KLASA SPORTOWA

Wyniki testów sprawnościowych  kandydatów do klasy sportowej o profilu piłka nożna.

 

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO KLASY SPORTOWEJ GIMNAZJUM

Test sprawnościowy odbędzie się w dniu 25 czerwca  (wtorek) o godz.1530 na stadionie OSiR-u.
 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

kiermasz_2Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na kiermasz podręczników - 24 czerwca (poniedziałek) w godz. 14.00 – 16.00;          - 25 czerwca (wtorek) w godz. 15.00 – 17.00. Zainteresowani sprzedażą podręczników uczniowie powinni je odpowiednio przygotować (skleić, wygumować itp) Kiermasz odbędzie się w seg. C na parterze. Lista podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2013/14  dostępna jest na stronie szkoły w zakładce Podręczniki. Wszelkich informacji udzielają opiekunowie kiermaszu panie B. Gromada i  A. Zakrzewska

 

ŻEGNAMY ROK SZKOLNY 2012/2013

Samorząd klasy 4b zaproponował zorganizowanie imprezy z okazji zakończenia roku szkolnego. Uzgodniliśmy, że odbędzie się ona 19 czerwca 2013 r. W czasie godziny wychowawczej nasi chłopcy wynieśli ławki, byśmy mieli miejsce na zabawę, a dziewczyny przygotowały dekorację, konkursy oraz przekąski. Impreza zaczęła się o godzinie 16:00. Rozpoczęliśmy ją tańcem. W czasie przerwy delektowaliśmy się  ciastem i innymi słodkościami.

Więcej…

 

ZAKOPANE-KOŚCIELISKO

Jak co roku, miesiąc czerwiec to okres wycieczek szkolnych. Na dwudniową wycieczkę w Tatry wyjechały również klasy Vb, Vc i IVb. Choć pogoda nie zapowiadała się obiecująco, wyjazd okazał się bardzo udany. Wędrówka malowniczą Doliną Kościeliską wśród przepięknej tatrzańskiej przyrody uzmysłowiła nam piękno i potęgę gór. Wielką atrakcją wycieczki była Jaskinia Mroźna. Wejście na wysokość 1100m po stromym zboczu, przejście 560m w temperaturze 60C i kończące tę wyprawę zejście po niezliczonej ilości schodach w promieniach słonecznych i pięknej panoramie roztaczającej się na Tatry pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Więcej…

 

TEGOROCZNE WYNIKI KANGURA!!!

W tym roku 55 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie Kangur Matematyczny. 10 z nich uzyskało wysokie wyniki. Najlepszy, bo wynik bardzo dobry i I miejsce w powiecie uzyskała Weronika Sochocka- uczennica klasy 6b. Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Więcej…

 

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

Choć Dzień Dziecka świętowali uczniowie naszej szkoły zapewne w gronie rodzinnym w sobotę, to w poniedziałek szkoła zamieniła się w plac zabaw. Dziewczyny z Samorządu Szkolnego zadbały o to, żeby każdy mógł wrócić do najwspanialszych chwil z dzieciństwa. Obchody tego nadzwyczajnego dnia rozpoczęły się od wykonania pracy plastycznej. Tym razem, wyjątkowo nie był to konkurs tylko wspólna praca.

Więcej…

 

POTYCZKI Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

27 maja odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas piątych szkoły podstawowej pod tytułem „Potyczki z językiem angielskim”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas: 5a, 5b i 5c. Celem konkursu było wyłonienie uczniów znających  angielskie słówka oraz podstawowe zagadnienia gramatyczne wynikające z podstawy programowej klasy czwartej i piątej. Pierwsze miejsce zajął Maciej Bliźniuk z klasy 5a, drugie miejsce – Aleksandra Celuch z 5c, trzecie – Sandra Wójcik z klasy 5a. Gratulujemy!

 

BYLIŚMY NA DZIATWIE

W dniach 23 – 25 maja br. mali aktorzy ze Szkolnego Teatrzyku „Bajka” wzięli udział w 34 Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Dziatwa" w Łodzi. Uczniowie klas I-_III przebywali w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi, w którym zaprezentowali nagrodzone przedstawienie pt. „Calineczka” oraz obejrzeli inne wyróżnione spektakle.

Więcej…

 

SZÓSTOKLASIŚCI NA TEŚCIE KOMPETENCJI Z J.ANGIELSKIEGO

W dniach 16, 17 i 20 maja uczniowie szóstych klas szkoły podstawowej mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego zdobywaną podczas sześciu lat nauki. Uczniowie wykonywali ćwiczenia zakresu podstawy programowej obejmujące słownictwo i gramatykę. Uczniom z największą liczbą punktów serdecznie gratulujemy.

small2  small3 small4small1

 

WYCIECZKA NA JASNĄ GÓRĘ

W sobotę 11 maja dziewięcioro uczniów z kółka liturgicznego szkoły podstawowej wybrało się pociągiem na wycieczkę na Jasną Górę pod opieką pani Joanny Fliskiej i katechety, pana Sebastiana Zalewskiego

Więcej…

 

DYSKOTEKA

To była ostatnia dyskoteka w tym roku szkolnym. Piękna pogoda sprawiła, że część osób zrezygnowała z zabawy i postanowiła to popołudnie spędzić na świeżym powietrzu. Ci, którzy zdecydowali się na wspólną zabawę, z uśmiechem na twarzy tańczyli w rytm najlepszych przebojów. Zabawa była wyśmienita. Pragnienie można było ugasić kupując w sklepiku samorządu wodę z sokiem. Tym, którzy zgłodnieli serwowano tosty i słodkie przekąski. Do zobaczenia na kolejnych dyskotekach, ale już w nowym roku szkolnym.

