KONKURS

Konkurs fotograficzny "Najlepsze selfie w szkole". Regulamin dostępny w załączniku.  W przypadku pytań można zgłaszać się do p. S. Klaty.

 

JAK W SZKOLE OBCHODZONO DZIEŃ EDUKACJI

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował wiele atrakcji z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na szkolnym korytarzu wystawiono karykatury nauczycieli i pracowników administracji pt. "Nasza szkoła na wesoło". Grono pedagogiczne otrzymało kartki z pięknymi życzeniami, ręcznie zdobione. Odbył się również konkurs pt. "Nauczyciel Smerf". Uczniowie głosowali na nauczycieli w poszczególnych kategoriach np. Poeta, Pracuś, Wesołek, Osiłek. Wiele przy tym było żartów i ogólnej radości. Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie całej szkoły wysłuchali przez radiowęzeł audycji przygotowanej przez samorząd pt. "Szkolny Koncert Życzeń". Życzenia dla dyrekcji, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły pisane były indywidualnie przez uczniów poszczególnych klas. Słuchowisko zakończyło się piosenką w wykonaniu uczennic klasy Vb pt. "My uczniowie". Życzymy wszystkim radosnego Dnia Edukacji Narodowej.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

KOMUNIKAT RADY RODZICÓW

Rada Rodziców informuje, iż składka na komitet rodzicielski w roku szkolnym 2014/2015 wynosi 30,00 zł (od rodziny).

 

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

8 października zapamiętamy jako jeden z ważniejszych dla nas dni. Zwiedziliśmy Muzeum Auschwitz - Birkenau i obóz koncentracyjny w Brzezince - Miejscu Pamięci pomordowanych Żydów, Polaków i innych mniejszości narodowych. W skupieniu i ciszy wysłuchaliśmy tragicznych historii życia obozowego opowiedzianych przez przewodnika. Zastanawialiśmy się nad ogromem okrutnych zbrodni, ludzkiego cierpienia i sile przetrwania. To, co zobaczyliśmy nie oddadzą żadne słowa. Chwilą ciszy i zapaleniem znicza pod Ścianą Śmierci, uczciliśmy pamięć pomordowanych.

 

EDUKACJA EKOLOGICZNA

1 października na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 10 w Będzinie Fundacja Ekologiczna "Arka" w zaaranżowanym miasteczku ekologicznym przedstawiła dzieciom zagadnienia z ekologii i  gospodarki odpadami. Wszystkie zajęcia w tym niecodziennym Mobilnym Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizowane były tak, aby poprzez zabawę uczestnicy mogli uczyć się prawidłowych zasad gospodarki odpadami.

sDSCN0004 sDSCN0008 sDSCN0015 sDSCN0020

Więcej…

 

DZIEŃ CHŁOPAKA I JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

pobrane
Oj działo się działo, wśród szkolnej braci. Korytarze zapełnione uczniami, wszędzie gwar, śmiech, czasem skupienie i ogromne emocje. Bo też dzień nietypowy. Obchodziliśmy Dzień Chłopaka i Języków Europejskich. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże.
Do gimnazjalistów skierowany był konkurs "ABC Wiedzy o Unii Europejskiej". Dwóch przedstawicieli z każdej klasy zmagało się z 35 pytaniami. Wszyscy bardzo się starali, gdyż było o co walczyć. Nagroda za I i II miejsce - zwolnienie z odpytywania dla całej klasy w ciągu jednego dnia.
 
 

Więcej…

 

WYBORY DO SAMORZĄDU

W dniu 18 września został wybrany Samorząd Uczniowski 2014/2015 szkoły podstawowej i gimnazjum. Jak co roku towarzyszyły temu wydarzeniu wielkie emocje. W wyborach wzięło udział 210 uczniów z SP i 207 z gimnazjum. W wyniku przeprowadzonych wyborów wyłoniono:

Gimnazjum:
Przewodnicząca - Maria Kubicka
Z-ca - Oliwia Oberman
Sekretarz - Jakub Dworczyk

Szkoła podstawowa:
Przewodniczący – Piotr Flak
Z-ca - Judyta Sibielak
Sekretarz - Julia Tchórzewska

Gratulujemy zwycięzcą i życzymy owocnej, pełnej sukcesów pracy.

 

ERASMUS+

flagaW roku szkolnym 2014/2015 rozpoczęliśmy realizację projektu w ramach programu Erasmus+. Tytuł projektu „Kompetencje kluczowe drogą do sukcesu uczniów i nauczycieli”. W poszczególnych zakładkach można zapoznać się z założeniami programu Erasmus+ oraz tematyką i głównymi celami realizowanego w naszej szkole  projektu. Informacje o podejmowanych w ramach projektu działaniach można śledzić na stronie http://erasmus-mzs2bedzin.blogspot.com/

 

ZASADY ORGANIZOWANIA NAUKI RELIGII I ETYKI

25 marca br. zostało podpisane rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach.

Oświadczenie rodziców w sprawie uczęszczania ich dziecka na religię/etykę.

 

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 1 września w następujących godzinach:
klasy 1-3 gimnazjum o godz. 830
klasy 4-6 szkoły podstawowej o godz. 930
klasy 1-3 szkoły podstawowej o godz. 1000
oddziały przedszkolne czynne od godziny 600
 

NOWY ROK SZKOLNY 2014/2015

witaj_szkoloJuż wkrótce rozlegnie się pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek. Wszystkim Uczniom życzymy, by w nowy rok szkolny 2014/15 wkroczyli z energią i entuzjazmem, a zdobywanie wiedzy nie było męczące i nudne. Niech szkoła pomoże Wam w rozwoju własnych uzdolnień i zainteresowań, niech stanie się miejscem radości i wielu przyjaźni.
 

WAKACJE

rys2
Odwiedzającym naszą stronę życzymy radości  oraz błogiego lenistwa podczas wakacji.
Korzystajcie ze słońca i czasu wolnego!
Do zobaczenia we wrześniu!
 

UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Z wielka radością uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum powiedzieli dzisiaj „do widzenia szkoło”, by po wakacjach znów się spotkać. Po 10 miesiącach wytężonej pracy zarówno uczniowie, jak i nauczyciele udają się na zasłużony odpoczynek. Uczniowie klas szóstych spotkają się we wrześniu ze swoimi kolegami i koleżankami, ale już jako gimnazjaliści. Szczególnie uroczyście przebiegało zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w gimnazjum. Absolwenci klas trzecich ze łzami w oczach, żegnali się ze szkołą, w której spędzili 9 lat. Nauczycielom dziękowali słowami:  „Jesteśmy wdzięczni tym, którzy wymagając, umieli zastosować taryfę ulgową. Rozumieli, że uczeń, tak samo jak dorosły, ma dobre i złe dni. Za ten wspólny marsz, trud wychowania, kształcenia i nauczania, za świętą cierpliwość, dobroć i wyrozumiałość, za matczyne i ojcowskie serce gorąco dziękujemy”.

