HERODY 2016

27 stycznia uczniowie z grupy teatralnej ,,Czarny Kot" ( od klasy I SP do III GIM) wzięli udział w przeglądzie XVIII Festiwalu i Konkursu Widowisk Kolędniczych i Obrzędowych im. Jana Dormana w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Rywalizowali z 23 zespołami z województwa śląskiego. Tradycyjny obrzęd wpisali we współczesne realia, ujawniając swoje zaangażowanie, emocje i umiejętności wokalno - teatralne pod kierunkiem p. Barbary Wójtowicz- Stach i p. Ewy Sowy.

zdj zdj zdj

 

NIEBEZPIECZNIE NIEBEZPIECZNI - ZAGROŻENIE CZYHA W INTERNECIE

Internet się rozrasta w bardzo szybkim tempie. Niesie za sobą tyle samo dobrego co złego. W jakim miejscu tej walki dobra ze złem znajdujemy się my i nasze dzieci. Musimy trzymać rękę na pulsie, wykryć i zminimalizować zagrożenia zanim będzie za późno. Temu ma służyć przeprowadzone w ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu badanie ankietowe setki uczniów naszej szkoły.
Wyniki ankiety pokazały zarówno stan wiedzy o bezpieczeństwie jak i poziom praktycznego zastosowania zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu.

 

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Finalistami w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016 zostały:
Kubicka Maria kl. III B z biologii
Piesik Wiktoria kl. III A z historii
Piesik Wiktoria kl. III A z geografii
Przybyłek Aleksandra kl.III A z języka polskiego
Przybyłek Aleksandra kl. III A z historii
W marcu uczennice będą walczyć o tytuł laureata w trzecim etapie konkursu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

CIEKAWE ZAJĘCIA Z WOLONTARIUSZAMI

Od 8 lutego będziemy już po raz trzeci gościć wolontariuszy w ramach progarmu AIESEC. Tym razem naszymi gośćmi będą Amanda Kussano z Brazyli oraz Paula Hernandez Gochez z Kostaryki. Wolontariuszki będą prowadziły zajęcia w języku angielskim. Zachęcamy uczniów i rodziców do zgłaszania się, jeżeli ktoś chce być hostfamily i przyjąć wolontariuszki u siebie w domu.

zdj zdj

 

JAK TRUDNO BYĆ RODZICEM NASTOLATKA

Dyrektor szkoły zaprasza rodziców na prelekcję na temat "Jak trudno być rodzicem nastolatka". Prelegentem będzie p. Dariusz Pietrek - psychoterapeuta, pracownik Centrum Uzależnień, doświadczony pedagog. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia
o godzinie 1700 na parterze segmentu C. Po prelekcji odbędą się zebrania z rodzicami.

 

KARTA ROWEROWA

zdjTak, jak cały postępowy i nowoczesny świat, stawiamy na rowery. Jako szkoła propagujemy zdrowy styl życia, wdrażamy plan przygotowania dzieci do bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z rowerów. Kolejny już rok uczniowie klas 4 mieli możliwość zdawania egzaminu na kartę rowerową. Po pół rocznych, żmudnych przygotowaniach realizowanych w ramach zajęć dodatkowych, do egzaminu z części teoretycznej przystąpiło 23 uczniów. Egzamin z wynikiem pozytywnym zaliczyło 21 uczestników szkolenia. Gratulujemy i zapraszamy wiosną na część praktyczną.

 

BEZPIECZNA WODA

W dniach 19 i 20 stycznia uczniowie naszej szkoły brali udział w pokazach ratownictwa lodowego pt. „Bezpieczna woda”, które odbywały się na terenie lodowiska przy ul. Sportowej 4. Pokazy miały na celu uświadomić uczniom jakie są zagrożenia przy wkraczaniu na zamarznięte zbiorniki wodne oraz co robić jeśli lód się załamie. Uczniowie brali udział w różnorakich ćwiczeniach naśladujących zagrożenia oraz trenowali techniki samoratownictwa. Akcję „Bezpieczna woda” organizują wspólnie będziński Urząd Miejski, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz z Komenda Powiatowa Policji.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

 

„OLIMPUS” – SESJA JESIENNA ROZSTRZYGNIĘTA

zdj

Ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpus”. Laureatami z matematyki zostali: Jakub Kosiorowski i Tomasz Stefański – uczniowie klasy Ib gimnazjum. Laureatami z chemii zostali: Anna Gołąb- uczennica klasy Ic gimnazjum i Paweł Małecki- uczeń klasy Ib gimnazjum.
Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

MISTRZOSTWA BĘDZINA W BADMINTONIE

zdj

18 stycznia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Będzina
w badmintonie szkół gimnazjalnych. Nasi zawodnicy zdobyli I m
w kategorii dziewcząt oraz II m w kategorii chłopców. Dwie drużyny uzyskały awans do zawodów powiatowych.

 

LEKTURA NA TEATRALNEJ SCENIE

W piątkowy wieczór, 8 stycznia, grupa gimnazjalistów udała się tropem XIX w. literatury angielskiej do Teatru Nowego w Zabrzu, by obejrzeć wpisujący się w poświąteczny nastrój spektakl „Scrooge. Opowieść wigilijna”. Ta lektura szkolna, którą niejeden uczeń obchodził łukiem i starał się uniknąć jej czytania, okazała się w tym miejscu i w tym wykonaniu równie atrakcyjna jak ekranizacje, niosąca dodatkowo jakże uniwersalne przesłanie nie tylko dla gimnazjalistów.


Więcej…

 

AKCJA "MIERZYMY WYSOKO" WOŚP

Uczniowie naszego gimnazjum i absolwenci włączyli się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla seniorów. W II LO im. Wyspiańskiego odbył się również kiermasz, w którym wystawiono nasze niezwykłe prace wykonane ręcznie m.in. piękne witraże, ozdobne świeczniki, wazy i kolorowe naczynia szklane. Pieniądze ze sprzedaży również przeznaczono na cel charytatywny WOŚP. Wielką satysfakcją jest bezinteresowna pomoc. Dziękujemy.

