NOWA STRONA SZKOŁY

Od nowego roku szkolnego 2018/19 zapraszamy na nową stronę szkoły

 

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

witaj_szkoloJuż wkrótce rozlegnie się pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek. Wszystkim Uczniom życzymy, by w nowy rok szkolny 2018/19 wkroczyli z energią i entuzjazmem, a zdobywanie wiedzy nie było męczące i nudne.
Niech szkoła pomoże Wam w rozwoju własnych uzdolnień
i zainteresowań, niech stanie się miejscem radości i wielu przyjaźni.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019
odbędzie się 3 września.

klasy 3 gimnazjum oraz klasy 6, 7 i 8 szkoły podstawowej - godz. 800
klasy 1 - 5 szkoły podstawowej godz. 1000
 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, który upłynął nam bardzo szybko, choć zmian organizacyjnych było wiele.
Rozdano nagrody uczniom za wysoką średnią na świadectwach, osiągnięcia w konkursach, pracę w Samorządzie Uczniowskim. Finałem akademii był występ artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Pani Dyrektor pogratulowała wyróżnień, sukcesów i życzyła słonecznych, bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w naszej szkole odbędzie się:
dla uczniów gimnazjum oraz uczniów klas 5, 6 i 7 szkoły podstawowej o godz. 830 dla uczniów klas 1 - 4 szkoły podstawowej o godz. 10.

 

NAGRODY PREZYDENTA

zdj 20 czerwca w Teatrze Dzieci Zagłębia odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2017/2018. Najbardziej wyróżniający się uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe Prezydenta Miasta Będzina.
Nasza szkoła może pochwalić się 11 uczniami, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, a także odnieśli sukcesy, wykazując się talentami artystycznymi.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych osiągnięć!

 

COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ ZACZYNA

Uczniowie klas III a i c gimnazjum przez trzy lata uczestniczyli w projekcie „Nie tylko teatr”. W czerwcu zakończyli spotkania z krakowskimi teatrami, oglądając w Bagateli komedię „Czego nie widać”. Tradycyjnie byli również na Wawelu, w Katedrze Wawelskiej, przy pomniku psa Dżoka. Spacer bulwarami Wisły zakończyli w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha". Kolegom z klas VII, którzy zaczęli kontynuować wycieczki po magicznym mieście, pokazali również Sukiennice, Kościół Mariacki, Okno Papieskie. Jako że wyjazdy do Krakowa zawsze były intelektualne i zaskakujące, tym razem nauczyciele - A. Samsonowicz i J. Witaszczyk, zaplanowali też spotkanie z woskową historią w Polonia Wax Museum. Jak co roku wycieczkę do Krakowa uczniowie zakończyli wspólnym zdjęciem przed pomnikiem Adama Mickiewicza.

 

WAKACJE Z JUNIOR MEDIA

Najbardziej zaangażowane redakcje szkolnych gazetek biorących udział w ogólnopolskim projekcie „Junior Media” wyjadą na tygodniowe warsztaty dziennikarskie prowadzone przez profesjonalistów z jednej z największych grup medialnych w naszym kraju – Polska Press Grupy.

Więcej…

 

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Miło nam poinformować, że wśród laureatów Ogólnopolskiego konkursu malarskiego pt. „Pejzaże osobliwe” znalazła się Magda Rudnik.

Więcej…

 

SPOTKANIA ZE SZTUKĄ WSPÓŁCZESNĄ

W ramach edukacji artystycznej od wielu lat odbywają się w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach warsztaty ekspresji twórczej. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży — grup szkolnych z Katowic i okolicznych miast. W kwietniu, maju i czerwcu klasy IVD, VIA, VIC oraz VIIA zostały zaproszone do udziału w tym przedsięwzięciu.

Więcej…

 

SUKCESY NA „BEZDROŻACH FANTAZJI”

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły uczestniczyli z sukcesem w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Bezdroża fantazji”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „W świecie mitów”. Uczestnicy konkursu ilustrowali wybrany przez siebie mit w trudnej technice pasteli.

Więcej…

 

KOLEJNY SUKCES W KONKURSIE INFORMATYCZNYM

zdj zdj

2 czerwca 2018 roku podczas obchodów Dnia Dziecka w parku na Dolnej Syberce, odbyło się podsumowanie XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Malowanie na ekranie”.
I miejsce w grupie wiekowej V-VII klasa zajęła uczennica naszej szkoły Milena Majerczyk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

DUMNE Z „ORŁA BIAŁEGO”

W budynku Starostwa Powiatowego odbyło się podsumowanie etapu okręgowego ogólnopolskiego konkursu „Orzeł Biały – nasza duma”. Do Będzina zjechali młodzi, uzdolnieni plastycznie ludzie nie tylko z obszaru powiatu będzińskiego, ale również z Dąbrowy Górniczej czy powiatu zawierciańskiego.
W etapie okręgowym udział wzięło 180 uczniów reprezentując aż 60 szkół.

Więcej…

 

ROWEROWY MAJ

zdj zdj

Za nami koniec pierwszej edycji największej imprezy rowerowej w Polsce Rowerowy Maj, która na terenie naszego miasta cieszyła się ogromnym powodzeniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji, zarówno dzieciom jak i nauczycielom, którzy na „dwóch lub czterech kółkach”, nie zważając na warunki pogodowe dojeżdżali do szkoły.