Wszystkim życzymy spokojnego i bezpiecznego odpoczynku.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/14


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się:
- dla gimnazjum o godzinie 830
- dla szkoły podstawowej o godzinie 1000
Serdecznie zapraszamy.
 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

23 czerwca, godz. 1330 – 1500 i 24 czerwca, godz. 1430 – 1600 na korytarzu w segmencie C (parter) odbędzie się kiermasz żywanych podręczników. Każdy uczeń przygotowuje podręczniki do sprzedaży (wszelkie wpisy należy usunąć gumką lub zmazikiem). Sprzedawać można tylko podręczniki umieszczone na liście podręczników obowiązujących na rok szkolny 2014/2015.

 

WODNE KONKURSY ZAKOŃCZONE

Dobiegły końca konkursy ogłoszone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Będzinie z okazji 85-lecia istnienia firmy. Do konkursu plastycznego zostało zgłoszonych 108 prac. Przy wyborze brano pod uwagę umiejętności plastyczne, estetykę, oryginalność, umiejętność przedstawienia tematu oraz samodzielność wykonania pracy W wyniku obrad jury, któremu przewodniczył prezes będzińskich wodociągów Rafał Pietrzyk, wyłoniono zwycięzców. W kategorii uczniów klas IV do VI drugie miejsce zajął Piotr Kubicki ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie.

Więcej…

 

2 MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

Uczennica kl. 3b Wiktoria Wójcik w dniu 10 czerwca zdobyła II miejsce w XIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii pod patronatem Starosty Będzińskiego Krzysztofa Malczewskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

2 CZERWCA 2014, CZYLI DZIEŃ DZIECKA W MZS2

Pierwszy poniedziałek czerwca 2014 r. był niezwykłym dniem w naszej szkole. Samorząd Uczniowski zaplanował dla całej społeczności szkolnej wiele atrakcji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Ogromną popularnością cieszyła się wesoła wersja "Mam Talent” – zabawy w wykonaniu naszych uzdolnionych uczniów. Reprezentanci klas IV – VI oraz klasy gimnazjalnej prezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuki. Były popisy: aktorskie, wokalne, taneczne, gry na instrumentach (na flecie oraz skrzypcach), sztuki magicznej oraz żonglerki piłką nożną w wykonaniu niestety jedynych przedstawicieli gimnazjalistów, czyli chłopców z klasy sportowej.

Więcej…

 

PASJONATY 2014

31 maja i 1 czerwca 2014 r. w katowickim Spodku odbywała się impreza PASJONATY.PL, na której swoją pasję prezentowali między innymi scrabbliści z kółka scrabble „Rekiny plansz” z MZS nr 2 w Będzinie wraz z przedstawicielką Fundacji „Umysł” im. A. Buttsa.

smallpasjonaty_31bsmallpasjonaty_31csmallpasjonaty_31dsmallpasjonaty_31e

Więcej…

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY GIMNAZJUM

Pod koniec maja uczniowie naszego gimnazjum wybrali się na integracyjno/ edukacyjną wycieczkę do Warszawy. W dwudniowym programie przewidziano wiele atrakcji m.in. Łazienki, Stare Miasto, Stadion Narodowy. O wrażeniach z wyjazdu opowiedział jeden z uczniów.  Przeczytajcie sami!

Więcej…

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 znaleźli się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego.  28 maja 2014 r. w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego dla dzieci i młodzieży pt. „Zagłębie – kraina bajek, podań i legend”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji wybranej bajki, podania bądź legendy naszego regionu.

 smallDSCF3078 smallDSCF3105 smallDSCF3109smallDSCF3117

Więcej…

 

SPACER PO KRAKOWIE

30 maja wybraliśmy się na szkolną wycieczkę do Krakowa. W wycieczce uczestniczyła nasza klasa czyli Ib oraz kilku kolegów z innych klas gimnazjalnych.   Jechaliśmy autokarem półtorej godziny. Na miejscu przywitała nas pani przewodnik. W Krakowie zwiedzaliśmy między innymi Kościół Mariacki, Rynek oraz Wawel z ważącym prawie 12 ton Dzwonem Zygmunta. Był on zawieszony na wielkiej wysokości, na którą musieliśmy się dostać drewnianymi schodami, przeciskając się przez liczne szczeliny i chroniąc głowy. Widok ze szczytu wieży był piękny. Obejrzeliśmy także groby dawnych władców Polski.  Później odwiedziliśmy słynne Sukiennice, gdzie kupiliśmy pamiątki. W trakcie wyprawy towarzyszyła nam wspaniała atmosfera.

 

SUKCESY TEARTALNE UCZNIÓW

W dniu 28 maja w Domu Kultury "Szczakowa" w Jaworznie odbyła się gala wręczenia nagród  w Przeglądzie Form Teatralnych XIV Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży "Jawor 2014". Do przeglądu przystąpiło 30 zespołów teatralnych z 27 placówek kulturalnych i oświatowych z liczbą 389 uczestników. Szkolny teatrzyk „Bajka” z naszej szkoły zdobył I miejsce w kategorii "teatr żywego planu". Uczniowie klas I-III ze szkolnego teatrzyku „Bajka” zaprezentowali przedstawienie pt. „Słowik”. Gra aktorska, muzyka i przepiękna scenografia zachwyciła jury.

Kolejnym sukcesem teatralnym uczniów MZS nr 2 jest uzyskanie po raz drugi tytułu finalisty 35. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa 2014” w Łodzi. Gratulujemy sukcesu!

 

KOŁO HISTORYCZNE

Spotkanie szkolnego koła historycznego tym razem odbyło się w pracowni regionalnej. Lekcja historii poświęcona była poznaniem chaty zagłębiowskiej, jej wystrojem i obrzędami, które odbywały się dawno temu w Zagłębiu Dąbrowski. Uczestnicy lekcji mieli także okazję aby zapoznać się z tradycyjnym strojem ludowym z Zagłębia. Całe spotkanie zakończyło się wyrabianiem tradycyjna metodą masła i oczywiście jego konsumpcją z pysznym chrupiącym chlebem. Gościom czyli uczniom klas IV naszej szkoły bardzo się podobało w pracowni i smakowało masło. Zapraszamy wszystkich chętnych na lekcje regionalne oraz do zwiedzania naszej pracowni!