 

KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu ,,Książki naszych marzeń" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem programu jest popularyzacja czytelnictwa oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów.

Więcej…

 

LISTY I KARTKI Z ANGLII

Kolejne listy i kartki nadeszły do naszych uczniów z klasy 4. Dziesięcioro naszych uczniów z klasy 4c otrzymało odpowiedzi od rówieśników z Anglii. Cieszymy się, że mamy nowych przyjaciół i jednocześnie doskonalimy j. angielski.

zdj zdj zdj zdj

 

OLIMPUS – SESJA ZIMOWA

13 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs Olimpus. W zimowej jego części uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka angielskiego. Łącznie w konkursie udział wzięło 42 uczniów: 29 ze szkoły podstawowej i 13 z gimnazjum. Z klas czwartych - trzech uczniów, z klas piątych - czternastu uczniów, z klas szóstych - dwunastu uczniów, z klas pierwszych gimnazjum - pięciu uczniów, z drugich gimnazjum - trzech uczniów i z trzecich gimnazjum - pięciu uczniów. Konkurs przeprowadziły: p. B. Krawczyk, p. D. Barańska i p. A. Szymczyk.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU CARITAS SYBERKA PRZY MZS2

Pierwszy semestr 2015/2016 roku jak zwykle był bardzo pracowity. W sierpniu i wrześniu ze zgromadzonych przez mieszkańców Syberki przyborów szkolnych spakowaliśmy w plecaki z Caritasu 75 wyprawek szkolnych.

Więcej…

 

UWAGA UCZNIOWIE

"Lepszy internet zależy od Ciebie"
pod takim hasłem już wkrótce obchodzić będziemy naszej szkole kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu. Włączjąc się w obchody i organizację szkolnych DBI czekamy na Wasze propozycje. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone.

 

BOŻONARODZENIOWY KONKURS

W tym roku po raz pierwszy, z okazji Święta Trzech Króli, zorganizowano wystawę szopek bożonarodzeniowych. Uczniowie kl. VI oraz gimnazjalnych wykonali stajenki w różnych technikach przestrzennych (papieroplastyki, masy solnej i plasteliny). Powstała oryginalna dekoracja korytarza szkolnego, którą będzie można podziwiać jeszcze przez kilka dni, aby przedłużyć atmosferę świąt i jak najdłużej zapamiętać ich cudowny nastrój


 

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

W tym roku w nastrój świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas różne rodzaje twórczej aktywności. Tuż przed świętami II LO im. St. Wyspiańskiego w Będzinie zaprosiło naszych uczniów na warsztaty artystyczne. Szkołę reprezentowała siedmioosobowa grupa gimnazjalistów z kl. III d. Ich zadaniem było wykonanie oryginalnych stroików świątecznych oraz biżuterii z filcu. Organizator zapewnił wszystkie materiały do ich wykonania. Nasi gimnazjaliści doskonale poradzili sobie ze zrobieniem stroików oraz biżuterii, a największą niespodzianką było to, że powstałe dzieła mogli zabrać ze sobą.


Więcej…

 

SZKOLNE JASEŁKA

W ciągu ostatniego tygodnia przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. W poniedziałek, 21 grudnia roku mieliśmy okazję obejrzeć wyjątkowe jasełka. Samorząd Uczniowski umilał ostatnie godziny lekcyjne rozdając uczniom cukierki. W klasach organizowano spotkania wigilijne, składano życzenia i łamano się opłatkiem. Zostały przeprowadzone dwa świąteczne konkursy: na świąteczną postać i na dekorację drzwi klasowych. Oto wyniki:


 

KARTKI ŚWIĄTECZNE PO ANGIELSKU

Tym razem nasi uczniowie klas piątych otrzymali kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku od uczniów z Francji z miasta Carantec. Napisało do nas 23 uczniów z College des Deux Baies. Otrzymane kartki są oczywiście w języku angielskim. Nasi przyjaciele listowi z Francji też cieszyli się z otrzymanych od nas życzeń.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

WARSZTATY EKOLOGICZNE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

8 grudnia uczniowie klas V oraz II gimnazjum uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Uczniowie wysłuchali wykładu oraz obejrzeli prezentację multimedialną nt. segregacji odpadów komunalnych.

 

WYBORY NA VI KADENCJĘ MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA BĘDZINA

7 grudnia 2015r. o godzinie 9:00 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Będzina VI kadencji. Na 209 głosów oddanych, 6 było nieważnych. Z trzech kandydatów wyłoniono dwie osoby, które będą reprezentować naszą szkołę i interesy młodzieży na sesjach Młodzieżowej Rady Miasta przez kolejne dwa lata kadencji. Mandaty wyborcze otrzymały Maria Kubicka i Karolina Maciąg.
Życzymy owocnej pracy.

 

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

Uczniowie klas trzecich gimnazjum pisali próbne egzaminy:
2 grudnia - część humanistyczną
3 grudnia - część przyrodniczo-matematyczną
4 grudnia - języki obce
Testy próbnych egzaminów gimnazjalnych przygotowało wydawnictwo Nowa Era.
Za wszystkich zdających trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

 

NAGRODA W KONKURSIE PLASTYCZNYM „SMOK BĘDZIŃSKI”

zdj
W tym roku nadesłano 554 prace. Razem zostało nagrodzonych i wyróżnionych 18 prac. Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był zarówno do dzieci w wieku szkolnym (uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, ośrodków szkolno wychowawczych oraz uczestników pozaszkolnych form aktywności np. domów kultury lub osób indywidualnych) jak i do dzieci w wieku przedszkolnym.