Więcej…

 

WOKALNE SUKCESY ZUZI

zdj

Zuzanna Piesik z kl. Va zakwalifikowała się do Finału XV Europejskiego Integracyjnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Intermuza - Sosnowiec 2018" i w sobotę - 19 maja zaśpiewała 2 piosenki na scenie sosnowieckiej "Muzy" - Sali Widowiskowo- Koncertowej. Dyrektorem artystycznym i przewodniczącym jury był znany autor tekstów do wielu polskich przebojów - Jacek Cygan, a gwiazdą Festiwalu - Majka Jeżowska, która dała wieczorny koncert dedykowany wszystkim występującym dzieciom. Wcześniej, 10 maja Zuzia wzięła udział w Zagłębiowskim Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki i "wyśpiewała" I nagrodę. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

 

WYCIECZKA W BESKID ŚLĄSKI

Słoneczna pogoda, niezapomniane widoki, klimat górski, historia życia górali w XVIII wieku – to wszystko i jeszcze więcej zobaczyli uczniowie klasy 5a, 5b i czworo uczniów z klasy 5d, którzy wyjechali na dwudniową wycieczkę do Ustronia, Wisły i Bielska – Białej. Pierwszego dnia zwiedzili Leśny Park Niespodzianek i wędrowali szlakiem na Wielki Soszów, przy okazji zdobywając jeszcze dwa szczyty Cieślar i Mały Soszów. Drugiego dnia zaplanowano zwiedzenie Muzeum Beskidzkiego, a także warsztaty i projekcję filmów animowanych w Studiu Filmów Rysunkowych. Były także dodatkowe atrakcje (np. figura Adama Małysza z czekolady).
Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i na pewno pozostaną miłe wspomnienia.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW. JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE

W II semestrze bieżącego roku szkolnego klasy piąte wzięły udział w programie profilaktyki alkoholowej, który przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej oraz ich rodziców. Celami programu są: opóźnianie momentu, w którym młodzi ludzie po raz pierwszy sięgają po alkohol; zmniejszenie spożycia alkoholu wśród nastolatków, którzy już próbowali pić; ograniczanie skali problemów związanych z piciem alkoholu przez młodzież. Cykl zajęć składających się na Program Domowych Detektywów zakończył się Wieczorem Jasia i Małgosi, który odbył się 10.05.2018 roku. Uczniowie zaprezentowali zaproszonym rodzicom swoje prace dotyczące różnych zagadnień związanych z profilaktyką alkoholową. Wszyscy uczestnicy spotkania pogratulowali sobie nawzajem, podziękowali za współpracę i miło spędzili czas.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

SUKCES W REGIONALNYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM

zdj

 

27 kwietnia w Sali Koncertowej przy Szkole Muzycznej w Sosnowcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie informatycznym. Organizatorem kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Informatycznego była Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu. W szranki o tytuł "KOMPUTEROWEGO GURU 2018" stanęło 56 uczniów z 18 szkół podstawowych z regionu. Najwyższe laury, 1 miejsce i tytuł "Komputerowego Guru" otrzymał uczeń klasy 6a Norbert Stachowicz. Serdecznie gratulujemy!

 

DNI ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Z okazji Dnia Ziemi klasy 4-7 przygotowały plakaty pod hasłem tegorocznej edycji: „Chrońmy Ziemię przed odpadami”. Ponadto przedstawiciele klas wzięli udział w szkolnym Konkursie Ekologiczno – Przyrodniczym, który odbył się 24 kwietnia.
Zwycięską klasą w kategorii klas 4-5 okazała się 5d, natomiast w klasach 6-7 po laur zwycięstwa sięgnęła 7b. Włączyliśmy się również do akcji „Listy dla Ziemi”. Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Fundacja Ekologiczna „Arka” z Bielska – Białej.
Celem akcji jest przede wszystkim edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży oraz uświadomienie wszystkim, że bardzo dużo zależy od naszych codziennych proekologicznych zachowań (segregowanie odpadów, dbałość o otoczenie, oszczędzanie wody oraz energii elektrycznej).
W konkursie na najciekawszy List dla Ziemi będzie nas reprezentować Milena Majerczyk z klasy 6a.

 

DNI ZIEMI W GIMNAZJUM

Z okazji Dnia Ziemi który w tym roku przypadał w niedzielę 22 kwietnia w naszej szkole dla klas gimnazjalnych dniach 23-27 kwietnia odbyły się 2 konkursy. Pierwszy z nich – konkurs pt :,, Skały i minerały” składał się z dwóch części teoretycznej (rozwiązywanie testu) i praktycznej (rozpoznawanie okazów skał i minerałów) gdzie uczestnicy z poszczególnych klas gimnazjalnych w parach rozwiązywali zadania.

Więcej…

 

KARTA ROWEROWA

27 kwietnia w Miasteczku Ruchu Drogowego na Dolnej Syberce odbył się egzamin na kartę rowerową. Uczestniczyła w nim bardzo liczna 61 osobowa grupa uczniów klas IV naszej szkoły. Wszyscy uczniowie zdali egzamin, zdobyli certyfikaty i karty rowerowe. Egzamin został zorganizowany przez Urząd Miejski, Policję i Szkołę Podstawową nr 10.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE

26 kwietnia klasa 6a odwiedziła Szkolne Obserwatorium Astronomiczne przy Szkole Podstawowej nr 16 w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach przybliżających tematykę astronomii oraz astronautyki. Szóstoklasiści mieli możliwość obserwować Słońce przy użyciu teleskopu zwierciadlanego systemu Cassegraina o średnicy lustra 0,5 m (jest to największy teleskop w kraju zainstalowany w placówce oświatowej). Nie zabrakło również ciekawych doświadczeń, animacji, przepięknych fotografii. Pan Dariusz W. Nelle z ogromną pasją opowiadał o Wszechświecie, przedstawił nam historię oraz najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kosmonautyki, wyczerpująco odpowiadał na nasze pytania.

zdj zdj zdj

 

POWIATOWY KONKURS „JESTEŚMY CZĄSTKĄ PRZYRODY”

zdj

zdj

25 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy II b naszego gimnazjum; Maksymilian Sojda i Piotr Kubicki wzięli udział w konkursie przyrodniczym organizowanym przez Gimnazjum nr 5 w Będzinie – Grodźcu. Drużyny z poszczególnych szkół odpowiadały na pytania z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Nasi uczniowie zdobyli III miejsce, a trzeba dodać, że byli najmłodszymi uczestnikami konkursu i świetnie sobie radzili w rywalizacji z uczniami klas trzecich będzińskich szkół.