 

NABÓR DO KLASY SPORTOWEJ W GIMNAZJUM NR 2

Od 1 września 2014r. utworzona zostanie klasa sportowa o  profilu  - piłka nożna chłopców. W dniu 29 maja i 5 czerwca 2014r. o godz. 1530 na stadionie OSiR – u w Będzinie przy ul. Sportowej 4 odbędzie się test sprawnościowy dla chłopców zainteresowanych ubieganiem się o przyjęcie do klasy sportowej.

ZABIERZ STRÓJ SPORTOWY I ZGŁOŚ SIĘ DO TRENERA

 

SALA GIMNASTYCZNA BĘDZIE WYREMONTOWANA

turniej_ruch_drogowy_10

Nasza szkoła będzie wkrótce mogła pochwalić się nowoczesną infrastrukturą sportową. Udało się wreszcie pozyskać środki na remont sali gimnastycznej. W lutym miasto Będzin złożyło wniosek o dofinansowanie remontu sali w ramach „Programu rozwoju inwestycji sportowych”, tzw. programu remontowego. Wniosek ten został zaopiniowany pozytywnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i zyskał dofinansowanie w wysokości 50% kosztów. Za tę kwotę będzie można m.in. wymienić nawierzchnię sali gimnastycznej, wymienić instalację elektryczną, zakupić i zamontować osprzęt sportowy. Zwiększy to bezpieczeństwo użytkowania sali gimnastycznej, komfort przeprowadzanych treningów oraz rozszerzy zakres prowadzonych tu zajęć. Cieszymy się bardzo.

 

KARTA ROWEROWA

 W najbliższym czasie uczniowie będą mieli możliwość zdobycia karty rowerowej.  Wszystkich chętnych, którzy do tej pory nie posiadają takich uprawnień, prosimy o zgłoszenie się do p. Szulczyk (sala 125) lub p. Nowak (sala 164)   

 

KARTA ROWEROWA

 

SUKCES W KONKURSIE INFORMATYCZNYM

imagesPaweł Małecki z klasy 5b i Julia Rzeplińska z klasy 6c zajęli ex æquo 2 miejsce w międzyszkolnym konkursie informatycznym "Będzin - moje miasto rodzinne". Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie prezentacji multimedialnej zachęcającej do odwiedzenia różnych miejsc lub obiektów na terenia naszego miasta wykorzystując ciekawe techniki komputerowe i fotografie. Wyróżnienie w tym samym konkursie zdobyła również Paulina Prochacka z klasy 5b. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

WARSZAWĘ DA SIĘ LUBIĆ

smallSAM_1176W dniach 19 i 20 maja uczniowie klas IVb, Vb i części VIc wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Celem wycieczki było zwiedzanie interaktywnej wystawy w Centrum Nauki Kopernik, obejrzenie zabytków stolicy i Łazienek oraz wizyta na Stadionie Narodowym. Pomimo wielkiego zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem miejsc i wrażeń jesteśmy bardzo zadowoleni, a jednocześnie smutni, że 2 dni w Warszawie tak szybko minęły. Mamy nadzieję że te przeżycia będą dla nas bodźcem do rozwijania naszych zainteresowań.  Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd. 


 

ZIELONA SZKOŁA 2014

W dniach od 6 – 20 maja 2014r. 86 uczniów klas trzecich, pod opieką 9 wychowawców, uczestniczyło w zielonej szkole w Darłówku. Uczniowie zostali zakwaterowani w Ośrodku „Diuna 2”, w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami. Celem wyjazdu było wykorzystanie właściwości leczniczych środowiska naturalnego na poprawę stanu zdrowia dzieci oraz stworzenie optymalnych warunków do czynnego wypoczynku i kształtowanie postaw proekologicznych. Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w dwóch wycieczkach autokarowych.

Więcej…

 

NIEZWYKŁA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

smallzd1smallzd28 maja 2014 r. klasa VIa wraz z wychowawcą i nauczycielem języka polskiego udali się na Cmentarz Żydowski w Czeladzi. Uczniowie dowiedzieli się o historycznym i kulturowym znaczeniu cmentarzy żydowskich Zagłębia. Poznali wiele nowych pojęć takich, jak: antysemityzm, holokaust, hitleryzm. Przewodnik i opiekun cmentarza, pan Ariel, przygotował dla naszej młodzieży zadania i karty pracy. Podczas pracy w grupie poznali symbole umieszczane na macewach, zaznajomili się z ciekawostkami praktyk religijnych Żydów. Na koniec tej niezwykłej lekcji uczciliśmy minutą ciszy pamięć ofiar holokaustu pod obeliskiem w centralnym miejscu cmentarza.

 

XII REGIONALNY TURNIEJ SCRABBLE

smallscrable8 maja 2014r. w bibliotece szkolnej ZSO 11 odbył się XII Regionalny Turniej Scrabble Systemem Belgijskim dla szkół podstawowych.  Po pełnej emocji rywalizacji drużyn z Dąbrowy Górniczej, Będzina, Jaworzna i Sosnowca , wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 z Dąbrowy Górniczej. Członkowie Koła Scrabblowego "Rekiny plansz": Ola Celuch, Jacek Wojtasiewicz, Dominik Ulejczyk wywalczyli   trzecie miejsce. Gratulujemy!

 

MISTRZ ORTOGRAFII

smallCAM00275smallCAM002666 maja w Bibliotece Publicznej w Będzinie ogłoszono wyniki Konkursu Ortograficznego o tytuł "Mistrza Ortografii" - etap miejski. Laureatką etapu dla gimnazjum została Wiktoria Wójcik, drugie miejsce zajęła Julia Czyż. W kategorii klas I - III szkół podstawowych trzecie miejsce zajął Karol Grys. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Dnia 19 maja (poniedziałek) o godzinie 1700 odbędą się zebrania z rodzicami (informacja o proponowanych ocenach na koniec roku oraz zagrożeniach oceną niedostateczną). Serdecznie zapraszamy.
 

NIECH SIĘ ŚWIĘCI 3 MAJA!