 

ZATOR – ZAKOPANE – PORONIN

Chyba każdy z nas zachwyca się Tatrami. Wycieczki w polskie góry bywają inspiracją na przyszłość. Harmonogram wyjazdu klas szóstych do Zakopanego był tak opracowany, aby każdy znalazł coś dla siebie. Zwiedziliśmy Park Dinozaurów oraz Muzeum Szkieletów i Skamieniałości w Zatorze. Urzekł nas malowniczy krajobraz Poronina, po którym spacerowaliśmy popołudniami. Najbardziej interesującym punktem programu była całodniowa wyprawa nad Morskie Oko

.small1 small2 small3 small4

Więcej…

 

PRAWDZIWY LUZ NA PRZERWACH!

Wiosna zawitała na dobre, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że mamy prawie lato. Przygnębiająco działa na człowieka fakt, że musi cały dzień spędzić w murach szkoły, kiedy za oknem piękna pogoda. Uczniowie naszej szkoły korzystają z tych promyków słońca oraz świeżego powietrza i spędzają długie przerwy na boisku szkolnym. To naprawdę super pomysł !!!

Więcej…

 

EUROPEJSKIE POTYCZKI

small1Dwuosobowe zespoły ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum zmierzyły się 9 maja w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Europejskie potyczki”. Konkurs zorganizowali uczniowie Koła Europejskiego wraz z opiekunem p. A. Zakrzewską. Dzień był szczególny – bowiem na 9 maja przypada Dzień Europy, o czym przypomina tablica informacyjna umieszczona na szkolnym korytarzu.

Więcej…

 

FESTIWAL W JĘZYKU ANGIELSKIM

30 kwietnia odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej „Around the music 2013”. W festiwalu wzięło udział 16 uczestników z ośmiu szkół podstawowych z Będzina i okolic. Każdy występował solo śpiewając piosenkę w języku angielskim.  Rywalizacja była zacięta i jury miało trudny wybór. Przedstawicielka naszej szkoły Maria Kubicka, która śpiewając grała na organach, zajęła trzecie miejsce.

Więcej…

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013

tablica81 uczniów klas III gimnazjum przystąpiło dziś do egzaminu gimnazjalnego. Przed nimi trzy dni testów, które sprawdzą ich wiedzę i umiejętności.  23 kwietnia, sprawdzana będzie wiedza z języka polskiego oraz historii i WOS-u. 24 kwietnia gimnazjaliści będą pisać testy z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Ostatni dzień przeznaczony jest na egzaminy z języka obcego, który uczniowie mogą zdawać na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Wyniki uzyskane na egzaminie będą wykorzystane przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
 

KOLEJNY SUKCES SZKOLNEGO TEATRZYKU „BAJKA”

small_2013_432Młodzi aktorzy ze szkolnego teatrzyku „Bajka” uczestniczyli w Przeglądzie Form Teatralnych  XIII Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Jawor 2013" w Jaworznie. Uczniowie zdobyli drugie miejsce w kategorii teatru lalek. Dzieci z klasy IIa i IIIc zaprezentowały przedstawienie „Calineczka”. Do Przeglądu Teatralnego XIII Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Jawor 2013" w Jaworznie przystąpiło 30 zespołów z 21 placówek kulturalnych i oświatowych z całego województwa. Gratulujemy !!!

 

DNI ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

small1W ramach obchodów „Dni Ziemi” w naszej szkole odbyło się mnóstwo imprez. Do najważniejszych należą: gazetki ekologiczne, akademia pt. „Rzecz o recycklingu” oraz konkursy wiedzy ekologicznej dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej.

 

KONKURS BIG BEN

16 kwietnia 2013r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie „Big Ben” dla szóstoklasistów organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Będzinie. Dziewczęta miału możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z języka angielskiego w 60 minutowym teście. Możemy być z nich dumni. Miejsce na podium – drugie zajęła Marysia Kubicka z 6b, miejsce trzecie – Julia Czyż z klasy 6c. W ścisłej czołówce znalazły się też: Wiktoria Piesik z 6a, Natalia Płaczek z 6c oraz Julia Halaba z 6a. Gratulujemy!!!

 

AROUND THE MUSIC 2013

konkurs_angielski30 kwietnia br. nasza szkoła po raz pierwszy zorganizuje festiwal piosenki angielskiej. Będziemy mieli zaszczyt gościć młodych wykonawców szkół podstawowych z Będzina i okolic. Sam język angielski nie jest trudny, aczkolwiek zaśpiewanie tekstu w obcym języku wymaga pewnych umiejętności. Z niecierpliwością czekamy co zaprezentują nam odważni uczestnicy. Czekamy na oryginalne interpretacje muzyczne. Życzymy powodzenia.

 

AKTORZY Z NASZEJ SZKOŁY JADĄ NA DZIATWĘ 2013

Młodzi aktorzy ze Szkolnego Teatrzyku „Bajka” odnieśli wielki sukces. Będą reprezentować nasze miasto na odbywającym się w dniach 22 – 25 maja br. 34 Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Dziatwa" w Łodzi. Do udziału w przeglądzie zakwalifikowanych zostało piętnaście grup teatralnych z całej Polski.