 

TURNIEJ WIEDZY O BRD

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięło udział 8 zespołów ze szkół podstawowych i 2 zespoły ze szkół gimnazjalnych. Uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz pokonywali tor przeszkód składający się z sześciu elementów.
W klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych nasza szkoła zajęła 3 miejsce, w kategorii szkół gimnazjalnych nasze gimnazjum 1 miejsce.
Miło nam również oznajmić, że tytuł najlepszego rowerzysty zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjalnych uzyskali nasi uczniowie. Wośko Kamil z klasy 6b i Natan Tomaszewski z klasy 2c zostali uhonorowani dodatkowymi nagrodami.
Serdecznie gratulujemy.

zdj zdj zdj zdj

 

EGZAMINY GIMNAZJALNE

Uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminu gimnazjalnego: 18 kwietnia - część humanistyczna: 9.00 historia i wiedza o społeczeństwie, 11.00 język polski; 19 kwietnia część przyrodniczo - matematyczna: 9.00 przedmioty przyrodnicze, 11.00 matematyka; 20 kwietnia języki obce: 9.00 język angielski lub język niemiecki poziom podstawowy, 11.00 język angielski poziom rozszerzony.
Mimo dużego stresu i podzielonych opinii na temat trudności zadań, uczniowie byli pozytywnie nastawieni.
Wyniki poznamy w czerwcu. Trzymamy kciuki!

zdjzdjzdjzdjzdj

 

NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Zamiana nauki na zabawę, czyli w radość działania, poznawania, odkrywania
i poszukiwania to najlepsze z czym powinna się kojarzyć nauka. Taką okazję mieli uczestnicy wyjazdu edukacyjnego do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie realizowanego w ramach projektu
„Będzińskie szkoły górą – różne możliwości, te same szanse”.

Więcej…

 

KONKURS PLASTYCZNO - INFORMATYCZNY

zdj W dniu 21 marca w Szkole Podstawowej nr 16 w Dąbrowie Górniczej odbyła się IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno - Informatycznego "Wielkanocna Kartka Świąteczna".
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 6a Hania Ostrowska.
Po 45 minutowych zmaganiach z komputerem, stresem, własną wyobraźnią i równie utalentowanymi uczestnikami konkursu
Hania zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS "SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH"

Już po raz dziesiąty wyłoniono najlepsze prace w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „ 7grzechów głównych”. Jury miało trudne zadanie i musiało wybrać spośród wielu pięknych i mądrych wypowiedzi te, które stanowiły najlepsze zobrazowanie tematu. Jubileuszowa edycja rozstrzygnięta została w kategoriach: poezja, malarstwo, grafika warsztatowa i komputerowa.

zdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

TYDZIEŃ MATEMATYKI

W dniach od 13 do 16 marca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Matematyki. Uczniowie w czasie przerw brali udział w grach i zabawach matematycznych. Ponadto wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”.

Więcej…

 

ANIOŁY NAGRODZONE

Na konkurs plastyczny pt. "Piękne Anioły" nadesłano 108 prac z wielu placówek oświatowych i kulturalnych powiatu będzińskiego. Obrazy wykonano w różnych technikach tj. kolaż, pastel, tempera, węgiel czy ołówek. Każdy uczestnik starał się pokazać, czym dla niego jest piękno, tworząc swoje postaci aniołów. Jury nagradzało oryginalność wypowiedzi plastycznej, jak również oceniało poziom umiejętności posługiwania się technikami plastycznymi.

Więcej…

 

OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZEJ SZKOLE

 

PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ (PO WER)

W dniach 26.01.-2.02. br. dziesięciu nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyło w kursie w ramach realizacji Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Kurs na temat „Jak rozwijać talenty w klasie szkolnej” odbywał się na Cyprze w nadmorskiej miejscowości Limassol. Uczestniczyli w nim także nauczyciele z Rumunii i Holandii. Po intensywnych zajęciach poszerzających wiedzę z zakresu psychologii dziecka oraz będących okazją do wymiany doświadczeń, był czas na zwiedzanie. Nauczyciele odwiedzili stolicę Cypru Nikozję, która jest podzielona na dwie części – grecką i turecką, zdobyli najwyższy szczyt Cypru Olimp, gdzie nieoczekiwanie zastali zimę, podziwiali antyczne budowle i mozaiki w Pafos i innych miejscowościach. Pobyt był bardzo udany i na pewno pomoże w odkrywaniu i rozwijaniu talentów wśród naszych uczniów.

zdj zdj zdj

 

REKRUTACJA DZIECI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 im. Huberta Wagnera informuje, że 1 marca 2018r. rozpoczną się zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019. Szczegółowe informacje w zakładce REKRUTACJA 2018/2019

 

ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 im. Huberta Wagnera informuje, że rozpoczęły się zapisy uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019.
Szczegółowe informacje w zakładce REKRUTACJA 2018/2019

 

„BĘDZIŃSKIE SZKOŁY GÓRĄ…”

Jesteśmy w trakcie realizacji projektu. Na zajęciach uczniowie mają możliwość nadrobienia zaległości i wyrównania braków oraz rozwijania własnych zainteresowań. Udział w zajęciach projektowych to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa. Podstawą są aktywne metody pracy: eksperymenty, doświadczenia, gry i zabawy dydaktyczne. Aktywne formy pracy wspomagane są technologią komputerową, pracą z e-podręcznikami, ćwiczeniami on-line. Zajęcia są również okazją do kształtowania między innymi takich umiejętności jak: twórcze oraz krytyczne myślenie, umiejętność obserwacji, współpraca w grupie, a przede wszystkim branie odpowiedzialności za własny rozwój.