3 maja obchodziliśmy 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.
Z tej okazji uczniowie klas IVa, Va, VIa wraz z p. Elżbietą Bugajską i Iwoną Skubis-Galus przygotowali uroczystą akademię, na którą składał się montaż słowno-muzyczny oraz prezentacja multimedialna. Prezentację przygoował uczeń klasy II b - Patryk Cabaj, który wraz z Miłoszem Kraińskim z IIa zadbał o obsługę techniczną przedsięwzięcia. Wystąpił także chór szkolny pod kierunkiem pani pani Ewy Krukowskiej, który wspomagał solistkę, Martynkę Musiał podczas wykonywania przez nią hymnu i okolicznościowych pieśni.

 

WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszym mieście odbyły się przy pomniku „Poległym za wolną Polskę”. Uroczystość otworzył Prezydent Miasta Będzina – Łukasz Komoniewski. Kwiaty pod pomnikiem złożyły delegacje władz miasta, przedstawiciele organizacji społecznych, kombatanci, harcerze oraz reprezentanci uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

DNI ZIEMI

22 kwietnia odbył się Dzień Ziemi. Z tej okazji 30 kwietnia uczniowie klas: 4A, 1B  , 1A , 2A  , 2B , 3A, 3B – razem z panią Barbarą Stach i panią  Barbarą Gromadą zorganizowali akademię. Miała ona na celu przypomnienie tego, jak ważne jest dla nas środowisko, jak należy o nie dbać i tego ile rocznie mieszkańcy Polski wytwarzają odpadów, które w większości trafiają na wysypiska śmieci. Podczas tej uroczystości ogłoszono także  wyniki  i nagrodzono laureatów konkursów ekologicznych, które odbyły się w trakcie obchodów Dnia Ziemi.
 

POWIATOWY TURNIEJ BRD

smallSAM_103628 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach  odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W zawodach uczestniczyły zwycięzkie drużyny eliminacji miejskich i gminnych z Będzina, Czeladzi, Sławkowa, Wojkowic, Siewierza, Bobrownik, Psar i Mierzęcic. Nasza szkoła w składzie: Aleksandra Bąk, Julia Orda, Łukasz Jaroń i Jacek Wojtasiewicz zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!
 

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Od dziś, 23 kwietnia do 25 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum piszą egzamin gimnazjalny. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego nowożytnego.
Część humanistyczna składa się z zadań z zakresu języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie. Część matematyczno-przyrodnicza składa się z zadań z zakresu matematyki oraz zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. W części dotyczącej języka obcego nowożytnego nasi gimnazjaliści mogli wybrać język angielski lub niemiecki. Ta część egzaminu ma dwa poziomy: podstawowy lub rozszerzony. Życzymy gimnazjalistom powodzenia.

 

JĘZYK ANGIELSKI NA KONKURSIE KLAS PIĄTYCH

smallkonkursUczniowie klas piątych mieli szansę przetestować swoją wiedzę na konkursie z języka angielskiego „Potyczki z językiem angielskim”. Konkurs odbył się 23 kwietnia.  Konkurs sprawdzał wiedzę ze znajomości słownictwa i gramatyki. Pierwsze miejsce zajął Piotr Flak z 5a, drugie miejsce przypadło Oliwierowi Sojdzie z 5c, a trzecie Paulinie Prochackiej z 5b. Gratulujemy!

 

KOLEJNE LISTY Z TURCJI

smallIMG_9030Już kolejny raz otrzymaliśmy listy (uczniowie klasy 5b) od naszych rówieśników ze szkoły w Turcji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zyskaliśmy nowych przyjaciół. Przy okazji szlifujemy  język angielski. W dodatku do innych uczniów wymieniających się mailami (w języku angielskim) z klas piątych dołączyli także uczniowie z klasy 6c.

 

DNI OTWARTE SZKOŁY

smallplakat15 kwietnia odwiedzą naszą szkołę uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 11 -  potencjalni kandydaci do Gimnazjum nr 2. Dla zaproszonych klas przygotowaliśmy kilka atrakcji. Przede wszystkim jednak chcemy pokazać, jak wygląda zwykły dzień w naszym gimnazjum. Starsi koledzy opowiedzą o ciekawych inicjatywach naszej młodzieży, okolicznościowych imprezach oraz odpowiedzą na pytania przyszłych gimnazjalistów. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz do obejrzenia krótkiego filmu promującego Gimnazjum nr 2 w Będzinie.
 

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

smallSAM_0974W dniu 9 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Uczestniczyły w nim Szkoły Podstawowe: nr 1, 2, 4, 13 w składzie czteroosobowym (2 dziewczynki i 2 chłopców) i Gimnazja: nr 1, 2, 3, 4 w składzie trzyosobowym. Turniej składał się z trzech części.

Więcej…

 

KONKURS O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII 2014

Konkurs o tytuł mistrza ortografii 2014 pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.
Eliminacje szkolne 7 kwietnia 2014.
Eliminacje miejskie 11 kwietnia 2014 w Urzędzie Miejskim w Będzinie.

  • Kl. I-III SP godz.10:00
  • Kl, IV-VI SP godz. 11:00
  • Kl. I-III Gimnazjum godz. 12:00
 

21 MARCA, CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Samorząd uczniowski przygotował z tej okazji moc atrakcji – było wesoło, nietypowo i zaskakująco. Przede wszystkim lekcje w tym dniu prowadzili uczniowie. Na przerwach malowano twarze, ręce oraz paznokcie. Była też wiosenna loteria fantowa oraz kącik zdrowej żywności. Oprócz tego (na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej) wszyscy uczniowie bawili się znakomicie w trakcie „wiosennego szaleństwa” na sali gimnastycznej, czyli sympatycznej rywalizacji klas. Punkty gromadzono w następujących konkurencjach: postać marzanny, wiosenna fryzura, wiosenny strój oraz wiersz lub piosenka o wiośnie. Ostatecznie rywalizację wygrały klasy: Ib i IIb gimnazjum oraz Va . Nagrodą był jeden dzień bez pytania i klasówek. Na koniec tego „szaleństwa” były jeszcze: karaoke i rozgrywki sportowe. Dzięki tym wszystkim atrakcjom, pierwszy dzień wiosny należał na pewno do udanych.

 

KOŁO HISTORYCZNE

Kolejne spotkanie koła historycznego tym razem odbyło się w Muzeum Mieroszewskich w Będzinie. Grupa uczennic bawiła się i poznawała dawne tradycje z wikliniarstwa. Młodzież dowiedziała się co to jest wiklina, gdzie rośnie ale także praktycznie próbowała swoich sił w wyplataniu koszyków. Zabawy było co niemiara! A efekt końcowy prac bardzo dobry. Każda dziewczynka swój koszyk zabrała do domu by pokazać rodzicom.