Więcej…

 

ZAMIŁOWANIE DO JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZOSTAŁO DOCENIONE

small1Kamil Bańbuła zdobył nagrodę w prestiżowym „XII Powiatowym Konkursie Języków Obcych” zorganizowanym przez III LO im. CK Norwida w Będzinie. Jury miało trudne zadanie gdyż w konkursie brało udział wielu kandydatów, którzy musieli się wykazać ogromną wiedzą gramatyczną i zdolnościami komunikowania się w obcym języku. Jego umiejętności zostały również docenione w IX edycji „Rejonowego Konkursu Języków Obcych dla Gimnazjalistów”. Jesteśmy pełni uznania dla Kamila. Zdobywa wiedzę, która w życiu przyniesie mu wymierne korzyści. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 to już historia. 4 kwietnia do pierwszego poważnego egzaminu w życiu zasiedli uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej. Z pewnością większość z nich wróciła do domu i nerwowo szukała w internecie odpowiedzi na pytania, które ocenią sześć lat ich ciężkiej pracy.
 

WIELKANOC

życzenia wielkanocne
 

POTYCZKI JĘZYKOWE

small122 marca odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Potyczki językowe. Zabawy ze słownikiem". W emocjonujących rozgrywkach siedmiu szkół byliśmy najlepsi. Szkołę reprezentowały uczennice: z  klasy VI a Aleksandra Przybyłek i kl. VI b Maria Kubicka. Dziewczyny wykazały się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych, interpunkcyjnych, językowych i umiejętnością korzystania z różnych słowników. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

KANGUR 2013

W tym roku aż 55 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Uczniowie 75 minut zmagali się z zadaniami, które miały charakter zamknięty. Na wyniki musimy poczekać do maja trzymając kciuki za wszystkich uczestników.

small1 small2 small3 small4

 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

small_IMG_6721W sobotę 23 marca uczniowie naszej szkoły w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w zbiórce pieniędzy w Centrum Handlowym „Auchan” w Sosnowcu. Zebrane pieniądze zostały przekazane na budowę Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Zaangażowanym uczniom dziękujemy!!!

 

TURNIEJ BRD

small_big_SAM_253822 marca odbył się w naszej szkole etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Składał się on z trzech części. W pierwszej teoretycznej zawodnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Drugi etap to jazda zręcznościowa po torze przeszkód. Część trzecia dotyczyła pierwszej pomocy przedmedycznej.

Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Nyk, Marcin Dobrzyński i Marcin Płaczek (gimnazjum) oraz Jacek Wojtasiewicz, Kamil Bałdys i Jakub Jakubski (szkoła podstawowa). Obie drużyny zajęły pierwsze miejsca, a tym samem zakwalifikowały się do etapu powiatowego w Mierzęcicach. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym etapie.

 

PROJEKTY EDUKACYJNE

small_big_SAM_2396Pierwszego dnia wiosny, czyli w tradycyjny Dzień Wagarowicza, w naszej szkole zostały zaprezentowane  projekty drugoklasistów gimnazjum. W czterech pracowniach uczniowie przedstawili  efekty swojej kilkutygodniowej, a nawet kilkumiesięcznej pracy. Różnoraka tematyka obejmowała zarówno ciekawe ćwiczenia z matematyczną wstęgą Mobiusa, wykonanie makiet m.in. niektórych bajkowych zamków  Ludwika Bawarskiego, jak i prezentacje multimedialne dotyczące symboli narodowych Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Uczniowie wykonywali także doświadczenia chemiczne i wgłębiali się w zasady zdrowego żywienia w oparciu o wiedzę chemiczną.

 

KANGUR 2013

21 marca (czwartek) odbędzie się w naszej szkole konkurs "Kangur Matematyczny".
START: godzina 900
MIEJSCE: Żaczek- sala 47 seg. B parter. Pozostałe kategorie- sale 104 i 102 seg. C parter
CZAS TRWANIA KONKURSU: 75 minut
UWAGA!
1. Uczniowie przynoszą ze sobą miękki  ołówek (B2) lub czarny długopis, którymi będą wypełniać karty odpowiedzi.
2. Podczas konkursu zabrania się korzystania z kalkulatorów i technicznych środków łączności.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia!
 

SPOTKANIE Z ŁOKEREM UCZESTNIKIEM RAJDU DAKAR

small1Pomysł zorganizowania spotkania był strzałem w dziesiątkę. Młodzież z klas 6-tych i gimnazjalnych z dużym zainteresowaniem słuchała relacji 23-letniego Łukasza Łaskawca o tym, w jaki sposób został mistrzem jazdy na quadach i po raz trzeci uczestniczył w Rajdzie Dakar (przez Peru - Argentynę - Chile).

Więcej…

 

OBCHODY ŚWIĘTA LICZBY PI NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

small_100_842915 marca 2013r uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w obchodach Święta Liczby ∏ (Pi) organizowanym przez Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Więcej…

 

MISTRZ ORTOGRAFII

1 marca w Szkole Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza w Gliwicach X edycja Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz Ortografii Województwa Śląskiego" im. K. Bochenek. W konkursie uczestniczyło 74 uczniów z 37 szkół podstawowych województwa. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Aleksandra Przybyłek/opiekun Renata Tabiś/ oraz Julia Czyż /opiekun Iwona Skubis/. Dziewczęta zdobyły odpowiednio: Ola- 6 miejsce, a Julia – 15 miejsce. Gratulujemy!

 

ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI

14 marca uczniowie naszej szkoły obchodzili Święto Liczby Pi. Na akademii przygotowanej przez uczniów klasy IIId została zaprezentowana historia liczby Pi. Przedstawiono, jak na przestrzeni czasów, odkrywano kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Jak fascynowali się nią matematycy żyjący przed wiekami oraz jak robią to uczeni i zwyczajni ludzie w dzisiejszych czasach. Wszyscy uczniowie gimnazjum utworzyli “żywą” wizualizację liczby p (Pi) z kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.