 

SUKCESY MILENY

zdj

zdj

Do konkursu "Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie, Parafia św. Trójcy oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie wpłynęło aż 120 prac młodych artystów. Bardzo wysoko została oceniona przez jury praca Mileny Majerczyk uczennicy klasy 6a. Milena zdobyła II miejsce, za które odebrała dyplom i nagrodę rzeczową.
Milena uczestniczyła również w 26 edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Witaj, gwiazdko złota 2018". Z 576 prac z 22 placówek oświatowych i kulturalnych jury nagrodziło 24, a do wystawy w Tychach zakwalifikowało 105 w tym właśnie pracę Mileny, którą możemy oglądać w MDK w Tychach do 2 lutego. Serdecznie gratulujemy!

zdj zdj zdj

 

WOŚP

Trzy wokalistki z III kl. Gimnazjum - Martyna Musiał, Aleksandra Łyczek i Karolina Łyczko reprezentowały naszą szkołę w miejskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w filii Ośrodka Kultury w Grodźcu."Działo się", a najważniejszy był cel imprezy - pomoc innym.

 

ZUZIA I HARRY POTTER

zdj

Zuzanna Kaptur z klasy III a gimnazjum zajęła II miejsce w Rejonowym Turnieju Wiedzy o Harrym Potterze.
Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej oraz Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków.

 

NIE TYLKO TEATR

Trzeci rok nasza szkoła realizuje projekt „Nie tylko teatr”. W tym roku szkolnym, od września do grudnia, uczniowie obejrzeli pięć spektakli. Wszystkie to lektury omawiane na lekcjach języka polskiego. Już we wrześniu gimnazjaliści z klas III a i III c gościli w Teatrze Nowym w Zabrzu

Więcej…

 

ŚWIĄTECZNE ZYCZENIA

zdj

 

STYPENDIA DLA UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW NASZEJ SZKOŁY

14 grudnia w Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień laureatom Stypendium Prezydenta Miasta Będzina. Najzdolniejsi uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły otrzymali nagrody pieniężne za wybitne osiągnięcia w nauce i rozwijanie swoich pasji. Zaszczytne wyróżnienia otrzymało siedmioro stypendystów – absolwenci: Artur Bandura, Zuzanna Wolska, Jacek Wojtasiewicz oraz obecni uczniowie szkoły: Jakub Szaleniec kl. Vb, Aleksandra Rytwińska kl. VIa, Jakub Janus kl. VIId, Dawid Kuś kl. IIb gimnazjum.

Więcej…

 

NOWE KSIĄŻKI W NASZEJ BIBLIOTECE

W roku szkolnym 2017/2018 biblioteka naszej szkoły pozyskała wsparcie finansowe
w kwocie 15.000 zł na zakup książek do biblioteki w ramach „NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA”.

 

DRODZY RODZICE!

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobry i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom! Kochający rodzic chce przekazać swojemu dziecku to, co najlepsze. Chce, aby dobrze się rozwijało, nie miało problemów w szkole, a na swojej drodze spotkało samych życzliwych ludzi. Aby tak się stało wcale nie trzeba stosować nowoczesnych metod wychowania - trzeba skorzystać z najprostszego sposobu wpływającego na osobowość dziecka – należy zachęcić go do czytania książek.

Więcej…

 

BĘDZIŃSKIE SZKOŁY GÓRA - RÓŻNE MOŻLIWOŚCI TE SAME SZANSE

Rozpoczynamy realizację zadań w ramach projektu „Będzińskie Szkoły Górą! – różne możliwości, te same szanse”. W tym tygodniu projekt rozpoczyna się w klasach 1 – 7 szkoły podstawowej. Harmonogram zajęć tutaj.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

W ostatni czwartek w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników oraz uroczyste rozdanie nagród laureatom w konkursie fotograficznym „Powiat Będziński w moich oczach". Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy 6a - Kornelia Paradowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w realizacji swoich pasji fotograficznych.

 

KOLEJNY SUKCES KORNELII

Kornelia Paradowska - uczennica klasy VI a została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i gimnazjów "Antologia Poezji Dziecięcej" pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze. Wiersze Kornelii zostaną opublikowane w XIV tomie antologii, którego recenzentem jest prof. Jerzy Bralczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

OGÓLNOPOLSKI SUKCES KAROLINY

zdj Z ogromną przyjemnością informujemy, że Karolina Chajduga z kl. VI C zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Na skrzydłach przyjaźni”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania a patronatem honorowym objęli konkurs: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Zadaniem uczestników było zobrazowanie hasła „Przyjaźń” w dowolnej technice. Karolina wykonała nagrodzony obraz pod kierunkiem pani Doroty Korus. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.

 

FESTIWAL PATRIOTA I PATRIOTKA XXI WIEKU W NASZEJ SZKOLE

W Międzynarodowym Dniu Tolerancji, 16 listopada, w ramach projektu CEO w naszej szkole odbył się Festiwal Patriota i Patriotka XXI wieku, w którym uczestniczyło ponad 160 szkół z całej Polski. W przygotowanie Festiwalu włączyły się prawie wszystkie klasy, od IV do III gimnazjum.

Więcej…

 

NIEPODLEGŁOŚĆ ZNACZY WOLNOŚĆ

Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów kl. VIId. Teatralne miniatury dotyczące historii Polski, fragmenty poetyckich utworów (m.in. "Roty", "Reduty Ordona", "Pieśni Legionów") oraz patriotyczne pieśni w wykonaniu szkolnego chóru wzmocniły nasze poczucie tożsamości narodowej i przypomniały, że "niepodległość znaczy wolność".