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Już jutro1 kwietnia uczniowie napiszą sprawdzian szóstoklasisty. To pierwszy, poważny egzamin w życiu uczniów szkoły podstawowej. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Sprawdzian szóstoklasisty trwa 60 minut. Za rozwiązanie wszystkich zadań będzie można otrzymać maksymalnie 40 punktów. Za wszystkich szóstoklasistów trzymamy kciuki i życzymy połamania długopisów.

 

SCRABBLE

W sobotę, 29 marca 2014r., w murach Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera w Będzinie, odbył się Turniej Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Scrabble. Turniej został objęty patronatem Prezydenta Miasta, Pana Łukasza Komoniewskiego, który sfinansował także ze środków samorządowych nagrody dla zwycięzców zawodów. Głównym organizatorem imprezy był Zarząd Oddziału ZNP w Będzinie, z Prezes Haliną Augustyn na czele oraz  Ognisko ZNP nr 5.

Więcej…

 

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Jesteśmy świadkami wspaniałego wydarzenia w naszej szkole, jakim niewątpliwie jest nowa rodząca się tradycja konkursu na piosenkę angielską  „Around the Music”. Właśnie odbyła się jej II edycja, w której wzięło udział  23 uczestników.  Piosenki były przygotowane profesjonalnie, a ich wykonawcy- młodzi z okolicznych szkół, dali nam przeżyć niezapomniane chwile. Konkurs zyskuje coraz więcej fanów. W kameralnym wystroju wnętrza „czarnego kota”, panowała miła i przyjazna atmosfera.

Więcej…

 

PROJEKTY EDUKACYJNE

21 marca odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych uczniów klas drugich gimnazjum. Opracowano wiele ciekawych tematów m.in. "Czy wiesz,skąd pochodzi to co jesz?", "Wszystko co warto wiedzieć o Londynie", "Pionierzy Kosmosu", w różnych formach - prezentacje multimedialne, plakaty, wystawy tematyczne, wykłady. Uczniowie włożyli wiele pracy w zaprezentowanie wybranego obszaru, a powstałe prace były niezwykle interesujące.
 

ŚWIETNA ZABAWA

Dnia 19 marca uczniowie klasy 5b i 6c udali się na wycieczkę do Laser House’a w Sosnowcu. Wyjazdowi towarzyszyło wielkie podniecenie i podekscytowanie. Możliwość współzawodnictwa i pokonania "wrogiej" drużyny w tej niecodziennej scenerii widzianej dotychczas jedynie na filmach potroiła napięcie przed walką. Zabawa była "nie z tej ziemi", kosmiczna i niesamowita.  Wszystkie drużyny pełne nowych i fascynujących wrażeń najchętniej wróciliby na arenę już następnego dnia. Niestety na rewaną będą musieli poczekać trochę dłużej.

 

ŚWIĘTO MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE

W dniach 10-14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Matematyki. Uczniowie brali udział w wielu konkursach: wykonywali plakat matematyczny, rozwiązywali krzyżówkę, wykreślankę oraz rebusy matematyczne. Zmagali się z zadaniami na konkursie „Potyczki Matematyczne”, pisali Dyktando Matematyczne, a w trakcie przerw przewiązka szkolna zamieniła się w prawdziwą ”matematyczną siłownię umysłową”, gdzie uczniowie mogli rozwiązywać łamigłówki i zagadki logiczne.

Więcej…

 

JESTEŚMY NAJLEPSI

Szkolny teatrzyk „ Bajka” po raz szósty z rzędu zdobył I miejsce w Miejskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych. W tym roku zaprezentował przedstawienie pt.: „Słowik”. Gra aktorska, muzyka i przepiękna scenografia zachwyciła jury. Uczniowie z klasy I c: Anna Bawołek, Mateusz Jeziorski, Marta Kulik, Dominika Sorek oraz uczniowie z klasy III a: Wiktoria Nanek, Maja Biskupska, Kacper Szkop, Karol Grys, Maksymilian Pawłowski wykazali się dużym kunsztem aktorskim w trudnym spektaklu, a swoje umiejętności zaprezentują na deskach Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie podczas gali wręczania Nagród Prezydenta Miasta Będzina. Gratulujemy sukcesu!

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach od 24 do 26 marca w naszej szkole odbywają się rekolekcje wielkopostne.
PONIEDZIAŁEK
9:00 Nauka dla młodzieży gimnazjalnej
10:30 Nauka dla uczniów klas IV-VI
11:30  Nauka dla uczniów klas I-III
WTOREK
9:00 Spowiedź i nauka dla młodzieży gimnazjalnej
10:30 Spowiedź i nauka dla uczniów klas IV-VI
11:30 Spowiedź i nauka dla uczniów klas I-III
ŚRODA
9:00 Msza Święta dla młodzieży gimnazjalnej
10:30 Msza Święta dla uczniów dla uczniów klas IV-VI
11:30 Msza Święta dla uczniów dla uczniów klas I-III
 

ZAPROSZENIE

Miejski Zespół Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera w Będzinie zaprasza na Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 1000 w naszej szkole. Do udziału w Turnieju należy zgłaszać 4 -osobowe drużyny (2 dziewczynki i 2 chłopców) ze Szkoły Podstawowej i 3 – osobowe drużyny z Gimnazjum w terminie do 31 marca. Regulamin Turnieju BRD znajduje się n a stronie: www.pzm.pl.

 

POMYŚL ZANIM WRZUCISZ

Ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Edukacji z Panem T.I.K.iem”,  poświęcona Internetowi i pracy w sieci. Tegoroczny konkurs jest pod hasłem  „Pomyśl zanim wrzucisz - dbaj o swoją tożsamość”.
Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci ze szczególnym uwzględnieniem ochrony tożsamości w sieci.
Uczniowie w oparciu o wybrany jeden  z trzech  szablonów (pliki do pobrania), mają za zadanie  stworzyć historyjkę obrazkową opowiadającą o skutkach publikowania w Internecie swoich danych, nierozważnego udostępniania zdjęć. Praca konkursowa ma być dla  rówieśników przestrogą lub nauką.

Więcej…

 

SPORTOWE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

smallmistrz_bedzinaW bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły odnieśli wiele cennych sukcesów na szczeblu miejskim, powiatowym i rejonowym.