Więcej…

 

WYCIECZKA KLAS 3 DO OŚWIĘCIMIA

Odwiedziliśmy Muzeum Zagłady w Oświęcimiu. Zamiast sprawozdania proponujemy chwilę zadumy nad przejmującym wierszem Tadeusza Różewicza pt. „Warkoczyk”.

 

LISTY PO ANGIELSKU

Nasi uczniowie klas piątych otrzymali listy od uczniów z Francji z miasta Carantec. Napisało do nas 23 uczniów z College des Deux Baies. Otrzymane listy są w języku angielskim. My natomiast, z powodu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odpowiedzieliśmy zrobionymi przez nas kartkami świątecznymi.

zdj zdj

 

WYBORY NA VI KADENCJĘ MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA BĘDZINA

Gimnazjalisto, jeżeli masz ciekawe pomysły, którymi chciałbyś się podzielić z innymi, mieć wpływ na lokalną politykę na rzecz młodzieży, zdobyć użyteczną wiedzę i poznać nowych ludzi to zgłoś swoją kandydaturę na radnego Młodzieżowej Rady Miasta. Kampania wyborcza na terenie szkoły, będzie trwała od 24 listopada do 4 grudnia 2015 roku. Swoją kandydaturę zgłoś do opiekuna Samorządu Szkolnego. (statut do MRM dostępny tutaj)
Wewnątrzszkolne wybory dwóch radnych do Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się przez tajne głosowanie 7 grudnia.

 

ANDRZEJKI I KATARZYNKI W MUZEUM ZAGŁĘBIA

Uczniowie kl. Va 25 listopada w Pałacu Mieroszewskich poznali nie tylko tradycje związane z dniami św. Katarzyny i św. Andrzeja, ale świetnie bawili się, wróżąc z wosku, łupinek orzecha oraz papierowych serc.
Dodatkową atrakcją była sesja zdjęciowa uczniów w strojach z kostiumowego balu królowej Wiktorii, który odbył się w 1897 r. w Devonshire House. Spotkanie zakończył spacer po włościach Mieroszewskich. Na chwilę piątoklasiści zamienili park w „Tajemniczy ogród” z omawianej niedawno lektury. Wracając do szkoły, obejrzeli galerię sztuki ulicznej w parku na Dolnej Syberce.

 

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ – DOPALACZE

9 listopada w ramach Programu Profilaktyki Uniwersalnej przygotowanego z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii dla nauczycieli naszej szkoły zostało przeprowadzone szkolenie na temat: „Młodzież, zdrowie a środki psychoaktywne”. Nauczyciele poszerzyli wiedzę o dopalaczach oraz skutkach ich zażywania, a także o szkodliwości pozamedycznego stosowania leków bez recepty.

 

KONSULTACJE

Dnia 9 listopada (poniedziałek) w godzinach 1700 do 1800 odbędą się comiesięczne konsultacje dla rodziców i opiekunów naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy.

 

LISTY PO ANGIELSKU

Penpals po angielsku oznacza przyjaciół do których piszemy listy (przyjaciół korespondencyjnych). Nasi uczniowie klas czwartych i piątych zyskali ‘penpals’ we Francji i w Wielkiej Brytanii. Dwudziestu uczniów klas 5b i 5c napisało w języku angielskim listy do rówieśników we Francji z miasta Carentec. Natomiast dziesięcioro uczniów z klasy 4c odpowiedziało na listy otrzymane od uczniów z miasta Staffordshire w Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieje na owocną współpracę.

 

HALLOWEEN

W naszej szkole 30 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzono Halloween.

 

KONKURS LITERACKI „SPORTOWE INSPIRACJE”

Z przyjemnością informujemy, że na konkurs ogłoszony przez Koło Literackie wpłynęło wiele Waszych prac. Przyznaliśmy miejsca w dwóch kategoriach – wiersz i proza.

 

WF Z SIATKARZAMI MKS BĘDZIN

W piątek, 23 października, siatkarze MKS Będzin poprowadzili zajęcia wychowania fizycznego z uczniami naszej szkoły. WF rozpoczął się od rozgrzewki, którą prowadzili zawodnicy (Mariusz Gaca, Mariusz Schamlewski i Jakub Peszko) w asyście trenera Tomasza Wasilkowskiego i statystyka Rafała Murczkiewicza. Następnie przyszła kolej na ćwiczenia z piłkami. Uczniowie uczyli się m.in. poprawnie odbijać piłkę sposobem dolnym i górnym. Nie brakowało dobrej zabawy, dzięki czemu obie strony połączyły przyjemne z pożytecznym. Trener Wasilkowski przekazał nauczycielom dwie koszulki z podpisami całego zespołu.

zdjzdj zdj zdj

 

GALA - KATOWICE

W piątek 16 października na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się gala kończąca projekt Kid Speak- GLOBAL VILLAGE. Nie mogło zabraknąć również i nas. Jak wiecie, we wrześniu w naszej szkole odbywały się zajęcia prowadzone przez wolantariuszki z Equadoru i Egiptu. Cykl poprowadzonych warsztatów wpłynął na podniesienie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Zajęcia były dla nas niezwykle atrakcyjne, toteż z żalem pożegnaliśmy prowadzących. Z niecierpliwością czekamy na następną edycję KID SPEAK.

zdjzdj zdjzdjzdjzdj

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Uczniowie zapomnieli o Dniu Nauczyciela, ale żacy z czasów Komisji Edukacji Narodowej przybyli z pomocą, przynosząc w wielkiej księdze życzenia. To oczywiście żart, którym rozpoczęła się akademia z okazji DEN. Były piosenki o nauczycielach w wykonaniu chóru i solistów, wesołe scenki oraz długie, jak uczniowskie ściągi, podziękowania, które wykonały wszystkie klasy. Chwilę refleksji wprowadziła Marysia Kubicka, prezentując swój wokal w sentymentalnej piosence. Akademię w rytmach latynoamerykańskich zakończył duet: Zuzia Wolska i Jacek Wojtasiewicz.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