Więcej…

 

MATEMATYCZNE POTYCZKI

W dniu 11 marca osiemnastu uczniów gimnazjum wzięło udział w szkolnym konkursie „Potyczki Matematyczne”. Wszyscy uczestnicy wykazali się nie tylko wiedzą matematyczną ale również  umiejętnością logicznego myślenia i  kojarzenia. Laureatami zostali: Kamil Bańbuła, Mateusz Marchelak, Dawid Rewers . Ostateczne podsumowanie i rozdanie nagród nastąpi 14 marca w czasie akademii z okazji Święta Liczby Pi. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie gratulujmy osiągniętych wyników.

       small1   small2   small3

 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

small18 i 9 marca szkolny Klub Wolontariatu pod patronatem "Caritas" zorganizował  w "Biedronce" zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin z osiedla Syberka. Dziękujemy  zaangażowanym uczniom i opiekunkom klubu.

 

ZIMOWE ZAWODY SPORTOWE

6 marca w Istebnej odbyły się zawody o puchar Starosty Będzińskiego w narciarstwie w konkurencji slalom gigant. Zwycięzcami zostali w snowboardzie Jaźwińska Magda i Jerzowski Krzysztof, w nartach Zuzanna i Julia Cieślar.

small2  small3  small5

 

UWAGA

14 marca po raz pierwszy w naszym gimnazjum będziemy obchodzić Światowy Dzień Liczby Π (Pi).  Relacje z obchodów już wkrótce.

 

ZASADY REKRUTACJI 2013/2014

Zasady rekrutacji uczniów do klas pierwszych gimnazjum
 

ZWIASTUN

small1Z pewnością niezapomnianych wrażeń z rajdu Dakar dostarczy nam quadowiec Łukasz Łaskawiec „Łoker”,  który zawita w nasze progi już 13 marca o godz. 1130.  Opowie nam o ciekawostkach z Dakaru, o cenie sławy oraz o tym jak wiele znaczy znajomość języka obcego. Czekamy z niecierpliwością!!!

 

III ETAP PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

27 lutego - finaliści szkół podstawowych (Wiktoria Piesik kl. 6a) – Katowice;     1 marca – finaliści gimnazjów (Paulina Musiałek kl. 3b i Magdalena Darul kl. 3a) – Katowice. Życzymy powodzenia i tytułu laureata!

 

I JUŻ PO FOX-IE

small1Dnia 26 lutego 11 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. Testy wymagały znajomości gramatyki i lektury. Uczestnicy przez 75 minut sprawdzali swoja wiedzę, a teraz pozostaje tylko czekanie na wyniki. Trzymamy kciuki i czekamy na laureatów.

 

AALEN

small_Projekt_Aalen_180W pierwszym tygodniu ferii, w dniach 10-17 lutego, w Aalen niedaleko Stuttgartu,  miała miejsce pierwsza część szkolenia dotyczącego nabywania, rozwoju i nauczania kompetencji międzykulturowych. Przedstawicielem naszej szkoły w tym cyklu konferencji została pani Joanna Fliska, ucząca języka angielskiego w gimnazjum. W szkoleniu wzięli udział m.in. nauczyciele z Będzina, nauczyciele i pracownicy socjalni z Aalen oraz włoskiej Cervii, a także przedstawiciele z Belgii.

Więcej…

 

FERIE ZIMOWE

Od 11 lutego do 24 lutego trwają ferie zimowe. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku.

Dla tych, którzy chcą przyjść do szkoły, prezentujemy harmonogram zajęć sportowych w naszej szkole podczas ferii.

 

GRYPA

W związku z panującą grypą przedstawiamy dzieciom, młodzieży i ich opiekunom kilka podstawowych zaleceń profilaktycznych.
 

FOX

26 lutego w naszej szkole przeprowadzony zostanie Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs ten odbędzie sie w 3 kategoriach wiekowych:

Kittens (kl. III-IV SP),

Bunnies (kl. V-VI SP),

Ducks (kl. I-II gimnazjum).

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i połamania długopisów! GOOD LUCK.

 

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

W ramach obchodów DBI 2013 w naszej szkole przeprowadzono zajęcia edukacyjne na lekcjach informatyki dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z wykorzystaniem filmów edukacyjnych z portalu www.dzieckowsieci.pl. Wykonano plakaty o bezpieczeństwie w Internecie, które rozwieszono na korytarzu szkolnym. Temat bezpiecznego Internetu poruszono również na lekcjach wychowawczych zgodnie z przygotowanymi wcześniej scenariuszami lekcji. Podsumowaniem DBI był konkurs informatyczny  z wiedzy o Internecie. Wszystkim klasom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Oto wyniki konkursu.

 

WYKŁAD

1 lutego gościliśmy w naszej szkole dr Joannę Przyklenk z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która poprowadziła wykład dla klas trzecich gimnazjalnych na temat użycia i funkcjonowania związków frazeologicznych w literaturze i życiu codziennym „Przeszłość zaklęta w słowach czyli o dawnej kulturze rycerskiej i nie tylko – z historii polskiego słownictwa”. Prezentacja okazała się niezwykle ciekawa, a wykład z pewnością przydatny w pracach pisemnych z języka polskiego.

 

WYNIKI II ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z J. POLSKIEGO

Znamy już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów. Z naszej szkoły finalistkami zostały: Szkoła Podstawowa – Wiktoria Piesik kl. VI a, Gimnazjum – Magdalena Darul kl. III a, Paulina Musiałek kl. III b Trzeci etap konkursu odbędzie się w Katowicach w dniach 27 lutego SP i 1 marca G. Życzymy powodzenia i tytułu laureata!!!