 

Więcej…

 

„OLIMPUS” – SESJA ZIMOWA ROZSTRZYGNIĘTA

Ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady z Przyrody „OLIMPUS”. Wśród laureatów jest uczeń naszej szkoły Gabriel Malanowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

KOŁO HISTORYCZNE

Koło historyczne w marcu odbyło wycieczkę do Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej. Oglądaliśmy kopalnię ćwiczebną, po której oprowadzał nas przewodnik i opowiadał o zasadach wydobywania  węgla w XIX wieku. Mogliśmy się również dowiedzieć różnych ciekawostek i posłuchać „odgłosów” dawnej kopalni. Pełni wrażeń udaliśmy się do muzeum by móc obejrzeć w nim wystawy: historię przemysłu w Zagłębiu Dąbrowskim, las karboński, historię mamutów, osobliwości fauny i flory Jury Krakowsko – Częstochowskiej, sole i minerały świata, życie rolnika i górnika w Zagłębiu Dąbrowskim oraz salę indyjską.  Mieliśmy także okazję zobaczyć i podziwiać obrazy różnych artystów i salę ze sztuka nowoczesną. Wycieczka była niezwykle interesująca, która pozostawiła w naszej pamięci niezatarte wspomnienia.

 

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

konkurs_angielskiNauczyciele języków obcych serdecznie zapraszają do udziału w II edycji Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej "Around the music 2014" dla szkół podstawowych powiatu będzińskiego. Konkurs  odbędzie się w dniu 27 marca 2014 roku o godz. 11.00.

 

„MAŁY OKR 2014” SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM

konkurs-recytatorski-logoEliminacje miejskie dla uczniów szkół podstawowych odbyły się 4 marca, a dla uczniów gimnazjów 5 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.
Spośród 25 uczestników konkursu recytatorskiego dla szkół podstawowych nasza uczennica JULIA RZEPLIŃSKA zdobyła wyróżnienie.
Z grona 15 uczestników konkursu dla gimnazjalistów nasze przedstawicielki zdobyły następujące lokaty:
I miejsce i kwalifikacja do etapu wojewódzkiego – ANGELA FREJ (turniej recytatorski)
III miejsce – KAROLINA DEJ (turniej „Wywiedzione ze słowa”)
Wyróżnienie – MARIA KUBICKA (turniej poezji śpiewanej)  GRATULUJEMY!
 

ŚWIĘTO MATEMATYKI

liczba_piW dniach 10 - 14 marca odbędą się w naszej szkole OBCHODY ŚWIĘTA MATEMATYKI. Do zabawy zapraszają wszystkich uczniów klas 4 - 6 SP i I - III Gim. organizatorzy -  M. Gajdka i M. Leks.

 

10.03.- poniedziałek

konkurs „Matematyczne Potyczki”

11.03.- wtorek

krzyżówka i wykreślanka matematyczna

12.03.- środa

dyktando matematyczne

10, 11, 12.03.

rebusy, łamigłówki i zagadki matematyczne

13.03.- czwartek

apel, podsumowanie konkursów i wręczenie nagród

14.03.- piątek

wyjazd na Uniwersytet Śląski na obchody Święta Liczby π

 

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ w roku szkolnym 2014/2015

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera informuje, że od dnia 3 marca do 31 marca 2014 r. trwają zapisy do pierwszej klasy szkoły podstawowej.
W roku szkolnym 2014/2015 do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci:
- 7-letnie urodzone w 2007 roku,
- 6-letnie urodzone w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2008 roku,
- 6-letnie urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 roku – na wniosek rodziców.
Dokumenty niezbędne do przyjęcia dziecka do klasy pierwszej można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony internetowej szkoły – zakładka Rekrutacja 2014/2015.
 

NIEZWYKŁA MAPA UKRYTA W ŚREDNIOWIECZNEJ WAROWNI...

Okładka książki Perła BędzinaOtrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie z panią Emilią Nowak – pisarką pochodzącą z naszego miasta. Promocja nowej książki o Będzinie odbyła się 28 lutego o godzinie 10 w budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. W trakcie spotkania mogliśmy kupić debiutancką powieść autorki wraz z dedykacją.

Więcej…

 

ANKIETY

smallIMG0004 smallIMG0001 smallIMG0002 smallIMG0003

 

ocena stanu przygotowania szkół na przyjęcie pierwszoklasistów, w tym sześciolatków w roku szkolnym 2014/2015
 

„ZIELONA SZKOŁA” 2014

Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera w Będzinie informuje, że uczniowie klas trzecich wyjadą na „zieloną szkołę” do Darłówka w terminie 6.05. - 20.05.2014 r. do Ośrodka Wypoczynkowego Diuna 2. (http://www.owdiuna.pl/diuna2/).

Więcej…

 

ZAPISY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera informuje, że od dnia 3 marca do 31 marca 2014 r. trwają zapisy do oddziału przedszkolnego.
W roku szkolnym 2014/2015 do oddziału przedszkolnego można zapisać dzieci:
- 6-letnie urodzone w drugim półroczu 2008 roku,
- 5-letnie, tj. urodzone w 2009 roku,
- w miarę wolnych miejsc możliwe jest również zapisanie do oddziału przedszkolnego dziecka czteroletniego.
Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego można pobrać w sekretariacie szkoły, ze strony internetowej Urzędu Miasta oraz ze strony internetowej szkoły – w zakładce rekrutacja. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji, w tym zasady oraz dokumenty do pobrania, znajdują się w zakładce rekrutacja.
 

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

smallbigSAM_090511 lutego po raz dziesiąty obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne obchody DBI przebiegały pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet”. W ramach obchodów DBI w naszej szkole przeprowadzono zajęcia edukacyjne na lekcjach informatyki dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej z wykorzystaniem filmów edukacyjnych z portalu www.dzieckowsieci.pl. Wykonane przez uczniów plakaty związane z tematem przewodnim  zostały zaprezentowane szkolnej społeczności. Temat lepszego i bezpiecznego Internetu był poruszany również na lekcjach wychowawczych zgodnie z przygotowanymi wcześniej scenariuszami lekcji. Wszystkie działania miały uświadomić uczniom, że każdy internauta może przyczynić się do tego, żeby internet był miejscem bezpiecznym. Każdy uczestnik "globalnej wioski" ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podsumowaniem DBI był konkurs informatyczny  z wiedzy o Internecie. Wszystkim klasom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Oto wyniki konkursowych zmagań.