KOŁO LITERACKIE PREZENTUJE

Dziękujemy za Wasze teksty, które przygotowaliście, odpowiadając na nasze zaproszenie. Niebawem wyłonimy autorów najlepszych prac w konkursie „Sportowe lato”. Ogłosimy zwycięzców w tym miejscu – na stronie internetowej MZS2. Dodatkowo chcemy się pochwalić współpracą z redakcją naszej gazetki szkolnej. Na początek wybraliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Napisaliśmy artykuliki o naszych ukochanych czworonogach, wzbogacając je o przepiękne zdjęcia. Jesteśmy dumni z naszej pierwszej dziennikarskiej próby. Pozdrawiamy i zapraszamy do współpracy.

zdj zdj zdj

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

zdj

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

2 października był dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności. Świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Ciekawość, zniecierpliwienie, długie oczekiwanie- takie przeżycia towarzyszyły chłopcom w ten szczególny dla nich dzień. Samorząd Uczniowski zorganizował dla nich wiele atrakcji. Na przerwach chłopcy brali udział w zabawach, a ci którzy mieli na sobie w ten dzień krawat byli zwolnieni z odpytywania przez cały dzień. Przygotowane dla nich również zostały tzw. „zadaniowe stanowiska”.

 

Więcej…

 

ZMIANY W REDAKCJI SZKOLNEJ GAZETKI

W tym roku szkolnym zespół postanowił zmienić nazwę wydawanego czasopisma. Jest ona bardziej związana z naszym patronem – Hubertem Wagnerem. Od teraz możecie czytać WagnerPress. Pierwsze w tym roku szkolnym wydanie już dostępne w zakładce „gazetka internetowa”

 

AIESEC po raz drugi

Poprzednia edycja programu AIESEC została przyjęta z tak wielkim entuzjazmem, że nie zastanawialiśmy się ani chwili nad przyjęciem kolejnych gości. Zgodnie z obietnicą MZS nr 2 im. Huberta Wagnera po raz kolejny przyjął wolontariuszy. Tym razem nasi uczniowie mieli okazję poznawać kulturę i zwyczaje Ekwadoru i Egiptu.

Więcej…

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych pod hasłem Europejski TYDZIEŃ Języków Obcych. Klasy wykonały plakaty związane z danym językiem, które umieścili na drzwiach swoich sal. Natomiast na przewiązce zostały rozwieszone plakaty promujące naukę języków.

zdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

MŁODZI GŁOSUJĄ

W dniu 15 września został wybrany Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej i gimnazjum. W głosowaniu wzięło udział 210 uczniów z sp i 215 z gimnazjum. W wyniku przeprowadzonych wyborów wyłoniono:
W GIMNAZJUM:
przewodniczący–Paweł Małecki, z-ca-Oliwia Oberman, sekretarz–Karolina Piłat.
W SZKOLE PODSTAWOWEJ:
przewodniczący–Piotr Kubicki, z-ca–Tchórzewska Julia, sekretarz–Emilia Andres.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej, pełnej sukcesów pracy.

 

 

KOŁO LITERACKIE ZAPRASZA

Zapraszamy miłośników literatury, którzy chcą się z nami spotkać, by dyskutować, poszukiwać, organizować, współpracować, prezentować... Mamy nadzieję, że będziemy wspólnie rozwijać swoje zainteresowania, pobudzać twórcze myślenie. Ubiegły rok szkolny zakończyliśmy wydaniem zbioru naszych najlepszych utworów („Inspiracje - cztery pory roku”) – wielu uczniów wspaniale opisywało swe przygody, przeżycia, marzenia... W bieżącym roku szkolnym proponujemy „Inspiracje sportowe” i temat pierwszego zadania literackiego dla chętnych - „Sportowe lato”. Czekamy na Was i Wasze prace.

zdj zdj zdj zdj

 

MIEJSKA INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016


1 września miała miejsce, w naszej szkole, miejska inauguracja roku szkolnego. Uroczystość, z pewnością, zapadła w pamięci wszystkim jej uczestnikom, a w szczególności pierwszakom, których serdecznie powitaliśmy w progach naszej szkoły. Dyrektor szkoły Dorota Wojnowska serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli i życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Wśród zaproszonych gości obecny był m.in. Pełnomocnik Prezydenta Miasta Sebastian Szaleniec oraz dyrektorzy będzińskich szkół i przedszkoli. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas III przygotowani przez p. B. Ziętek, p. M. Góralską i p. S. Kowal. Nad muzyczną oprawą przedstawienia czuwała p. E. Sowa. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy samych piątek i szóstek w nowym roku szkolnym.

 

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się:
dla klas I – IV o godz. 11.00
Zbiórka uczniów klas I o godz. 10.45 na boisku szkolnym.
Zbiórka uczniów klas II, III i IV o godz. 10.45 w salach lekcyjnych.
Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I – III gimnazjum oraz klasy V i VI szkoły podstawowej odbędzie się o godz. 9.00

 

WAKACJE

rys2

Odwiedzającym naszą stronę życzymy radości  oraz błogiego lenistwa podczas wakacji.
Korzystajcie ze słońca i czasu wolnego!
Do zobaczenia we wrześniu!
 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

NAGRODY PREZYDENTA

22 czerwca w Teatrze Dzieci Zagłębia w obecności przedstawicieli władz samorządowych, radnych, dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców wyróżnionych uczniów, podsumowano rok szkolny 2014/2015 i wręczono nagrody Prezydenta Będzina wyróżniającym się uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych za osiągnięcia w nauce, sporcie oraz dokonania artystyczne, za wysokie średnie ocen, tytuły laureatów i finalistów konkursów.
Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi koledzy i koleżanki: Mateusz Będkowski, Bartek Będkowski, Anna Gołąb, Tomasz Stefański, Jakub Kosiorowski, Piotr Kubicki, Wiktoria Piesik oraz Maria Kubicka.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

INFORMACJE - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w gimnazjum odbędzie się o godz. 830 a w szkole podstawowej o godz. 1030.

