczestniczyły zwycięzkie drużyny eliminacji miejskich i gminnych z Będzina, Czeladzi, Sławkowa, Wojkowic, Siewierza, Bobrownik, Psar i Mierzęcic. Nasza szkoła w składzie: Aleksandra Bąk, Julia Orda, Łukasz Jaroń i Jacek Wojtasiewicz zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!
 

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Od dziś, 23 kwietnia do 25 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum piszą egzamin gimnazjalny. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego nowożytnego.
Część humanistyczna składa się z zadań z zakresu języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie. Część matematyczno-przyrodnicza składa się z zadań z zakresu matematyki oraz zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. W części dotyczącej języka obcego nowożytnego nasi gimnazjaliści mogli wybrać język angielski lub niemiecki. Ta część egzaminu ma dwa poziomy: podstawowy lub rozszerzony. Życzymy gimnazjalistom powodzenia.

 

JĘZYK ANGIELSKI NA KONKURSIE KLAS PIĄTYCH

smallkonkursUczniowie klas piątych mieli szansę przetestować swoją wiedzę na konkursie z języka angielskiego „Potyczki z językiem angielskim”. Konkurs odbył się 23 kwietnia.  Konkurs sprawdzał wiedzę ze znajomości słownictwa i gramatyki. Pierwsze miejsce zajął Piotr Flak z 5a, drugie miejsce przypadło Oliwierowi Sojdzie z 5c, a trzecie Paulinie Prochackiej z 5b. Gratulujemy!

 

KOLEJNE LISTY Z TURCJI

smallIMG_9030Już kolejny raz otrzymaliśmy listy (uczniowie klasy 5b) od naszych rówieśników ze szkoły w Turcji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zyskaliśmy nowych przyjaciół. Przy okazji szlifujemy  język angielski. W dodatku do innych uczniów wymieniających się mailami (w języku angielskim) z klas piątych dołączyli także uczniowie z klasy 6c.

 

DNI OTWARTE SZKOŁY

smallplakat15 kwietnia odwiedzą naszą szkołę uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 11 -  potencjalni kandydaci do Gimnazjum nr 2. Dla zaproszonych klas przygotowaliśmy kilka atrakcji. Przede wszystkim jednak chcemy pokazać, jak wygląda zwykły dzień w naszym gimnazjum. Starsi koledzy opowiedzą o ciekawych inicjatywach naszej młodzieży, okolicznościowych imprezach oraz odpowiedzą na pytania przyszłych gimnazjalistów. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz do obejrzenia krótkiego filmu promującego Gimnazjum nr 2 w Będzinie.
 

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

smallSAM_0974W dniu 9 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Uczestniczyły w nim Szkoły Podstawowe: nr 1, 2, 4, 13 w składzie czteroosobowym (2 dziewczynki i 2 chłopców) i Gimnazja: nr 1, 2, 3, 4 w składzie trzyosobowym. Turniej składał się z trzech części.

Więcej…

 

KONKURS O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII 2014

Konkurs o tytuł mistrza ortografii 2014 pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.
Eliminacje szkolne 7 kwietnia 2014.
Eliminacje miejskie 11 kwietnia 2014 w Urzędzie Miejskim w Będzinie.

  • Kl. I-III SP godz.10:00
  • Kl, IV-VI SP godz. 11:00
  • Kl. I-III Gimnazjum godz. 12:00
 

21 MARCA, CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Samorząd uczniowski przygotował z tej okazji moc atrakcji – było wesoło, nietypowo i zaskakująco. Przede wszystkim lekcje w tym dniu prowadzili uczniowie. Na przerwach malowano twarze, ręce oraz paznokcie. Była też wiosenna loteria fantowa oraz kącik zdrowej żywności. Oprócz tego (na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej) wszyscy uczniowie bawili się znakomicie w trakcie „wiosennego szaleństwa” na sali gimnastycznej, czyli sympatycznej rywalizacji klas. Punkty gromadzono w następujących konkurencjach: postać marzanny, wiosenna fryzura, wiosenny strój oraz wiersz lub piosenka o wiośnie. Ostatecznie rywalizację wygrały klasy: Ib i IIb gimnazjum oraz Va . Nagrodą był jeden dzień bez pytania i klasówek. Na koniec tego „szaleństwa” były jeszcze: karaoke i rozgrywki sportowe. Dzięki tym wszystkim atrakcjom, pierwszy dzień wiosny należał na pewno do udanych.

 

KOŁO HISTORYCZNE

Kolejne spotkanie koła historycznego tym razem odbyło się w Muzeum Mieroszewskich w Będzinie. Grupa uczennic bawiła się i poznawała dawne tradycje z wikliniarstwa. Młodzież dowiedziała się co to jest wiklina, gdzie rośnie ale także praktycznie próbowała swoich sił w wyplataniu koszyków. Zabawy było co niemiara! A efekt końcowy prac bardzo dobry. Każda dziewczynka swój koszyk zabrała do domu by pokazać rodzicom.