Więcej…

 

ZBIÓRKA DLA BURKA

„Zbiórka dla Burka” to akcja charytatywna organizowana na terenie naszej szkoły w dniach 16.10.17 – 10.11.17. Wrażliwe serca uczniów klas IV, V, VI, VII SP oraz klas gimnazjalnych, jak również ich rodziców połączyła zbiórka żywności dla zwierząt przebywających w schronisku.

zdj zdj zdjzdj

Więcej…

 

OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 im. Huberta Wagnera w Będzinie informuje, że są przyjmowane oferty na wykonanie: dostawa sprzętu multimedialnego – tablica interaktywna, projektor ultrakrótkoogniskowy, głośniki (2 zestawy) w ramach programu "Aktywna tablica".
Informacje szczegółowe, opis zamówienia i dokumenty dot. zamówienia znajdują się poniżej.

Termin składania ofert: do dnia 23 listopada 2017 r. do godz. 1500.

 

 

SPOTKANIE Z SENATOREM RP

26 października 2017 roku naszą szkołę odwiedził Senator RP Pan Arkadiusz Grabowski. Spotkanie było podsumowaniem finału Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "List do Taty", a Pan Senator pogratulował uczestnikom oraz wręczył dyplomy i upominki.
Nasi uczniowie otrzymali również zaproszenie do udziału w kolejnym konkursie "Orzeł Biały" pod patronatem Senatu RP. Laureatce i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

 

SPOTKANIE AUTORSKIE

zdj W poniedziałek 23 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Waldemarem Cichoniem, autorem popularnych książek o kotku Cukierku.

Więcej…

 

WYCIECZKA DO ZABYTKOWEJ KOPALNI SREBRA

W październiku uczniowie klasy 4d i 4e byli wa wycieczce w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.Zwiedzili kopalnię , płyneli łódkami w sztolni, zwiedzili również skansen maszyn parowych. W drodze powrotnej uczniowie podziwiali piękno parku w Świerklańcu. Pogoda jak na pażdziernik była bardzo udana,uczniom dopisywały dobre humory i wycieczka sie bardzo podobała.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

Dnia 18 października miały miejsce wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W głosowaniu brały udział klasy IV-VII Szkoły Podstawowej oraz II-III Gimnazjum. Spośród wielu kandydatów, którzy wystawili swoje plakaty wyborcze w skład Samorządu weszły osoby z trzema najwyższymi liczbami oddanych na nich głosów. Przewodniczącym gimnazjum został Paweł Małecki (kl. III B), a pomagać mu będą Karolina Flak (kl. III A) oraz Paulina Lorens (kl. III A). Przewodniczącą szkoły podstawowej została Wiktoria Nanek (kl. VII A), z którą współpracować będzie Natalia Ruśniak (kl. V D) i Marek Boryń (kl. IV C).
Życzymy owocnej współpracy a wszystkim kandydatom jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

 

SZKOLNY KONKURS NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie na najbardziej oryginalną zakładkę do książki na temat Królowej Polskich Rzek - Wisły. Szczegóły w regulaminie.

 

X RAJD PIESZY

zdj 16 października czteroosobowa drużyna reprezentowała naszą szkołę na X Rajdzie Pieszym na Wzgórze św. Doroty. Celem głównym rajdu jest poznawanie historii wzgórza i kościoła Św. Doroty oraz propagowanie turystyki pieszej wśród dzieci i młodzieży.
Każda drużyna poruszała się wybraną trasą, a w określonych punktach kontrolnych na uczestników czekały zadania do wykonania.
Nasza drużyna zdobyła wyróżnienie.

 

ŚWIĘTO EDUKACJI

Wszyscy nasi kochani nauczyciele
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
Za naukę, za trud, jaki jest wkładany
Przeogromny bukiet życzeń dziś składamy."

 

LUDZIE Z PASJĄ

Spotkanie z siatkarzem MKS Będzin - Mateuszem Przybyłą - dostarczyło uczniom naszej szkoły wielu wrażeń. Pan Mateusz zaprezentował materiały ze swojej wymarzonej podróży AUTOSTOPEM PRZEZ AZJĘ. Opowiedział o gościnnej Turcji, jej zachwycającym krajobrazie i ciekawych miejscach.
Mniej urokliwe (bo brudne) Indie, o bogatej kulturze również zainteresowały słuchaczy, którzy w nagrodę za poprawne odpowiedzi otrzymali bilety na najbliższy mecz siatkówki. Chłopcy z klasy sportowej (IIc) upamiętnili spotkanie wspólnymi zdjęciami, indywidualnymi rozmowami i oczywiście autografem Pana Mateusza Przybyły.

zdj zdj zdj zdj

 

„BĘDZIŃSKIE SZKOŁY GÓRĄ! - RÓŻNE MOŻLIWOŚCI, TE SAME SZANSE"

zdj Kolejny projekt dla naszych uczniów. Projekt "Będzińskie Szkoły Górą! - różne możliwości, te same szanse" uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego RPO WSL 2014-2020.
Już niebawem rusza rekrutacja do projektu.
Szczegółowe informacje (regulamin oraz formularz rekrutacyjny)
w zakładce Będzińskie szkoły górą.

 

AKTYWNA TABLICA

zdj W ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych AKTYWNA TABLICA nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w kwocie 14.000 zł.
Już niebawem kolejne sale lekcyjne zostaną wyposażone w tablice multimedialne oraz projektory.

 

KORNELIA LAUREATKĄ KONKURSU

Kornelia Paradowska - uczennica klasy VI a została laureatką konkursu literackiego "List do Taty" pod patronatem Senatu RP i Inicjatywy Tato.Net. 18 października odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w siedzibie Senatu, w Warszawie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

PIERWSZE SPOTKANIE Z TEATREM

zdj zdj Projekt „Nie tylko teatr” realizujemy trzeci rok. We wrześniu uczniowie klas III a i III c gimnazjum obejrzeli spektakl „Oskar i pani Róża” na deskach Teatru Nowego w Zabrzu. Tym razem było kameralnie. Widzowie siedzieli po dwóch stronach sceny. Występowało tylko dwóch aktorów. Scenografia była symboliczna, tak jak rekwizyty. Przedstawienie oparte na utworze E. E. Schmitta stanowiło punkt wyjścia do niezapomnianych lekcji polskiego na tematy jakże trudne – odwaga w walka z chorobą, pokora wobec losu, bezsilność wobec śmierci.