 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

23 czerwca (wtorek) w godz. 17.00 – 18.00 odbędzie się kiermasz podręczników. Kiermasz odbywa się w segmencie C na parterze, dla SP w sali 103, dla gimnazjum w sali 102. Wszelkich informacji udzielają: szkoła podstawowa - pani Zakrzewska, a gimnazjum - pani Gromada

 

TRZY KORONY I BRUNHILDA

Trzydniowa wycieczka w Pieniny klas 6b i 5b była pełna atrakcji i niezapomnianych przeżyć. Spacer po „Skansenie taboru kolejowego” w Chabówce przeniósł uczniów do minionej epoki. Zabawy teambuildingowe dostarczyły nie tylko radości, ale zintegrowały grupę, która w pensjonacie sprawdzała wytrzymałość opiekunów do późnych godzin wieczornych. W Parku Zdrojowym w Szczawnicy największą atrakcją okazała się fontanna, chłodząc i bawiąc. Odważni spróbowali wód leczniczych. Bezproblemowo przeszli więc Wąwóz Homole, którego urokliwe miejsca mogli podziwiać dłużej, stojąc w „korku” wśród innych grup. Chwile dla ducha dostarczyła też wizyta w cerkwi w Jaworkach. Rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim cieszył oczy przepięknymi widokami zamków i gór. W zamku w Niedzicy uczniowie chcieli zostać do godziny 21, by zobaczyć ducha Brunhildy. Zobaczyli natomiast panoramę Pienin ze szczytu Trzech Koron, na który w pocie czoła, z wielkim trudem weszli z Krościenka. Wycieczkę z uśmiechem na twarzach w blasku słońca zakończył spacer po Sromowcach.

 


 

 

UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY LAUREATAMI XI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ”PEJZAŻE OSOBLIWE”

Konkurs kierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do osób dorosłych wszystkich środowisk twórczych. W tym roku nadesłano 111 prac z Rosji, Węgier i Polski. Głównym celem konkursu było ukazanie niezwykłości krajobrazu i jego piękna. Obrazy oceniano w trzech kategoriach: dzieci 7 – 12 lat, młodzież 13 – 18 lat oraz dorośli. Wśród osób nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły. II miejsce zdobyła Wiktoria Balińska z kl. V B, III miejsce – Anna Gołąb z kl. VI C, a wyróżnienia otrzymały: Kaja Lekston z kl. VI B i Marta Klekotka z kl. II B gimnazjum. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

INFORMACJA

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera w Będzinie informuje, że zebranie dla rodziców dzieci przyjętych do pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2015/2016, odbędzie się 23 czerwca 2015 r. o godz. 1700. W tym dniu zostaną wywieszone listy dzieci z podziałem na klasy.

 

INFORMACJA

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera w Będzinie informuje, że zebranie dla rodziców dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016, odbędzie się 22 czerwca 2015 r. o godz. 1700.

 

DZIEŃ DZIECKA

Pierwszego czerwca w naszej szkole nie było lekcji! Stało się tak, ponieważ odbył się Dzień Dziecka! Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę „MISSION IMPOSIBLE”. Był to wyścig z czasem. Klasy musiały wykonać różne „hard” zadania typu: wykonać zdjęcie z pracownikami szkoły, napisać opowiadanie, przebrać się, narysować portret wychowawcy i wiele wiele innych.

zdjzdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

KAPSUŁA CZASU

Odpowiadając na zaproszenie II LO im. Wyspiańskiego w Będzinie przygotowaliśmy osiągnięcia naszych uczniów, zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Zebrane informacje zostały zakopane w kapsule na terenie liceum. Za trzy lata, być może już absolwenci naszego gimnazjum odkryją "skarby" i podzielą się z innymi. Przeszłość i przyszłość należą do nas!

zdjzdjzdjzdjzdj

 

MAGICZNY KRAKÓW

Celem wyjazdu do Krakowa było obejrzenie spektaklu w Teatrze Bagatela – „Boeing, boeing – Odlotowe narzeczone”. Najpierw jednak uczniowie długo spacerowali po magicznym mieście. Opowiadając o zwiedzanych miejscach, okazali się doskonałymi przewodnikami. Zobaczyli Wawel i Katedrę, w której uczestniczyli w lekcji historii, oglądając groby królów i wielkich Polaków. Na Wieży Zygmuntowskiej dotknęli serca dzwonu, wypowiadając oczywiście marzenie. Potem były Planty, Collegium Maius ze słynnym zegarem, Rynek z Sukiennicami, Kościół Mariacki i pomnik Mickiewicza.

zdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

SPORTOWE INSPIRACJE

Międzyszkolny konkurs „Sportowe inspiracje” odbył się w naszej szkole 25 maja. Współorganizatorem literacko – plastycznych zmagań uczniów klas IV – VI będzińskich szkół był MOS, którego dyrektor Jacek Sitarek ufundował nagrody dla najlepszych recytatorów. Uczestników powitała pani Dyrektor, życząc wszystkim laurów. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. Opiekunowie bardzo dobrze przygotowali młodych artystów. Komisja twórczo pracowała nad wyłonieniem laureatów, którymi zostali:

zdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

AIESEC – NIE BRZMI JUŻ DLA NAS TAJEMNICZO!