 

BAL PRZEBIERAŃCÓW

24 stycznia br. świetlica szkolna zmieniła się w salę balową. Zabawa udała się wspaniale, dzieci bawiły się w rytmie najnowszych przebojów. Wszyscy chętnie brali udział w tanecznych konkursach. Wybraliśmy również królową i króla balu. Gorące emocje zabawy przerywały zimne napoje i słodkości.

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

Dnia 23 stycznia uczennica klasy II d Maja Nyk wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno - Techniczno - Muzycznym "Takie bale tylko w karnawale" zorganizowanym na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Będzinie. Maja w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Gratulujemy!

2013-01-23_09.41.18  2013-01-23_11.02.47  2013-01-23_12.06.05  2013-01-23_10.58.55

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „SKRZATY”

22 stycznia dzieci z grupy "Skrzaty" uczciły Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowały występ artystyczny połączony z poczęstunkiem. Dzieci wręczyli swoim babciom i dziadkom własnoręcznie zrobione drobne upominki.

 

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

23 stycznia w naszej szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców, którego uczestnikami byli uczniowie klas I - III. Pod przewodnictwem wodzireja i przy akompaniamentach przebojów uczniowie bawili się doskonale.

 

ZAJĘCIA SPORTOWE DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

Od dnia 14.01.2013 r. ruszają zajęcia sportowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z nauczycielami wychowania fizycznego.

 

POGADANKA

W dniu 15 stycznia policjanci z Komendy Powiatowej w Będzinie przeprowadzili we wszystkich klasach gimnazjalnych pogadanki na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Poruszane były następujące zagadnienia: cyberprzemoc, zachowania agresywne wobec rówieśników oraz konsekwencje naruszenia nietykalności osobistej,  niszczenie mienia, używanie wulgaryzmów, uzależnieia i używanie substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania uczniowie zadawali pytania na interesujące ich tematy.

 

OLIMPUS - SESJA JESIENNA ROZTRZYGNIĘTA

W olimpiadzie uczestniczyli uczniowie klas IVc i VIa  Szkoły Podstawowej oraz klas IIb, IIIb, i IIIc gimnazjum. Oto wyniki:

   small_100_8357 small_100_8359 small_100_8360

Więcej…

 

SPOTKANIE W III LO

W dniu 10 stycznia 2013 r uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez  III LO im. K.C Norwida na temat wolontariatu. Wykłady prowadzone były przez obcokrajowców z Francji i Niemiec. Spotkanie odbywało się w języku angielskim. Część wykładowa była poświęcona ideom i zasadom działania wolontariatu. Część warsztatowa zawierała prezentację multimedialną , opisującą Niemcy i Francję jako państwa, w których dobrze rozwija się wolontariat. Dodatkowo odbywały się konkursy dla uczniów, którzy mogli wygrać atrakcyjne nagrody.

 

SPOTKANIE Z UCZNIAMI II LO

9 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie miało na celu promowanie szkoły średniej oraz zachęcenie do wyboru tegoż liceum. Prezentacja zawierała ogólne informacje o szkole, gronie pedagogicznym, pokazywała panującą tam przyjazną atmosferę, różne atrakcje, imprezy, konkursy, koła zainteresowań oraz liczne sukcesy szkoły. Było to niezwykła doświadczenie i z pewnością umożliwi nam łatwiejsze podjęcie decyzji o wyborze szkoły.

 

JASEŁKA W PARAFII NMP W BĘDZINIE

Grupa dzieci oddziału zerowego "Smerfy" pod opieką p. S. Kowal i p. A. Woźniak - Piłat zaprezentowała w Kościele Nawiedzenia NMP w Będzinie jasełka. Przedstawienie odbyło się 6 stycznia w Święto Trzech Króli o godz. 10.30. Scenariusz opierał się na współczesnej wersji obchodzenia tradycyjnego wydarzenia - narodzin Jezusa. Magiczny klimat świąt dopełniały piękne stroje dzieci, ciekawa scenografia i tradycyjne śpiewanie kolęd. Parafianom bardzo spodobały się jasełka, a dzieci nagrodzono gromkimi brawami.
 

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

Zbliża się niezwykły, pełen radości i magii czas. Święta Bożego Narodzenia to okazja do rodzinnych spotkań  przy wigilijnym stole. Podzielenia się opłatkiem i złożenia bliskim życzeń. Również w naszej szkole uczniowie przygotowali jasełka, które wprowadziły  wszystkich w świąteczny nastrój, a występujący w przedstawieniu  podbili serca publiczności. Nie zabrakło pięknych, polskich kolęd, wspaniałej oprawy muzycznej i świątecznych dekoracji.

Więcej…

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

swiateczne_zyczenia
 

WILIJOK

Wigilia i Boże Narodzenie to najbardziej magiczne dni w roku. Zachowały się dotąd obyczaje i obrzędy wigilijne. 21 grudnia 2012 r. mieliśmy okazję poznać WILIJOKA. Obyczaj polega na tym, że w Wigilię od rana z wilijokiem- warkoczem uplecionym ze słomy, chodzi się po domach i obija wszystko co rodzi na płodność, na urodzaj, na zdrowie i pomyślność. Po świętach słomę rozrzuca się po polach. W naszej szkole Wilijok poobijał panią Dyrektor, obie wicedyrekcje, nauczycieli i pracownice obsługi, życząc im zdrowia, wszelkiego dobra i dużo radości w Boże Narodzenie i Nowym Roku 2013. I w taki oto sposób, tradycji stało się zadość.