 

KORESPONDUJEMY Z TURCJĄ

W listopadzie ubiegłego roku jedenastu uczniów z klasy 5b otrzymało listy od swoich rówieśników z Turcji. Nasi uczniowie nie pozostali dłużni. Na początku grudnia wysłali odpowiedzi oraz kartki z życzeniami świątecznymi. W odpowiedzi dostali listy i kartki z życzeniami na Nowy Rok. Kilku uczniów z klas 5a i 5c zaczęło w grudniu wymieniać się mailami z innymi kolegami i koleżankami ze szkoły w Turcji. Mamy nadzieje na owocną współpracę.

 

WOLONTARIAT CARITAS

Tradycyjnie, jak w ubiegłych latach Szkolny Klub Wolontariatu Caritas Syberka wytrwale pracował na rzecz społeczności lokalnej. W akcje chętnie włączało się wielu uczniów głównie ze starszych klas. Dokumentacja fotograficzna z akcji znajduje się w galerii szkolnej. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy!

Więcej…

 

FERIE ZIMOWE

Serdecznie zapraszamy do udziału w bogatej ofercie zajęć sportowych przygotowanych na czas ferii zimowych na sali gimnastycznej Wśród licznych propozycji z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.
 

PODZIEMIA I WZGÓRZE ZAMKOWE

smallDSC0492114 stycznia uczniowie klasy 5b i 4a wyruszyli ze szkoły, aby zwiedzić podziemia i wzgórze zamkowe. Zaskoczyła nas rozległość uskoku będzińskiego i podziemi. Mogliśmy podziwiać również nieskończone korytarze, nietoperze i zamurowane narzędzia. Na koniec przewodnik zaproponował nam wpisanie się do księgi pamiątkowej, gdzie złożyliśmy swoje podpisy. Następnie zwiedziliśmy wzgórze zamkowe. Po odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Gdy dotarliśmy do szkoły byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Wycieczka bardzo nam się podobała.

 

ZERANIA Z RODZICAMI

Dnia 16 stycznia (czwartek) o godz. 1700 odbędą się zebrania z rodzicami. Tematem spotkania będzie podsumowanie  wyników nauczania i zachowania za 1 semestr. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.
 

KOŁO HISTORYCZNE

„Poznaję swoje miasto, tradycję i historię – wycieczki po okolicy” – to tytuł cyklu zajęć jakie odbywają się w naszej szkole w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Wycieczki te pokazują młodym ludziom piękno ich regionu zamieszkania, czyli Zagłębia Dąbrowskiego.

Więcej…

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Bombki
 

JASEŁKA

smallbig2013-12-20-432Dnia 20 grudnia odbyły się bożonarodzeniowe Jasełka. W występie przygotowanym przez uczniów klas młodszych,wystąpili też gimnazjaliści. W przedstawieniu pokazano tradycyjne narodziny  Jezusa, wizytę Trzech Króli, a także odwieczną walkę dobra ze złem. Piękne kostiumy i oprawa muzyczna dopełniały wspaniałej inscenizacji. Na scenie zapanowała świąteczna atmosfera i magiczny nastrój.
 

KONKURS BOŻONARODZENIOWY

smallDSCN0011W tym roku konkurs nosił tytuł: „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA” i był przeznaczony dla uczniów kl. IV – V oraz kl. I – III gimnazjum. Zadaniem uczestników konkursu było zrobienie oryginalnej, dekoracyjnej, trójwymiarowej ozdoby na choinkę w czasie godziny lekcyjnej. Dobór materiałów oraz sposób realizacji pomysłu należał do konkursowiczów.

Więcej…

 

ZUZIA I JACEK NA PODIUM

smallDSC06991smallzozol_2Zuzia Wolska i Jacek WojtasiewiczsmallDSC07137 tancerze szkoły tańca Akcent zajęli 2 miejsce w Pucharze Okręgu Śląskiego w Redzinach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI NASZEGO GIMNAZJUM

18 grudnia bieżącego roku odwiedzili naszą szkołę ubiegłoroczni  absolwenci. Cieszymy się, że frekwencja dopisała. Nasi starsi koledzy mogli spędzić czas wspólnie z koleżankami i kolegami oraz z nauczycielami, wspominając kilka lat spędzonych w murach naszej szkoły.


Więcej…

 

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM

Dnia 13 grudnia odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum. Organizację imprezy przygotował samorząd szkolny. Każda klasa występująca w określonych kolorach brała udział w różnych konkurencjach. Uczniowie musieli wykazać się w: sporcie, wiedzy o szkole, nauczycielach, wychowawcach i w umiejętnościach plastycznych. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1d, drugie 1a trzecie 1b, a czwarte 1c. Po dwugodzinnej rywalizacji gimnazjaliści złożyli uroczyste ślubowanie.

 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW

absolwenciW dniu 18 grudnia (środa) o godz.1700 odbędzie się spotkanie absolwentów Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 z roku szkolnego 2012/2013. Spotkanie odbedzie sie w stołówce szkolnej. Serdecznie zapraszamy.
 

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

Próbny egzamin gimnazjalny odbędzie się 10, 11, 12 grudnia (wtorek, środa, czwartek). Początek o godz. 900. Życzymy powodzenia.
 

SZKOLNE MIKOŁAJKI

smallSAM_02886 grudnia w naszej szkole za sprawą samorządu uczniowskiego zawitał święty Mikołaj z brygadą pomocników. Wizyta gości przyniosła ze sobą świetny humor i świąteczny nastrój. Na twarzach uczniów jak i nauczycieli widniał uśmiech i radość. Każdy uczeń, który miał w tym dniu czapkę Mikołaja był zwolniony z pytania.
 

MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA

28 listopada odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowa Rada Miasta Będzina V kadencji, w trakcie której wręczono zaświadczenia potwierdzające wybór radnego oraz wręczono legitymacje. Młodzi radni złożyli przyrzeczenia. Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Lech i Martyna Tokarska.
 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko, które przyniosło pluszową zabawkę, było objęte „ochroną”. Oznacza to, że w danym dniu osoba ta była zwolniona z odpowiedzi oraz niezapowiedzianych kartkówek. Komisja wybrała najpiękniejsze pluszowe zabawki. Należały one do Julii Zatorskiej z klasy IV c oraz Michaliny Dębskiej z klasy III a gimnazjum. Gratulujemy i zazdrościmy najpiękniejszych misiów!