Ostatni tydzień był wyjątkowy w naszej szkole. Dzięki obecności Sybil (studentki Politechniki z Hong Kongu) oraz Adiego (studenta zarządzania z Indii) mieliśmy szansę na kontakt z egzotycznymi dla nas krajami. Sybil i Adi prowadzili dla nas zajęcia (oczywiście w języku angielskim), na których mogliśmy bliżej poznać ich kraje, kulturę i zwyczaje. Była to dla nas szansa na kontakt z różnorodnością kultur, a przede wszystkim na „szlifowanie” języka. Wolontariusze oprócz tego, że organizowali nam zajęcia, poznawali również naszą kulturę, kuchnię i zwyczaje. Bardzo podobał im się nasz będziński zamek. Natomiast wycieczki do Częstochowy, Krakowa i Oświęcimia wywarły na nich niezapomniane wrażenia. W przyszłym roku szkolnym (we wrześniu) przystępujemy do kolejnej edycji tego programu. Już z niecierpliwością czekamy na kolejnych gości.

 

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy host families za przyjęcie wolontariuszy.

zdj zdj

 

NARESZCIE EUROWEEK

Po kilkutygodniowym oczekiwaniu i językowych przygotowaniach grupa uczniów z naszego gimnazjum uczestniczy w Europejskim Forum Młodzieży. Pobyt w miejscowości Długopole Dolne to międzynarodowe warsztaty językowe. Okazja do wymiany doświadczeń, poznania kultury i obyczajów innych państw, a przede wszystkim rozwijania umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Przebieg warsztatów można na bieżąco śledzić na projektowym blogu:
www.erasmus-mzs2bedzin.blogspot.com

 

WIKTORIA PIESIK ZOSTAŁA MISTRZEM ORTOGRAFII

Najpierw powitanie, potem podziękowanie, następnie wyróżnienia, i… wreszcie tytuł MISTRZA ORTOGRAFII 2015 dla Joanny Piesik oraz II miejsce dla Aleksandry Przybyłek z Gimnazjum nr2 w Będzinie. Tak 21 maja 2015 roku przebiegało podsumowanie MIEJSKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły – Jakub Kosiorowski, Liwia Trzcionka, Maria Kubicka, Julia Halaba i Aleksander Kaleta.

zdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW

Serdecznie zapraszamy w środę 27 maja o godzinie 1700

 

WARSZTATY EDUKACYJNE

W czwartek, 7 maja 2015 roku, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w Parku Śląskim w Chorzowie. Poprzez spotkanie z przyrodą, warsztaty ornitologiczne oraz pracę z mikroskopem, zdobywały wiedzę przyrodniczą w zakresie rozumienia i poszanowania świata roślin i zwierząt.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

MALI I ZDOLNI

2 maja "śpiewające solistki" naszej szkoły wzięły udział w castingu "Mali i Zdolni". Impreza ta odbyła się na Wzgórzu Zamkowym, a towarzyszyła jej piękna, słoneczna pogoda i dobra zabawa. Dla mieszkańców naszego miasta pięknie zaśpiewały: Zuzia Kędzierska (I kl.Gim.), Basia Szwajca (IV kl. SP) i Malwinka Orządała. (II kl. SP)

zdj zdj zdj

 

NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW

zdj

28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w regionalnym konkursie informatycznym. Najwyższe laury i tytuł Komputerowego Guru otrzymał uczeń klasy 6b Paweł Małecki. Serdecznie gratulujemy!

 

DNI ZIEMI

24 kwietnia w naszej szkole obchodzony był Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali plakaty, oraz przedmioty codziennego użytku wykonane z plastiku, papieru, puszek itp.,które przez kilka dni można było oglądać na korytarzu szkolnym.

Więcej…

 

EGZAMINY GIMNAZJALNE

W dniach 21-23 kwietnia uczniowie klas trzecich przystąpią do egzaminów na zakończenie szkoły. Egzamin składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego. Każda część składa się z dwóch testów. Trzymamy za wszystkich kciuki życząc jak najwyższych wyników.

 

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE SZKOŁY

 

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali SP: Emilka Andres, Julia Orda, Łukasz Jaroń i Kuba Klimczyk. Gimnazjum startowało w składzie: Mateusz Zamorski, Igor Skura, i Jacek Wojtasiewicz. Nasi młodsi koledzy i koleżanki kolejny raz potwierdzili swoje niesamowite umiejętności zdobywając 1 miejsce wśród szkół podstawowych. Łukasz Jaroń został najlepszym zawodnikiem turnieju. Nie gorzej poszło kolegom z gimnazjum. 2 miejsce zapewniło im rywalizację na dalszym etapie. Obu drużynom MZS 2 serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym okręgowym etapie.

Więcej…

 

SUKCESY SZKOLNEGO TEATRZYKU „BAJKA”

W dniu 13 kwietnia 2015r. młodzi aktorzy ze szkolnego teatrzyku „Bajka” uczestniczyli w finale IV Festiwalu Małych Form Teatralnych w Chorzowie. W przeglądzie brało udział 46 zespołów teatralnych z całego województwa.


Więcej…

 

DZIEŃ ZDROWIA

10 kwietnia w naszej szkole obchodzony był Dzień Zdrowia. Z tej okazji uczniowie klas 4 – a,b oraz c Szkoły Podstawowej w ramach zajęć z przyrody przygotowali plakaty o różnych chorobach, które przez kilka dni uczniowie mogli oglądać na korytarzu szkolnym .

Więcej…

 

SUKCES PAWŁA W REGIONALNYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM

Nasz kolega Paweł Małecki został zwycięzcą X Regionalnego Konkursu Informatycznego i otrzymał tytuł "Komputerowy Guru 2015". Zmagania konkursowe polegały na wykonaniu praktycznych zadań w środowisku Windows i programach pakietu MS Office. Przez 45 minut zawodnicy z kilku miast regionu (Sosnowiec, Mysłowice, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Chorzów) wykorzystując swoją biegłą znajomość obsługi Worda, Power Pointa i Excela mozolnie zdobywali punkty rozwiązując zadania. Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

1 kwietnia uczniowie klas szóstych przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu. W tym roku test miał nową formułę. Składał się z dwóch części. Pierwsza trwała 80 minut i obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki. Druga część trwała 45 minut i sprawdzała znajomość języka angielskiego. Wyniki sprawdzianu uczniowie poznają 29 maja.