 

TYM RAZEM NIE ERASMUS+ A POWER!

zdjPOWER to Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Świadomi ciągłego doskonalenia własnych umiejętności i podnoszenia kwalifikacji poszukujemy różnych możliwości zdobywania nowych kompetencji, wzbogacania wiedzy i wymiany doświadczeń. Taką szansę daje nam udział w programie POWER. Od września 2017r. będziemy realizować projekt “Droga do sukcesu poprzez edukację pozytywną” – adresowany jest przede wszystkim do nauczycieli, a także pośrednio do uczniów i ich rodziców.

Więcej…

 

25 LAT POMOCY POTRZEBUJĄCYM

zdj zdj 15 września Katedra w Sosnowcu zapełniła się wolontariuszami oraz pracownikami Caritas Diecezji Sosnowieckiej. W tym roku obchodzimy jubileusz 25 – lecia założenia instytucji. „Wy na różne sposoby wyciągacie pomocną dłoń, aby takiemu człowiekowi pomóc, dać mu wiarę w jego człowieczeństwo, dodać sił i mocy, by przemieniał swoje życie.
Jesteście dla tych ludzi promykami nadziei! Dzisiaj przed wami chylimy czoła i bardzo Wam za tę piękną posługę dziękujemy" – te piękne słowa Biskup skierował do wszystkich ludzi niosących pomoc.

Więcej…

 

PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

W roku szkolnym 2017/2018 biblioteka naszej szkoły uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Program ten ma na celu propagowanie książek i czytania wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Realizacja projektu edukacyjnego będzie przebiegać z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

Więcej…

 

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Często musimy decydować, czasem trzeba podjąć bardzo ważną decyzję.
Widowisko „Chichot losu”, które uświetniło tegoroczną inaugurację roku szkolnego, pomoże nam w dokonaniu właściwego wyboru. Wszystkim zatem życzymy samych sukcesów oraz wielu szczęśliwych chwil w naszej szkole

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r.
Klasy V – VII szkoły podstawowej oraz klasy II, III gimnazjum – godz. 830.
Klasy I – IV szkoły podstawowej – godz. 1000.

 

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Oddziały przedszkolne będą czynne od 1 września 2017 r. w godz. 600 – 1700.
W tym dniu dzieci mają zapewnione również posiłki.

 

WAKACJE 2017

rys2

Odwiedzającym naszą stronę życzymy radości oraz błogiego lenistwa podczas wakacji.
Korzystajcie ze słońca i czasu wolnego!
Do zobaczenia we wrześniu!
 

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Dyrekcja MZS nr 2 im. Huberta Wagnera informuje, iż w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie szkoły podstawowej (klasy I – VII) oraz uczniowie gimnazjum (klasy II – III) mają zapewnione podręczniki w ramach obowiązujących przepisów dotyczących udzielania dotacji na wyposażenie szkół w podręczniki i materialy ćwiczeniowe.
W związku z tym rodzice nie kupują żadnych podręczników do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

 

A OD JUTRA WAKACJE...

Nadszedł ostatni dzień roku szkolnego 2016/2017. Z tej okazji spotkaliśmy się na uroczystości zorganizowanej zarówno przez uczniów gimnazjum, jak i szkoły podstawowej. Tradycyjnie wszystkich gości, uczniów, ich rodziców i nauczycieli powitała Pani Dyrektor. Najlepsi otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i pamiątkowe medale z rąk Pani przewodniczącej Rady Rodziców. W drugiej części obejrzeliśmy zabawne programy artystyczne: o lekcjach „z przymrużeniem oka” i o wakacyjnych podróżach. Towarzyszyły nam tańce, piosenki i dużo uśmiechu. A od jutra WAKACJE!

 

NAGRODY PREZYDENTA MIASTA BĘDZINA

21 czerwca 2017 r. podczas uroczystego podsumowania roku szkolnego, które odbyło się w Teatrze Dzieci Zagłębia nagrodą Prezydenta Miasta Będzina zostali wyróżnieni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych za sukcesy w roku szkolnym 2016/2017 w różnych dziedzinach nauki, sztuki i sportu.
Wsród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Więcej…

 

KARTA ROWEROWA

19 czerwca w Miasteczku Ruchu Drogowego na Dolnej Syberce odbył się egzamin na kartę rowerową. Uczestniczyło w nim 21 uczniów klas IV naszej szkoły. Wszyscy uczniowie zdali egzamin, zdobyli certyfikaty i karty rowerowe. Egzamin został zorganizowany przez Urząd Miejski, Policję i Szkołę Podstawową nr 10.

zdjzdjzdjzdjzdj

 

OGÓLNOPOLSKA PREZENTACJA PROJEKTÓW MŁODZIEŻOWYCH 2017

13 czerwca gościliśmy w stolicy. Nasz zespół W@gnerMedia otrzymał zaproszenie na Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych. Spotkanie odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie. Znaleźliśmy się wśród licznej grupy aktywnych uczestników projektów Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Więcej…

 

INFORMACJE O ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole odbędzie się:
dla uczniów gimnazjum oraz uczniów klas 5 i 6 o godz. 830
dla uczniów klas 1 - 4 szkoły podstawowej o godz. 1000.