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Już jutro1 kwietnia uczniowie napiszą sprawdzian szóstoklasisty. To pierwszy, poważny egzamin w życiu uczniów szkoły podstawowej. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Sprawdzian szóstoklasisty trwa 60 minut. Za rozwiązanie wszystkich zadań będzie można otrzymać maksymalnie 40 punktów. Za wszystkich szóstoklasistów trzymamy kciuki i życzymy połamania długopisów.

 

SCRABBLE

W sobotę, 29 marca 2014r., w murach Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera w Będzinie, odbył się Turniej Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Scrabble. Turniej został objęty patronatem Prezydenta Miasta, Pana Łukasza Komoniewskiego, który sfinansował także ze środków samorządowych nagrody dla zwycięzców zawodów. Głównym organizatorem imprezy był Zarząd Oddziału ZNP w Będzinie, z Prezes Haliną Augustyn na czele oraz  Ognisko ZNP nr 5.

Więcej…

 

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Jesteśmy świadkami wspaniałego wydarzenia w naszej szkole, jakim niewątpliwie jest nowa rodząca się tradycja konkursu na piosenkę angielską  „Around the Music”. Właśnie odbyła się jej II edycja, w której wzięło udział  23 uczestników.  Piosenki były przygotowane profesjonalnie, a ich wykonawcy- młodzi z okolicznych szkół, dali nam przeżyć niezapomniane chwile. Konkurs zyskuje coraz więcej fanów. W kameralnym wystroju wnętrza „czarnego kota”, panowała miła i przyjazna atmosfera.

Więcej…

 

PROJEKTY EDUKACYJNE

21 marca odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych uczniów klas drugich gimnazjum. Opracowano wiele ciekawych tematów m.in. "Czy wiesz,skąd pochodzi to co jesz?", "Wszystko co warto wiedzieć o Londynie", "Pionierzy Kosmosu", w różnych formach - prezentacje multimedialne, plakaty, wystawy tematyczne, wykłady. Uczniowie włożyli wiele pracy w zaprezentowanie wybranego obszaru, a powstałe prace były niezwykle interesujące.
 

ŚWIETNA ZABAWA

Dnia 19 marca uczniowie klasy 5b i 6c udali się na wycieczkę do Laser House’a w Sosnowcu. Wyjazdowi towarzyszyło wielkie podniecenie i podekscytowanie. Możliwość współzawodnictwa i pokonania "wrogiej" drużyny w tej niecodziennej scenerii widzianej dotychczas jedynie na filmach potroiła napięcie przed walką. Zabawa była "nie z tej ziemi", kosmiczna i niesamowita.  Wszystkie drużyny pełne nowych i fascynujących wrażeń najchętniej wróciliby na arenę już następnego dnia. Niestety na rewaną będą musieli poczekać trochę dłużej.

 

ŚWIĘTO MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE

W dniach 10-14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Matematyki. Uczniowie brali udział w wielu konkursach: wykonywali plakat matematyczny, rozwiązywali krzyżówkę, wykreślankę oraz rebusy matematyczne. Zmagali się z zadaniami na konkursie „Potyczki Matematyczne”, pisali Dyktando Matematyczne, a w trakcie przerw przewiązka szkolna zamieniła się w prawdziwą ”matematyczną siłownię umysłową”, gdzie uczniowie mogli rozwiązywać łamigłówki i zagadki logiczne.

Więcej…

 

JESTEŚMY NAJLEPSI

Szkolny teatrzyk „ Bajka” po raz szósty z rzędu zdobył I miejsce w Miejskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych. W tym roku zaprezentował przedstawienie pt.: „Słowik”. Gra aktorska, muzyka i przepiękna scenografia zachwyciła jury. Uczniowie z klasy I c: Anna Bawołek, Mateusz Jeziorski, Marta Kulik, Dominika Sorek oraz uczniowie z klasy III a: Wiktoria Nanek, Maja Biskupska, Kacper Szkop, Karol Grys, Maksymilian Pawłowski wykazali się dużym kunsztem aktorskim w trudnym spektaklu, a swoje umiejętności zaprezentują na deskach Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie podczas gali wręczania Nagród Prezydenta Miasta Będzina. Gratulujemy sukcesu!

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach od 24 do 26 marca w naszej szkole odbywają się rekolekcje wielkopostne.
PONIEDZIAŁEK
9:00 Nauka dla młodzieży gimnazjalnej
10:30 Nauka dla uczniów klas IV-VI
11:30  Nauka dla uczniów klas I-III
WTOREK
9:00 Spowiedź i nauka dla młodzieży gimnazjalnej
10:30 Spowiedź i nauka dla uczniów klas IV-VI
11:30 Spowiedź i nauka dla uczniów klas I-III
ŚRODA
9:00 Msza Święta dla młodzieży gimnazjalnej
10:30 Msza Święta dla uczniów dla uczniów klas IV-VI
11:30 Msza Święta dla uczniów dla uczniów klas I-III
 

ZAPROSZENIE

Miejski Zespół Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera w Będzinie zaprasza na Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 1000 w naszej szkole. Do udziału w Turnieju należy zgłaszać 4 -osobowe drużyny (2 dziewczynki i 2 chłopców) ze Szkoły Podstawowej i 3 – osobowe drużyny z Gimnazjum w terminie do 31 marca. Regulamin Turnieju BRD znajduje się n a stronie: www.pzm.pl.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6