Niech te życzenia spełnią się każdemu. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2013

 

STYPENDIA MIASTA BĘDZINA

small_stypendia

19 grudnia w Urzędzie Miasta zostały przyznane Stypendia Miasta Będzina za osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012. Nagrody wręczał osobiście Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski. Również z naszej szkoły mamy wyróżnionych uczniów, których sukcesy zostały docenione. Utalentowani Stypendyści Miasta Będzina to uczniowie z wysokimi średnimi ocen, mający liczne sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe, a także laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych. Jesteśmy z Was niezwykle dumni i gratulujemy osiągnięć! Życzymy dalszych sukcesów

Więcej…

 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU CARITAS SYBERKA

small3Już po raz dziewiąty odbyła się akcja zbierania produktów żywnościowych, środków czystości i innych niezbędnych dla domu rzeczy – do paczek świątecznych. Parafianie chętnie dzielili się swoimi zakupami, przynosząc wiele produktów do Kościoła. Równolegle odbywały się zbiórki żywności w sklepach. Łącznie udało nam się skompletować 117 paczek świątecznych.Nasi wolontariusze wraz z opiekunami dostarczą paczki osobom starszym, chorym, potrzebującym – z życzeniami świątecznymi i uśmiechem.

Więcej…

 

LAUREACI KONKURSU MUZYCZNO-PLASTYCZNEGO

18 XII  br. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste podsumowanie XI Konkursu Twórczości Muzyczno – Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa”. W tej edycji uczestniczyli uczniowie ze szkół Będzina, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.  Patronat nad konkursem objął  Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski  oraz  biskup Diecezji Sosnowieckiej  Grzegorz Kaszak. 
Konkurs ten okazał się dla naszych uczniów wyjątkowym, gdyż aż trójka z nich zdobyła zaszczytne I miejsca!

Więcej…

 

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Wszystkim zakwalifikowanym gratulujemy.
 

NAJPIĘKNIEJSZY ANIOŁ

Rozstrzygnięto Szkolny Konkurs na Najpiękniejszego Anioła. Prace były wykonywane różnymi technikami. Powstały piękne, niezwykle oryginalne anioły. Dziękujemy wszystkim za wkład pracy. Gratulujemy zwycięzcom.

     small_SAM_2201 small_SAM_2202 small_SAM_2203 small_SAM_2207 small_SAM_2206 small_SAM_2205

Więcej…

 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW

Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Uczniowski zapraszają Absolwentów szkoły z rocznika 2011/2012 na spotkanie, które odbędzie się 14 grudnia 2012 o godz.1700 w siedzibie szkoły.
 

MIKOŁAJKI

6.12.2012r do naszej szkoły na specjalne zaproszenie samorządu szkolnego przybył Mikołaj wraz ze swą świtą. Święty, jego żona, renifer, elf i aniołek odwiedzali wszystkie klasy. Podczas przerw uczniowie mogli posiedzieć w saniach z Mikołajem, zrobić pamiątkowe zdjęcie. Miły, starszy Pan także pomyślał o prezentach – wszyscy otrzymali cukierki, a dodatkowo spośród wszystkich uczniów szkoły Mikołaj wylosował dodatkowe prezenty.

 

SZKOLNA GAZETKA

Redakcja "Byle do dzwonka II" odniosła kolejny sukces. Nasza ostatnia gazetka została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Juniormedia. Dziennikarze "Dziennika Zachodniego" wybierali spośród gazetek z całego kraju 45 najlepszych. Internauci typują 5. Konkurencja jest naprawdę duża. Szlifowanie warsztatu daje jednak efekty. Bardzo się cieszymy, tym bardziej, że nie po raz pierwszy zostaliśmy docenieni za naszą pracę. Nagrodzone wydanie oraz poprzednie można przeczytać na stronie naszej szkoły pod linkiem "gazetka internetowa". Zapraszamy do lektury!
 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W tym dniu przez samorząd szkolny zorganizowane były różne atrakcje. Na sam początek pojawił się misiowy sklepik szkolny, w którym zakup słodkości dawał szansę na udział w loterii. Nagrodami w loterii były oczywiście misie. Główną nagrodę, czyli największego misia otrzymał Bartek Surowiec z IIIa (gim).

Więcej…

 

SZKOLNY KONKURS NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI – ROZSTRZYGNIĘTY

Znamy już wyniki Szkolnego Konkursu na Oryginalną Zakładkę do Książki. Prace można było składać do 10 listopada. Wybór okazał się bardzo trudny, gdyż zakładki były ciekawie zdobione, kolorowe, z wykorzystaniem własnych pomysłów i inspiracji.

       maly_rozmiar  maly_rozmiar2  maly_rozmiar3

Więcej…

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada 2012 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu upamiętnienie ludzi, którzy polegli, aby uczynić Polskę wolną. Uświadomiła nam, że dzięki wytrwałości, wierze i determinacji uwolnili oni nasz kraj od zaborców.

small_SAM_2132 small_SAM_2155 small_SAM_2156 small_SAM_2157

 

HALLOWEEN

Z okazji święta Halloween samorząd szkolny zorganizował nam dyskotekę. Nad muzykę czuwał DJ Bambus. Były serwowane tosty i różne słodkości. Impreza na pewno należała do udanych.

small3 small5 small9 small10

 

MUZEUM MARTYROLOGII W OŚWIĘCIMIU

Dnia 30 października 2012 roku odbyła się wycieczka wszystkich klas trzecich gimnazjum do Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili dawny obóz hitlerowski. Przez kilka godzin zwiedzali wystawy poświęcone masowej zagładzie.