 

JAK ZAKOŃCZYLIŚMY OBCHODY DNIA PATRONA

Obchody Dnia Patrona – Huberta Wagnera zakończyliśmy 12 czerwca piknikiem, w którym udział wzięli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się na sali gimnastycznej przypomnieniem sportowych osiągnięć, prezentacją projektu edukacyjnego, tańcem, piosenkami i pokazem judo. Po części oficjalnej rozpoczęły się wspólne gry i zabawy sportowe.

Więcej…

 

NIE TYLKO TEATR

W tym roku szkolnym realizowaliśmy projekt "Nie tylko teatr", w którym uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Dodatkowym atutem oglądanych spektakli były towarzyszące wyjazdom inne formy spotkań ze sztuką: warsztaty teatralne, spotkania z aktorami, muzea, wystawy, architektura, spacery po mieście z uwzględnieniem atrakcyjnych zabytków.

Więcej…

 

DZIEŃ PATRONA

Miejski Zespół Szkół nr 2 w Będzinie serdecznie zaprasza na DZIEŃ PATRONA, który odbędzie się 12 czerwca. w godzinach od 1500 do 1800.  Plan obchodów jest następujący.

 

POGADAJMY Z HISTORIĄ

2 czerwca po raz kolejny odbyło się spotkanie z cyklu” Pogadajmy z historią”. Tym razem tematem były obozy koncentracyjne. Bohaterka spotkania, p. Barbara Kruczkowska, opowiadała o losach wojennych swojej rodziny, a przede wszystkim pobycie wraz z bratem w obozie dziecięcym w Potulicach.

zdjzdjzdjzdjzdj

Więcej…

 

GIGANCI 2017 Z III B I III C

31 maja 2017r. w II L.O im. S. Wyspiańskiego w Będzinie odbyły się V Powiatowe Konfrontacje Gimnazjalistów GIGANCI 2017. Temat tegorocznej edycji brzmiał „Tajemnica stuletniej szkoły”.

Więcej…

 

WIZYTA W REDAKCJI DZIENNIKA ZACHODNIEGO

zdj zdj

29 maja uczniowie klasy 5a oraz redaktorzy szkolnej gazetki WagnerPressII odwiedzili redakcję Dziennika Zachodniego. Młodzież mogła z bliska przyjrzeć się pracy dziennikarzy, dowiedzieć się więcej na temat organizacji pracy redakcji oraz poznać odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań. Pamiątkowe zdjęcie zrobione przez profesjonalnego fotoreportera gazety ukazało się następnego dnia w Dzienniku Zachodnim w kolumnie "Zdjęcie dnia".

 

NA ŚWIĘTOKRZYSKIM SZLAKU

Dwudniowa wycieczka klas V a i VI a to super lekcje przyrody, historii, polskiego, plastyki i wf w plenerze. Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni przeniosło uczniów do wsi z XVIII i XIX wieku.

Więcej…

 

GARNITUR PREZYDENTA W TEATRZE NOWYM

Gimnazjaliści znów byli w teatrze. Tym razem na politycznej grotesce o współczesnej Polsce. Ptasie Radio Tuwima informuje o wydarzeniach. O tradycji przypominają Słowacki i Mickiewicz. Pani Słowikowa szuka swojego męża, a Garnitur Prezydenta manipuluje ludźmi i… doprowadza do katastrofy. Tu śmiech przeplata się ze strachem. Spektakl trudny, bo oparty na symbolach. Garnitur Prezydenta zdobył II nagrodę w ogólnopolskim konkursie dramaturgicznym wtw:// strefy kontaktu 2016_dramat.

 

KOLEJNY SUKCES ZESPOŁU W@GNERMEDIA

Dziewczyny z zespołu W@gnerMedia sięgnęły po raz drugi po nagrodę w ogólnopolskim konkursie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Włącz się. Młodzi i media”. Tym razem tematem III akcji medialnej było przedstawienie w formie komiksu sposobów wykorzystania telefonów komórkowych w szkole w celach edukacyjnych. Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonego komiksu, którego autorkami są: Emilia Andres, Aleksandra Filipowska, Oliwia Grabowska, Barbara Kurcz, Maja Tokarska. Gratulujemy.

 

CZARNY KOT POWRÓCIŁ NA SCENICZNE DESKI

zdj zdj

I miejsce w miejskim przeglądzie teatralnym Spotkanie z Melpomeną za przedstawienie pt."Chichot losu" wywołało wybuch euforii wśród członków zespołu "Czarny Kot".Na sukces pracowali uczniowie: Z. Piesik, M. Zalewska - kl.IVa; J.Olko, J. Smorąg, N. Wójcik - kl. IVc; D. Grzyb, K. Paradowska, A. Rytwińska, N. Stachowicz, J. Stańczyk, K. Tatarek - kl.Va; K. Kalinowska - kl.Vb; W. Słota - kl.VIb.
Za efekty dźwiękowe i świetlne odpowiadali: Ł. Jaroń i P. Małecki z kl.IIb G.
Nagrodę indywidualną (za rolę Kopciuszka) otrzymała Zuzanna Piesik.
Gratulacje dla młodych aktorów szkolnej sceny oraz Rodziców tak utalentowanych dzieci! Opiekunami grupy są panie: E. Bugajska, E. Sowa, B. Wójtowicz - Stach.

 

SUKCES ZUZI

Zuzanna Piesik z klasy IVa została zakwalifikowana do finału Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Siemianowicach Śląskich i po kolejnych przesłuchaniach uzyskała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

SUKCES MŁODYCH WOKALISTEK

18 i 19 maja nasi uzdolnieni muzycznie uczniowie - Oliwia Garbień ( kl.IIId) , Marysia Zalewska ( kl.IVa) oraz Kuba Czernik (kl.VId) wzięli udział w XXI Zagłębiowskim Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Będzinie. Najmłodsza, Oliwia wyśpiewała I nagrodę, a Marysia zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii. Gratulujemy.

zdj zdj

 

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniach 8 -10 maja 2017 r. odbyła się wycieczka klasy II B gimnazjum do Zakopanego. Nasz pensjonat „U Daniela” znajdował się w zacisznym miejscu zwanym Olczą. Zaraz po przybyciu i zakwaterowaniu wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę.