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

smallSAM_0286W dniu 21 listopada nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji szkołę przyozdobiły plakaty, na których uczniowie wypisali swoje pozdrowienia dla innych. Dodatkowo każda klasa miała obowiązek udekorować swoje drzwi do klasy. Efekty oceniała specjalna komisja złożona z przedstawicielek i opiekunek Samorządu Uczniowskiego. Wspólnie zadecydowały, iż najładniejsze drzwi zaprezentowały klasy II B gimnazjum i Vc szkoły podstawowej. Gratulujemy!

 

TEATR KURTYNA

Niedawno odwiedził nas „Teatr Kurtyna” z Krakowa ze spektaklem profilaktycznym pt. „Światełko w tunelu” przeznaczonym dla klas 1-4 szkoły podstawowej i „Życie nie po to jest by…” – dla klas gimnazjalnych. W przedstawieniu wzięło udział dwóch aktorów, którzy poprzez swoją grę wzmacniali elementy dydaktyki i profilaktyki: mechanizm budowania wartości w oparciu o poczucie dobra i zła, umiejętność dokonywania wyborów, poszanowanie i tolerancja dla odmienności, profilaktyka uzależnień od narkomanii.

 

SPOTKANIA GIMNAZJALISTÓW

W listopadzie w ramach realizacji zadań programu wychowawczego oraz programu profilaktycznego młodzież gimnazjalna uczestniczyła w prelekcjach prowadzonych przez przedstawicieli policji - referatu d/s Przestępczości Nieletnich, straży miejskiej oraz służby więziennej. Tematem spotkań była: "Odpowiedzialność karna nieletnich" oraz "Profilaktyka uzależnień". Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali poszczególnych wystąpień.
 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Dnia 18 listopada (poniedziałek) o godz. 1700 odbędą się zebrania z rodzicami. Tematem spotkania będzie podsumowanie dotychczasowych wyników nauczania i zachowania. Zapraszamy.

 

VIWAT POLSKA

15 listopada uczniowie klasy II b gimnazjum wzięli udział w pikniku historycznym pt.”Viwat Polska” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. W czasie pikniku odbywały się quizy, konkursy oraz gra terenowa osadzona w realiach 1918 roku w Polsce i Będzinie. Uczniowie odpowiadali na pytania historyczne, układali puzzle. Jedną z konkurencji było napisanie opowiadania na temat: „Jak będzie wyglądał Dzień Niepodległości za 50 lat” oraz budowa dawnego pomnika będzińskiego – NIKE. Konkurs zakończył się wręczeniem nagród, w którym uczniowie: Wiktoria Grzelak, Paulina Sowa, Konrad Chodur, Rafał Iwański, Aaron Sibielak oraz Kamil Szatniewski zdobyli I miejsce. Gratulujemy!

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Słowa polskiego hymnu zawsze towarzyszą nam podczas szkolnej akademii z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Nie inaczej było i w tym roku. 8 listopada na sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły zebrali się, aby upamiętnić to wydarzenie.

Więcej…

 

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

 auschwitzTradycją naszej szkoły jest wizyta klas trzecich gimnazjum w Muzeum Zagłady w Oświęcimiu. W tym roku pojechaliśmy tam 6 listopada. Najpierw obejrzeliśmy film nakręcony przez żołnierzy Armii Czerwonej zaraz po wyzwoleniu obozu.

Więcej…

 

PROFILAKTYKA

Dnia 4 listopada 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Centrum Szkoleniowo- Profilaktycznego z Krakowa. Klasy IV - VI szkoły podstawowej wysłuchały prelekcji na temat "Przemoc- NIEmoc", natomiast uczniowie klas I - III gimnazjum  prelekcji  " Przemoc wobec ciała zabija także duszę".
 

HALLOWEENOWA ZABAWA

Z okazji Halloween  Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. Były konkursy, wystawy, parada i dyskoteka straszydeł. Korytarz szkolny przybrał odświętny wystrój. Wszystkich bardzo pochłonęła rywalizacja konkursowa. Uczniowie wykazali się niesamowitymi pomysłami i olbrzymim poczuciem humoru. Samorząd uczniowski dla zwycięzców przygotował pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę. Już niebawem następne konkursy oraz niespodzianki.

 

REGIONALNY TURNIEJ SCRABBLE

small21xDnia 21 października 2013 roku reprezentacja scrabblistów SP nr 13 brała udział w XII Regionalnym Turnieju Scrabble w Szkole Podstawowej nr 23 w Sosnowcu. W szranki stanęły drużyny ze szkół w  Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej oraz Będzina.  Po kilku partiach ogłoszono wyniki. Uczniowie naszej szkoły: Ola Celuch, Jakub Piotrowicz, Jacek Wojtasiewicz oraz Miłosz Lewandowski zwyciężyli. Okazali się najlepsi w regionie. Gratulujemy!!!
 

ŚWIĘTO EDUKACJI

W dniu 11 października odbyła sie akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas apelu uczniowie zaprezentowali przygotowane skecze, którym asystowały piosenki wykonywane przez chórek szkolny. Wspaniałym pomysłem było przyznanie zabawnych tytułów nauczycielom m.in.Mistrza Humoru, Mistrza Edukacji, Nauczyciela na Szóstkę.Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli Dnia Nauczyciela życzymy wszystkim Nauczycielom nieustannej satysfakcji z rozwijania uczniowskich pasji i talentów.
 

RAJD NA WZGÓRZE ŚW. DOROTY

smallskanuj0006W piątek 4 października już po raz szósty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pieszym Rajdzie na Wgórze Świętej Doroty. Wytyczony szlak był pełen zadań nie tylko sprawnościowych, ale i z historii. Wyczerpujący marsz okazał się dla nas zwycięskim. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami i w nagrodę otrzymali dyplom i książkę. Z niecierpliwością czekamy na 7 edycję rajdu.

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Święto języków organizowane jest 26 września w 45 krajach.  Podjęta w 2001roku inicjatywa służy promowaniu bogactwa językowego Europy i jest okazją do przypomnienia o konieczności wspierania nauki języków obcych. O tym jak ważna jest znajomość języków obcych wiedzą także uczniowie naszej szkoły, którzy z okazji święta przygotowali akademie i wzięli udział w konkursach językowych. Zwycięzcom gratulujemy!

 

KARTA ROWEROWA

24 wrzesień uczniowie naszej szkoły zdawali w Szkole Podstawowej nr 10 egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch etapów: etap pierwszy polegał na  sprawdzeniu wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, etap drugi polegał na sprawdzeniu umiejętności jazdy rowerem. Uczniowie, którzy zdali egzamin otrzymali certyfikat podpisany przez Prezydenta Będzina pana Łukasza Komoniewskiego.
 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6