 

WIELKANOC

zdj

 

JARMARK WIELKANOCNY

29 marca na scenie przy będzińskich podziemiach mieli okazję się zaprezentować uczniowie naszej szkoły - z okazji Będzińskiego Jarmarku Wielkanocnego. Dla mieszkańców naszego miasta, w tym rodziców i dziadków, zaśpiewali: zespół wokalny oraz solistki - Malwina Orządała, Martyna Musiał i Zuzanna Kędzierska, a instrumentalnie wystąpił duet fletowy w składzie Paulina Wierzchowska i Paulina Prochacka. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczyciela muzyki p.Ewę Sowę.

zdj zdj zdj zdj

 

21 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Uczniowie klas drugich gimnazjum prezentowali projekty edukacyjne, a słuchaczami i widzami byli koledzy z klas pierwszych gimnazjum. Wykorzystując tablice multimedialne oraz swoje oryginalne pomysły, podzielili się ponadprogramową wiedzą w zakresie rożnych przedmiotów, m. in. "Co w trawie piszczy" wyjaśniła Karolina Dej, "Być jak Sherlok Holmes - Tajemnica kodowania i szyfrowania informacji" rąbka tajemnicy uchylił Paweł Gmerek, "Prawo do edukacji w krajach globalnego Południa" omówiła Natalia Jastrzębska. W imieniu swoich grup reprezentanci przedstawili opracowany materiał w bardzo interesującej formie.
Tego dnia obchodziliśmy również dzień wiosny. Samorząd szkoły zorganizował na sali gimnastycznej wiosenną rywalizację między nauczycielami i uczniami.
Bawiliśmy się wyśmienicie.

 

PODRÓŻE DO ŚWIATA MUZYKI POWAŻNEJ

Uczniowie klas gimnazjalnych już czwarty raz odwiedzili Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Wysłuchali koncertów symfonicznych w wykonaniu NOSPR dla młodzieży szkół gimnazjalnych i licealnych Katowic oraz okolicznych miast, które w sezonie 2014/2015 tworzą tzw. Poranek edukacyjny z cyklu "Ludowe inspiracje w muzyce symfonicznej".

Więcej…

 

KANGUR MATEMATYCZNY 2015

19 marca 38 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Przez 75 minut uczniowie zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Dopiero w maju dowiemy się jakie będą wyniki tych zmagań. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki.

zdj zdj zdj zdj

 

BĘDZIŃSCY MISTRZOWIE POLSKI W TAEKWONDO!

W ubiegły weekend 14-15.03.2015 kilkunastoosobowa reprezentacja będzińskiej sekcji Klubu Sportowego ORIENT wystartowała w XXII MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI TAEKWONDO ZS PUT. W turnieju udział wzięło prawie 600 zawodników z Polski i 3 ekip zagranicznych. Start w zawodach okazał się wielkim sukcesem dla naszych zawodników! Wróciliśmy z wieloma medalami.

zdj zdj zdj zdj

Więcej…

 

KONSULTACJE

Dnia 16 marca (poniedziałek) w godzinach 17.00 do 18.00 odbędą się comiesięczne konsultacje dla rodziców i opiekunów naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy.

 

LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

Uczennica klasy II a Wiktoria Piesik została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015. Uczennica otrzymała 56 punktów na 60 możliwych. Niesamowity wynik! Jesteśmy dumni z Wiktorii i jej osiągnięć. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - już za rok!

 

ŚWIĘTO MATEMATYKI

W dniu 12 marca 2015 r. obchodziliśmy w szkole święto matematyki. Obchody miały charakter konkursu między klasami. Czas między konkurencjami umililiśmy wierszami, piosenkami dotyczącymi matematyki. W rywalizacji wzięły udział klasy 4, 5 i 6 szkoły podstawowej oraz klasy 1, 2 i 3 gimnazjum. Wyniki są następujące: SP 1 miejsce klasa 4a GIMN. 1 miejsce klasa 3b. W potyczkach matematycznych w szkole podstawowej zwycięzcą został Oskar Semeniuk z klasy 4c, a w gimnazjum Klaudia Surma z klasy 2a. Najciekawszy plakat "matematyka wokół nas" wykonał Oskar Semeniuk (kl.4c) oraz Dominika Zięba i Aleksandra Gajos (kl.1c)
W dniu 13 marca w ramach obchodów święta liczby Pi byliśmy z uczniami na wydziale matematyki, fizyki i chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

INFORMACJA

Dyrektor szkoły informuje uczniów i rodziców, że od dnia 16 marca 2015r. w zakładce stołówka będą zamieszczane tygodniowe jadłospisy.

 

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Rekolekcje wielkopostne będą organizowane przez Parafię pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie - Syberce w dniach od 9 do 11 marca 2015r. Spotkania odbywać będą się w kościele parafialnym.
W dniach rekolekcji w szkole funkcjonuje świetlica szkolna w stałych godzinach tj. od 700 do 1600.
Rodzice dzieci, którzy są zainteresowani udziałem dziecka w czasie rekolekcji w zajęciach świetlicowych proszeni są o zgłoszenie tego faktu wychowawcy klasy.
W dniach rekolekcji dla zgłoszonych uczniów będą przygotowane obiady.
Szczegółowy program przedstawia się następująco:

Więcej…

 

REKRUTACJA 2015/2016

Informacje dotyczące zasad rekrutacji i wzory dokumentów rekrutacyjnych do oddziałów przedszkolnych, I klasy szkoły podstawowej  oraz I klasy gimnazjum znajduje się w zakładce: REKRUTACJA 2015/2016 .