Więcej…

 

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

24 października 2012r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej, podczas której najmłodsi uczniowie zostali pasowani i oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

ŚWIĘTO EDUKACJI

14 października to Dziń Nauczyciela. W tym roku szkolnym to święto obchodziliśmy 15 października. W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia na cześć naszych nauczycieli. Akademię  przygotowali uczniowie klasy 4b i 5c wraz z wychowawcami.

Więcej…

 

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO ZAKOŃCZONE!

28.09.2012 w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Pierwszy raz w historii szkoły uczniowie głosowali w specjalnie przygotowanym lokalu wyborczym na zasadach prawdziwych wyborów! Każdy uczeń podpisywał listę, dostawał specjalną kartę do głosowania, mógł w spokoju i odosobnieniu wybrać kandydata i wrzucić swoją kartę do urny wyborczej.

Komisja przez cały czas bardzo sumiennie pracowała, liczyła głosy i sporządziła protokół. W wyniku przeliczenia głosów przez komisję, przewodniczącą szkoły została Martyna Tokarska, a rolę jej zastępcy pełnić będzie Klaudia Piłat. Funkcja skarbnika i sekretarza spoczywać będzie na Dominice Nicie i Ewelinie Sowie.

small_wybory1small_wybory2small_wybory3small_wybory4

 

DEBATA

W dniu 25.09.2012 odbyła się w naszej szkole debata przedwyborcza na temat: „Co chciałabym zmienić w naszej szkole?”. W debacie wzięły udział  wszystkie kandydatki do Samorządu Uczniowskiego oraz trójki klasowe z gimnazjum. Debata przebiegała bardzo ciekawie, kandydatki prezentowały swój program, a zaproszeni uczniowie zadawali różne nietypowe pytania.

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji została przygotowana akademia z udziałem uczniów klas czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej oraz uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum.

Więcej…

 

WITAMY PO WAKACJACH

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 3 września w godzinach: Szkoła Podstawowa  900, Gimazjum  1000.  Życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

WAKACJE

Życzymy słońca, radości  i wypoczynku podczas wakacji wszystkim odwiedzającym naszą stronę
 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Serdecznie zapraszamy na akademię z okazji zakończenia roku szkolnego 2011/2012:
klasy 1 - 3 oraz 4 - 6 szkoły podstawowej - godz. 10.30
klasy 1 -3 gimnazjum - godz. 9.00
 

FESTIWAL NAUKI PODSUMOWANIE

14 czerwca odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki podsumowujący działania uczniów w projekcie „Aktywny w szkole aktywny w życiu”. Festiwal odbył się w Będzińskiej Strefie Kibica. Uczniowie w formie zabawy przedstawiali swoje osiągnięcia kolejnego projektu „Odnawialne źródła energii”. W ramach festiwalu zostały zorganizowane także warsztaty dla uczniów naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 4. Podsumowaniem warsztatów była prezentacja multimedialna przedstawiająca trzyletnią pracę uczniów podczas projektu.

prezentacja multimedialna

 

W POGONI ZA FLAGĄ

Dnia 4 czerwca całą klasą wybraliśmy się na Paintball’a. Naszymi opiekunami byli: pani M. Gajdka i pan  P. Tchórzewski.  Cały wypad zaczął się wyjściem o godz. 9.00 na przystanek autobusowy, lecz nie był to początek dnia, ponieważ p. Gajdka uczy matematyki, a w planie na pierwszej lekcji w poniedziałki mamy właśnie matematykę.

Więcej…

 

MAMY MISTRZA ORIGAMI

Michał Stasikowski z klasy Va zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Orgiami "Magia zamknięta w papierze". Tematem pierwszej edycji konkursu były kwiaty. Na konkurs wpłynęło 370 prac z całej Polski, a wyróżnioną kompozycję zgłosiła Pani Dorota Korus. Organizatorami tej ciekawej imprezy kulturalnej byli: Polskie Towarzystwo Origami i Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 

Z KRONIKI „ZIELONEJ SZKOŁY”

Na „Zielonej Szkole” nie ma czasu na nudę. Każdy dzień dostarcza nowych atrakcji i wrażeń.

3 czerwca 2012 r. (niedziela)

Wiedzieliśmy, że pies jest przyjacielem człowieka, ale spotkanie z Largo – psem ratownikiem i jego opiekunem, uświadomiło nam jak bardzo pies może być pomocny, ale również niebezpieczny.

Więcej…

 

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „MŁODZIEŻ KIBICUJE BEZPIECZNIE”

1 czerwca w Hali Sportowej w Chorzowie odbyło się podsumowanie konkursu „Kibicuję z piosenką”, w którym wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły. Wspólnie z nauczycielem muzyki powstała autorska piosenka pt. „Cały stadion kołysze się”. W etapie rejonowym zespół „Przygoda”  (Maria Kubicka, Natalia Dęga, Karolina Dej, Marta Klekotka, Paulina Duczmal, Wiktoria Grzelak, Sandra Pawlusińska, Iwona Papis, Daria Karolewska, Karolina Lisowska )zajął II miejsce.


 

STRATEGIA ROZWOJU MIASTA BĘDZINA NA LATA 2012-2020

Nasza szkoła wzięła  udział w projekcie "Strategia rozwoju miasta Będzina na lata 2012 -2020". Projekt obejmował nasz  udział   w warsztatach, w których uczyliśmy się w jaki sposób zostać badaczem społecznym. Warsztaty, na których przedstawialiśmy mocne i słabe strony Będzina, zostały wykorzystane do budowy kwestionariusza ankiety.

small_ferie_196small_ferie_203small_ferie_212

Więcej…

 

WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA

27 maja dzieci z grupy „Jesteśmy razem” uczestniczyły w wycieczce integracyjno – turystycznej do Ogrodzieńca, Birowa i Centurii. Dzieci miały okazję wspólnie bawić się, zdobywać nagrody konkursie sprawnościowym i konkursie wiedzy o Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, doświadczać wzajemnej pomocy i radości z bycia razem. Wyjazd był możliwy dzięki dotacji Urzędu Miejskiego w Będzinie.