Więcej…

 

KONKURS PLASTYCZNY PT. „MOJA LODÓWKA”.

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „ Żółty Talerz”, który uruchomiony został przez Kulczyk Foundation, Caritas, Bank Żywności, TPD, PCK oraz SOS Wioski Dziecięce. Program ma przynieść konkretne efekty: zwiększyć liczbę żywionych dzieci, poprawić jakość i intensywność żywienia oraz zapewnić wiedzę pomocną w żywieniu najmłodszych.

zdj zdj zdj zdj zdj zdj

Więcej…

 

PRZYWITAŁY NAS WROCŁAWSKIE KRASNALE

11 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia. Towarzyszyła nam wspaniała atmosfera i prawdziwie majowa pogoda. Byliśmy w ZOO – szczególnie zachwyciło nas Afrykarium z egzotycznymi zwierzętami. Później odwiedziliśmy Manufakturę Wyrobu Słodyczy „Słodkie Czary Mary”, gdzie wcieliliśmy się w role producentów smakowitych różnokolorowych lizaków. Spacerowaliśmy także uliczkami Wrocławia, poszukując zabawnie ukrytych krasnali – jednej z wielu atrakcji turystycznych tego wspaniałego miasta.

 

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Śląski Kurator Oświaty określił terminy postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz klasy pierwszej trzyletniej szkoły branżowej I stopnia. Szczegółowe informacje zawarte są w załączniku oraz na stronie internetowej kuratorium oświaty

Więcej…

 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BRD

zdj zdj 11 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasze gimnazjum reprezentowane przez Jacka Wojtasiewicza, Jakuba Klimczyka i Wojciecha Bednarka wywalczyła 3 miejsce.

 

DZIEŃ ORTOGRAFII

zdj zdj 8 maja w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne konkursu ortograficznego.
Wyłonieni najlepsi uczniowie będą zmagać się z trudnościami ortograficznymi na etapie miejskim. Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki!

 

KONSTYTUCJA 3 MAJA

28 kwietnia 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Więcej…

 

KOLEJNY SUKCES SZKOLNEGO TEATRZYKU „BAJKA”

zdj

Szkolny Teatrzyk „Bajka” pokonując dziesięć grup teatralnych z województwa śląskiego zdobył II miejsce w VI Festiwalu Małych Form Artystycznych w Chorzowskim Centrum Kultury. Zaprezentowane przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, zostało wysoko oceniane przez jury w składzie: Dorota Pomykała, Leszek Stanek, Henryka Wach – Malicka, Danuta Owczarek, Mariusz Miłkowski. Lalki teatralne, scenografia i muzyka oczarowały widzów, a znakomita gra aktorska uczennic z klasy 3a przeniosła wszystkich w zaczarowany świat baśni.

 

GRAND PRIX DLA SZKOLNEGO TEATRZYKU „BAJKA”

zdj

Szkolny Teatrzyk „Bajka” z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Będzinie pokonując 230 wykonawców z siedemnastu zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych , licealnych i ośrodków pracy twórczej zdobył nagrodę główną Grad Prix Przeglądu Teatralnego XVII Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor” w Jaworznie oraz zajął I miejsce w kategorii uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Więcej…

 

PAMIĘCI POMORDOWANYCH NAUCZYCIELI

Harcerze z naszej szkoły po raz trzeci reprezentowali Będzin w Nauczycielskich Dniach Pamięci i Pokoju w byłym niemieckim obozie Auschwitz. Uczestnicy uroczystości przeszli od bramy głównej pod ścianę straceń w Marszu Milczenia. Byli również w bloku nr 11, w którym 27 kwietnia 1941 r. zmarł skazany na śmierć głodową nauczyciel Marian Batko. W Birkenau uczestniczyli w Apelu Poległych. W miejscach pamięci złożyli kwiaty i zapalili znicze. W ten sposób oddali hołd nauczycielom, którzy zginęli w okresie II wojny na terenie obozu Auschwitz-Birkenau. Na zakończenie uroczystości gimnazjaliści otrzymali od prezesa Okręgu Śląskiego ZNP dyplom z podziękowaniami za udział w XXXII Nauczycielskich Dniach Pamięci i Pokoju.

 

ZAGROŻENIA ZE STRONY INTERNETU

W dniu 25 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie na temat zagrożeń w internecie oraz cyberprzemocy.
Spotkanie prowadził psychoterapeuta Dariusz Pietrek ze Śląskiego Centyrum Profilaktyki. Materiały dotyczące w.w. tematu dostępne są w zakładce cyberprzemoc.

 

TURNIEJ BRD

zdj

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz pokonywali tor przeszkód.
Naszą szkołę reprezentowali SP: Julia Hawlena, Kornelia Paradowska, Hubert Karendał i Jakub Michalik. Gimnazjum startowało w składzie: Jacek Wojtasiewicz, Jakub Klimczyk i Wojciech Bednarek. Nasi koledzy i koleżanki kolejny raz potwierdzili swoje niesamowite umiejętności. Jacek Wojtasiewicz został najlepszym zawodnikiem turnieju, a nasze gimnazjum zdobywając 1 miejsce zapewniło sobie rywalizację na dalszym etapie. Obu drużynom MZS 2 serdecznie gratulujemy, a gimnazjalistom życzymy sukcesów w rejonie.

 

 

EGZAMINY GIMNAZJALNE

Uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do egzaminów:
19 kwietnia z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego,
20 kwietnia z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki,
21 kwietnia z języków obcych - języka niemieckiego i angielskiego.
Wyniki poznamy już w czerwcu. Trzymamy kciuki!

zdjzdjzdjzdjzdj

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7