 

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

W lutym po raz kolejny obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne obchody DBI przebiegały pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet”. W ramach obchodów DBI młodzież naszej szkoły podjęła następujące inicjatywy:

Więcej…

 

WALENTYNKI

16 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki pod hasłem „ Walentynki – Dzień zakochanych i przyjaciół. W pierwszy dzień po feriach na uczniów czekało kilka niespodzianek. Po wejściu do szkoły powitała ich płynąca z głośników muzyka oraz walentynkowa dekoracja tworząca miłą atmosferę. Członkowie samorządu rozdawali naklejki w kształcie serduszek, które należało przypiąć najbardziej lubianej przez siebie osobie. Na korytarzu zorganizowano walentynkowy kiermasz. Podczas przerw zainteresowane osoby mogły kupić coś dla siebie lub dla przyjaciela. Do wyboru były m. in. „bransoletki przyjaźni” albo „eliksir miłości”.

Więcej…

 

KONKURS PRZEDMIOTOWY

Uczennica Wiktoria Piesik z kl. II a gimnazjum zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów. 2 marca Wiktoria weźmie udział w III etapie tegoż konkursu i będzie walczyć o tytuł laureata. Życzymy jej powodzenia i trzymamy kciuki.

 

ZWYCIĘSTWO SZKOLNYCH DZIENNIKARZY!

Szkolna redakcja „Byle do dzwonka II” szlifuje swoje umiejętności i jest coraz lepsza. Ten fakt potwierdza wygrana w ogólnopolskim konkursie JuniorMedia. Nagrodzony numer można przeczytać pod linkiem

http://www.juniormedia.pl/junior-gazety/byle-do-dzwonka-ii-27

 

FERIE ZIMOWE W BĘDZINIE

Niezwykła przygoda, doskonała zabawa, liczne propozycje kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne oraz sportowe to gwarancja udanych ferii spędzonych w Będzinie. Wśród propozycji zajęć dla najmłodszych mieszkańców z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Warsztaty teatralne, plastyczne (m.in. scrapbooking, decoupage) oraz szkółka narciarska to tylko niektóre z propozycji przygotowanych dla najmłodszych na czas ferii zimowych.

Szczegółowy plan ferii

Harmonogram zajęć organizowanych w szkołach

 

TEGOROCZNA EDYCJA KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W tym roku szkolnym mamy naszych reprezentantów w II etapie konkursów przedmiotowych. Szkołę Podstawową nr 13 reprezentuje Tomasz Stefański, który uczestniczy w Konkursie Przedmiotowym z Matematyki.
Gimnazjum nr 2 reprezentują dziewczęta:
Karolina Dej, Patrycja Kowalska i Wiktoria Piesik w Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego,
Aleksandra Przybyłek i Wiktoria Piesik w Konkursie Przedmiotowym z Historii,
Wiktoria Piesik w Konkursie Przedmiotowym z Geografii.
Gratulujemy i życzymy sukcesów

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

W czwartek 8 stycznia uczniowie klas VI zmierzą się z próbnymi arkuszami sprawdzianu szóstoklasisty przygotowanymi przez wydawnictwo OPERON. Za wszystkich zdających trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

 

SZKOLNY WOLONTARIAT NA ŚWIĘTA

Grudzień 2014 tradycyjnie był bardzo pracowity dla wolontariuszy z naszej szkoły. Robiliśmy losy, zbieraliśmy żywność w osiedlowym sklepie, segregowaliśmy. Między pakowaniem i roznoszeniem paczek zdążyliśmy jeszcze pokolędować Seniorom i przedszkolakom. Szkolny Klub Wolontariatu Caritas Syberka wraz z opiekunami łącznie wykonał 140 paczek świątecznych. Dziękujemy Wszystkim Mieszkańcom osiedla, którzy wspierali nasze działania. Życzymy Szczęśliwego Nowego Roku!
Galeria

 

ŚWIĄTECZNY KLIMAT BOŻONARODZENIOWY

19 grudnia 2014 r. w naszej szkole odczuliśmy wyraźnie atmosferę zbliżających się świąt za sprawą uroczystej akademii i dekoracji naszej szkoły, o którą, jak co roku, zadbał Samorząd Uczniowski oraz uczestnicy koła plastycznego.

Więcej…

 

SZKOLNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY

W tym roku konkurs nosił tytuł: „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA” i był przeznaczony dla uczniów kl. IV – VI oraz kl. II gimnazjum. Zadaniem uczestników konkursu było zrobienie oryginalnej, dekoracyjnej i estetycznej kartki świątecznej w czasie jednej godziny lekcyjnej. Dobór materiałów oraz sposób realizacji pomysłu należał do konkursowiczów.

Więcej…

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

TWÓRCZOŚĆ ZE SZKOLNEJ ŁAWY

12 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Twórczość ze szkolnej ławy" w Klubie Rytm, w Będzinie. Prace literackie naszych uczennic także zostały docenione.
I miejsce w kategorii poezja zajęła Julia Halaba z kl. II A gimnazjum
Wyróżnienie w kategorii proza - Aleksandra Przybyłek z kl. II A gimnazjum
Wyróżnienie w kategorii poezja - Zuzanna Krząpa z kl. VI C szkoła podstawowa
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

SONDA ULICZNA

Pewnego grudniowego ranka samorząd uczniowski szkoły podstawowej i gimnazjum wyruszył poza mury szkoły. Celem tej wyprawy było zdobycie informacji na temat tradycji świątecznych kultywowanych wśród lokalnej społeczności. Efekt końcowy- czterominutowe nagranie możemy obejrzeć tutaj.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 7