 

ŚWIĘTO JĘZYKÓW OBCYCH

Od 25 maja do 3 czerwca obchodzony jest w Polsce Tydzień Języków. Jest to wydarzenie organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Język to podstawa. Ucz się języków".

Więcej…

 

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA TRZECIOKLASISTÓW

24 maja odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego dla uczniów trzecich klas szkoły podstawowej pt ”Angielskie słówka w klasie trzeciej”. W konkursie udział wzięli  uczniowie klas: 3a, 3b i 3c. Celem konkursu było wyłonienie uczniów znających największą liczbę angielskich słówek. Pierwsze miejsce zajął Patryk Piwowar z 3c, drugie miejsce – Oliwier Sojda z 3c, trzecie miejsce – Jakub Medaj z 3c i Tomasz Stefański z 3b. Wyróżnienie otrzymuje Martyna Musiał z 3a. Gratulujemy!

 

WYCIECZKA SZLAKIEM ORLICH GNIAZD

W dniach 17 – 18 maja klasy 4b i 4c oraz mała grupa uczniów klasy 6b uczestniczyli w wycieczce „Szlakiem Orlich Gniazd” po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Swoją wyprawę uczestnicy wycieczki rozpoczęli od zamku w Ogrodzieńcu, gdzie odwiedzili nie tylko słynne ruiny, ale także warownię Birów oraz kaplicę w skale. Dalsza droga wiodła przez Kroczyce na Górę Zborów. Piesza wspinaczka przysporzyła wiele atrakcji.

Więcej…

 

PRZECIWDZIAŁANIE NARKOMANII

14 maja odbyły się dwa spotkania przedstawiciela Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Katowicach z rodzicami uczniów kl. IV- VI  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Prelekcje dotyczyły profilaktyki narkomanii. Prowadząca pomagała rodzicom zrozumieć:

  • na czym polega uzależnienie?
  • jak działają narkotyki?
  • jakie są sygnały ostrzegawcze?
  • jak zachowują się osoby pod wpływem narkotyków?
  • jak radzić sobie z problemem presji rówieśników dziecka?
  • co jest najskuteczniejszą profilaktyką, czyli jak być dobrym rodzicem?

Spotkanie było efektem realizacji Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień Urzędu Miejskiego w Będzinie. Wszystkich zainteresowanych wyżej wymienioną problematyką zapraszamy na stronę www.ptzn.katowice.pl , tel. 32 206 82 17 lub osobiście Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii, Katowice ul. Warszawska 19.

 

WYCIECZKA DO RYCERKI

W dniach 9 – 11 maja odbyła się wycieczka uczniów klas 2d i 3a do Rycerki Kolonii. Na miejsce dojechaliśmy pociągiem. Co dzień czekało na nas mnóstwo przygód w lesie, trudnych szlaków górskich i bardzo duża dawka zmęczenia. Oprócz wędrówek z przewodnikiem, miło spędzaliśmy wolny czas w gronie znajomych grając w siatkówkę czy głuchy telefon. Te trzy bardzo fajne dni w sposób przyjemny wypełniły nam czas. Czekamy z utęsknieniem na następne tak udane wycieczki.

 

KLASA Z KLIMATEM

Polskie Biuro Regionalnego Centrum Środowiskowego na Europę Środkową i Wschodnią utworzyło ciekawy projekt o tematyce ekologicznej „Klasa z klimatem”. Projekt ten obejmuje zagadnienia związane ze zmianami klimatu w kontekście wykorzystania energii. Prezentuje nie tylko najnowsze badania dotyczące problemu zmian klimatycznych, ale i omawia możliwości rozwiązań technologicznych, ekonomicznych i systemowych.

Więcej…

 

3 MAJA

Delegacja uczniów reprezentowała naszą szkołę na uroczystościach poświęconych rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas Ib oraz II d pod opieką pani Anny Woźniak-Piłat brali udział we mszy świętej w kościele św. Trójcy oraz składali kwiaty pod pomnikiem.
 

SUKCES NAJMŁODSZYCH

Aleksandra Szwed z grupy „Smerfy” zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bohaterowie utworów Jana Brzechwy w oczach dziecka”. Dla 6-latki to bardzo duże wyróżnienie. Opiekunem młodej artystki jest pani Anna Woźniak-Piłat. Gratulujemy sukcesu!

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Od 24 do 26 kwietnia trwa egzamin gimnazjalny. Przez trzy dni uczniowie klas III będą walczyli o jak największą liczbę punktów na testach, aby dostać się do dobrego liceum czy technikum. Zmieniono formę egzaminu i nasi uczniowie będą pisali każdą z trzech części egzaminu jako odrębne dwa testy. We wtorek piszą część humanistyczną (test z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie a po przerwie egzamin z języka polskiego). W środę gimnazjaliści piszą część matematyczno-przyrodniczą (test z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii, a po przerwie test z matematyki).
W czwartek odbędzie się egzamin z języka obcego nowożytnego. Uczniowie napiszą test, który składa się z dwóch części: podstawowej i rozszerzonej.
Wszystkim życzymy powodzenia.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5